Novosibirsk – Toljatti 2:0 (kon.) | Barys – Jekatěrinburg 2:3 (2:3 po s.n.) | Ufa – Jokerit 4:5 (1:3 po s.n.)
Nižněkamsk – HC Slovan 5:1 (kon.) | Kazaň – CSKA Moskva 6:4 (kon.) | Soči – Viťaz 1:2 (kon.)
HK Soči
1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
HC Viťaz Moskevská oblast
Úterý 23.01.2018, 17:30 • Ledový palác Bolšoj • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vítejte u dnešního online přenosu utkání základní části KHL, v němž HK SOČI přivítá na svém stadionu HC VIŤAZ

HK SOČI
    Soči drží reálné naděje na postup do play-off. Aktuálně se drží na šestém místě Západní konference se ziskem čtyřiaosmdesáti bodů, tedy s náskokem sedmi bodů před prvním nepostupujícím týmem. Do duelu Viťazem jde Soči s nadějemi, k čemuž ho ospravedlňuje bilance z posledních zápasů. Soči dokázalo bodovat ve všech zápasech od 29. prosince loňského roku a hned šest ze sedmi dokázalo vyhrát! Prohrálo v prodloužení pouze s bratislavským Slovanem, ovšem také v posledním domácím duelu se silným CSKA 1:3.

HC VIŤAZ
    Viťaz je třetím nejhorším klubem Západní konference při pohledu na poslední zápasy se není čemu divit. Od začátku prosince vyhrál Viťaz v normální hrací době jen tři zápasy, hned v osmi prohrál bez bodů, jednou vybojoval alespoň bod a jednou dokázal vyhrát v prodloužení. Zvlášť nepovedený byl z pohledu Viťazu vstup do nového kalendářního roku. Naposledy se však Viťaz blýskl na ledě Kazaně, kde vyhrál 2:0! Zaskočí soupeře také při druhém venkovním zápase?

HK Soči: Barulin (Šikin) – Jokipakka, Čmychov, Blum, Polášek, S. Kuzněcov, Mamkin, Chomickij – Lapenkov, Lugin, Collins – O'Dell, Padakin, Šmeljov – Laričev, Chlopotov, A. Ivanov – Točickij, Starkov, Tomilin – Akmaldinov.

HC Viťaz: Samonov (Saprykin) – A. Semjonov, Voronkov, Mozík, Golovkov, Jepišin, S. Romanov, Pautov – Makejev, D. Sjomin, Afinogenov – Rendulić, A. Lazarev, Horák – Petrakov, Kulagin, Denežkin – Dvurečenskij, Vyglazov, Švec-Rogovoj – Moisejev.

Rozhodčí: Ravodin, Bělov – Zacharenkov, Lazarev.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Utkání začne za malý okamžik.

00:01

01:06
    První útočná akce domácích končí ztrátou puku, hosté střídají.

02:00
    Viťaz zatím aktivnější v samém úvodu zápasu, hosté se nyní drží v útočném pásmu.

02:26
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Jurij Pautov – 2 min.).

02:45
    Soči od úvodních sekund v útočném pásmu, po vyhraném vhazování.

02:58
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Hosté jdou do vedení při vlastním oslabení! Alexej Makejev a ROMAN HORÁK se dostali do přečíslení dva na jednoho, Makejev přihrál na levou stranu Horákovi a syn legendárního českobudějovického forvarda otevírá skóre zápasu. Asistence: Alexej Makejev.
    02:58 Roman HORÁK - 0:1

03:35
    Domácí opět doplatili na zbytečnou chybu, stejně, jako v předchozím domácím duelu s CSKA, které také soupeře trestalo.

03:59
    Viťaz dostává puk ze třetiny, hosté odchází střídat.

04:26

05:11
    Anton Lazarev (Viťaz) se dostal ke střele z levého kruhu pro vhazování, ale obránce Soči se mu obětavě vrhl do střely.

05:58
    Soči nyní pod velkým tlakem, domácí se nemohou vymanit z vlastní třetiny.

06:45
    Stěpan Starkov (Soči) odvedl nyní dobrou práci na útočné modré, kde vybojoval puk, který ale poté špatnou přihrávkou ztratil.

07:41
    CSKA na ledě se svou druhou pětkou, která se drží v útočném pásmu.

08:10
    Nyní ale již hrají domácí, oba týmy vystřídali a Soči jde do útoku.

09:02
    Soči se nyní těžko dostává přes střední pásmo, dobrá hra Viťazu.

10:03
    Je za námi první desetiminutovka, která domácím příliš nevyšla, po rychlé akci soupeře a gólu Romana Horáka prohrávají 0:1.

10:32
    Nyní se z hlediště ozývá i pískot, Soči, když už se vůbec dostane do útočného pásma, v podstatě na Samonova nevystřelí.

11:06
    Přesilová hra Soči, autor gólové přihrávky Alexej Makejev (Viťaz) dostává dvouminutový trest za hákování.

11:20
    Domácí opět od úvodních sekund v útočném pásmu, po vyhraném vhazování.

11:47
    Jyrki Jokipakka (Soči) pálí z pravé strany, Samonov se přesouval, ale domácí obránce netrefil branku...

12:27
    Hosté téměř celou dobu oslabení ve vlastní třetině, ale je to bez střel, domácí se nedostávají ke střelám, natož do šancí.

12:46
    Dmitrij Lugin (Soči) nyní při cestě na střídačku vzteky chtěl zlomit hokejku, neboť soupeř získal vhazování ve třetině domácího týmu.

13:06
    Hosté v plném počtu, přečkali i druhé oslabení.

13:40
    Zpoza vlastní branky zahajují domácí další útočný pokus.

14:05
    Bude se hrát ve čtyřech, domácí Chlopotov a hostující Jepišin dostávají dvouminutové tresty.

15:00
    Poslední pětiminutovka první třetiny, hra ve čtyřech zatím více svědčí domácím, kteří se tlačí do útoku.

15:32
    Oba týmy střídají a jsou to opět hokejisté Soči, kdo se dere do útoku.

16:05
    Oba týmy hrají v plných sestavách.

16:56
    Až nyní se dostávají do útočného pásma také hosté, kteří v samém závěru první dvacetiminutovky nechávají více prostoru soupeři.

17:54
    Puk míří do třetiny Soči, Konstantin Barulin ho zastavuje a pomáhá tak obránci s rozerhávkou.

18:45
    Dmitrij Lugin (Soči) pálí z levé strany, Alexandr Samonov (Viťaz) pravým betonem vyráží puk do rohu.

19:00
    Poslední minuta první třetiny, hosté s pukem ve středním pásmu.

19:18
    Nahozený kotouč končí v rohu třetiny domácího týmu a hned poté se Viťaz znovu k puku dostává.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Je za námi první dvacetiminutovka, která nabídla jedinou branku. Tu vstřelili hosté v okamžiku, kdy hráli v oslabení. Po chybě domácích, po vyhraném buly, ujela dvojice Makeje, Horák a přečíslení dva na jednoho zakončil gólem český hokejista ve službách Viťazu. Soči tahalo dlouho za kratší konec provazu, až zhruba v posledních pěti minutách se domácí přece jenom dostali více do hry, ale na vyrovnání to nestačilo.

Další třetina začne přibližně v 18:19.

20:01

20:39
    Eric O'Dell (Soči) jen orazítkoval zadní mantinel za brankou Viťazu, hosté jdou do útoku.

21:23
    Soči má ale lepší vstup do druhé třetiny než soupeř, domácí aktivnější, stejně jako na konci první třetiny.

21:58
    Ivan Laričev (Soči) spěchá za nahozeným pukem, dříve je u něho ale obránce Viťazu.

22:42
    Viťaz v útočném pásmu.

23:15
    Alexandr Samonov (Viťaz) má puk ve své výstroji a přerušuje hru, vhazovat se bude po jeho levici.

23:58
    Soči opět v útočném pásmu a znovu musí zasahovat Alexandr Samonov, tentokrát po střele Adama Poláška.

25:05
    Jeden z domácích hráčů se před brankou Viťazu poroučel na led, ale sudí nepíská, diváci však ano.

25:36
    Viťaz musí vyklidit útočné pásmo, domácí rozehrávají.

25:48
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Vojtěch Mozík – 2 min., nedovolené bránění).

25:48
    Vyloučení v týmu HK Soči (Andrej Ivanov – 2 min.).

26:10
    Na ledě opět více místa, hraje se ve čtyřech na obou stranách.

26:45
    Soči v útočném pásmu, Viťaz i při hře 4 na 4 pod tlakem.

27:12
    Dělovku Sergeje Kuzněcova zkrotil Alexandr Samonov (Viťaz) ve své lapačce a poté přerušil hru.

27:50
    Oba týmy již hrají v plném počtu.

28:49
    Alexandr Samonov (Viťaz) krotí dělovku od modré, sudí přerušuje hru.

30:00
    Jsme v polovině utkání, hosté stále drží těsné vedení, ale Soči již delší dobu soupeře přehrává.

31:08
    Soči soupeře v tuto chvíli jasně přehrává, ale překonat Samonova se zatím domácím nedaří.

31:57
    Dlouhý pas na Vyglazova, který byl ale ve třetině Soči svalen k ledu, čistě, dle názoru sudích.

32:53
    Ofsajd domácích na útočné modré, vhazovat se bude ve středním pásmu.

33:31
    Vadim Chomickij (Soči) musí za vlastní branku pro puk a teprve poté může rozehrát.

34:40
    Nyní se domácím rozehrávka tak úplně nedaří.

35:00
    Poslední pětiminutovka druhé třetiny, která je naprosto nezajímavá... nebyla k vidění jediná šance, natož gól.

35:41
    Diváci právem nyní pískají, z hokeje doslova bolí oči.

36:11
    Je to pouze o bruslení, oba týmy na velkém kluzišti bruslí sem a tam a to je vše.

36:58
    Viťaz vyhrál buly v útočné třetině, ale hosté nevyprodukovali víc, než jednu nepřesnou střelu.

37:21
    To na druhé straně byl přesnější Dmitrij Lugin (Soči), který vypálil tvrdě od modré, z levé strany, ovšem Samonov opět chytá.

38:05
    Souboj o puk za brankou Barulina, hosté úspěšnější a díky tomu se drží v útočné třetině.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, domácí s pukem ve třetině soupeře.

39:35
    Výborná individuální akce BORNA RENDULIĆE, který si to neohroženě namířil hned mezi trojici protihráčů a nakonec i se štěstím překonal Barulina, kterému se puk, zřejmě, odrazil do branky od vlastní hokejky. Asistence: Alexej Semjonov a Roman Horák.
    39:35 Borna RENDULIĆ - 0:2

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Také ve druhé třetině skórovali pouze hosté a nutno dodat, že to byl spíše šťastný gól. Navíc ve třetině, v níž byli hosté výrazně pasivnější, než domácí tým. Soči ale sráží, stejně jako v předchozím domácím utkání s moskevským CSKA, množství chyb v útočné fázi. Vyloženou šanci si ještě domácí nevypracovali.
    Statistika po druhé třetině

Další třetina začne přibližně v 19:07.

40:01

41:09
    Soči nyní nepouští soupeře přes střední pásmo.

42:03
    Hra přerušena pro ofsajd Viťazu, vhazování ve středním pásmu.

42:22
    Michail Mamkin (Soči) pálí z pravé strany, Samonov chytá a přerušuje hru.

43:53
    Nahozený puk do třetiny Viťazu, domácí ale vzápětí ztrácejí puk.

44:13
    A po útočném výpadu Viťazu musel zasahovat Konstantin Barulin, který chytá puk po střele Kulagina.

45:12
    Soči na chvíli v útočném pásmu, ale po zablokované střele se hosté osvobozují a odchází střídat.

46:35
    Znovu je to v podání Soči hodně neurovnané, akce domácích jsou chaotické a hodně nahodilé.

47:38
    Spousta zablokovaný střel, domácí se prostě nemohou dostat do vyložených šancí, to se pak těžko dávají góly.

48:18
    Soči právě vstřelilo branku!
    Střelu Lapenkova gólmana Samonov jen vyrazil před sebe, kde se dostal k dorážce SEAN COLLINS, který v pohodě poslal puk do branky. Asistence: Jevgenij Lapenkov a Eric O'Dell.
    48:18 Sean COLLINS - 1:2

49:15
    Gól domácích je přesně to, co tento zápas potřebuje, hned je tu další náboj!

50:00
    Je před námi poslední desetiminutovka, která bude nesmírně zajímavá, Soči má převahu a nyní již nemá daleko alespoň k vyrovnání.

51:05
    Nájezd Padakina (Soči) z levé strany před branku Samonova, ale obránce Viťazu mu znemožnil v klidu vystřelit.

52:29
    Do středního pásma míří nyní puk a oba týmy bleskově střídají, hrají domácí.

53:49
    Po levé straně míří Nikita Vyglazov (Viťaz) do třetiny soupeře, v souboji s přesilou bránících hráčů ale přichází o puk.

55:06
    Probíhá posledních pět minut, domácím se čas krátí, ale stále ještě zbývá na zdramatizování výsledku.

56:02
    Hra přerušena, Maxim Afinogenov (Viťaz) v ofsajdu, vhazování ve středním pásmu.

57:07
    Pozor, Roman Horák oslabuje svůj tým poté, co podrazil gólmana Barulina za brankou Soči, zbytečný faul, komplikace pro Viťaz!

57:20
    Soči opět, po vyhraném vhazování, od úvodních sekund v útočném pásmu.

57:53
    Nahozený puk od modré končí v rohu třetiny, domácí se ale znovu dostávají k puku a zůstávají tak ve třetině Viťazu.

58:21
    Oddechový čas pro domácí.

58:24
    Ofsajd Soči, všemu chybí nějaká akce, překvapivá přihrávka, střela atd. Konstantin Barulin na střídačce, domácí to zkouší v šesti, při vyloučení Romana Horáka se jim tak nabízí hra šesti proti čtyřem!

58:45
    Viťaz zkouší dostat puk ze třetiny, to se hostům nyní podařilo.

59:07

59:25
    Hned několik závarů před brankou Viťazu, kde je klubko těl.. nakonec sudí přerušují hru.

Ne, Soči prohrává další domácí zápas, po prohře s CSKA prohrává i dnes, a to 1:2 s Viťazem. Sledovali jsme slabé hokejové utkání, kterému chybělo to hlavní – pohledné akce, šance, góly. Hráči obou týmů v podstatě jen bruslili ze strany na stranu, ale to bylo všechno.

Dnešní utkání sledovalo 7 277 diváků.

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (19:43:25)

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 49. Collins (Lapenkov, O'Dell) – 3. Horák (Makejev), 40. Rendulić (A. Semjonov, Horák)

HC Viťaz Moskevská oblast: Samonov (Saprykin) – A. Semjonov, Voronkov, Mozík, Golovkov, Jepišin, S. Romanov, Pautov – Makejev, D. Sjomin, Afinogenov – Rendulić, A. Lazarev, Horák – Petrakov, Kulagin, Denežkin – Dvurečenskij, Vyglazov, Švec-Rogovoj – Moisejev.

Rozhodčí: Ravodin, Bělov – Zacharenkov, Lazarev

Diváci: 7 277