Brighton – Bournemouth 2:2 (kon.) | Burnley – Liverpool 1:2 (kon.) | Leicester – Huddersfield Town 3:0 (kon.)
Stoke – Newcastle 0:1 (kon.) | Everton – Manchester Utd. 0:2 (kon.)
Everton FC
0:2 (0:0)
Manchester United
Pondělí 01.01.2018, 18:30 • Goodison Park, Liverpool • Anglická Premier League • 22. kolo

To už je z mé strany vše. Přeji krásný zbytek prvního dne roku 2018! (20:33:58)

Držení míče: 40 % : 60 %.
    Střely na branku: 0:6. Střely mimo: 6:8. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:10.
    Jesse Lingard přispěl k výhře United krásným gólem.

Hráči Manchesteru United přepnuli ve druhém poločase tak o dva rychlostní stupně výše a na hřišti Evertonu vítězí zaslouženě 2:0. Od začátku druhého dějství se hrálo jen na jednu bránu a bylo otázkou času, kdy se Rudí ďáblové prosadí. To se jim poprvé podařilo v 57. minutě, kdy z hranice šestnáctky zamířil do šibenice Anthony Martial. Podobné místo pak trefil také Jesse Lingard, jenž deset minut před koncem definitivně rozhodl. Svěřenci manažera Mourinha tak protrhli sérii tří zápasů bez vítězství.

90+4

90+4
    Morganu Schneiderlinovi před šestnáctkou soupeře utekl míč z kopačky. To věrně dokumentuje rozpoložení domácích hráčů v závěru utkání.

90+2
    Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Juan Mata, přichází Axel Tuanzebe.

90+1
    Domácí zahrávali rohový kop. Davies nasadil míč na hlavu Michaelovi Keneovi, který ale netrefil bránu.

90+1
    Rozhodčí zápas nastaví o tři minuty.

90
    Ve druhé půli jinak vynikající Paul Pogba při kličkách u brankové čáry podklouzl a míč mu unikl do zámezí. To alespoň na chvíli trochu zlepšilo náladu domácím fanouškům.

88
    Ashley Williams nedoběhl míč na hrací ploše. Kopat se bude od brány Davida de Gey.

87
    Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Jesse Lingard, přichází Daley Blind.

86
    Hosté drží míč na svých kopačkách a kontrolují hru. Po třech remízách v řadě si zřejmě napraví reputaci.

85
    Marcus Rashford na levém křídle neobešel Holgatea. Hosté budou vhazovat.

83
    Žlutou kartu dostává Mason Holgate (Everton FC).

83
    Teď už můžeme konstatovat, že hosté míří za třemi body. Vzhledem ke druhé půli by je hráči Manchesteru United brali naprosto zaslouženě.

81
    Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Baye Oumar Niasse, přichází Dominic Calvert-Lewin.
    81. Jesse LINGARD - 0:2