Chabarovsk – Barys 3:1 (kon.) | Vladivostok – Chanty-Mansijsk 2:1 (kon.) | CSKA Moskva – Jekatěrinburg 4:3 (kon.)
Minsk – Jaroslavl 1:3 (kon.) | Jokerit – Čeljabinsk 3:0 (kon.) | Petrohrad – Kunlun 4:2 (kon.)
Viťaz – Toljatti 5:1 (kon.) | HC Slovan – Magnitogorsk 4:3 (kon.)
HC Slovan Bratislava
4:3 (1:0, 3:1, 0:2)
Metallurg Magnitogorsk
Úterý 09.01.2018, 19:00 • Aréna Ondreja Nepelu • KHL

To už je z mé strany vše. Přeji hezký zbytek večera! (21:34:27)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 35:40 (14:9, 12:14, 9:17)
    Zblokované střely – 12:6
    Vyhraná vhazování – 27:29
    Trestné minuty – 28:16
    Hity – 6:11

Hokejisté Slovanu sice prohráli třetí třetinu s Magnitogorskem 0:2, ale celkově vítězí 4:3! Připisují si tak velmi cenný skalp. Hosté sice do třetí části nastupovali s tříbrankovým mankem, přesto zápas rozhodně nevzdali. V 51. minutě tak snížil na rozdíl dvou branek Nikita Bobrjašov a pět a půl minuty před koncem vstřelil kontaktní gól v přesilovce Matt Ellison. V závěru pak měli hráči Magnitogorsku k dispozici i další přesilovku, kterou půl minuty před koncem ještě vylepšili odvoláním brankáře. Belasí už však cenné vítězství uhájili.

59:51
    Střela Matta Ellisona byla zblokována bránícím hráčem!

59:28
    Už začíná hostující power-play!

59:13
    Domácí opět vyhazují, Samsonov zatím zůstává v brance.

58:45
    Nahození Chrise Lee si pohlídal Štěpánek. Domácí následně vyhodili!

58:24
    Oddechový čas Magnitogorsku.

58:24
    Sergej Mozjakin si chytře najel na hůl Patrika Lampera, kterému je pískáno podražené. Hosté tak dostávají velkou šanci na vyrovnání!

58:01
    Do konce třetí třetiny zbývají jen dvě minuty.

57:43
    Hosté jsou v plném počtu. Slovan přesilovku nevyužil, ale rozhodně ji nesehrál zle.

56:40
    Domácí tlak přerušilo odpískané postavení útočícího hráče v brankovišti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

55:42
    Tresty za stejné prohřešky vyfasovali i Marek Viedenský a Matt Ellison. Ty se ale vykrátí, takže z toho bude klasická přesilovka 5 na 4.

55:42
    Domácí budou hrát přesilovku! Wojtek Wolski je vyloučen za hrubost.
    54:32 Matt ELLISON - 4:3

54:32
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Hosté nabídnutou příležitost využili a už ztrácejí jediný gól! Puk se dostal od Mozjakina a Wolskiho až k MATTOVI ELLISONOVI, který z vnitřního okraje pravého kruhu zamířil nad lapačku brankáře Štěpánka – 4:3. Asistence: Wojtek Wolski a Sergej Mozjakin.

53:42
    Tak vše je jinak! Domácích bylo na ledě šest a Magnitogorsk tedy bude hrát přesilovku!

53:41
    Domácí vyráželi do rychlého protiútoku, ale Eliezer Šerbatov si zřejmě nevšiml, že mu po křídle najíždí do pásma spoluhráč. Je z toho ofsajd.

53:20
    Se střelami Čibišova a Těreščenka si poradil brankář Štěpánek. Teď už to bude hodně na něm.

52:19
    Do další střelecké příležitosti se dostal Bobrjašov. Z mezikruží ale netrefil branku.

51:44
    Domácí dostali puk pryč ze svého obranného pásma, s čímž se spokojili a posílají na led čerstvé síly.
    50:18 Nikita BOBRJAŠOV - 4:2

50:18
    Hosté se ještě vracejí do zápasu, snižují na rozdíl dvou branek! NIKITA BOBRJAŠOV vystřelil z pravé strany hřiště a puk zapadl až za klekajícího Štěpánka. Bez asistence.

49:40

49:28
    Patrik Lamper se z levé strany protáhl až před Samsonova. Ten byl na místě.

49:07
    Hosté vyhazují až ke Štěpánkovi.

48:37
    V šermované před hostujícím brankovištěm se snažil uspět Zach Boychuk. Puk na branku sice posunul, ale Samsonov ho betonem vyrazil.

48:18
    Hosté vyhazují až za branku soupeře.

47:39
    Wojte Wolski fauloval při forčekinku Tomáše Voráčka. Slovan si tedy zahraje přesilovku.

47:18
    Signalizované vyloučení na straně Metallurgu. Domácí zatím drží puk a tak probíhá jejich výhoda.

46:58
    To se jim i povedlo, ale Sergej Mozjakin si vylámal zuby na brankáři Slovanu. Hostující útočník si puk stáhl až mezi kruhy, ovšem zamířil přesně do připravené lapačky Štěpánka. Následuje reklamní přestávka.

46:42
    Při hře 4 na 4 jsme zatím žádnou nebezpečnější akci neviděli. Změnit se to nyní snaží hosté.

45:39
    Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Michal Sersen – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Matt Ellison – 2 min., hrubost).

45:39
    Jakub Štěpánek zastavil střelu Jevgenije Timkina z pravého kruhu. Vzápětí se strhla před jeho brankou šarvátka, za kterou se bude na obou stranách vylučovat.

45:15
    Střelu Jana Kováře si Štěpánek pohlídal. Puk opět končí v jeho moci.

44:42
    Po akci Kokareva kotouč ve svém brankovišti zalehl Jakub Štěpánek. Ten dnes chytá velmi dobrý zápas. Je oporou svému týmu.

43:36
    Domácí si opět vystačili s vyhozením. Důležité pro ně je, že se nepíská icing.

43:08
    Domácím se podařilo dostat puk až za branku soupeře. Další akce Magnitky začíná od obránců.

42:53
    Domácí branku obkroužil Vladislav Kaletnik. Štěpánek se natlačil ke své tyčce a nenechal se překvapit.

42:18
    V úvodu třetí třetiny se hraje především v obranném pásmu Slovanu. Hosté samozřejmě ještě chtějí zápas zdramatizovat, domácí naopak myslí především na defenzivu.

41:07
    Hosté už musejí myslet především na útok. Nahození Alexandra Igoševa podržel Štěpánek na svém těle.

40:35
    Po střele od modré zasáhl Štěpánek, který vyrazil kotouč mimo jeho klec.

Třetí třetina začne přibližně ve 20:45.

Hokejisté Slovanu dnes hrají jeden z nejlepších zápasů v sezóně! Nad Magnitogorskem tak vedou zaslouženě 4:1. Ve druhé třetině se domácí prosadili hned třikrát. Na zásah Nicka Eberta ještě reagoval přesilovkovým gólem Wojtek Wolski, ale domácí hned o 22 sekund později odskočili na 3:1, když se trefil Marek Sloboda, který vyhnal z branky zkušeného Košečkina. Náhradník Samsonov pak vydržel s čistým kontem do 38. minuty, kdy ho v přesilovce překonal Zach Boychuk.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:01
    Začala už poslední minuta druhé třetiny. Slovan vede o tři góly.

38:25
    Mohlo být sníženo. Za Štěpánkem zvonilo břevno!
    37:21 Zach BOYCHUK - 4:1

37:21
    Slovan právě vstřelil branku!
    Domácí početní výhodu využívají! Po hezké kombinaci našel Juraj Mikuš přihrávkou od brankové čáry ZACHA BOYCHUKA, který se z předbrankového prostoru nemýlil. Samsonov nestihl na rychlou akci Slovanu ani zareagovat – 4:1. Asistence: Juraj Mikúš.

36:33
    Právě Andrej Čibisov je vyloučen za držení. Slovan bude hrát chvíli přesilovku 4 na 3, poté 5 na 4.

35:42
    S ranou Čibišova od modré si poradil Štěpánek. Ten lapil puk do rukavice a hned ho rozehrál.

34:41
    Máme tu oboustranné vyloučení za hrubost. Za brankou se do sebe pustili Pavel Skalický a Nikita Bobrjašov.

34:41
    Nyní tu máme reklamní přestávku.

34:02
    Do velké příležitosti se dostával Marek Sloboda. Domácí útočník se ocitl za obranou soupeře, ale v rychlosti už nedokázal dotáhnout svou forhendovou kličku do konce a puk mu sjel z hole.

33:38
    A domácí jsou v plném počtu.

32:39
    Hostující přesilovce trochu schází střelba. S kombinacemi to hráči Magnitky přehánějí.

31:49
    Domácím se podařilo rychle vyhodit.

31:37
    Domácí Ryan Garbutt vyfasoval dvě minuty za krosček. Přesilovka pro Magnitogorsk.

30:55
    Slovan má zápas proti favoritovi rozehrán opravdu velmi dobře. Domácí ukazují, že dokáží být nepříjemným soupeřem pro každého.

28:21
    A hosté střídají brankáře! Místo Vasilije Košečkina si zachytá Ilja Samsonov.
    28:21 Marek SLOBODA - 3:1

28:21
    Domácí o 22 sekund později opět vedou o dva góly! MAREK SLOBODA se dostal k puku na úrovni brankové čáry, odkud s ním vybruslil na pravý kruh a překonal Košečkina, jenž toho zřejmě mnoho neviděl – 3:1. Asistence: Nick Ebert a Eliezer Šerbatov.
    27:59 Wojtek WOLSKI - 2:1

27:59
    Hosté potřebovali na využití přesilovky zhruba půl minuty! Chris Lee nahrál WOJTEKOVI WOLSKIMU, který byl na pravém kruhu zcela volný a zápěstím zamířil pod břevno. Asistence: Chris Lee a Jan Kovář.

27:28
    Ujíždějícího protihráče zahákoval Colby Genoway. Hosté mají k dispozici další přesilovku.
    26:36 Nick EBERT - 2:0

26:36
    Domácí se sice ve druhé třetině zatím spíše bránili, ale gól střílejí oni! Ryan Garbutt našel z druhé vlny najíždějícího obránce NICKA EBERTA, který vystřelil zápěstím přes protihráče a puk zapadl do vzdálenějšího horního růžku Košečkinovy klece – 2:0. Asistence: Ryan Garbutt.

25:23
    Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru. Buly bude vhozeno ve střední třetině hřiště.

24:39
    Hosté ve druhé třetině rozhodně přidali. Po přejetí modré čáry pálil Jevgenij Timkin a Štěpánek musel opět zasahovat.

23:44
    Teď už je Slovan kompletní. Těžké momenty tedy Belasí přestáli.

23:23
    Sergej Mozjakin byl na levé straně útočného pásma úplně volný. Mířil k bližší tyčce, ale Štěpánek dokázal puk vytěsnit mimo branku!

22:49
    Zakončení kombinace Metalurgu nakonec vyšlo na Jana Kováře. Štěpánek se proti němu rychle přesunul!

22:35
    Hosté utahují šrouby, pomalu se přibližují k brance soupeře.

21:49
    Puk po buly putoval na levý kruh, kde byl Sergej Mozjakin. Štěpánek jeho střelu vyrazil.

21:43
    Cam Barker dostává dvě minuty za hrubost. Metallurg tak bude hrát přesilovku.

21:14
    Patrik Lamper vyzkoušel pozornost brankáře Košečkina střelou na lapačku. Ten v ní schoval puk.

Hity – 2:3

První třetinu odehrál Slovan velmi dobře. Dá se říci, že aktivní hrou soupeře z Magnitogorsku zaskočil a v 9. minutě se dokonce ujal po střele Juraje Mikúše vedení. Pokud domácí nastolené tempo udrží, rozhodně nejsou bez šance na úspěch v tomto utkání.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:55
    V samotném závěru třetiny si ještě nabruslil po pravém křídle dopředu Eliezer Šerbatov. Pokus izraelského forvarda vyrazil Košečkin ramenem.

19:26
    Jakub Štěpánek raději přidržel nahození soupeře. Bude se vhazovat v obranném pásmu slovenského klubu.

19:01
    Začala už poslední minuta první třetiny.

17:02
    Hokejisté Matallurgu se pomalu probouzejí a stále častěji začínají kombinovat v útočné třetině.

16:07
    Slovan v plném počtu. Domácí stále drží těsné vedení.

15:53
    Z osy kruhů zakončoval Matt Ellison. Ten zamířil do hrudi připraveného Štěpánka.

15:20
    Domácím se podařilo vyhodit.

14:35
    Hosté jsou kompletní a začíná tedy jejich zkrácená přesilovka.

14:06
    Rozhodčí viděli držení Michala Řepíka. Desetiminutový osobní trest za řeči navíc vyfasoval protestující Zach Boychuk.

13:35
    Z osy kruhů pálil obránce Nick Ebert. Mířil dobře, ale Košečkin stačil zakročit levým betonem.

12:47
    Domácí sehráli první přesilovkovou akci na Simona Desprése. Ten netrefil branku.

12:34
    Chris Lee si posedí na trestné lavici za sekání. Po reklamní přestávce začne další přesilová hra Slovanu.

11:23
    Mohlo to být 2:0! Jan Buchtele obral protihráče o kotouč a řítil se sám na branku Magnitogorsku. Mířil mezi betony, ale Košečkin je zaklapl včas.

09:54
    Hokejisté Slovanu i nadále hýří aktivitou. Vstřelený gól je ještě více povzbudil.
    08:58 Juraj MIKÚŠ - 1:0

08:58
    Domácí se ujímají vedení! Kotouč se dostal na pravý kruh k JURAJOVI MIKÚŠOVI, jenž prostřelil brankáře Košečkina, který měl zakrytý výhled. Bez asistence.

07:15
    Zakázané uvolnění Magnitogorsku.

06:05
    Teď už je Magnitka v plném počtu.

05:21
    Jan Buchtele se snažil zavézt kotouč zpět do útočné třetiny Slovanu, ovšem na modré čáře byl zastaven.

05:00
    Od modré čáry vypálil Michal Sersen. Košečkin jeho ránu vyrazil a hosté následně vyhodili.

04:30
    Jeden z domácích hokejistů zahrál vysokou holí. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

04:17
    Hostům se podařilo vyhodit.

04:04
    Dvě minuty za podražení dostává Jevgenij Timkin. Slovan si zahraje přesilovku.

03:52
    Matt Ellison se ze strany natlačil až před branku. Jeho bekhendová střela skončila v lapačce Štěpánka.

02:37
    Poprvé si sáhl na puk Jakub Štěpánek, který zachytil nahození ze středního pásma.

01:53
    Domácí vstoupili do utkání s chutí. Dobře bruslí a snaží se favoritovi ztížit jeho pozici.

00:26
    První zákrok si musel připsat Košečkin. Puk na něho od modré čáry nahazoval Michal Sersen.

00:01

Národní hymny Ruské federace a Slovenska již dozněly. Utkání tedy bude za malou chvíli rozehráno.

HC Slovan Bratislava: Štěpánek (J. Sedláček) – Meszároš (C), Sersen (A), Ebert, Després, Bačík, Barker, T. Voráček – Řepík, Viedenský, Boychuk – J. Mikúš, Co. Genoway, Buchtele – Lamper, A. Šťastný (A), Garbutt – M. Sloboda, Šerbatov, Skalický.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Lee, J. Birjukov (A), Bobrjašov, S. Těreščenko, Děnisov, Běreglazov, Igošev – Wolski, Jan Kovář (A), Mozjakin (C) – Timkin, Ellison, Kokarev – Čibisov, Osala, Šenfeld – Boltanov, Kaletnik, Platonov – Švyrjov.

Rozhodčí: Ansons, Gofman – Šalagin, Šišlo.
    Dnešní sestava Belasích.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HC Slovan Bratislava:
    Slovenský celek prožívá hodně špatnou sezónu. Dosud nasbíral jen 47 bodů – v Západní konferenci je horší jen Riga – a v play off bude určitě chybět. Belasí inkasovali už 156 gólů, což je nejvíce v celé soutěži a sami navíc nejsou příliš produktivní. Před Silvestrem však ukázali, že dokáží potrápit silné soupeře. Hned dvakrát totiž přehráli 3:2 Jokerit. Naposledy ale před svými fanoušky padli 0:3 s CSKA Moskva.