Vítkovice – Mountfield HK 3:6 (kon.) | Chomutov – Třinec 3:5 (kon.) | Plzeň – Kometa Brno 5:4 (kon.)
Jihlava – Liberec 0:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Olomouc 4:3 (po pr.) | Pardubice – Litvínov 5:0 (kon.)
Sparta – Zlín 1:3 (kon.)
HC Škoda Plzeň
5:4 (2:3, 3:1, 0:0)
HC Kometa Brno
Úterý 21.11.2017, 17:30 • Home Monitoring Aréna • Tipsport extraliga • 24. kolo

59:20
    Tomáš Vincour (KOM) ve snaze zastavit Kratěnu fauloval! Odpyká si dvě minuty za hákování, obrovská komplikace pro hostující tým.

51:30
    Tomáš Vincour (KOM) je vyloučeným hráčem, inkasuje dvě minuty za podražení. Kometa sice dnes skórovala v oslabení, ale nyní jí to nehraje do karet.

43:28
    Jaroslav Kracík (PLZ) je dalším vyloučeným hráčem, domácí se moc v pěti neohřáli. Plzeňský útočník pyká za hákování.

41:01
    Tomáš Mertl (PLZ) je hned zkraje třetí třetiny vyloučen za hákování, Brno má tak ihned šanci na vyrovnání.

35:21
    Milan Gulaš (PLZ) inkasuje dvě minuty za hákování. I Brno si tedy zahraje přesilovou hru, jednu už dneska využilo.

25:58
    Martin Erat (KOM) je vyloučen za nedovolené bránění. Indiáni mají opravdu velký tlak, nyní dostanu k dispozici další přesilovku.

22:11
    Příliš mnoho Brněnských na ledě, přesilovka Komety končí. Trest za hráčskou lavici odpyká Jan Štencel , 52 sekund se bude hrát ve čtyřech na obou stranách.

21:03
    Milan Gulaš (PLZ) je vyloučen za krosček. Když už se domácí dostali do útočného pásma a ke střele, tak sudí poslal indiány do čtyř.

19:40
    Michal Barinka (KOM) dostává dvě minuty za držení, indiáni dostanou v závěru třetiny možnost hrát přesilovku.

09:29
    Obrovský tlak Plzně končí faulem Komety. Leoš Čermák (KOM) inkasuje dvě minuty za sekání, indiány čeká první početní výhoda.

06:15
    Jakub Kindl (PLZ) naháněl ujíždějícího Zaťoviče, který v úniku zakončil bekhendem, ale Svoboda si poradil betonem. Následně hostující tým zahrozil ještě během výhody, domácí bek už míří na trestnou lavici za hákování. Po komerční pauze rozehraje Kometa první přesilovou hru.

Jan Picka

Branky a nahrávky: 11. Indrák (Gulaš, Čerešňák), 14. Preisinger (Schleiss, Jones), 24. Indrák (Kratěna, Gulaš), 28. Indrák (Mertl, Gulaš), 30. Straka (Preisinger, Čerešňák) – 7. M. Erat (Nečas, J. Krejčík), 17. R. Zohorna (Nečas), 20. Mallet (H. Zohorna), 40. R. Zohorna (Dočekal, Haščák)

HC Škoda Plzeň: M. Svoboda (Hylák) – J. Kindl, Jones, Moravčík, L. Kaňák, Kvasnička, Čerešňák, D. Sklenička – Kratěna, Mertl, Gulaš (C) – Stach, Kracík, Indrák (A) – Straka, Preisinger, M. Chalupa – Schleiss, Kodýtek, Hollweg (A).
    HC Kometa Brno: Vejmelka (Čiliak) – Barinka, O. Němec, L. Vágner, J. Krejčík, Bartejs, Štencel – Zaťovič (A), L. Čermák (C), M. Erat (A) – Dočekal, Nahodil, Haščák – T. Svoboda, Hruška, Vincour – Mallet, Nečas, H. Zohorna – R. Zohorna.

Rozhodčí: Bulanov, Petružálek – Barvíř, Blümel

Diváci: 6 969