Salzburg – Pardubice 4:1 (kon.) | Č. Budějovice – Mountfield HK 0:3 (kon.) | Zlín – Jihlava 4:5 (kon.)
Liberec – HC Plzeň 2:5 (kon.) | Sparta – K. Vary 3:4 (2:4 po s.n.) | Warriors Brno – Žďár n/S 2:3 (po pr.)
Olomouc – Mladá Boleslav 4:3 (po pr.) | Vítkovice – Kometa Brno 5:3 (kon.)
Berani Zlín
4:5 (0:1, 3:2, 1:2)
HC Dukla Jihlava
Sobota 03.03.2018, 12:30 • Zimní stadion Luďka Čajky • Extraliga staršího dorostu • 26. kolo

To je ode mě pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost, přejí hezký zbytek víkendu a budu se opět těšit u dalšího přenosu. (14:40:36)

Dnešní zápas byl vyrovnaný až do poslední sekundy, ale nakonec se z vítězství radují hosté. Připisují si 3. body do tabulky a zatím poskakují na 11. místo tabulky. Gólů tu bylo opravdu hodně, tedy devět branek. Hned na začátku 1. třetiny dával gól Tomáš Chlubna, který přesnou střelou poslal Jihlavu do vedení. Opět na začátku třetiny, tentokrát druhé Jihlava zvýšila své vedení po gólu Valentýna Smolka. Pak však začali podat góli i na druhé straně, když v rozmezí dvou minut dal gól Sebastian Fajkus a Lukáš Světlík. Pak ve 32. minutě zásluhou Matouše Menšíka Jihlava opět vedla, ale moc dlouho vedení neudržela, když ve 33. minutě Zlín opět srovnal, když vstřelil gól Tomáš Kristek. Pak ale opět na začátku třetiny, teď to byla třetí třetina, vstřelila Jihlava 2 góly ve 43. minutě, zásluhou Tomáše Chlubny a Adama Najmana a bylo prakticky dobojováno. Zlín se snažil zápas ještě zdramatizovat, když v 58.minutě snižoval Filip Weintritt na 4:5. Zlín už pak skóre nestihl srovnat a Jihlava se radovala z první vítězství na půdě Zlína.

59:54
    Zlín ještě naposledy vystřelil, ale mimo.

59:10
    Vypadá, že Kořének zůstane na střídačce a Zlín zkouší dát vyrovnávací gól s šesti hráči v poli!

59:10
    Oddechový čas pro domácí.

58:57
    Zlín se dostal do pásma a Jihlava vyhazuje na zakázané uvolnění.

58:00
    Poslední dvě minuty 3. třetiny.

57:05
    Zlín právě vstřelil branku!
    Zlín ještě snižuje! Tady se nám zadělává na drama až do poslední sekundy. Po přihrávce Lukáše Světlíka vystřelil FILIP WEINTRITT, který překonal ležícího Juřičku. Asistence: Lukáš Světlík.

57:01
    Teď se ke střele dostal Luža, ale Juřička kryje.

56:12
    Zlín teď sevřel Jihlavu, ale nakonec se svojí vlastní chybou připravili o pásmo.

55:14
    Až teď se dostali ševci do útočného pásma a odstřelují branku soupeře.

54:44
    Zlínu se nedaří vyvézt z jejich pásma.

53:37
    Nyní další skvělý zákrok Kořénka, když se stačil rychle přesunout a vyrazil puk letící do prázdné branky.

52:59
    Zakázané uvolnění domácích. Tohohle by se měli do budoucna vyvarovat, protože čas se jim pomalu krátí.

52:32
    Teď se zlínští útočníci snažili docpat puk za brankovou čáru. Juřička se však nenechal rozhodit a puk udržel ve své výstroji.

51:45
    Weintritt se opět snažil připravit gól, když objížděl branku hostů, ale jihlavská obrana opět skvěle zapracovala.

50:46
    Zlín se ještě žene za vyrovnáním, nahazuje na jihlavskou klec co to jde.

49:51
    Další závar před zlínskou brankou, který musel zachraňovat Kristek svou rukavicí.

Lukáš Mihal

Branky a nahrávky: 23. Fajkus (Hamrlík, Suhrava), 25. Světlík (Hamrlík), 33. Kristek (Fajkus, Lekeš), 58. Weintritt (Světlík) – 3. Chlubna (Krajíček, Filip), 21. Smolko (Najman), 32. Menšík (Kardoš), 43. Chlubna (Krajíček), 43. Najman (Vala, Pigl)

Berani Zlín: Kořének (Kubík) – Holík, Suhrada, Hamrlík, Jaroněk, Janošek, Pavlas – Podešva, Handl, Weintritt, Světlík, Lekeš, Luža, Kozubík, Fajkus, Kristek.
    HC Dukla Jihlava: Juřička (Chaloupek) – Křišta, Piskač, Veleba, Smolko, Kratochvíl, Zvěřina – Brož, Vala, Chlubna, Krajíček, Kardoš, Najman, Filip, Juda, Menšík, Pigl, Trnka, Barák, Svoboda.

Rozhodčí: Malota – Hübl, Hubáček.