Salzburg – Kladno 8:0 (kon.) | K. Vary – Mountfield HK 4:0 (kon.) | Liberec – Jihlava 0:7 (kon.)
Č. Budějovice – Slavia 3:2 (po pr.) | Sparta – Kometa Brno 4:3 (po pr.) | HC Plzeň – Pardubice 1:5 (kon.)
konec
Bílí Tygři Liberec
0:7 (0:3, 0:1, 0:3)
HC Dukla Jihlava
Sobota 10.02.2018, 12:00 • Svijanská Aréna • Extraliga staršího dorostu • 22. kolo
Partner:
   
  To už je ode mne ze severu Čech vše. Děkuji za pozornost, přeji příjemně strávené odpoledne a někdy příště opět na počtenou! (14:31:10)
   
  Je dobojováno. Vítězem utkání se stává naprosto drtivě tým HC Dukla Jihlava! Hosté z Vysočiny se postarali o obrovské překvapení, když jakožto celek ze spodku tabulky zvítězili na ledě lídra a ještě jej vyprovodili sedmigólovým debaklem. Ve třetí části už si Dukla náskok bezpečně hlídala a dokázala jej i navýšit, když zaskočené Tygry dorazili svými zásahy Tomáš Chlubna, Vítězslav Brož a Tomáš Vala. Zajímavé je, že obě mužstva předvedla totálně rozdílné výkony oproti svým pátečním utkáním, kdy Tygři porazili Brno 8:2 a Dukla podlehla Spartě 1:7.
   
  60:00
  Konec zápasu.
   
  59:35
  Utkání se chýlí ke konci. Puk drží Tygři, ale už nic převratného nestihnou a odnesou si nepříjemný debakl.
   
  58:30
  Drábek předvedl pohlednou individuální akci, na jejímž konci poslal puk do brankoviště. Ke smůle Liberce jej nikdo nezasáhl.
   
  57:27
  Rychlovský našel kotouč ve skrumáži před vlastní brankou a vyvezl jej na druhou stranu kluziště. K zakončení nedošlo, Had totiž černou gumu nedostal pod kontrolu.
   
  56:48
  Domácí akci táhne Bitman, jenž se protlačil až do útočného pásma. Tam už byl o kotouč připraven.
   
  55:59
  Tygrům se dnes nedaří takřka v ničem. Stále se ale snaží alespoň připravit Juřičku o nulu, což se ale nepovedlo ani Drábkovi, jež z pravého kruhu nastřelil gólmanovu vyrážečku.
   
  55:09
  Dukla právě vstřelila branku!
  Demolice pokračuje, na světelné tabuli svítí před zápasem naprosto nepředstavitelných 0:7! Dukla využila zkrácenou přesilovku zásluhou TOMÁŠE VALY, jenž napřáhl na modré čáře a čistým průstřelem zatloukl do liberecké rakve další hřebík. Asistence: Veleba, Najman.
   
  54:29
  Dukla právě vstřelila branku!
  Zatímco Liberec si už nepřeje nic jiného, než závěrečnou sirénu, Jihlava dnešní utkání hltá plnými doušky. Nyní zvyšuje už na 6:0 a byla to hokejová paráda. VÍTĚZSLAV BROŽ si vzal puk a proháčkoval se až před Nováka. S tím si pohrál elegantní bekhendovou kličkou a umístil puk k tyčce. Bez asistence.
   
  54:10
  Touš vylétl mimo mantinely. Vhazování proběhne ve střední třetině, kam se už sjíždí hráči obou týmů.
   
  53:53
  Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Aubrecht – 2 min., držení).
   
  53:05
  Tygři zatím v přesilovce vyprodukovali jedinou střelu. Tu měl na svědomí Kotyza a branku netrefil. Mezitím Jihlava už podruhé vyhazuje do bezpečí.
   
  52:31
  Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Filip – 2 min., podražení).
   
  52:23
  Jakub Filip se z levé strany natlačil až před Nováka. Nakonec zakončit nedokázal.
   
  51:56
  Hampl se prezentoval skrytým nahozením od modré čáry. To si i přes změť hokejek a těl našlo cestu až k Juřičkovi, který spolehlivě přerušil hru.
   
  50:34
  Na brankovišti se po puku natahoval Juda, ale černá guma mu nakonec ujela z čepele. Kdyby se tak nestalo, bylo by před Novákem opět veselo.
   
  50:04
  Dukla právě vstřelila branku!
  Teď už ale byl maskovaný muž bez jakékoliv šance! Juda namazal TOMÁŠI CHLUBNOVI, jenž měl před sebou spoustu prostoru, najel si až před Nováka a trefil se parádně pod víko. Asistence: Juda.
   
  49:18
  Další tutovka Dukly! Do samostatného úniku se utrhl Vala. Zkoušel vystřelit mezi Novákovy nohy, ten je ale sklapl včas a udržel stávající skóre.

  Ondřej Belák

  Branky a nahrávky: 3. Pigl (Chlubna, Čermák), 8. Veleba (Krajíček), 10. Juda (Filip, Zvěřina), 25. Zvěřina (Brož, Veleba), 51. Chlubna (Juda), 55. Brož, 56. Vala (Veleba, Najman)


  Bílí Tygři Liberec: Zajíček (10. Novák) – Aubrecht, Adamec, Šuráň, Hampl, Had, Ira (A) – Rychlovský, Liška, Drábek, Cikhart, Křepelka, Bitman (A), Hájek (C), Kotyza, Žemba, Šeliga.
  HC Dukla Jihlava: Juřička (Chaloupek) – Křišta, Piskač, Veleba (C), Smolko, Kratochvíl, Marek, Zvěřina, Rašín – Brož (A), Vala, Chlubna, Čermák, Krajíček, Najman, Filip, Juda, Pigl, Barák, Svoboda.

  Rozhodčí: Folk – Kajínek, Zavřel.