Chelsea – Newcastle 3:1 (kon.) | Brighton – Liverpool 1:5 (kon.) | Everton – Huddersfield Town 2:0 (kon.)
Leicester – Burnley 1:0 (kon.) | Stoke – Swansea 2:1 (kon.) | Watford – Tottenham 1:1 (kon.)
West Brom – Crystal Palace 0:0 (kon.) | Arsenal – Manchester Utd. 1:3 (kon.)
Arsenal FC
1:3 (0:2)
Manchester United
Sobota 02.12.2017, 18:30 • Emirates Stadium, London • Anglická Premier League • 15. kolo

Ode mě je to vše, přejí vám pěkný zbytek sobotního večera. (20:39:14)

Držení míče: 75 % : 25 %.
    Střely na branku: 15:4. Střely mimo: 6:1. Rohy: 12:1. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 11:10.

Je za námi neskutečný zápas mezi Arsenalem a Manchesterem United. Hosté vstoupili do druhé půle skvěle, když již po třech minutách hry snížil kontaktní brankou Lacazette. V 56. minutě pak byli domácí nejblíže vyrovnání, proti střelám Lacazetta a Sáncheze se však vytáhl de Gea a o sedm minut později se ukázalo, jak byly tyto zákroky důležité. Na druhé straně hřiště totiž zakončil rychlý brejk svým druhým gólem Lingard a zdálo se, že o vítězi je prakticky rozhodnuto. Komplikace pro United však přišla v 74. minutě, kdy zajel zbytečným šlapákem do Bellerína Pogba, byl tak vyloučen a mimo jiné přijde i o městské derby s Manchesterem City. Arsenalu však jeho vyloučení paradoxně příliš neprospělo, proti deseti si již výraznější šanci nevytvořil a i přes optickou i statistickou převahu Gunners tak putují důležité tři body na severozápad Anglie.

90+6

90+6
    Domácí zakládají ve středu pole nejspíš svoji poslední akci.

90+5
    Aktivitu Arsenalu nakonec utnul až praporek pomezního rozhodčího, který viděl ofsajd Nacha Monreala.

90+4
    Hosté opět obléhají pokutové území United, ani jeden z centrů se však neujímá.

90+3
    Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Ashley Young, přichází Marcus Rashford.

90+2
    Özil výborně zrychlil akci domácích, když z první našel přesným centrem Ramseyho, tomu ale halfvolej zhruba z hranice pokutového kopu vůbec nevyšel, míč skončil vysoko nad.

90+1
    Rojův dlouhý nákop nezkrotil Lukaku, od své svatyně bude rozehrávat Petr Čech.

90+1
    Nastavuje se pět minut.

90
    Domácí si žádali pokutový kop i po souboji Smallinga s Lacazettem, nyní to však skutečně nebylo tak horké. Vzápětí byl v blízkosti půlící čáry faulován Young a hosté si mohou oddechnout.

89
    Po drobné vzájemné potyčce vzápětí dostali po žluté kartě Sánchez i Herrera.

88
    Sporný moment i na druhé straně! Danny Welbeck si ve vápně zasekl míč před Darmianem a nutno říct, že sudí Marriner klidně mohl po zákroku italského obránce nařídit penaltu pro domácí celek.

87
    Laurent Koscielny v roli posledního naprosto zaváhal a nechal přes sebe přejít Lukakua, kterého vzápětí stáhl k zemi. Sudí Marriner ocenil zákrok domácího kapitána pouze žlutou kartou a to i přesto, že belgický útočník již mířil sám na bránu.

86
    Do ojedinělého rychlého brejku se nyní chystal na levém křídle Lukaku, míč si ovšem předkopl pouze do zámezí.

84
    Z postupného útoku opět vzešlo zakončení Welbecka, ten však po centru z pravé strany hlavičkoval nad bránu.
    Paul Pogba dostal svoji první červenou kartu od května 2013.

Jan Číhal

Branky: 49. A. Lacazette (Ramsey) – 4. A. Valencia (P. Pogba), 11. Lingard (Martial), 63. Lingard (P. Pogba)

Karty:   72. Bellerín (ARS), 87. Koscielny (ARS), 89. Alexis Sánchez (ARS) – 58. Rojo (MAN), 89. A. Herrera (MAN)   74. P. Pogba (MAN)

Arsenal FC: Čech – Koscielny (C), Mustafi (15. Iwobi), Monreal – Bellerín, Ramsey, Xhaka (70. Welbeck), Kolašinac (76. Giroud) – Özil, Alexis Sánchez – A. Lacazette.
    Náhradníci: Ospina – Mertesacker, Coquelin, Wilshere, Iwobi, Welbeck, Giroud.

Manchester United: de Gea – Lindelöf, Smalling, Rojo – A. Valencia (C), P. Pogba, N. Matić, Young (90+3. Rashford) – Lingard (76. Darmian), Martial (67. A. Herrera) – R. Lukaku.
    Náhradníci: Romero – Blind, Darmian, A. Herrera, Mata, McTominay, Rashford.

Rozhodčí: Marriner – Beck, Ledger