Astana – Villarreal 2:3 (kon.) | Lok. Moskva – Kodaň 2:1 (kon.) | Lugano – Beer Ševa 1:0 (kon.)
Plzeň – FCSB 2:0 (kon.) | BATE – CZ Bělehrad 0:0 (kon.) | Kolín nad Rýnem – Arsenal 1:0 (kon.)
Konyaspor – Marseille 1:1 (kon.) | Salzburg – Guimarães 3:0 (kon.) | Östersunds FK – Zorja Luhansk 2:0 (kon.)
Ath. Bilbao – Hertha 3:2 (kon.) | Nice – Waregem 3:1 (kon.) | Lazio – Arnhem 1:1 (kon.)
Zenit – Vardar 2:1 (kon.) | Rosenborg – Real Sociedad 0:1 (kon.) | Maccabi Tel Aviv – Slavia 0:2 (kon.)
Skënderbeu – Dynamo Kyjev 3:2 (kon.) | Partizan Bělehrad – Young Boys 2:1 (kon.) | Braga – Hoffenheim 3:1 (kon.)
Ludogorec – Başakşehir 1:2 (kon.) | AC Milán – Austria 5:1 (kon.) | AEK Atény – Rijeka 2:2 (kon.)
Everton – Atalanta BC 1:5 (kon.) | Lyon – Apollon Limassol 4:0 (kon.) | Šeriff Tiraspol – Zlín 1:0 (kon.)
FK Zenit Petrohrad
2:1 (2:0)
FK Vardar
Čtvrtek 23.11.2017, 19:00 • Saint Petersburg Stadium, Petrohrad (RUS) • Evropská liga • Skupina L

Zenit potvrdil proti Vardaru roli favorita a upevnil si pozici na prvním místě základní skupiny. O osudu utkání rozhodl první poločas, když se po čtvrthodině hry prosadil po krásném voleji Dmitrij Poloz a krátce před přestávkou výstavní technickou střelou Emiliano Rigoni. Petrohrad mohl vyhrát výraznějším rozdílem, jenže mezi oběmi góly Arťom Dzjuba neproměnil penaltu a v nastavení zkorigoval skóre parádní střelou Dejan Blaževski. Konečný výsledek na Saint Petersburg Stadium. Zenit Petrohrad 2 Vardar 1. (20:54:07)

90+4
    90+3. Dejan BLAŽEVSKI - 2:1

90+3
    Vardar Skopje právě vstřelilo branku!
    Juan Felipe rozehrál na pravé straně rohový kop a do jeho centru se nádherně položil DEJAN BLAŽEVSKI, jehož pohotový volej z hranice šestnáctky zamířil k pravé tyči! Fantastický gól v samém závěru zápasu. Asistence: Juan Felipe.

90+2
    Střídání v týmu FK Vardar: ze hřiště odchází Džambul Džighauri, přichází Petar Petkovski.

90+1
    Nad rámec dnešního zápasu byly nastaveny 4 minuty.

90
    Běží poslední minuta utkání a vzhledem k ošetřování si myslím, že budou nastaveny 3 minuty.

89
    Dejan Blaževski přízemní střelou ze standardní situace chytře překonal zeď, která nadskočila, jenže zamířil pouze doprostřed brány, kde byl Jurij Lodygin.

88
    Fotbalisté Vardaru vybojovali standardní situaci nedaleko šestnáctky a může z toho být přímá střela.

87
    Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Emanuel Mammana, přichází Maxim Karpov.

85
    Střídání v týmu FK Vardar: ze hřiště odchází Tigran Barseghjan, přichází Filip Stojčevski.

83
    Emiliano Rigoni napřáhl na hranici šestnáctky a pravé straně hřiště k prudké střele, která byla zablokována.

82
    Hostující záložník Vardaru je již za postranní čárou, kam odešel po svých, a hra pokračuje.

81
    Tigran Barseghjan zůstal ležet na hrací ploše a musí být ošetřován poté, co se mu na záda pověsil Miha Mevlja.

80
    Jeden z hráčů Zenitu si na pravém křídle nabíhal na diagonální pas, kvůli ofsajdu ale nemohl hrát.

79
    Střídání v týmu FK Vardar: ze hřiště odchází Ytalo José Oliveira dos Santos, přichází Dejan Blaževski.

Tomáš Reiner

Branky: 16. Poloz (Dzjuba), 43. Rigoni (Noboa) – 90+3. Blaževski (Juan Felipe)

Karty:   71. Terentěv (PET) – 54. Demiri (VDS), 77. Hambardzumjan (VDS)

Neproměněná penalta: 27. Dzjuba (PET), brankář Gačevski zneškodnil

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 4:4. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 18:11.
    FK Zenit Petrohrad: Lodygin (C) – Terentěv, M. Mevlja, Mammana (87. Karpov), Žirkov – Šatov (C) (46. Driussi), Noboa, Jerochin – Poloz, Dzjuba (73. Kranevitter), Rigoni.
    Náhradníci: M. Keržakov – Criscito, Paredes, Kranevitter, Driussi, Novoselcev, Karpov.

FK Vardar: Gačevski – Hambardzumjan, Grnčarov (C), Novak, Demiri – Marković, Nikolov – Barseghjan (85. Stojčevski), Juan Felipe, Džighauri (90+2. Petkovski) – Oliveira dos Santos (79. Blaževski).
    Náhradníci: Aleksovski – Musliu, Blaževski, Velkoski, Gligorov, Stojčevski, Petkovski.

Rozhodčí: Bart Vertenten. Asistenti: Rien Vanyzere, Thibaud Nijssen. Čtvrtý rozhodčí: Yves De Neve. Brankoví rozhodčí: Lawrence Visser, Bram Van Driessche (všichni BEL)

Diváci: 38196