Slovensko – Kanada 0:6 (kon.) | Finsko – Dánsko 4:1 (kon.) | Rusko – Švýcarsko 5:2 (kon.)
Švédsko – Česko 3:1 (kon.)
konec
Švédsko
3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Česko
Čtvrtek 28.12.2017, 22:10 • Key Bank Center, Buffalo • Mistrovství světa do 20 let • Skupina B
Předzápasové kurzy: 1.43 6.26 5.05
Partner:
   
  Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji vám za pozornost a přeji vám dobrou noc. Na shledanou! (00:22:38)
   
  Nejlepší hráči zápasu:

  Švédsko – Alexander Nylander (útočník)
  Česko – Libor Hájek (obránce)
   
  Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

  Švédsko – 13 (35)
  Česko – 6 (25)
   
  Je konec. Ve třetí periodě se prosadili jen Švédi, jejichž vítězství podtrhl gólem na 3:1 Alexander Nylander. Češi si nevedli vůbec špatně, ale soupeř nakonec slaví zasloužené vítězství. Pešánovi svěřence může mrzet to, že v prostřední části nevytěžili více ze své převahy.
   
  Konec zápasu.
   
  59:51
  Tohle už je zlé, Švédsko posunulo puk do útočného pásma.
   
  59:30
  Kotouč se odrážel před švédskou bránou a bekhendem nakonec z úhlu střílel Filip Zadina, jenže trefil jen Gustavssonovy betony u první tyčky.
   
  58:50
  Filip Zadina vypálil z okraje pravého kruhu, jenže brankář Gustavsson byl pozorný a pohotově zasáhl svými betony. Češi pokračují v náporu.
   
  58:33
  Brankář Škarek je stále na ledě, protože Češi nemají puk pod kontrolkou.
   
  58:09
  Švédi poslali puk do útočného pásma. Nejde o zakázané uvolnění a Češi musí začít svůj útok úplně od začátku.
   
  57:40
  Kaut spěchal za nahozeným pukem, jenže daleko blíž k němu měl gólman Gustavsson, jenž ani nepřerušil hru a hrací předmět posunul betony do rohu pásma.
   
  57:12
  Přesně tohle teď seveřanům naprosto stačí. Drží kotouč hodně daleko od své brány, mají v zádech stále dvoubrankový náskok a čas běží a běží...
   
  56:47
  Za nahozeným pukem za švédskou bránu spěchal Michnáč, jenže u puku byl dříve Rasmus Dahlin.
   
  56:24
  Češi po vhazování ve svém pásmu vybojovali puk a mohou zaútočit.
   
  56:10
  Rána střídá ránu, naštěstí pro gólmana Škarka a celou českou reprezentaci se jedná o hodně nepřesné střelecké pokusy. Český výběr by však už potřeboval dostat svého soka pod tlak, čas pro něj ubíhá závratnou rychlostí.
   
  55:47
  Čechům se sice vůbec nepovedlo vyhodit, ale ubránili se bez úhony a dál živí šanci alespoň na vyrovnání. Švédsko však i nadále mačká soupeře u jeho brány.
   
  55:15
  Timothy Liljegren hned dvakrát vystřelil od modré čáry. V prvním případě těsně minul Škarkovu bránu a ve druhém neprostřelil skrumáž mezi kruhy.
   
  54:43
  Na konci dlouhé kombinace v útočném pásmu stál Elias Pettersson, jenž se opřel do kotouče na okraji kruhů, ale jeho rána byla sražena protihráčem do ochranné sítě.
   
  54:15
  Švédsko sice několikrát nezamířilo přesně a od modré čáry minulo bránu, ale Čechům se nepovedlo vyhodit a nápor seveřanů tak pokračuje.

  Ladislav Vácha

  Branky a nahrávky: 6. Davidsson (Jonsson Fjällby, G. Gustafsson), 20. Pettersson (A. Nylander, Dahlin), 45. A. Nylander (Dahlin) – 40. Zadina (Nečas, Hájek)


  Švédsko: F. Larsson (Gustavsson) – Liljegren, Moverare (A), Dahlin, Brännström, G. Lindström, Sellgren, Högberg – Karlström, Andersson (C), J. Boqvist – Pettersson, L. Lindström, A. Nylander (A) – Söderlund, Lundeström, Steen – Davidsson, G. Gustafsson, Jonsson Fjällby – Zetterlund.
  Česko: Škarek (Kořenář) – Hájek, Budík, F. Král, J. Galvas, Šalda, Vála (A) – M. Zachar (C), Chytil, Safin – Zadina, Nečas, R. Pavlík – M. Kaut, K. Reichel (A), Michnáč – Kurovský, Hrabík, Kodýtek.

  Rozhodčí: Stephen Thomson (USA), Marc Wiegand (SUI) – Dustin McCrank (CAN), Alexander Sysujev (RUS)