Dukla – Jičín 36:25 (kon.) | Královo Pole – Frýdek-M. 32:30 (kon.) | Strakonice – Zubří 29:26 (kon.)
Nové Veselí – Karviná 21:22 (kon.)
SKKP Handball Brno
32:30 (17:16)
Pepino SKP Frýdek-Místek
Sobota 03.02.2018, 17:00Chance Extraliga mužů • 14. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Souboj Králova Pole s Frýdkem přináší velmi důležitý duel, který je takříkajíc o šest bodů. Pojďme si projít v jaké situaci se jednotliví soupeři nacházejí.

Frýdek-Místek
    Házenkáři F-M nezažívají povedenou sezónu a aktuálně se tým SKP krčí na předposlední příčce s pouhými devíti body. Nepříjemné starosti se záchranou se rozhodlo řešit vedení Frýdku a přivedlo na trenérskou pozici Jiřího Kekrta, který si svou premiéru odbude na hřišti Králova Pole.

SKKP Brno
    Házenkáři Brna jsou v dosavadním průběhu soutěže podobně jako Frýdek ve špatné pozici. Aktuálně se drží na desáté pozici, pouze o jednu výše, než jejich soupeř, Frýdek-Místek. I bodový zisk obou týmů je obdobný, tudíž na staré hale na ulici Vodova půjde skutečně o hodně.

Oba celky se již pilně rozcvičují, utkání začne za necelých deset minut.

SKKP Handball Brno: B. Pšenica, Koňařík – Stein, Cabák, J. Hanták, Hanták, Ipser, Adamčík, Hastík, Kučera, Burget, Petrović, Cáb, Havlát, T. Mičola, Václav.

Pepino SKP Frýdek-Místek: Pyško, Marenčák – Krahulík, Musálek, Mazur, Žvak, Geist, Kocich, Strack, Kichner, Vacula, Dyba, Gřešek, Bosák, Petrovský, Bednárek.

Rozhodčí: Hanák, Králíček.

Na hrací plochu nastupují hostující házenkáři.

Nyní jsou na řadě domácí, které vede na hrací plochu Václav Lukáš.

Úvodní náležitosti jsou minulostí, začátku utkání již nic nebrání!

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    U míče jsou hosté a okupují bránící šestici. (0:0)

2
    Vojtěch Petrovský se pokusil o střelu přes hráče, ale nedokázal překonat brankáře domácích. (0:0)
    2
    Obléhání hostující branky dokázal zúročit po pasu od Hastíka Adamičík a domácí otevírají skóre. (1:0)
    3
    Gól vstřelil tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Sebastián Strack). (1:1)
    3
    Z protiútoku domácí opět strhávají vedení na svou stranu, když se přesně prosadil Mičola! (2:1)

3
    Žlutá karta pro tým SKKP Handball Brno (Tomáš Mičola). (2:1)
    4
    Adamičík dokázal využít rychlého protiútoku a zdvojnásobuje vedení svého týmu (3:1)
    5
    Gřešek ač faulován, tak dokázal propált domácího brankáře a snižuje. (3:2)

5
    Dvě minuty dostává domácí Kučera. (3:2)
    6
    Z levé strany se prosmýkl hostující Bosák a srovnává stav duelu na 3:3. (3:3)
    6
    Hastík dokázal zúročit své postavení a vrací vedení zpět na stranu domácích! (4:3)
    6
    V závěru přesilové hry se prosazuje Petrovský, nicméně Kučera se vrací do hry. (4:4)

7
    Žlutá karta pro tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Adam Gřešek). (4:4)
    8
    Josef Hanták se postavil k nařízené sedmičce a přesným zakončením posílá svůj tým opět do vedení. (5:4)

8
    Adam Stein si počínal nedovoleně a je potrestán žlutou kartou. (5:4)
    8
    Bednárek střelou přes obránce překonává brankáře domácích popáté a opět hosté srovnávají. (5:5)
    9
    Geist prchl domácí defenzívě a svůj brejk zakončil přesnou střelou k levé tyči. Hosté jdou poprvé v duelu do vedení. (5:6)
    10
    Vacula potrestal nedůslednost domácí obrany a navyšuje vedení svého týmu. (5:7)
    10
    Gól vstřelil tým SKKP Handball Brno (Tomáš Adamčík). (6:7)
    11
    Strack vypálil skrytou ránu a obelstil domácího brankáře, který míč nedokázal zastavit. (6:8)
    12
    Adam Stein se jako bitevní tank probil k zakončení a propálil hostujícího brankáře. (7:8)

12
    Neproměněný sedmimetrový hod týmu Pepino SKP Frýdek-Místek (Vojtěch Petrovský).
    (7:8)
    13
    Na konci krásné akce stál domácí Adamičík, který srovnává stav duelu! (8:8)
    14
    Geist využil velkého množství prostoru a vrací hostujícímu týmu vedení. (8:9)
    14
    Kučera dostal míč do dobré pozice a dává duelu opět nerozhodné skóre. (9:9)
    15
    Strack dostal prostor na levém křídle a vyhání Koňaříka z branky! (9:10)
    16
    Cabák dostal prostor na levém křídle a prostřelil hostujícího brankáře. (10:10)
    16
    Gól vstřelil tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Petr Kichner). (10:11)
    16
    Bednárek dostal prostor před brankovištěm a ač to vypadalo, že fauloval, tak je jeho branka uznána. (10:12)
    17
    Kučera střelou z pravé strany prostřeluje brankáře Frýdku a snižuje. (11:12)
    17
    Bosák se dostal do brejku a svou střelu namířil přesně do sítě. (11:13)

18
    Domácí obléhají hostující klec, ale nemají se ke kloudnému zakončení. (11:13)
    19
    Stein využil volného prostoru a propaluje brankáře hostí. (12:13)

19
    Pšenica vychytal hostující brejk a domácí mohou zaútočit na srovnání! (12:13)

21
    Havlát skryl svou střelu za obránce, ale brankáře Frýdku překonat nedokázal. (12:13)

22
    Pšenica opět výborně zakročil a domácí mohou jít vpřed! (12:13)

23
    Domácím se svou pozici využít nezdařilo a opět se musí bránit. (12:13)

23
    Hastík hledal pasem přes celé hřiště rozběhnutého Adamčíka, ale Hastíkův pas byl na domácího hráče příliš rychlý. (12:13)

24
    Stein se snažil podstřelit brankáře Frýdku, ale to se mu nezdařilo a kupředu mohou hosté. (12:13)
    24
    Petrovský využil nepozornosti obrany, která se soustředila na Greška a po obdržení míče propálil Pšenicu. (12:14)
    24
    Po krásném naznačení se uvolnil Havlát a přesnou střelou snižuje! (13:14)
    25
    Cáb propálil hostujícího brankáře, míč se jen tak tak dokutálel za brankovou čáru a navíc vybojoval i dvě minuty pro hostujícího hráče. (14:14)

25
    Vyloučení v týmu Pepino SKP Frýdek-Místek (Jiří Bednárek). (14:14)
    26
    Havlát dokázal přesně zamířit a domácím se vrací vedení! (15:14)
    27
    Opět Havlát v akci, který dokázal svou střelu poslat přesně tam, kam bylo třeba! Domácí ve vedení o dvě branky! (16:14)
    28
    Kichner se dokázal vyšroubovat do vzduchu a zamířit přesně pod víko domácí branky. (16:15)

29
    Domácí mohli opět vést o dvě branky, ale nejprve Havlát a po něm Adamičk nastřelil tyčku! (16:15)
    29
    Geist využil svého úniku a přesnou ranou dokázal srovnat stav duelu. (16:16)

30
    Lukášovo zakončení dokázal brankář hostí vyrazit z brankové čáry! Velká škoda pro domácí. (16:16)

30
    Oddechový čas pro domácí. (16:16)

30
    Domácí bez brankáře. (16:16)
    30
    Přesně se závěrečnou sirénou napřáhl Josef Hanták a dělovou ránou vymetl všechny pavouky z levé šibenice hostující klece! (17:16)

30
    První poločas skončil. (17:16)

První poločas je minulostí a domácí po jeho skončení vedou o jednu branku. Mohli jsme vidět vyrovnaný poločas, na obou týmech je vidět, že chtějí dnes zvítězit a o malinko blíže k tomu mají po první části domácí. Uvidíme co přinese druhý poločas.

Oba celky se již vracejí na hrací plochu, utkání bude moci za pár okamžiků pokračovat.

31
    Začal druhý poločas. (17:16)

32
    Domácí notnou chvíli okupovali hostující branku, ale jediné co vyplodili byla střela mimo. (17:16)
    32
    K nařízené sedmičce se postavil Gřešek a proměňuje. (17:17)

34
    Vyloučení na straně hostí, dvě minuty pro Stracka. (17:17)
    35
    Kocichova střela si našla cestu do branky a hosté jdou do vedení. (17:18)
    36
    Hastík nezaváhal v dobré pozici a domácí srovnávají stav utkání. (18:18)
    36
    Gřešek opět dostal prostor ve středu pole a Frýdek si bere vedení zpět. (18:19)
    38
    Geist dostal na pravém křídle veliké množství prostoru a překonává brankáře Pšenicu. (18:20)
    39
    Domácí mají problémy v defenzívě, tentokrát dostal dostatek prostoru hostující Strack a propálil Pšenicu v domácí kleci. (18:21)

40
    Bednárek fauloval u vlastní branky a jsou z toho dvě minuty přesilovky pro Brno. (18:21)
    40
    Hastík se prokličkoval přes obranu hostí až ke střele a snižuje stav duelu na rozdíl dvou branek. (19:21)
    41
    Bosák se do stal po přečíslení tří na dva do zakončení a přesnou střelou propálil Pšenicu. (19:22)
    42
    Cáb se uvolnil na levém křídle a procpal míč za brankovou čáru! Hosté ale stále vedou o dvě branky. (20:22)
    43
    Dlouhé ruce Kichnera jsou pro Brno problémové, neboť vytáhlý hráč hostí opět využil svých parametrů a navyšuje vedené svého týmu. (20:23)
    43
    Tomáš Cáb opět zaúřadoval, když se uvolnil z levé strany a opět je to o dvě branky! (21:23)
    44
    Krásná střela Václava zaplula k levé tyči a jsou z toho navíc další dvě minuty pro hostující tým! (22:23)

45
    Vyloučení v týmu Pepino SKP Frýdek-Místek (Sebastián Strack). (22:23)

45
    Domácí se dopustili faulu a je z toho sedmička pro hosty. (22:23)

45
    Neuvěřitelný Koňařík! Nejprve vychytal Gřeška ze sedmičky a posléze i z dorážky! (22:23)
    45
    Brněnská hala v totální euforii! Po výborných zákrocích Koňaříka se na druhé straně ujal míče Tomáš Cáb a propálil brankáře hostí, čímž srovnal stav duelu! (23:23)

46
    Oddechový čas pro hosty. (23:23)

46
    Opět skvělý Koňařík, tentokrát se vytáhl proti Geisovi, jenž mířil pod víko! (23:23)
    46
    Domácí jdou do vedení, excelentně mířená rána Lukáše Václava zamířila k levé tyči a domácí jsou po dlouhé době ve vedení! (24:23)

47
    Koňaříka uzavírá svou klec, neboť výborným zákrokem vychytal hostujícího Kichlera. (24:23)

48
    Opět famózní Koňařík, který se opět nenechal rozhodit nabíhajícím Geisem a připisuje si důležitý zákrok. (24:23)
    49
    Žvak dostal prostor ve středu pole a umisťuje svůj pokus k pravé tyči. (24:24)
    50
    Přečíslení dvou na jednoho vzal na sebe hostující Geist a propálil brankáře Koňaříka. (24:25)
    50
    A je srovnáno! A kdo jiný než Tomáš Cáb, který dal vzpomenout na Tadeáše Zímu a po jeho vzoru z levé strany zavěsil míč do branky! (25:25)
    51
    Hastík dokázal najít mezírku v obraně Frýdku a posílá domácí do vedení. (26:25)
    52
    Viktor Hastík se dostal k odraženému míči po pokusu Hantáka, obešel obránce a střelou mezi nohy brankáře hostí navyšuje vedení Králova Pole. (27:25)

53
    Petrovský sundal jednoho z domácích hráčů a nepochopitelně se rozčiluje nad udělením dvouminutového trestu. Přesilovka pro Brno. (27:25)
    53
    Tomáš Cáb opět využil své mrštnosti a zkušeně poslal míč pod brankářem hostí do branky a sedm minut před koncem vede Brno o tři branky. (28:25)

53
    Oddechový čas pro hosty. (28:25)
    54
    Kichner se uvolnil na pravém křídle a propálil Koňaříka k bližší tyči! (28:26)
    54
    Havlát dokázal ač faulován vypálit a vrací vysoké vedení domácím. (29:26)
    55
    Pět minut před koncem snižují hosté na rozdíl dvou branek, Kocich dokázal propálit mezi nohy Koňaříka. (29:27)
    56
    Havlát stál na konci krásné kombinace a "Kénig" vede o tři branky! (30:27)
    56
    Kocich dostal mnoho prostoru a propálil brankáře Koňaříka. (30:28)
    57
    Havlátova rána prošla skrz obránce a brankáře až do branky a Brno si bere zpět tříbrankový náskok. (31:28)
    58
    Opět Kocich, který využívá svých spoluhráčů, kteří stíní brankáři domácích a propaluje Koňaříka. (31:29)
    58
    V závěru osmadvacáté minuty zakombinoval Hastík se zakončujícím Ipserem a Frýdek má co dělat, aby ztrátu stáhl. (32:29)
    59
    Hostující Kocich je v závěru duelu k nezastavení, neboť opět propaluje Koňaříka. (32:30)

60
    Výborný Havlát zastavil rychlý protiútok a Brno tohle již patrně udrží. (32:30)

Konec zápasu. (32:30)

Je konec! Domácí dokázali ve druhé půli vybojovat ztracené vedení a i přes nesmírně napínavý závěr zápasu si doma ponechává tři body a odskakuje svému soupeři na rozdíl tří bodů! (18:23:19)