Košice – Zvolen 6:2 (kon.) | Banská Bystrica – Poprad 2:3 (kon.) | Nitra – Nové Zámky 5:1 (kon.)
Trenčín – Detva 2:5 (kon.) | Žilina – Liptovský Mikuláš 2:3 (po pr.)
konec
HC 05 iClinic Banská Bystrica
2:3 (0:2, 2:0, 0:1)
HK Poprad
sk Pátek 12.01.2018, 17:30 • Zimný štadión Banská Bystrica • Tipsport Liga (SR) • 36. kolo
Předzápasové kurzy: 1.38 6.0 5.11
Partner:
   
  Banská Bystrica druhýkrát v aktuálnej sezóne prehrala na domácom ľade s Popradom a nevyužila šancu na posun do čela tipsportligovej tabuľky. Barani mali slabý vstup do zápasu, v prvej tretine sa im v útoku vôbec nedarilo a dvakrát inkasovali z hokejok Heizera a Davydova. V druhom dejstve boli domáci ako vymenení, pridali v pohybe, mali viac šancí a dokázali vyrovnať, keď sa presadili legionári Faille s Asselinom. Záverečná časť hry bola najopatrnejšia. Ani jeden z tímov nechcel urobiť chybu a rozhodujúcim momentom bolo gólové nahodenie Buca od modrej čiary. Banskobystričania na jeho presný zásah napriek zvýšenej snahe už nezareagovali. (19:55:33)
   
  Koniec zápasu.
   
  59:48
  Patrik Svitana mohol rozhodnúť, keď unikal po ľavom krídle. Guillaume Gelinas ho zastavil iba nedovoleným držaním a dostal dvojminútový trest.
   
  59:40
  Josh Brittain nebezpečne zakončoval z tesnej blízkosti, ale Mathieu Corbeil dobre vykryl priestor a nedovolil mu skórovať.
   
  59:10
  Teemu Lassila zamieril na hráčsku lavicu. Barani hrajú v šestici, no nevedia sa usadiť v útočnom pásme.
   
  58:39
  Bondrov únik stroskotal v strednom pásme a nasledovalo prerušenie hry, ktoré využili domáci na timeout.
   
  58:39
  Kubka stratil puk na útočnej modrej čiare a do brejku mieril Bondra. Domáci obranca napravil svoju chybu pohotovým obranným zákrokom.
   
  57:37
  Banská Bystrica nezužitkovala krátku presilovku. Samuel Mlynarovič naskočil na ľadovú plochu a môže pomôcť svojmu tímu.
   
  57:13
  Mathieu Corbeil radšej prerušil hru, keď sa puk objavil pred jeho bránkoviskom. Kanadský gólman daroval súperovi buly v útočnom pásme.
   
  56:30
  V hre štyroch proti štyrom sú aktívnejší domáci hokejisti, ale zatiaľ sa im nepodarilo ohroziť popradského brankára Corbeila.
   
  55:37
  Popradčania sa pripravili o výhodu presilovky, pretože Samuel Mlynarovič odchádza na trestnú lavicu za podrazenie.
   
  55:25
  Bartánusovi sa skončil prvý dvojminútový trest, ale stále zostáva na lavici hanby. Teemu Lassila prerušil hru po nahodení Davydova od modrej čiary.
   
  54:26
  Bortňák s Romaňákom sú späť na ľadovej ploche, takže pokračuje presilovka hostí vo formáte piatich proti štyrom.
   
  54:00
  Kamzíci hrajú presilovku vo výhodnom formáte štyroch proti trom, ale zatiaľ sa nevedia usadiť v útočnom pásme. Naopak, robí im problémy aktívny Tomáš Surový.
   
  53:20
  Banskobystričania sa dopustili v ostatných sekundách viacerých zákrokov na hranici pravidiel a rozhodcom napokon došla trpezlivosť. 2+2 trestné minúty za hru so zdvihnutou hokejkou dostal Marek Bartánus. Domáci útočník jasne zasiahol do tváre Krempaského a fanúšikovia majstra sa zbytočne hnevajú.
   
  52:26
  Vylúčenie na oboch stranách. Rozhodcovia udelili dve trestné minúty za hrubosť Dávidovi Romaňákovi a Daliborovi Bortňákovi.
   
  52:23
  Časté prerušenia nehrajú do karát domácim hokejistom. Barani postupne strácajú dôležité minúty, ktoré im zostávajú na vyrovnanie stavu.
   
  51:48
  Dávid Buc zaútočil sám proti štyrom hráčom v bielych dresoch. Popradský útočník neprešiel kľučkou cez Mislava Rosandiča.
   
  50:53
  Miloš Bubela vyskúšal šťastie nečakanou strelou švihom z ľavého krídla. Mathieu Corbeil schoval puk vo svojej lapačke.

  Tomáš Lengyel

  Branky a nahrávky: 25. Faille (Bortňák, Sedlák), 30. Asselin (Faille, Giľák) – 4. Heizer (Lichanec), 16. Davydov (Hvila, Heizer), 50. Buc (Petran)


  HC 05 iClinic Banská Bystrica: Lassila – Kubka, Ďatelinka, Delisle, Rosandič, Aliu, Gélinas, Sedlák – Bortňák, Surový, Brittain – Hohmann, Bubela, Bartánus – Giľák, Faille, Asselin – Kabáč, Tamáši, Češík – Gabor
  HK Poprad: Corbeil – McDowell, D. Brejčák, Petran, Davydov, Dinda, Krempaský, Romaňák – Svitana, Mlynarovič, Matej Paločko – Buc, Heizer, Lichanec – Bondra, Vartovník, Matúš Paločko – Hvila, Bjalončík, Vašaš – Nespala.

  Rozhodčí: Lokšík, Müllner – Jobbágy, Stanzel