Jaroslavl – N.Novgorod 2:1 (kon.) | Jokerit – Soči 2:3 (po pr.)
Jokerit Helsinky
2:3 (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0, 0:1) Stav série: 0:1
HK Soči
Sobota 03.03.2018, 15:00 • Hartwall Arena • Play-off KHL • Play-off

Toto je ode mne pro dnešek vše, já se s vámi loučím a na počtenou u dalšího zápasu. (20:35:38)

Je konec! Soči dokázalo vstřelit gól v prodloužení a zapisuje si tak první vítězství v sérii. To Jokerit musí být smutný, protože byl po většinu zápasu lepším týmem. V první třetině šli do vedení hosté. Trefil se Eric O'Dell . Jokerit dokázal vyrovnat zásluhou Olliho Paloly . O čtyři minuty později otočil vývoj zápasu Jesse Joensuu . Ve druhé třetině dokázali hosté vyrovnat. Prosadil se Sean Collins. V prodloužení dokončil obrat Andrej Ivanov.

82:28
    Soči právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto! Soči vítězí po prdloužení 3:2 a má první bod do série. O rozhodující gól se postaral ANDREJ IVANOV, který vyžil zmatku v obraně Jokeritu.

81:00
    Opět jsou na začátku druhé třetiny aktivnější Helsinští, kteří stále nemohou vstřelit rozhodující gól.

78:04
    Hraje se převážně v útočném pásmu Jokeritu. Jokerit, ale není schopen vstřelit rozhodující gól.

76:31
    Vyloučení v týmu HK Soči (Arťom Tomilin – 2 min., hákování).

76:06
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Oliver Lauridsen – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HK Soči (Pavel Padakin – 2 min., hrubost).

74:51
    Jokerit je v prodloužení aktivnějším týmem. Bohužel pro domácí fanoušky tomu chybí produktivita.

73:31

72:28
    Velký závar vznikl před brankou Soči. Obrana hostí to však zvládla a vyhodila puk.

Oddechový čas pro domácí.

71:31
    Vyloučení v týmu HK Soči (Jyrki Jokipakka – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

71:29
    Jokerit usazen v útočném pásmu. Zatím jen bez střel kombinují.

70:17
    Olli Palola vystřelil z mezikruží. Bohužel pro domácí netrefil bránu.

Dominik Zajan

Branky a nahrávky: 14. Palola (Regin, Gilroy), 18. Joensuu (Gilroy, Jormakka) – 4. O'Dell (Padakin), 32. Collins (Šmeljov, Lugin), 83. A. Ivanov

Jokerit Helsinky: Zapolski (Rämö) – Andersén (A), Lepistö (C), Kivistö, Gilroy, J. Jensen, O. Lauridsen, Wirtanen – Joensuu, Regin, Moses – Tolvanen, O'Neill, N Jensen – Jormakka (A), Norman, Palola – Huhtala, Niemi, Anttila.
    HK Soči: Barulin (Šikin) – Jokipakka, Čmychov, Polášek, Blum, Chomickij, Ščitov, Mamkin – Lugin, Collins, Šmeljov – Padakin, O'Dell, Laričev – Morozov, Točickij, Akmaldinov – Tomilin, A. Ivanov, Chlopotov – Starkov.