Mladá Boleslav – Mountfield HK 3:5 (kon.) | Znojmo – Lidingö 4:1 (kon.) | Havířov – Mountfield HK 1:2 (kon.)
BK Mladá Boleslav
3:5 (1:2, 0:1, 2:2)
Mountfield HK
Středa 08.08.2018, 11:30 • ŠKOENERGO Aréna • O pohár primátora města Mladá Boleslav (junioři)

To je z mé strany vše, příště na počtenou! (13:23:59)

Je dobojováno, první utkání turnaje O pohár primátora města Mladá Boleslav končí vítězstvím Hradce Králové 5:3 nad domácími Bruslaři. Ti sice ve třetí třetině dokázali stáhnout dvoubrankové manko, poté ale sami dvakrát zase inkasovali.

59:23
    Hradec právě vstřelil branku!
    Nyní už to hostům vyšlo. SAMUEL HRABČÁK si s pukem najel až do mezikruží, odkud snadno poslal kotouč do sítě a pojistil tak hradecké vítězství. Asistence: Petr Poppel.

59:08
    Mladoboleslavská svatyně zůstala prázdná a hosté se pokusili ji trefit, kotouč však skončil jen na zakázaném uvolnění.

58:49
    Domácí trenér Křivohlávek si vybral oddechový čas.

58:16
    Právě Klikorka nyní napřáhl ve středním pásmu, načež Ševců pro jistotu přerušil hru. Do konce třetí třetiny už zbývají jen necelé dvě minuty.

57:31
    Klikorka dostal nabito na modrou, jeho rána ale byla značně nepřesná.

55:45
    Svěřenci Jiřího Janouška se ubránili v oslabení a krátce poté sami udeřili! Čtyři a čtvrt minuty před třetí sirénou vrátil Hradci vedení DALIBOR ĎURIŠ. Asistence: Jaroslav Kašpar.

53:45
    Hosté se dvakrát v krátkém časovém sledu osvobodili, tato přesilovka zatím Bruslařům příliš nevychází.

52:47
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Šedivý – 2 min., vražení na hrazení).

52:16
    Domácí jsou i nadále aktivnější, Klikorkova střela od modré ale postrádala přesnost.

51:04
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    A je vyrovnáno. Matěj Houška vyslal do samostatného úniku kapitána MICHALA SIMONA, který se z bezprostřední blízkosti nezmýlil. Asistence: Matěj Houška.

49:48
    Moravčíkův ztečovaný pokus zaduněl jen o zadní hrazení a Hradečtí se následně znovu osvobodili.

49:01
    Vladislav Houška ujel po levém křídle, najel si do mezikruží a vypálil, Ševců měl ale dobrý výhled a bez potíží zasáhl.

48:06
    Tadeáš Jakubec to schytal pukem do nohy, hra musela být přerušena, aby se hradecký útočník dostal na střídačku.

46:25
    Hradecký brankář Ševců byl v problémech, Bruslaři toho ale nedokázali využít a hosté nakonec dostali puk alespoň do středního pásma.

45:33
    Jan Jušta se dostal ke kotouči v mezikruží a bez váhání vystřelil, Dusil si ale bez potíží poradil.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 11. Zajíček (Vasilev), 41. Houška, 52. Simon (Houška) – 1. Kukla (Kuboš, Poppel), 16. Kašpar (Pinkas), 33. Janda (Naar), 56. Ďuriš (Kašpar), 60. Hrabčák (Poppel)

BK Mladá Boleslav: Dusil (Kmec) – Rudolph, Dotter, Houška M., Klikorka, Sýkora, Imlauf – Houška V., Šípek, Simon (C) – Moravčík, Závora, Šíma – Dlask (A), Zajíček, Vasilev.
    Mountfield HK: Ševců (Sajdl) – Šedivý, Kukla, Sklenář, Jakubec, Ďuriš, Voňka, Pinkas, Hrabčák, Naar, Kašpar, Síla, Perička, Janoušek, Jušta, Pěnčík, Lang, Kynčl, Janda, Kuboš, Poppel.