Česko – Rusko 0:3 (kon.) | Švýcarsko – Švédsko 0:5 (kon.) | USA – Finsko 6:2 (kon.)
Kanada – Slovensko 4:2 (kon.) | Finsko – Česko 3:4 (po pr.) | Slovensko – Švýcarsko 5:3 (kon.)
Slovensko
5:3 (1:0, 1:1, 3:2)
Švýcarsko
Středa 08.08.2018, 23:10 • Rogers Place, Edmonton • Hlinka Gretzky Cup • Skupina A

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (01:40:14)

Střely na branku:

1. třetina: Slovensko 13:9 Švýcarsko
    2. třetina: Slovensko 9:10 Švýcarsko
    3. třetina: Slovensko 11:10 Švýcarsko
    Slovensko vstřelilo ke konci zápasu během sedmi minut tři branky a v boji o páté místo se utká s Českem.

Je konec. Slovensko nakonec vydřelo vítězství 5:3 nad Švýcarskem a v boji o páté místo se utká s Českou republikou.
    Na začátku utkání byli Slováci lepším mužstvem a nakonec se ve 13. minutě dočkali branky, když Juraj Eliaš poslal skvělou přihrávku před bránu, kde zakončil za záda švýcarského brankáře Dominik Jendek. Ke konci první dvacetiminutovky došly Slovensku trochu síly a soupeř se tak dostával častěji do střel, ovšem branku nedal.
    Do druhé dvacetiminutovky vstoupilo Švýcarsko skvěle a ve 22. minutě srovnalo, když se k celkem nepřipravené střele dostal Cédric Fiedler, který zakončil přesně do pravé šibenice. Poté byli na ledě skoro jen Švýcaři, ovšem Ve 36. minutě si Maxim Čajkovič vyměnil puk s Arturem Turanským a následně vypálil přesně do levé šibenice.
    V poslední třetině se děly velké věci a padlo hned pět branek. Ve 45. minutě srovnal Simon Knak střelou z jedné přesně do pravé šibenice. V 53. minutě to byl opět Knak, který se dostal k zakončení do prázdné brány a Švýcarsko se dostalo do vedení 3:2, ale o třicet čtyři vteřin později srovnal Michal Mrázik střelou z velkého úhlu. Něco málo přes tři minuty před koncem poslal Slováky do vedení Martin Chromiak, který vypálil přesně do šibenice a v poslední minutě mohl přidat druhou branku, ovšem netrefil prázdnou svatyni, což ho dlouho mrzet nemuselo, jelikož poté předal puk Mrázikovi, který proměnil a připsal si druhý zásah.

59:57
    Patrik Kozel ještě musel vytáhnout jeden zákrok, což se mu povedlo a Slovensko se tak o páté místo utká s Českem.

59:40
    Poté se dostal puk za bránou Slovenska a poté přišla i střela, ale ta skončila jen vedle svatyně Kozla.

59:25
    Švýcarsko se nyní provinili ofsajdem a stále hraje v šesti lidech v poli.
    59:15 Michal MRÁZIK - 5:3

59:15
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Martin Chromiak se dostal do velké šance, ovšem těsně netrefil prázdnou bránu, ale dlouho ho to mrzet nemuselo, jelikož následně skvěle předal kotouč MICHALU MRÁZIKOVI, který se už do odkryté svatyně prosadil bez problému. Asistence: Martin Chromiak.

58:58
    Poté předvedl slovenský obránce Oliver Turan skvělé tělo, čímž odebral o puk protihráče, ale následně domácí jen vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.

58:34
    Slováci vyhodili kotouč, ale povedlo se jim to skvěle, jelikož se neodpískalo zakázané uvolnění.

58:24
    Hosté hrají v šesti!

58:24
    Oddechový čas pro hosty.

58:24
    Patrik Kozel musel být ve střehu proti střele švýcarského hráče a nakonec puk chytil do své moci.

58:14
    Martin Volko předvedl skvělou stahovačku, ale následná střela bekhendem skončila jen vedle hostující svatyně.

57:45
    Švýcaři se nyní dostali do zakončení, ale to vyrazil Patrik Kozel.
    56:55 Martin CHROMIAK - 4:3

56:55
    Něco málo přes tři minuty před koncem základní hrací doby jde Slovensko do vedení! Sojka skvěle vybojoval puk v rohu kluziště a následně ho posunul na MARTINA CHROMIAKA, který z jedné vypálil tvrdou ránu do pravé šibenice! Asistence: Dominik Sojka, Michal Mrázik.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 13. Jendek (Eliaš), 36. Čajkovič (Turanský, Ilenčík), 53. Mrázik (Chromiak), 57. Chromiak (Sojka, Mrázik), 60. Mrázik (Chromiak) – 22. Fiedler (Schwenninger), 45. Knak (Baragano, Rochette), 53. Knak (Stoffel, Rochette)

Slovensko: Kozel (Borák) – Turan, Golian, Ilenčík, Kňažko, Beňo, Hatina, Gajdoš, Hudík – Mrázik, Sojka, Chromiak – Haščák, Turanský, Čajkovič – Valigura, Škultéty, Volko – Kormúth, Eliaš, Jendek.
    Švýcarsko: Ruppelt (Fatton) – Delémont, Baragano, Huber, Villa, Schweizer, Landolt, Fuchs – Stoffel, Rochette, Knak – Andersson, Bardh, Marchand – Fiedler, Dähler, Schwenninger – Hasler, Schläpfer, Bouchareb.