Pov. Bystrica – Nové Zámky B 10:2 (kon.) | Spišská N. Ves – Michalovce 0:3 (kon.) | Prešov Penguins – Osmos Bratislava 3:2 (kon.)
Topoľčany – Trnava 12:0 (kon.) | Skalica – Dubnica nad Váhom 7:2 (kon.)
konec
HK 95 Panthers Považská Bystrica
10:2 (1:0, 0:1, 9:1)
HC Mikron Nové Zámky B
sk Středa 07.02.2018, 18:00 • Zimný štadión Považská Bystrica • 1. liga (SR) • 44. kolo
Předzápasové kurzy: 1.08 10.5 11.12
Partner:
   
  Považská Bystrica potvrdila úlohu favorita v zápase proti novozámockému béčku, ale svoju prevahu premenila na góly až v závere stretnutia. Domáci síce viedli po góle Zlochu zo siedmej minúty, ale na prelome druhého a tretieho dejstva dvakrát inkasovali. Nepriaznivý stav ich však vyprovokoval k zlepšeniu útočnej fázy a napokon deviatimi presnými zásahmi v rade zaznamenali víťazstvo 10:2. (20:20:40)
   
  Koniec zápasu.
   
  59:27
  Považská Bystrica dala gól! Desiatka je na svete. V presilovke vydoloval puk pred bránou JÁN ZLOCHA a pohotovo ho poslal pod brvno. Širšov bol bez šance. Asistencie: Michal Solar, Nino Szalay.
   
  59:02
  Lukáš Klíma si urobil priestor na ľavom krídle, zakončil švihom, ale jeho pokus letel mimo priestor troch žŕdiek.
   
  58:25
  Je tu šanca na desiatku. Po vylúčení Adama Kudrnu za podrazenie si domáci zahrajú presilovku.
   
  57:39
  Do konca duelu zostávajú len posledné sekundy. Domáci môžu ešte pridať desiaty gól, ale nemajú na to veľa času.
   
  56:55
  Považská Bystrica dala gól! Nové Zámky úplne odišli z tohto zápasu. Hostia nedokážu zastaviť rozbehnutého súpera a zase inkasovali. V tomto prípade by mal byť úpešným strelcom obranca PATRIK PALOVIČ. Asistencia: David Rodionov.
   
  56:30
  Takéto množstvo gólov pravdepodobne nečakali ani domáci zapisovatelia. V oficiálnych štatistikách totiž svietia mená iných strelcov, ako sa v skutočnosti presadili.
   
  55:49
  Považská Bystrica dala gól! Širšov predviedol dva dobré zákroky, ale potom prerušil hru a nasledovalo buly po jeho ľavici. To domáci vyhrali a LUKÁŠ KLÍMA vďaka presnej prihrávke svojho spoluhráča skóroval z tesnej blízkosti. Asistencia: Nino Szalay.
   
  54:58
  Domáci hráči aj fanúšikovia už zdvíhali ruky nad hlavu. Matej Turan totiž dorážal zblízka do úplne odkrytej brány a trafil iba bočnú sieť.
   
  54:00
  Nové Zámky v úvode tretej tretiny dokonca chvíľu viedli a zdalo sa, že na Považí budú bojovať o body. Štyri inkasované góly v priebehu necelej minúty ich však zlomili.
   
  53:10
  Veľká šanca domáceho tímu. V samostatnom nájazde sa ocitol Nino Szalay, ale jeho kľučka do forhendu skončila na Širšovovom betóne.
   
  52:39
  Ján Zlocha zakončoval švihom po vyhranom buly. Jeho pokus mal potrebnú razanciu aj správny smer, ale Širšov vytiahol pohotovú lapačku.
   
  51:57
  Považská Bystrica dala gól! Domáci udreli aj vo vlastnom oslabení. Matej Mišura našiel v prečíslení dvoch proti jednému voľného MARTINA LEŠKA a ten presnou delovkou do hornej časti brány prekonal Širšova. Asistencie: Matej Mišura, Marián Koleda.
   
  50:28
  Filip Stanislav spadol v útočnom pásme a podľa rozhodcov tomu poriadne pridal. Preto dostal dve trestné minúty za filmovanie.
   
  50:20
  Už sa viezol ďalší gól. Hostia s vypätím všetkých síl odolali. V bránkovisku sa hádzali do striel hráči aj gólman Nikita Širšov.
   
  49:22
  Považská Bystrica dala gól! Novozámčania sa úplne rozsypali a ich obrana je mimoriadne priepustná. Hosťom nepomohlo ani striedanie brankárov. Presnou strelou sa presadil LUKÁŠ KLÍMA. Asistencie: Ján Zlocha, Michal Solar.
   
  48:45
  Považská Bystrica dala gól! Hosťom nepomohol ani oddychový čas. Hneď po buly sa natlačil do útočného pásma Mišura, prihral voľnému MARIÁNOVI KOLEDOVI a jeho strela príklepom si našla cestu do siete. Asistencie: Matej Mišura, Pavol Poláček.
   
  48:35
  Považská Bystrica dala gól! Ubehlo len jedenásť sekúnd a domáci sa zase presadili. MATEJ TURAN dobre sledoval puk pred bránou, počkal si na pohyb Nagya a úspešne zakončil. Asistencie: Samuel Saboš, Patrik Palovič.

  Tomáš Lengyel

  Branky a nahrávky: 7. Zlocha (Leško, Rodionov), 45. Koleda (Mišura, Poláček), 49. Zlocha (Szalay, Leško), 49. Turan (Saboš, Palovič), 49. Koleda (Mišura, Poláček), 50. Klíma (Zlocha, Solar), 52. Leško (Mišura, Koleda), 56. Klíma (Szalay), 57. Palovič (Rodionov), 60. Zlocha (Solar, Szalay) – 39. Kudrna (Murašov, Maroš), 42. Hariš


  HK 95 Panthers Považská Bystrica: Klinčúch – Solar, Leško, Nahálka, Poláček, Saboš, Palovič, Kubala – Rodionov, Zlocha, Klíma – Koleda, Mišura, Szalay – Stanislav, Schroner, Danielčák – Miro, Turan, Bednár.
  HC Mikron Nové Zámky B: Nagy (49. Širšov) – Štefánik, Kudrna, Bevilaqua, Židulják – Maroš, Ryšavý, Murašov – Vörös, Kucsera, Hariš – Mihalčín.

  Rozhodčí: Valachovič – Šefčík, Durmis