Salzburg – Kladno 8:0 (kon.) | K. Vary – Mountfield HK 4:0 (kon.) | Liberec – Jihlava 0:7 (kon.)
Č. Budějovice – Slavia 3:2 (po pr.) | Sparta – Kometa Brno 4:3 (po pr.) | HC Plzeň – Pardubice 1:5 (kon.)
po prodl.
HC Motor České Budějovice
3:2 (0:1, 2:0, 0:1 - 1:0)
HC Slavia Praha
Sobota 10.02.2018, 12:30Extraliga staršího dorostu • 22. kolo
Partner:
   
  Sledovali jsme parádní utkání z obou stran. Slavia ve třetí periodě srovnala stav utkání, což ji zaručilo bod. V prodloužení už se ale mohli radovat Českobudějovičtí. Přečíslení dva na jednoho totiž proměnil Matěj Toman! Motor z tohoto zápasu tedy odchází s bodem navíc. (14:42:14)
   
  Konec zápasu.
   
  61:24
  České Budějovice právě vstřelily branku!
  Slavie se od začátku prodloužení zatím úspěšně bránila, na tuto situaci už ale nestačila! V přečíslení dva na jednoho poslal přesnou přihrávku na vzdálenější tyč Martin Beránek a do odkryté části branky se neomylně trefuje MATĚJ TOMAN! Asistence: Martin Beránek, Michal Silný.
   
  60:23
  Na začátku prodloužení mohl rozhodnout Matěj Toman. Využil většího prostoru a z optimální palebné pozice trefil jen prostředek branky.
   
  60:01
  Začalo prodloužení.
   
  Třetí třetina nabídla jedinou branku, a to na straně hostí. To znamená, že půjdeme do prodloužení.
   
  60:00
  Třetí třetina skončila.
   
  59:17
  Slávistický gólman si připisuje přesný zákrok. Kotouč podržel ve výstroji, a to znamená, že se bude vhazovat po Pánkově pravici.
   
  58:46
  Motor se drží v útočném pásmu! Z rohu si do dobré pozice vyjel Pavel Novák, ovšem jeho pokus ještě ztečoval některý z hráčů mimo levý horní roh Pánkovy svatyně.
   
  58:00
  Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
   
  57:35
  Matěje Tomana natlačil jeden z hráčů na slávistickou branku. Ta se tedy dostala ze svého postavení. Po vrácení branky do stabilní polohy se bude vhazovat v neutrálním pásmu.
   
  56:34
  Na obou týmech je vidět obrovská snaha rozhodnout utkání ještě před vypršením základní hrací doby. Hraje se z jedné strany na tu druhou, avšak oba týmy se nemohou v pásmu usadit.
   
  55:27
  Motor se nakonec z obranného pásma dostal, přechod do útoku mu ale nevyšel. Čárový rozhodčí byl pozorný a postavení mimo hru mu neuniklo.
   
  54:58
  Nyní je to Slavie, která se usadila v útočném pásmu. Momentálně oba týmy bojují o puk za brankou Daniela Svobody.
   
  53:55
  Rychlý útočný výpad domácích byl málem úspěšný! Na poslední chvíli Pavel Novák nestihl zkrotit vzdušnou přihrávku, díky čemuž se tedy nedostal ani ke střeleckému pokusu.
   
  51:53
  Slavia právě vstřelila branku!
  Radost na straně pražské Slavie je zřejmá, vyrovnává totiž skóre! Z velké části se o tento gól zasloužil Robin Všetečka, který se zorientoval včas a poslal přesnou přihrávku do prostoru mezi oběma kruhy. Tam stál JAROSLAV BROŽ, jenž z první uklízí puk do domácí sítě. Asistence: Robin Všetečka, Ondřej Holý.
   
  51:26
  S pokusem Matěje Tomana nemá Petr Pánek větší problém. Po celou dobu letu kotouče slávistický brankář střelu kontroloval a poté ji vyrážečkou vyráží vysoko do ochranné sítě.
   
  50:51
  Přihrávka jednoho z domácích hráčů nebyla přesná. Motor se sám dostává z útočného pásma.

  Adam Pavlíček

  Branky a nahrávky: 32. Řezáč (Kubíček), 40. Masopust (Kubíček), 62. Toman (Beránek, Silný) – 18. Klapka (Hradil, Brož), 52. Brož (Všetečka, Holý)


  HC Motor České Budějovice: Svoboda (Baloun) – Pánek, Vávra, Kubíček, Škola, A. Čížek, Šafář, Hubata – Silný, Novák, Beránek, Řezáč, Petřík, Hrubec, Toman, Vaculík, J. Čížek, Melichar, Masopust, Grossmann.
  HC Slavia Praha: Pánek (Málek) – Fiala, Mareček, Štibingr, Zderadička, Srdínko, Holý – Brož, Kižlin, Všetečka, Havrda, Křenek, Hradil, Hasil, Vlček, Petrák, Klapka.

  Rozhodčí: Horáček – Polonij, Zíka