Vladivostok – Kunlun 0:2 (kon.) | Novosibirsk – Kazaň 4:1 (kon.) | Omsk – Nižněkamsk 2:3 (po pr.)
Barys – Soči 2:3 (kon.) | Jekatěrinburg – Dynamo Moskva 4:3 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Ufa 3:4 (po pr.)
Toljatti – CSKA Moskva 1:2 (kon.) | Čerepovec – N.Novgorod 3:2 (kon.) | Minsk – Petrohrad 6:3 (kon.)
Lada Toljatti
1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
CSKA Moskva
Pátek 29.12.2017, 16:00 • Lada Arena • KHL

Z mé strany je to dnes vše, loučím se s Vámi, přeji příjemný zbytek dne a u některého z dalších přenosů brzy nashledanou. (18:55:29)

V utkání se představil jediný Čech, Jiří Novotný, který se však bodově neprosadil.

Utkání nabídlo množství šancí na obou stranách, zápas však nakonec končí vítězně pro favorita z Moskvy, který si i díky skvělé zvládnuté druhé třetině připisuje tři body za vítězství 2:1.

Třetí třetina nenabídla nic zajímavého, kromě pár střel, které však nijak neohrozily žádného z brankářů. Domácí nedokázali v závěru využít ani odvolání brankáře, tudíž třetina končí bezgólově 0:0 a konečný stav zápasu je 1:2.

59:45
    Zakázané uvolnění CSKA, vhazovat se bude před Sorokinem.

59:10
    Domácí nic nedokázali vymyslet ani v šesti hráčích, jejich akce končí ofsajdem.

58:35
    Krasotkin na střídačce, domácí v šesti.

58:00
    Brankář domácích stále na svém místě, odvolání se tedy ještě odkládá.

57:00
    Lada si bere oddechový čas, vypadá to, že každou chvíli odvolá brankáře.

56:50
    Po dlouhé době přišla série střel ze strany CSKA, Krasotkin s nimi však neměl sebemenší problém.

56:20
    Střely na bránu: 21-29

54:20
    Hosté zvolili taktiku pouze bránit, na Ladu to zatím evidentně platí.

52:50
    Domácí zkoušejí všechno možné, k Sorokinově brance se však stále dostat nemohou.

50:50
    Po skrumáži před brankou hostí padá na zem jeden z domácích útočníků, vypadalo to na podražení, rozhodčí však zůstávají klidnými.

47:50
    Jedna nepřesná přihrávka střídá druhou, momentálně opravdu není k vidění pohledný hokej.

46:15
    Střely na bránu: 19-28

46:10
    Hosté se nikam nehrnou, je patrné, že už nechtějí dostat žádný gól.

44:40
    Další zakázané uvolnění na straně CSKA, záměr udržet vedení je z jejich strany jasný.

43:49
    Hra se nyní nese v nudném, stereotypním duchu, oba týmy se hledají.

42:40
    Hráči CSKA jakoby nevěděli, jak hrát, zatím se ve třetí třetině nedostali k žádné šanci.

40:40
    Hráči Lady zkoušejí střílet na hostujícího golmana, jejich pokusy pro něj však nejsou nikterak nebezpečné.

40:01

Střely na bránu: 16-27

Třetí třetina začne přibližně v 18:19.

Druhá třetina se nesla ve znamení hry CSKA, kteří dokázali i díky přesilovým hrám urvat vedení na svou stranu a odcházejí tak do šaten jednoznačně spokojenější.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:15
    Tlak stále na straně CSKA, zkoušejí pálit na Krasotkina ze všech úhlů.

38:20

37:50
    Po obrovské chybě se řítili hráči CSKA dva na jednoho, ovšem domácí obránce se krásně položil do přihrávky a gól z toho nebude!

37:10
    Ladě se nedaří kombinovat ani v přesilové hře, puk se nachází ve středním pásmu.

36:20
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Michail Naumenkov – 2 min.).

36:00
    Po tlaku CSKA se ke střele dostává Šumakov, Krasotkin puk raději drží v lapačce.

34:29
    Po střele hostů se bude vzahovat před Sorokinem.

32:45
    Nebezpečnou střelou dal o sobě nyní vědět Babenko, jeho rána ale byla sražena do ochranné sítě.

32:20
    Střely na bránu: 15-21

30:18
    Lada v plném počtu.

29:50
    Obrovský tlak ze strany hostí, momentálně Ladu vůbec nepouštějí ke slovu.

29:10
    CSKA kombinuje ve středním pásmu, hledají recept na domácího gólmana.

28:18
    Vyloučení v týmu Lada Toljatti (Denis Ježov – 2 min., podražení).

27:30
    Tak to bylo těsné! Po střele jednoho z domácích hráčů se rozezvonila tyč.

27:20
    Lada se snaží za každou cenu dostat do útočného pásma hostí.
    26:24 Kirill KAPRIZOV - 1:2

26:24
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Přesilovku hostí ihned využívá KIRILL KAPRIZOV, který po rychlém rozehrání na nic nečekal a tvrdou střelou od modré propálil vše, včetně brankáře Krasotkina. Asistence: Michail Grigorenko, Nikita Nestěrov.

26:23
    Vyloučení v týmu Lada Toljatti (Denis Zernov – 2 min., hákování).

25:35
    Střela CSKA, která ale končí pouze v ochranné síti.

25:10

23:20
    CSKA si zahraje přesilovou hru, ve které se bude snažit otočit skóre ve svůj prospěch.

23:10
    Vyloučení v týmu Lada Toljatti (Denis Ježov – 2 min., hákování).
    22:20 Andrej SVĚTLAKOV - 1:1

22:20
    Po hbitém odebrání puku domácím hráčům se jej zmocnil ANDREJ SVĚTLAKOV, který svou střelou propálil Krasotkinovy betony. Asistence: Kirill Kaprizov.

20:40
    Domácí se usazují v útočném pásmu, sérií střel zkoušení bystrost gólmana Sorokina.

20:01

Druhá třetina začne za okamžik, domácí v ní budou mít ještě minutu možnost využít přesilovou hru 5 na 4.

Druhá třetina začne zhruba v 17:22.

V první třetině se toho už více nestane, aktuální stav 1:0.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:40
    CSKA získávají kotouč a vyhazují jej, aby získali čas.

19:11
    Již třetí přesilovka v první třetině pro domácí, uvidíme, jestli ji opět dokáží využít.

19:10
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Sergej Andronov – 2 min., sekání).

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

17:21
    Puk se nyní nachází převážně ve středním pásmu, oba týmy hledají způsob, jak se dostat k soupeřově bráně.

15:15
    Přesilovka zůstala nevyužita, hosté v plném počtu.

13:40
    Lada zkouší opět přesilovkové kombinace a usadila se v obranném pásmu CSKA.

13:15
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Andrej Světlakov – 2 min., nedovolené bránění).

10:53
    10:43 Denis ZERNOV - 1:0

10:43
    Lada právě vstřelila branku!
    Po kombinaci v přesilové hře se tvrdou střelou od modré prosazuje DENIS ZERNOV a posílá tak Ladu do vedení! Asistence: Artyom Aljajev, Igor Skorochodov.

10:10
    Lada má nyní možnost zúročit své snažení, po zbytečném podražení Robinsona si zahraje dvouminutovou přesilovku.

10:00
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Mat Robinson – 2 min., podražení).

Střely na bránu: 3 – 8

08:50
    CSKA zvyšuje své nasazení a momentálně je k vidění pohledný hokej nahoru – dolů.

06:30
    Útočněji si zatím počínají domácí, nyní svým tlakem donutili CSKA k zakázenému uvolnění.

05:49
    Útočníci CSKA se hnali do útoku přiliš rychle, jejich akce končí ofsajdem.

03:50
    Po útočné akci 3 na 2 se dostal ke střele domácí hráč, jeho rána ale byla tečována a vhazovat se bude před Sorokinovou brankou.

02:10
    Po přihráce z modré čáry si do útočné pozice najel domácí Platt, jeho střela však byla sražena pouze do ochranné sítě.

01:20
    První střela z otočky od hostujícího Tělegina, ten však pálil asi metr vedle.

00:01

Lada Toljatti: Krasotkin – Ch. Genoway, D. Vorobjov, Aljajev, Ďjakov, D. Ježov (A), Kirillov, Sotnieks – Harper, Kapustin, Novotný (A) – Bělousov, Skorochodov, Zernov – Mastrjukov, Soin (C), Něstěrov – Bočarov, V. Strelcov, Babenko.

CSKA Moskva: I. Sorokin – Kiselevič (A), M. Robinson, Ožiganov, Nestěrov, Ar. Sergejev, Pašnin, Naumenkov – Ničuškin, Grigorenko, Tělegin – Šalunov, Kaprizov (C), Šumakov – Andronov (A), Ljubimov, Scott – Okulov, Světlakov, Kuzmenko.

Rozhodčí: Y. Oskirko, A. Vasilyev.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tento zápas má papírově poměrně jasného favorita, ovšem domácí celkem se rozhodně nebude chtít vzdát tří bodů jen tak.
    Myslím tedy, že nás čeká zajímavá hokejová podívaná.

CSKA Moskva

Hosté jsou druhým celkem západní konference, ve které si počínají poměrně suverénně s 28 výhrami a 15 prohrami. O suverenitě se rozhodně nedá hovořit v případě domácích, kteří letos vyhráli 13x a poraženi odcházeli 32x.
    V posledních pěti vzájemných utkání zvítězilo CSKA 4x, což znamená, že před Ladou stojí těžký úkol.

Domácí celek na svém ledě vyzve druhý tým západní konference, CSKA Moskva, který se může pochlubit faktem, že z posledních dvanácti venkovních zápasů odjížděl jedenáctkrát jako vítěz.
    Lada na domácím ledě vyhrála z posledních sedmi zápasů pouze dvakrát, takže se určitě bude snažit tuhle sérii napravit.

Vítám vás u on-line přenosu. Dnes vás provedu utkáním ruské KHL, konkrétně utkáním mezi Ladou Toljatti a CSKA Moskva.
    Začátek utkání je naplánován na 16:30.

Daniel Juráš

Branky a nahrávky: 11. Zernov (Aljajev, Skorochodov) – 23. Světlakov (Kaprizov), 27. Kaprizov (Grigorenko, Nestěrov)

Lada Toljatti: Krasotkin (Lazušin) – Ch. Genoway, D. Vorobjov, Aljajev, Ďjakov (A), D. Ježov, Kirillov, Sotnieks – Harper, Kapustin (A), Novotný – Bělousov, Skorochodov, Zernov – Mastrjukov (C), Soin, Něstěrov – Bočarov, V. Strelcov, Babenko – Rachimullin.
    CSKA Moskva: I. Sorokin (L. Johansson) – Kiselevič (A), M. Robinson, Ožiganov, Nestěrov, Ar. Sergejev, Pašnin, Naumenkov – Ničuškin, Grigorenko, Tělegin – Šalunov (C), Kaprizov, Šumakov (A) – Andronov, Ljubimov, Scott – Okulov, Světlakov, Kuzmenko – Platt.

Rozhodčí: Oskirko, Vasilyev – Shadrin, Savenkov