Brighton – Bournemouth 2:2 (kon.) | Burnley – Liverpool 1:2 (kon.) | Leicester – Huddersfield Town 3:0 (kon.)
Stoke – Newcastle 0:1 (kon.) | Everton – Manchester Utd. 0:2 (kon.)
Brighton & Hove Albion
2:2 (1:1)
AFC Bournemouth
Pondělí 01.01.2018, 13:30 • Amex Stadium (Brighton) • Anglická Premier League • 22. kolo

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. (15:35:46)
    Napínavý zápas mezi Brightonem a Bournemouthem skončil 2:2.

Fauly: 13:9

První utkání letošního roku přineslo opravdu velmi pohledný a atraktivní fotbal z obou stran. Už po pěti minutách otevřel skóre Knockaert a vedení domácím vydrželo až do 33. minuty. To se hlavou z rohového kopu prosadil Steve Cook. Ve druhém poločase se znovu povedl domácím úvod a prosadil se Murray. Potom mohl zvýšit vedení Brightonu Izquierdo, ale když běžel sám na branku Bournemouthu, Begovice nepřekonal. Ibe pak trefil tyč a Bournemouth si nakonec přeci jen vydobyl vyrovnání. V 79. minutě se po zmatcích ve vápně dokázal prosadit Wilson a rozhodl tak o remíze 2:2.

90+4

90+3
    Na druhé straně centr letící do vápna sklepával Duffy, ale nikdo z jeho spoluhráčů se k míči nedostal.

90+3
    Bournemouth je v závěru aktivnější. Znovu posílal z pravé strany míč do vápny. Brighton se ubránil.

90+2
    Brighton po faulu rozehrával z vlastní poloviny. Dlouhým nákopem ale míč jen daroval hostům.

90+1
    Ibe chtěl kolmou přihrávkou vyzvat k centru Simona Francise, ten se ale k míči nedostal.

90+1
    Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Pascal Groß, přichází Isaiah Brown.

90+1
    Nastavovat se budou ještě tři minuty.

90
    Knockaert vypálil levou nohou z pravé strany pokutového území.

90
    Murray zezadu fauloval Danielse a dostal žlutou kartu.

89
    Anthony Knockaert pronikl do šestnáctky z pravé strany, ale nakonec nevybojoval ani rohový kop, až s tímto rozhodnutím sudího Olivera nesouhlasí.

88
    Žlutou kartu dostává Simon Francis (AFC Bournemouth).

87
    Dan Gosling se dopustil faulu.

86
    Dnešní utkání sleduje 30 152 diváků.

86
    Birghton je stále po tom vyrovnání Bournmouthu jako opařený a je pod tlakem.
    85. Wilson zakončoval na bližší tyč.

Petr Sumbal

Branky: 5. Knockaert (Izquierdo), 48. G. Murray (Izquierdo) – 33. S. Cook (Ibe), 79. C. Wilson (A. Smith)

Karty:   81. D. Pröpper (BRN), 90. G. Murray (BRN) – 88. Francis (BTH)

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 6:9. Střely mimo: 3:6. Rohy: 5:12. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 13:9.
    Brighton & Hove Albion: Ryan – Schelotto (77. Bruno), Duffy, Dunk (C), Suttner – Knockaert, Stephens, D. Pröpper, Izquierdo – Groß (90+1. Is. Brown) – G. Murray.
    Náhradníci: Krul – Bruno, Goldson, Kayal, March, Is. Brown, Hemed.

AFC Bournemouth: Begović – A. Smith, Francis (C), S. Cook, Daniels – Ibe, L. Cook, Arter (71. Gosling), Pugh (60. Aké) – Afobe (67. Mousset), C. Wilson.
    Náhradníci: Boruc – Aké, Simpson, Surman, Gosling, Mousset, Butcher.

Rozhodčí: Oliver – Bennett, Cook