Liptovský Mikuláš – Nitra 1:3 (kon.) | Košice – Trenčín 4:2 (kon.) | Detva – Poprad 1:3 (kon.)
Zvolen – Banská Bystrica 1:8 (kon.) | Nové Zámky – Žilina 5:4 (po pr.)
konec
HC Košice
4:2 (0:0, 2:2, 2:0)
HK Dukla Trenčín
sk Středa 03.01.2018, 17:30 • Steel aréna, Košice • Tipsport Liga (SR) • 33. kolo
Předzápasové kurzy: 1.7 4.8 3.44
Partner:
   
  Skončilo sa dnešné hokejové stretnutie, v ktorom sa stretli dva najtradičnejšie kluby najvyššej hokejovej ligy Slovenska – HC Košice a Dukla Trenčín. Po výsledku 4:2 sa z výhry a dôležitých bodov do tabuľky tešia domáci.

  Pomer striel v dnešnom zápase: 25:26

  S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim a prajem vám ešte pekný zvyšok večera. Stretnutím vás sprevádzal Lukáš Pancurák. (10:33:33)
   
  Koniec zápasu.
   
  59:10
  Košice dali gól!
  Je rozhodnuté, na 4:2 upravil gólom do prázdnej bránky DÁVID ŠOLTÉS. Asistencie: Ladislav Nagy, Peter Boltun.
   
  58:50
  Opäť smeruje gólman Trenčína na hráčsku lavicu.
   
  58:39
  Valent sa bude musieť do bránky vrátiť, Dukla sa totiž prezentovala len nepresvedčivým nahodením puku, z ktorého bolo zakázané uvoľnenie.
   
  58:39
  Oddychový čas hostí.
   
  58:35
  Deje sa tak v tejto chvíli, na ľade sú šiesti Trenčania.
   
  58:02
  Začali plynúť posledné dve minúty riadnej hracej doby. Sledujeme bránku Michala Valenta a čakáme na moment, keď z nej tento gólman vykorčuľuje.
   
  57:38
  Nasleduje komerčná prestávka.
   
  57:10
  Joakim Lundström predviedol mimoriadne dôležitý zákrok, keď za svoj chrbát neposlal dobre myslenú bombu od modrej čiary. Košice puk následne vyhodili do stredného pásma.
   
  56:21
  Oddychový čas domácich.
   
  56:21
  Konečne sa do útočného pásma dostali aj hráči odetí do červeného, nič prevratné tam ale nevymysleli. Každopádne, o malý moment sa tam vrátia, Košice sa totiž prezentovali zakázaným uvoľnením.
   
  55:03
  Dukla mala šťastie, že Boltunovi medzi kruhmi skĺzol puk z čepele. Ak by sa tak nestalo, mohlo byť definitívne rozhodnuté.
   
  53:46
  Trenčania hľadajú v tretej tretine stále recept na skalopevnú defenzívu košického mužstva. Hradby Lundströmovej bránky obliehajú hostia statočne, avšak nie so žiadaným efektom.
   
  53:10
  Valent videl korčuľujúceho Šedivého, preto zbytočne nerozohrával a puk podržal vo svojej lapačke.
   
  52:43
  Hra v týchto okamihoch mierne stratila na svojom tempe, to sa rozhodli využiť oba celky na prestriedanie svojich radov. Na ľad sa tak dostanú čerstvé sily.
   
  51:20
  Košičania sú usadení v pásme súpera a premýšľajú, ako pridať štvrtý gól.
  50:20 Šimon PETRÁŠ - 3:2
   
  50:20
  Košice dali gól!
  A Košice sa dostávajú do vedenia. Dukla v ostatných minútach ostávala až príliš často v defenzíve, pričom teraz tam chýbala. Bolo z toho prečíslenie dvoch proti jednému, ktoré využil ŠIMON PETRÁŠ. Asistencie: Tomáš Klíma, Václav Čížek.

  Lukáš Pancurák

  Branky a nahrávky: 22. Šoltés (Pulli, Boltun), 39. Jenčík (Spilar, Šedivý), 51. Petráš (Klíma, Čížek), 60. Šoltés (Nagy, Boltun) – 21. Ölvecký (Starosta, Varga), 32. Bezúch (Radivojevič, Mikula)


  HC Košice: Lundström (Habal) – Šedivý, Dudáš, Kessel, Čížek, Koch, Pulli, Michalčin, Petráš – Jenčík, Pacan, Spilar – Suja, Hovorka, Kafka – Nagy, Boltun, Hričina – Klíma, Vrábeľ, Šoltés
  HK Dukla Trenčín: Valent (Hiadlovský) – Starosta, Bohunický, Frühauf, Cebák, Holenda, Pač, Themár – Radivojevič, Ölvecký, Varga – Sojčík, Ružička, Bezúch – Mikula, Dlouhý, Hecl – Švec, Pardavý, Gašparovič

  Rozhodčí: D. Konc, J. Konc – Smrek, Kollár