Ostrava – Olomouc 7:3 (kon.) | Panthers – Ne 2:5 (kon.) | Jičín – Vítkovice 3:18 (kon.)
Královské Vinohrady – Liberec 3:8 (kon.) | Chodov – Židenice 9:1 (kon.) | Bohemians – Tatran 5:3 (kon.)
FbŠ Bohemians
5:3 (2:2, 2:1, 1:0)
ESA LOGISTIKA Tatran Střešovice
Pátek 15.12.2017, 20:00ČEZ Extraliga žen • 13. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Příjemný páteční večer. Páteční 13. kolo florbalové Extraligy žen se blíží pomalu, ale jistě ke svému konci. Jako poslední se proti sobě postaví dva pražské týmy. Hráčky Bohemians přivítají ve své hale Děkanka střešovický Tatran.

Oba celky měly stejně jako všichni ostatní týmy třítýdenní přestávku kvůli mistrovství světa žen v Bratislavě. Shodně mají odehráno dvanáct zápasů a do druhé poloviny základní části vstupují Bohemians na šestém se 17 body místě a Střešovice z deváté příčky, kteří zaostávají za pražským rivalem o šest bodů, zároveň mají pouze minimální rozdíl na osmou pozici zaručující play-off.

Jak Bohemians, tak Tatran byli rozhodně rádi, že přišla reprezentační přestávka, byť se z obou týmů dostala na MS pouze domácí Adéla Bočanová, která v původní nominaci ani nefigurovala. Domácí celek totiž před pauzou utrpěl dvě velké porážky s favority z Ivanti a Vítkovic. Střešovice byly na tom o poznání hůře protože z posledních pěti zápasů vyhrály pouze jednou, když porazily Panthers 6:4

Bohemians se v domácích zápasech zatím letos nedaří. Nutno podotknout, že hráli pouze čtyřikrát na valstním hřišti, z toho jednou na tenisovém kurtu Štvanice. Jediná výhra přišla až na poslední dosavadní pokus, když doma přehráli Liberec 7:3.

Ani Tatranu se na hřištích soupeřů zrovna dvakrát nedaří, protože sice na začátku sezóny vyhrál v Liberci 3:2, poté však přišly čtyři porážky za sebou. Naposledy sice porazil Panthers 6:4, ti ale hrají nejvyšší soutěž v jeho hale, takže se to zas až tak za venkovní zápas počítat nedá.

Ženy v zelenobílých dresech mají lepší bilanci i ve vzájemných duelech se Střešovicemi. Od roku 2014 vyhrály všech šest střetnut, i když poslední tři střetnutí ovládly až v prodloužení. Stejně tak dopadl, kde sice bod zachránily až v samotném závěru, v prodloužení si však připsaly další cenný bod navíc.

00:01

00:37
    Domácí od začátku drží balónek a Drbalová musel už zasahovat.

01:12
    Bočanová dostala míček před branku, ale nedokázala z úhlu prostřelit hostující gólmanku.

01:49
    Pozorná musela být už také i domácí Omelková.

02:42
    Bohemians právě vstřelilo branku!
    Domácí brankářce patří úvodní minuty zápasu. Omelková přesným výhozem našla JESSICU ZLÁMALOVOU, která se individuální akcí dostala až před Drbalovou a jako první ji dnes překonává. Asistence: Jitka Omleková.

05:11
    Bohemians právě vstřelili branku!
    Mírný favorit dnešního duelu rychle odskakuje do vedení 2:0. Reischlová našla přihrávkou volnou ANDREU KADIDLOVOU, která neomylně zamířila pod horní tyčku. Asistence: Eliška Reischlová.

06:05
    Hostující tým se jen těžko zpamatovává z nepovedeného úvodu a marně se snaží dostat před domácí branku.

08:11
    Střešovickému celek use alespoň daří držet míček na holích a může se částečně uklidnit.

09:13
    Trpělivá kombinační hra se Tatranu vyplatila, protože rázem se dostal do přečíslení dvou proti jedné. Proti Faltusové se ale stihla přemístit Omelková.

11:00
    Nepříjemnou střelu vyslala z nadějné pozice Vachušková. Mířila ale vedle a míček skončil mimo hřiště.

12:30
    Zatím se hraje hodně klidně, hra se téměř nepřerušuje.

14:59
    První vyloučení dnešního zápasu je na světě. Heráková (BOH) sekla do soupeřky a dostává menší trest.

15:05
    Tatran právě vstřelil branku!
    Střešovicím vyšla standardní situace dokonale. Sedmíková našla LIANU MATĚVOSOVOU, která prostřelila Omelkovou a hosté jsou rázem opět v kontaktu s Bohemians. Asistence: Hana Sedmíková.

17:20
    DOmácí celek uklidňuje hru a kombinuje za vlastní bránou.

19:01
    Poslední minuta úvodní části.

19:18
    Hostům se daří vyrovnat ještě před sirénou. Reindlová vybojoval míček pro LUCII CHALOUPKOVOU, která se prosazuje zpoza velkého brankoviště. Asistence: Daniela Reindlová.

20:00

20:01

20:47
    Na začátku prostřední periody drží míček domácí.

22:15
    Na hole obou týmů jakoby se vlila nervozita a ani jeden si nedokáže pořádně přihrát.

22:34
    Nyní se ale do krásné kombinace pustilo duo Bočanová – Poláková a nedávné účastnici MS chybělo ke gólu pouze lepší zakončení.

24:01
    Tatran se spíše brání zatím ve druhé třetině a snaží se držet remízový stav, co nejdéle.

25:15
    Stále se hraje před brankou Drbalové a Střešovice si pomáhají pouze vyhozením míčku na soupeřovu polovinu.

26:00
    Tlak domácích nebere konce. Bohemians se zatím však nedokáží trefit do branky. Tatran navíc pozorně brání.

26:13
    Až nyní vzala vše na sebe HANA POLÁKOVÁ ,která už s nemohla dívat na obléhání tatranské branky a díky osobní vyhlášené bojovnosti před brankou se prosazuje a posílá svůj tým opět do vedení. Bez asistence.

28:31
    Netrvalo to dlouho a je opět srovnáno. Reindlová od mantinelu našla PETRU BROTÁNKOVOU. Kapitánka Střešovic se dostala z pozice beka až na brankoviště, odkud se nemýlila. Asistence: Daniela Reindlová.

29:28
    Dnes se hraje tvrdě a po jednom ze střetů u mantinelu zůstala ležet domácí Císařová. Naštěstí se zvedá a vypadá to, že se po chvilce ošetření zapojí opět do zápasu.

30:36
    Tatran rozehrál pěknou akci, jejíž vrcholem byla krásná krosová přihrávka. Vše už nasvědčovalo gólu, ale Omelková se dokázala výborně natáhnout přes celé brankoviště.

31:20
    Stydět se za svůj zákrok nemusela nyní ani Humlová, která výborně vymrštila svou ruku.

33:56
    Ovšem tohle je velmi nepříjemná komplikace pro Tatran a naopak velká šance pro Boheminas. Faltusová dostává totiž za svůj zákrok pětiminutový trest za nedovolené vrážení.

34:13
    Také domácí hodně rychle využívají početní výhodu. Zlámalová našal přes celé hřiště perfektně ELIŠKU REISCHLOVOU, která se nemýlila z první domácí opět vedou. V dnešním zápase již potřetí. Asistence: Jessica Zlámalová.

36:00
    Přesilovka Bohemky pokračuje, nyní ale spíš kombinuje, než střílí.

37:50
    Tatran zvládá druhou polovinu velkého oslabení bez problémů. Faltusová se za chvíli vrací na hřiště.

38:56
    Hosté přežili i poslední minutu a jsou opět kompletní.

39:01
    Poslední minuta prostřední periody.

40:00

Střešovice opět zaspali začátek, nicméně opět dokázali srovnat krok s domácími. Jenomže těsně po polovině se dopustila zákroku na pět minut Faltusová a Bohemians nabídnutou šanci využili, i když jenom jednou. Do závěrečné části tak půjdou s mírným vedením.

40:01

41:15
    V úvodu poslední dvacetiminutovky jsou oba celky opatrné. Zřejmě si uvědomují, že každé zaváhání na jakékoliv straně může být citelné.

43:20
    Až nyní se odvážila Kadidlová. Její pokus ze strany však skončil mimo.

44:45
    Bohemians mají nyní herní převahu. Tatranské naděje ovšem drží brankářka Humlová.

46:20
    Až nyní se daří Tatranu postupně vyrovnávat hru a také se mu daří držet míček na holích na delší dobu.

48:08
    Omelková se nyní po dlouhé době ukázala domácím fanouškům a nyní podržela vedení Bohemians.

50:00
    S přibývajícím časem hra nabírá na tempu a přelévá se ze strany na stranu.

52:00
    Klidnější mohou být zatím Bohemians, kterým se daří blokovat šance soupeře, ale hlavně nemusí spěchat tolik jako Tatran.

53:30
    Tatranu se nedaří vytvořit si souvislejší tlak a času už moc nezbývá.

55:00
    Pět minut před koncem základní hrací doby mohla přiblížit výhru Bohemians Kadidlová, která se ocitla sama před brankou, ale šance se zalekla a trestuhodně ji zahodila.

56:24
    ANDREA KADIDLOVÁ tentokrát prosazuje. Tentokrát nezpanikařila, počkala si a střelou do horního růžku výrazně přibližuje svůj tým k výhře. Bez asistence.

57:00
    Střešovice se pokouší odvrátit konec utkání a berou si oddechový čas.

58:45
    Tatran sice drží míček, ale nedokáže vystřelit a času už moc nezbývá.

Velmi vyrovnané a aktivní utkání bylo dnes k vidění na Děkance. Domácí Bohemians sice potvrdili roli favorita, ale Tatran byl více než vyrovnaným soupeřem. Klíčovým faktorem byla rozhodně pětiminutová přesilovka, kterou se hráčky v zelenobílých dresech dostaly do vedení, které již nepustily a v závěru si ho ještě pojistily a zvítězily tak nakonec 5:3. (22:20:52)

Ondřej Jícha

Hledáme zpravodaje pro tým ESA LOGISTIKA Tatran Střešovice. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 3. Zlámalová (Omelková), 6. Kadidlová (Reischlová), 27. Poláková, 35. Reischlová (Zlámalová), 57. Kadidlová – 16. Matěvosová (Sedmíková), 20. Chaloupková (Reindlová), 29. Brotánková (Reindlová)

FbŠ Bohemians: Omelková – Zlámalová, Reischlová, Kadidlová – Heráková, Poláková, Bočanová.
    ESA LOGISTIKA Tatran Střešovice: Sedmíková, Brotánková – Matěvosová, Chaloupková, Reindlová – Faltusová.