Columbus – New Jersey 1:4 (kon.) | Pittsburgh – NY Rangers 3:4 (kon.) | Detroit – Winnipeg 5:1 (kon.)
Tampa – NY Islanders 6:2 (kon.) | Montreal – St. Louis 3:4 (kon.) | Dallas – Nashville 2:5 (kon.)
Colorado – Buffalo 2:4 (kon.) | Vancouver – Carolina 3:0 (kon.) | Vegas – Anaheim 4:3 (1:0 po s.n.)
Los Angeles – Minnesota 5:2 (kon.)
Columbus Blue Jackets
1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
New Jersey Devils
Středa 06.12.2017, 01:10 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci. (03:53:22)

Statistiky utkání
    Střely na branku:
    42-36
    Přesilové hry: 6-1
    Využití: 0-0
    Bodyčeky: 25-19

Cory Schneider slaví své 100. vítězství v NHL, které navíc vyšperkoval 41 zákroky. Právě Schneider je jedním z hlavním důvodů, proč New Jersey odváží z ledu Columbusu dva body. Kromě něho je to ale také zásluha trojice Bratt, Hischier, Hall, kteří se dohromady podíleli hned na třech brankář hostí. Columbus po této porážky přijde, alespoň prozatím, o pozici vedoucího celku Metropolitní divize.

59:36
    Hosté odvrací útok Columbusu.

59:22
    Ale zároveň další vyloučení na straně Devils, kteří tak jdou do tří. Dvě minuty za sekání dostává Gibbons.

59:22
    Zakázané uvolnění Columbusu.

59:01
    Hraje se poslední minuta utkání. Devils drží soupeře mimo své pásmo.

58:31
    Kotouč po jednom ze soubojů skončil v ochranné síti.

58:16
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

58:03
    Blue Jackets ještě dostávají příležitost v přesilové hře. Dvě minuty za hákování dostal Vatanen.

57:45
    Columbus to ještě zkouší a drží soupeře uzamčeného v obranné třetině. Ale na Schneidera puky nelétají.

56:59
    Jeho práce však spoluhráči nevyužili a střelu od modré poslali mimo cíl.

56:35
    Sedlák zavezl puk do útočného pásma a bojuje na zadním mantinelu.

55:44
    Jedovku Jonese od modré obětavě zastavil Johansson, který se jen těžce zvedal z ledu a odploužil se na střídačku.

55:13
    Savardovu střelu drží Schneider pod lapačkou. Komerční přestávka.

54:36
    Panarin kombinoval s Jonesem, ale puk po jejich útočné akci skončil jen střelou na zadní mantinel.

53:56
    Tempo hry výrazně povadlo. Columbus jako by se smířil s porážkou a Devils současná situace dokonale vyhovuje.

52:29
    Postavení mimo hru zastavilo rodící se útok Blue Jackets.

52:17
    Hra je přerušena a vykázána do středního pásma.

52:01
    Devils drží puk v útočném pásmu a šetří čas.
    51:06 Jesper BRATT - 1:4

51:06
    Devils právě vstřelili branku!
    Hned po vhazování vyrazili Devils do útoku a jejich bleskový přechod až před branku soupeře končí za zády Bobrovského. Ten sice dokázal zachytit střelu Halla, ale na okamžitou dorážku JESPERA BRATTA už byl krátký. Asistence: Taylor Hall.

50:58
    Po přerušení hry je na řadě komeční přestávka.

50:52
    Hosté hrají v plném počtu.

50:39
    Werenski nakonec našel skulinu a vypálil z první, ale jen do Schneidera.

50:29
    Výborná aktivní obrana v oslabení zabraňuje Columbusu ve střelbě.

49:57
    Devils vyhazují puk.

49:22
    Anderson prosvištěl mezikružím a vyslal vysoký puk směrem na Schneidera. Střela ale neprošla až k brankáři.

48:52
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Damon Severson – 2 min., držení protihráče).

48:44
    Bude se vylučovat na straně Devils, zatím mají domácí výhodu.

47:56
    Jones dostal parádní přihrávku do pravého kruhu a mohl střílet. Sjel si blíž k brankovišti a tím přišel o dobrý úhel a následně zajel za branku, čímž celou akci zazdil. Sice zkusil zakončit zpoza branky na vzdálenější tyčku, tu si ale Schneider pohlídal.

47:26
    Domácí se dostali do postavení mimo hru.

47:11
    Hra se nyní hodně kouskuje. Třetí přerušení během dvaceti vteřin hry.

46:54
    Po přerušení hry před Schneiderem dochází ke krátké strkanici. Rozhodčí vylučovat nebudou.

Komerční pauza.

46:00
    Schneider lapil Jonesovu ránu po vhazování do lapačky.

45:56
    Greene ve sprinterském souboji předčil domácího hokejistu a plácnutím poslal kotouč na střídačku. Bude se vhazovat v obranné třetině Devils.
    Noesen nezvládl dorážku přes ležícího Bobrovského

45:35
    Moore se dostal k jedovaté střele od modré, kterou Bobrovskij vyrazil jen vedle sebe na hokejku Noesena. Tomu však kotouč ve snaze o dorážku sjel po čepeli a pouze doklouzal k ležícímu brankáři domácích.

45:16
    Devils se vydali do útočného pásma a drží puk na zadním mantinelu.

44:36
    Hodně aktivní Sedlák na závěr svého střídání ještě vyslal do útoku Foligna, který se obtočil kolem svého obránce, ale střelu poslal mimo.

44:11
    A podařilo se mu přihrát na modrou na Savarda, jehož tvrdá rána zaduněla o Schneiderův beton.

43:55
    Sedlák bojuje o puk za Schneiderovou klecí.

43:43
    Bobrovskij musel přerušit hru po střele Wooda.

43:25
    Domácím čas nepříjemně rychle utíká. Devils je navíc nyní drží daleko od své klece.

42:38
    Bjorkstrand se v levém kruhu bleskově i s pukem otočil a poslal prudký puk z úhlu na Schneidera, který jen vyrazil před sebe. V pokračujícím útoku domácích zvládl brankář Devils pokrýt i následnou ránu z bezprostřední blízkosti a zastavit hru.

41:55
    Domácí jen odevzdávají puk a odchází střídat.

41:11
    Schneider zastavuje hru. Bude se vhazovat v obranné třetině Devils.

40:38
    Anderson s pukem obkroužil Schneiderovu branku a nahrál na modrou, kde číhal Werenski. Jeho dělovka však označkovala pouze zadní mantinel.

40:01

Další třetina začne přibližně v 02:58.

New Jersey se podařilo ve druhé dvacetiminutovce prokázat své útočné kvality a dvěma góly si zajistilo před závěrečnou třetinou pohodlné vedení 3:1. A oba góly padly po rychlých kontrech hostí. Napřed ve 25. minutě dostal Hall přihrávku do jízdy a ránou z první nedal Bobrovskému šanci. V poslední minutě prostředního dějství pak Noesen dorazil střelu Wooda.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:58
    V samém závěru musel Schneider odolávat dvěma střelám domácích, ale ani Johnson, ani Panarin nedokázali skvěle chytajícího brankáře Devils překonat.
    39:14 Stefan NOESEN - 1:3

39:14
    Rychlý kontr Devils, kteří střílí už svůj třetí gól v utkání. Bobrovskij sice první střelu zachytil, ale při zákroku přišel o masku a už nestihl zareagovat na dorážku STEFANA NOESENA, který zvyšuje na 3:1. Asistence: Miles Wood, Nico Hischier.

38:50
    Devils po obvodu přenesli hru na Seversona do levého kruhu. Rána obránce Devils byla zablokována.

38:17
    Další těžký zásah Bobrovského, který teď dvakrát podržel svůj tým.

37:58
    Hall z křídla poslal střílenou přihrávku k brankoviště, kde se k teči dostal Hayes. Bobrovskij si ale s těžkým zákrokem dokázal porazit.

37:45
    Aktivním forčekingem drží Columbus své soupeře během oslabení daleko od své klece.

37:28
    Domácím se podařilo vyhodit puk.

37:03
    Za hru vysokou holí míří na trestnou lavici domácí Werenski.

36:39
    Puk skončil mezi střídačkami. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.

36:26
    Domácí se hnali do přečíslení tří pro dvěma, ale při snaze o přihrávku jejich útok ztroskotal.

35:48
    Mezi kruhy před Bobrovským se zjevil jeden z hostujících hráčů, který zůstal opomenut obranou domácích. Snaha o rychlou střelu ale skončila pouze na zadním mantinelu.

34:36
    Schneider riskantně rozehrál zpoza své branky a podařilo se mu po mantinelu založit rychlý brejk hostí, který ale tentokrát skončil na betonech Bobrovského.

Komerční přestávka.

34:10
    Kromě zákroku Bobrovského je po rychlém protiútoku soupeře také branka domácích vysazena ze svého postavení.

34:03
    Dubinsky neobešel Seversona a do útoku se ženou hosté.

33:33
    Boyle nedokázal protečovat letící puk a pro New Jersey to znamená zakázané uvolnění.

33:12
    Hosté jsou v plném počtu.

33:05
    Devils znovu vyhazují a tohle oslabení zvládnou bez úhony.

32:39
    Devils se výtečně brání a znovu vyhání soupeře až za jejich branku.

32:17
    Jackets opět musí zakládat útok za svou brankou. Z početní výhody uplynula už minuta.

31:35

31:12
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Jimmy Hayes – 2 min., hákování).

31:12
    Schneider raději zastavuje hru po další rychlé kombinaci domácích, která mu ale nestihla dostatečně zamotat hlavu.

30:10
    Rychlý útok domácích okamžitě po získání puku zakončoval Jones, ale Schneider byl i tentokrát připraven.

29:53
    Panarin využil své rychlosti, pronikl podél mantinelu do útočného pásma a přihrál na střed, odkud okamžitě střílel Dubois. Schneider puk sice vyrazil jen před sebe, ale pohotově po puku skočil a nedovolil domácím dorážku.

29:11
    Hodně nepřesná rozehrávka Jennera končí zakázaným uvolněním domácích.

28:36
    Kotouč končí v ochranné síti za Bobrovského brankou. Bude se vhazovat po jeho levici.

28:17
    Nakonec se jim podařilo dostat puk alespoň do středního pásma a rychlý návrat soupeře hatí postavení mimo hru. Těžké chvíle pro hosty.

28:07
    Devils jsou nadále uzamčeni v obranném pásmu.

27:35
    Okamžitě po vhazování se ke střele od modré dostal Werenski, ale ztroskotal na Schneiderovi.

27:30
    Rychlou střelu Jonese od mantinelu tečoval jeden z hráčů před Schneiderem do ochranné sítě.

27:21
    Devils se osvobozují za cenu zakázaného uvolnění.

27:07
    Domácí jsou dál v útočném pásmu.

26:47
    Panarin operuje s pukem za brankou Schneidera.

26:03
    Kotouč skončil v hledišti. Komerční přestávka.

25:38
    New Jersey dál pokračuje v tlaku na branku domácích. Seversonova střela od modré však minula svůj cíl.
    24:43 Taylor HALL - 1:2

24:43
    Rychlý kontr hostí končí kotoučem v brance! Hirschier zastavil svůj útok na pravé straně, přibrzdil si a rozhlédl se. Uviděl najíždějícího TAYLORA HALLA, kterému poslal do jízdy přesný pas. A Bobrovskij se jen marně natahoval po střele z první. Asistence: Nico Hischier, Jesper Bratt.

24:19
    Rána domácích zamířila těsně mimo.
    Bobrovskij si bez hole poradil

23:08
    Další nápor hostí, po kterém Bobrovskij na chvilku ztratil hůl. Na brankáře domácích šly v rychlém sledu hned tři střely – jedna od modré a pak dva pokusy z bezprostřední blízkosti. A zejména při poslední střele předvedl pohotový zákrok lapačkou.

22:16
    Bobrovskij si poradil s Butcherovou střelou z prostoru mezi kruhy.

21:59
    Panarin zavezl puk do útočného pásma a na pravém křídle mu najížděl Savard. Ruský útočník přenesl hru právě na útočícího beka, jehož rána však zamířila jen na zadní mantinel.

21:36
    Devils se rychle vrátili zpět do útočného pásma a domácí odvrací na zakázané uvolnění.

20:58
    Snaha hostí o ohrožení Bobrovského skončila na hokejce jednoho z bránících hráčů. Gólman Blue Jackets nemusel zasahovat.

20:01

Další třetina začne přibližně v 02:03.

První třetina nabídla rychlý hokej, který ale nepřinesl zase tolik šancí a v častých pasážích se oba týmy jen marně snažily najít výhodnou střeleckou pozici. Přesto ale nabídl také dvě branky. V páté minutě se do vedení dostali Devils, když Zajac využil nedůrazu domácích před brankou, zmocnil se volného puku a dotlačil ho za Bobrovského záda. Domácí se po výborné teči Foligna dostali ke srovnání ve 14. minutě krátce po skončení početní výhody.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:13
    Bobrovskij vyrážečkou vyrazil puk jen před sebe, kde Foligno nepovolil Woodovi dorážet. Štěstí pro brankáře domácích.

18:30
    Calvert se protlačil do útočného pásma podél mantinelu a na středu mu najížděl jeden ze spoluhráčů. Domácí hokejista ale nestihl přihrát a musel zajet až do rohu, kde o puk zase přišel.

17:53

17:36
    Coleman zavezl puk až do obranné třetiny domácích.

17:14
    A znovu kotouč letí až za Bobrovského branku.

16:51
    Následně Devils vyhazují přes všechny čáry.

16:38
    Bjorkstrand s pukem sjel ze středu do pravého kruhu, ale když už se chystal vystřelit, byl zablokován bránícím hráčem.

16:13
    Domácí přichází o pásmo a musí zakládat nový útok.

15:53
    Columbus si zahraje další přesilovku. Dvě minuty za držení obdržel Vatanen.

15:41
    Ke střele se nedostali a byli vyhnáni až na vlastní zadní mantinel.

15:15
    Devils obrali soupeře o puk a za vlastní brankou zakládají vlastní útočný výpad.

14:51
    Hayes byl zády k brance, ale přesto se snažil sklepnout puk směrem na Bobrovského. Jeho pokus byl ale zablokován.
    13:46 Nick FOLIGNO - 1:1

13:46
    Columbus právě vstřelil branku!
    V samém závěru početní převahy se domácí dočkali vyrovnávacího gólu! Bjorkstrandovu střelu tečoval NICK FOLIGNO, který změnil směr letícího puku, jenž propadl Schneiderovi za záda. Asistence: Oliver Bjorkstrand, Seth Jones.

13:29
    Bjorkstrandův prudký kotouč Schneider srazil za klec.

13:08
    Devils dostávají puk do středního pásma.

12:47
    Jenner skvěle clonil před Schneiderem a nedovolil hostujícímu brankáři vidět na letící puk. Přesto se Schneider dostal k zákroku a zastavil hru.

12:09
    Hostům se podařilo vyvézt kotouč do středního pásma.

11:44
    Bude se poprvé vylučovat. Dvě minuty za podražení na vlastní modré obdržel Travis Zajac.

11:10
    Sedlák zpoza branky přihrál na dojíždějícího Jennera, který střílel z první, ale napálil pouze beton brankáře Schneidera.

10:32
    Calvert si vyjel k pravému mantinelu a přihrál blíž k brankovišti na Dubinského, jehož bekhendové zakončení bylo Schneiderem tečováno a sraženo do rohu.

09:48
    Mooreova rána jen orazítkovala mantinel za Bobrovského brankou.

09:17
    Bobrovskij drží puk ve své moci, když sbírá nahozený pokus soupeře. Komerční pauza.

08:26
    Přihrávka na Panarina do levé strany nebyla přesná, puk se ale od mantinelu odrazil zpátky k ruskému forvardovi, který přeci jen dokázal vystřelit. Ale na Schneidera recept nenašel.

07:39
    Wennberg zpoza branky dostal puk před brankoviště, ale dvojice bránících hráčů Devils zamezili úspěšné střele číhajícího spoluhráče.

06:25
    Columbus vysokým obloučkem vyhazuje puk ze svého pásma, aby hráči unavené formace mohli jít prostřídat.

06:07
    Domácí se dopouští zakázaného uvolnění.
    04:24 Travis ZAJAC - 0:1

04:24
    Columbus v rychlém sledu vyprodukoval dvě chyby a je z toho úvodní gól zápasu. Napřed domácí ztratili puk ve středním pásmu a posléze nebyli schopni odpálit volný puk poblíž vlastního brankoviště. Toho využil TRAVIS ZAJAC, který nadvakrát dotlačil kotouč za záda brankáře Bobrovského. Asistence: Stefan Noesen, Marcus Johansson.

03:47
    Schneider přerušuje hru. Bude se vhazovat po jeho levici.

03:19
    Jenner se tlačil u levé tyčky Schneiderovy klece k zakončení, ale neumístil puk přesně a minul.

02:31
    Bjorkstrand neudržel puk v útočném pásmu a Devils přerušují útočnou kombinaci domácích.

01:56
    Před Schneiderem se nikdo nepostavil na případnou dorážku, a tak měl brankář hostí snadnou práci ukrýt puk ve výstroji.

01:15
    Bobrovskij připisuje první zákrok a přerušuje hru.

01:03
    Panarin zachytil chybnou rozehrávku soupeře na útočné modré a okamžitě se vydal ohrozit Schneidera, ale z levé strany a ostrého úhlu minul jeho klec.

00:51
    Devils si posílali puk po mantinelu a branku Bobrovského neohrozili.

00:08
    Duel začíná nepovedenou rozehrávkou domácích a zakázaným uvolněním.

00:01

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – S. Jones, Werenski, D. Savard, J. Johnson (A), Nutivaara, Harrington – J. Anderson, Dubois, Panarin – Atkinson, Wennberg, N. Foligno (A) – Bjorkstrand, Dubinsky, Calvert – Motte, Sedlák, Jenner (A).

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Vatanen, A. Greene (C), Severson, J. Moore, Santini, Butcher – Bratt, Hischier, Hall (A) – Stafford, Zajac (A), Ma. Johansson – Noesen, Coleman, Gibbons – J. Hayes, Boyle, Wood.

Rozhodčí: Furlatt, Brenk – Barton, MacPherson.

20. 03. 2016 New Jersey Devils - Columbus Blue Jackets 2 : 1

Kanadsko-americká NHL očekává v noci z úterý na středu pikantní souboj týmů, které dělí v Metropolitní divizi pouhý jeden bod. Vedoucí Columbus přivítá na svém ledě třetí New Jersey.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 14. N. Foligno (Bjorkstrand, S. Jones) – 5. Zajac (Noesen, Ma. Johansson), 25. Hall (Hischier, Bratt), 40. Noesen (Wood, Hischier), 52. Bratt (Hall)

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – S. Jones, Werenski, D. Savard, J. Johnson (A), Harrington, G. Carlsson – J. Anderson, Dubois, Panarin – Atkinson, Wennberg, N. Foligno (A) – Bjorkstrand, Dubinsky, Calvert – Motte, Sedlák, Jenner (A).

Rozhodčí: Furlatt, Brenk – Barton, MacPherson

Diváci: 14282