Ottawa – Boston 0:5 (kon.) | Florida – Montreal 2:0 (kon.) | Washington – New Jersey 5:2 (kon.)
St. Louis – Carolina 3:2 (kon.) | Nashville – Minnesota 3:0 (kon.) | Vancouver – Los Angeles 3:4 (kon.)
Vegas – Toronto 6:3 (kon.) | Anaheim – Arizona 5:2 (kon.)
Vegas Golden Knights
6:3 (3:0, 1:2, 2:1)
Toronto Maple Leafs
Neděle 31.12.2017, 21:30 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a přeji úspěšný vstup do roku 2018! (00:21:05)
    Hokejisté Golden Knights stanovili nový nováčkovský rekord NHL v počtu výher v řadě. Přemožitele nepoznali už sedm utkání.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 31:22(11:4, 10:10, 10:8)
    Zblokované střely – 18:15
    Vyhraná vhazování – 25:29
    Trestné minuty – 6:6
    Hity – 20:21

Vegas Golden Knights vítězí posedmé v řadě, čímž překonávají nováčkovský rekord NHL! Toronto se sice po špatné první třetině dokázalo ještě vrátit do hry a na začátku třetí části snižoval Auston Matthews na rozdíl jediného zásahu, ovšem zbytek duelu si už Zlatí rytíři pohlídali. Ve 47. minutě je opět uklidnil Jonathan Marchessault a v čase 58:24 pečetil skóre trefou do prázdné klece William Karlsson. Ten se stal prvním hráčem v krátké historii Vegas, jenž se mohl radovat z hattricku.

59:40
    Domácí hráči si vychutnávají standing ovation. V okolí T-Mobile Areny se bude slavit příchod Nového roku hodně z vesela!

59:01
    Začala poslední minuta třetí třetiny.
    58:24 William KARLSSON - 6:3

58:24
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    WILLIAM KARLSSON završuje hattrick! Domácí útočník dobruslil vyhození Reillyho Smithe a v souboji s Riellym, v němž oba hráči skočili po puku rybičkou, zasáhl kotouč jako první a nasměroval ho do opuštěné klece. Jde o vůbec první hattrick v historii Golden Knights! Asistence: Rielly Smith.

58:13
    Hosté si vyžádali oddechový čas.

58:13
    Cody Eakin vyhodil puk do hlediště. Bylo to ale odrazem o mantinel, takže o vyloučení za zdržování hry nemůže být řeč.

57:32
    Branka Toronta je už prázdná!

56:52
    Nate Schmidt po levém křídle vyvezl puk dopředu a dokonce mohl nahrávat volnému spoluhráči, který by byl sám před brankářem! Morgan Rielly však zablokoval tuto přihrávku!

56:05
    Hosté se nemohou dostat do tlaku. Přitom se už blíží čas, kdy by se dalo uvažovat o odvolání Andersena z branky.

55:01
    Máme tu už posledních pět minut třetí třetiny, uvidíme, zda i celého zápasu.

Jinak mi dovolte, abych Vám popřál jen to nejlepší do roku 2018! Nicméně zpět k zápasu, ten právě nyní vrcholí!

54:24
    Hosté zahráli na icing. Hra se stěhuje zpět před Andersena.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 3. Bellemare (Tuch), 5. W. Karlsson (R. Smith, Engelland), 14. Haula (Perron), 29. W. Karlsson (Marchessault), 47. Marchessault (W. Karlsson, Theodore), 59. W. Karlsson (R. Smith) – 26. Marleau (Co. Brown, Komarov), 40. Matthews (Hyman), 41. Matthews (Rielly, W. Nylander)

Vegas Golden Knights: M. Subban (M.-A. Fleury) – Schmidt, McNabb (A), Theodore, Engelland (A), C. Miller, Merrill – R. Smith, W. Karlsson, Marchessault – Neal, Haula, Perron (A) – Tuch, Eakin, Leipsic – Nosek, Bellemare, O. Lindberg.
    Toronto Maple Leafs: Andersen (Pickard) – Hainsey, Rielly (A), Gardiner, Marinčin, R. Polák, Borgman – W. Nylander, Matthews, Hyman – Marner, Bozak (A), J. van Riemsdyk – Komarov (A), Marleau, Leivo – Co. Brown, D. Moore, M. Martin.

Rozhodčí: Charron, Hanson – Shewchyk, Daisy

Diváci: 18118