Sturm Graz – Hartberg 3:2 (kon.) | Rheindorf Altach – Mattersburg 2:3 (kon.)
SK Sturm Graz
3:2 (2:1)
TSV Hartberg
Sobota 28.07.2018, 17:00 • Merkur Arena, Graz • Rakouská Bundesliga • 1. kolo

Sturm Graz v nádherném a dramatickém zápase porazil nováčka z Hartbergu, který prožil skvělý vstup do prvního i druhého poločasu, po sympatickém výkonu ale nakonec prohrál. Vše odstartoval v sedmé minutě vlastní gól Tassose Avlonitise. Sturm ale rychle zápas otočil, když se během šesti minut prosadili v polovině prvního poločasu Lukas Spendlhofer a Mark Pink. Hosté po přestávce tedy prohrávali, hned po ní ale bleskově vyrovnali zásluhou Daria Tadiće. Hartberg poté sahal po vítězství, jenže domácí podržel brankář Jörg Siebenhandl a osm minut před koncem rozhodl Philipp Hosiner. Výsledek. Sturm Graz 3 Hartberg 2. (18:57:51)

90+5

90+5
    Ivan Ljubic v blízkosti středového kruhu tělem sestřelil jednoho z protihráčů a viděl žlutou kartu.
    90+5. Sturm Graz nedokázal využít přečíslení tři na jednoho!

90+5
    Sturm Graz vyrazil do protiútoku tři na jednoho a měl obrovskou šanci rozhodnout, jenže následnou střelu napálil pouze do brankáře!

90+4
    Emeka Eze předvedl úchvatný sprint a poté, co se mu na pravé straně šestnáctky vrhl ve skluzu jeden z protihráčů pod nohy, vybojoval pro Graz další rohový kop.

90+4
    Fotbalisté Sturmu Graz vybojovali další rohový kop a po následné kombinaci se pokusili poslat do šestnáctky kolmou přihrávku, jenže míč zamířil do ofsajdu.

90+3
    A další cenné sekundy uběhnou z časomíry, jelikož Peter Zulj v blízkosti rohového praporku vybojoval rohový kop.

90+2
    Sturm Graz v blízkosti pravého rohového praporku vybojoval standardní situaci a Peter Zulj s její rozehrávkou pochopitelně nespěchá. Domácí šetří čas.

90+1
    Nad rámec dnešního zápasu bylo nastaveno 5 minut.

90
    Střídání v týmu TSV Hartberg: ze hřiště odchází Rajko Rep, přichází Jürgen Heil.

90
    O tom, že dnešní utkání bylo velice atraktivní kromě gólů svědčí i počet střel. Sturm Graz vstřelil tři góly z celkového počtu 18 střel, zatímco Hartberg vstřelil dvě branky ze 14 střel celkem a ze tří střel na bránu!

89
    Sturm Graz přenechal iniciativu svému soupeři a vypadá to, že závěr už se bude snažit jen dohrát.

88
    V prvním poločase jsme byli svědky tří gólů, po přestávce zatím dvou, a to ještě není konec. Asi málokdo čekal, že dnešní utkání bude tak atraktivní a nabídne pět gólů.

87
    Pro Hartbert je inkasovaný gól těžkou ranou vzhledem k tomu, že v úvodu druhého poločasu byl výrazně lepší a nebyl daleko od toho, aby zápas otočil.

86
    Střídání v týmu TSV Hartberg: ze hřiště odchází Youba Diarra, přichází Christoph Kröpfl.

84
    Hartberg rozhodně neskládá zbraně a ještě se pokusí vyrovnat. U postranní čáry je připraven Christoph Kröpfl, který za pár okamžiků přijde na hřiště.
    82. Philipp HOSINER - 3:2

Tomáš Reiner

Branky: 19. Spendlhofer, 25. Pink, 82. Hosiner – 7. Avlonitis (vla.), 47. Tadić

Karty:   1. Obermair (STG), 45+2. F. Ferreira (STG), 80. Hierländer (STG) – 90+5. Ljubic (HBG)

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 5:4. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 9:21.
    SK Sturm Graz: Siebenhandl – Obermair (53. Huspek), Spendlhofer, Avlonitis, Maresic, F. Ferreira (46. Koch) – Zulj, Lovric, Hierländer – Hosiner, Pink (69. Eze).
    Náhradníci: Schützenauer – Schrammel, Lackner, Grozurek, Huspek, Koch, Eze.

TSV Hartberg: Swete – Kainz, Huber, Siegl, Rasswalder (C) – Ljubic – Sanogo (73. Ilić), Diarra (86. Kröpfl), Rep (90. Heil), Flecker – Tadić.
    Náhradníci: Faist – Kröpfl, Ilić, Blauensteiner, Mann, Heil, Rotter.

Rozhodčí: Rene Eisner. Asistenti: Robert Steinacher, Gerald Bauernfeind. Čtvrtý rozhodčí: Thomas Fröhlacher