Litvínov – Mladá Boleslav 4:3 (po pr.) | Liberec – Sparta 3:2 (1:0 po s.n.) | Plzeň – Chomutov 5:4 (4:3 po s.n.)
Vítkovice – Jihlava 3:0 (kon.) | Olomouc – Třinec 1:2 (kon.) | Kometa Brno – Pardubice 2:1 (kon.)
Mountfield HK – Zlín 6:3 (kon.)
konec
HC Olomouc
1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
HC Oceláři Třinec
Neděle 04.02.2018, 17:00 • Zimní stadion Olomouc (kapacita: 5500 míst) • Tipsport extraliga (ČR) • 47. kolo
Předzápasové kurzy: 2.65 4.0 2.35
Partner:
   
  Třetí třetina sice nakonec přinesla olomoucké vyrovnání, jenomže Třinec potvrdil svou sílu a zásluhou kanonýra Martina Růžičky si nakonec odveze z plecharény tři body. Kohouti se sice i posléze snažili o vyrovnání, jenomže ani obrovská snaha k ničemu nepomohla. Domácí tak klesli už na devátou pozici a od pozic pro skupinu o udržení tak mají už jen tříbodový náskok, Třinec naopak potvrdil svou třetí příčku. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek večera. (19:21:13)
   
  Nejlepší hráči utkání: Jan Jaroměřský (Olomouc) – Šimon Hrubec (Třinec)
   
  Střely na branku celkem: Olomouc – 47, Třinec – 29
   
  Střely na branku ve 3. třetině: Olomouc – 18, Třinec – 7
   
  Konec zápasu.
   
  59:55
  Icing Ocelářů.
   
  59:51
  Hrubec ještě sbírá puk do lapačky, přichází zřejmě poslední větší možnost na zdramatizování zápasu.
   
  59:31
  I třinecký Václav Varaďa si vyžádal time-out!
   
  59:31
  Vyrůbalík pálil od modré, ale Hrubec je připraven. Domácí mají před třineckou bránou další vhazování.
   
  59:28
  Kouč Olomouce Zdeněk Venera si vybral oddechový čas!
   
  58:25
  Domácím se nedaří dostat se z vlastní obranné třetiny, Hanákům nyní moc ofenzivních věcí už nevychází. Třinec je naopak nabyt obrovským sebevědomím, které ventiluje i při svém počínání na ledě.
   
  57:59
  Marcinko je zpět na ledě, Konrád navíc v této chvíli ustál samostatný únik Martina Růžičky. Myšlenky Olomouce o vítězství se zbortily jako domeček z karet, Oceláři jsou nyní bezkonkurenčně dominantní.
   
  56:38
  Domácím se zatím v přesilovce moc nedaří, Knotek se sice před malou chvílí mohl dostat k nebezpečné dorážce, jenomže v poslední chvíli mu uskočil puk. Třinec tak přežil další fatál.
   
  55:59
  Olomouc se nyní dostává k další přesilovce, za faul v obranném pásmu si nyní musí na trestnou lavici odpočinout Tomáš Marcinko (TRI).
  55:03 Martin RŮŽIČKA - 1:2
   
  55:03
  Třinec právě vstřelil branku!
  Hosté jdou znovu do vedení! Po chytrém průniku po levém křídle se dostal k palbě MARTIN RŮŽIČKA, jenž krásným backhandovým nadhozem dostal puk přesně do šibenice. Konrád na jeho střelu nestačil ani reagovat. Asistence: Vladimír Dravecký, Roman Vlach.
   
  54:35
  Na domácích je vidět velká snaha o dokonání obratu, prozatím však jejich snaha vychází naprázdno. Pro tuto chvíli se totiž třinecká obrana dokázala výrazně zlepšit a zavřela už i střední pásmo.
   
  53:21
  Eberle nabízel hezkou žabičku Lašovi, avšak puk se od hole druhého jmenovaného nakonec o milimetry vzdálil. Třinec tak přežil další velikánskou tutovku Hanáků.

  Johan Čáp

  Branky a nahrávky: 48. Eberle (Jaroměřský) – 8. R. Vlach (Martin Růžička), 56. Martin Růžička (Dravecký, R. Vlach)


  HC Olomouc: Konrád (Matoušek) – Jaroměřský, Vyrůbalík (C), Houdek, Ondrušek (A), J. Galvas, L. Galvas – Eberle, J. Knotek (A), Laš – Ostřížek, Strapáč, J. Káňa – Skladaný, Herman, Burian – Staněk, Mráz, Holec – Macuh.
  HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – M. Doudera, Krajíček (C), D. Musil, L. Kovář, Jank, Linhart – Petružálek, Marcinko, Rákos – Martin Růžička (A), R. Vlach, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský (A) – O. Kovařčík, Cienciala, Chmielewski.

  Rozhodčí: Pavlovič, Bulanov – Kis, Rampír

  Diváci: 4538