Salzburg – Kladno 8:0 (kon.) | K. Vary – Mountfield HK 4:0 (kon.) | Liberec – Jihlava 0:7 (kon.)
Č. Budějovice – Slavia 3:2 (po pr.) | Sparta – Kometa Brno 4:3 (po pr.) | HC Plzeň – Pardubice 1:5 (kon.)
po prodl.
HC Sparta Praha
4:3 (2:0, 1:2, 0:1 - 1:0)
HC Kometa Brno
Sobota 10.02.2018, 13:00 • Tipsport arena, Praha 7 – Bubeneč • Extraliga staršího dorostu • 22. kolo
Partner:
   
  V Bubeneči je dohráno, Sparta vítězí nad brněnskou Kometou 4:3 po prodloužení a připisuje si do tabulky dva body. Z Tipsport areny to však pro dnešek ještě není vše, již za půl hodiny se zde střetne mladší dorost s libereckými Bílými Tygry. (19:13:26)
   
  Konec zápasu.
   
  61:55
  Sparta právě vstřelila branku!
  Po minutě a pětapadesáti sekundách je rozhodnuto, vítězem dnešního derby je Sparta! Bod navíc jí po rychlé akci přisoudil ŠTĚPÁN ČECH. Asistence: Ondřej Pšenička.
   
  61:14
  Prymula našel před brankovištěm připraveného Lise, jehož zakončení zblízka nakonec skončilo na betonu ostražitého Filipa Kašpara.
   
  60:11
  Jako první se v nastaveném čase do útoku vrhla Kometa, která rozjela na soupeřově části ledové plochy kombinaci. Uvidíme, co hosté vymyslí.
   
  60:01
  Začalo prodloužení.
   
  Šedesát minut o vítězi utkání nerozhodlo, za malou chvíli tak uvidíme prodloužení. To nám proměněným trestným střílením z pětapadesáté minuty připravil Matěj Svoboda.
   
  60:00
  Třetí třetina skončila.
   
  59:46
  Třetina se dohrává v brněnském pásmu, na puku je hostující Kometa. Od prodloužení nás dělí celkem čtrnáct sekund.
   
  58:42
  Prodloužení nás pravděpodobně nemine, oba týmy zdánlivě na konci základní hrací doby šetří síly a nesnaží se tlačit dopředu.
   
  57:39
  Studený prokličkoval skrz domácí obranu až za modrou čáru a nahodil puk na branku, čímž ukrojil velmi cenné sekundy z oslabení svého celku.
   
  56:57
  Domácí si berou oddechový čas, do konce jejich početní výhody zbývají přesně minuta a čtyři sekundy. Povede se jim přesilovku přetavit v rozhodující gól?
   
  56:34
  Brnu se povedlo soupeře na moment vyhnat ven z pásma, jenže Sparta se nakonec zvládla vrátit zpět velmi rychle a její útok může pokračovat.
   
  56:01
  Radek Kučeřík (KOM) narazil Bláhu na hrazení, ten následně opouští kluziště v předklonu za doprovodu zdravotníka. Brněnský obránce dostává dvouminutový trest.
   
  54:58
  Kometa právě vstřelila branku!
  Pět minut před koncem je znovu vyrovnáno, MATĚJ SVOBODA proměňuje trestné střílení! Forvard Komety si nejprve Mičána položil a následně puk zasunul mezi jeho lapačku a levou tyč.
   
  54:58
  Za sekání Štěpána Čecha (SPA) je nařízeno trestné střílení, které pojede Matěj Svoboda!
   
  54:35
  Vyrovnat se teď pokusil Vojtěch Kadlic, jehož slabší rána z kruhu se zastavila v chumlu hráčů před Mičánem.
   
  53:33
  Vitouchovo zakončení z bezprostřední blízkosti brankoviště končí v rukavici připraveného Kašpara, který teď skvělým zákrokem udržel svůj tým ve hře.

  Vojtěch Martinek

  Branky a nahrávky: 8. Prymula (Prchal, Dani), 16. Prymula, 29. Pšenička (Prymula, Prchal), 62. Čech (Pšenička) – 25. Mlčák (Meluzín), 28. Kunc (Svoboda, Mlčák), 55. Svoboda (TS)


  HC Sparta Praha: Mičán (Škorpík) – Guryevskiy, Tůma, Bláha, Prchal, Pika, Gajdoš – Prymula, Pšenička, Kasanda, Dani, Obadal, Rubeš, Flídr, Arnošt, Slavíček, Čech, Vitouch.
  HC Kometa Brno: Kašpar (Holata) – Věžník, Sedláček T., Mlčák, Kučeřík, Sedláček J., Vašíček, Studený – Popelka, Caha, Minárik, Svoboda, Meluzín, Zajíček, Kavický, del Favero, Kunc, Kadlic.

  Rozhodčí: Bejček – Svoboda, Nekvapil.