Tappara – Storhamar 6:1 (kon.) | JYP – Plzeň 2:6 (kon.) | Djurgården – Třinec 3:4 (kon.)
Norimberk – Mountfield HK 4:3 (po pr.) | Zug – Eisbären 6:1 (kon.) | Lugano – Banská Bystrica 4:1 (kon.)
Rouen – Kärpät 2:4 (kon.)
EV Zug
6:1 (1:1, 3:0, 2:0)
Eisbären Berlín
Pátek 07.09.2018, 19:45 • Bossard Arena • Hokejová Liga mistrů • Skupina D

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.

Zdravím všechny příznivce ledního hokeje, vítejte při sledování hokejové Ligy mistrů! Dnešní program evropské klubové soutěže nabízí celkem sedm zápasů. Do akce tedy půjde čtrnáct mužstev.

Zde budete moci sledovat duel skupiny D mezi švýcarským týmem EV Zug a německým týmem Eisbären Berlín. Úvodní vhazování bude v Bossard Areně vhozeno v 19 hodin a 45 minut! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.

EV ZUG (SUI)

Švýcarský Zug zahájil hokejovou Ligu mistrů dvěma zápasy na kluzištích soupeře a oba přitom dokázal vyhrát. Nejprve porazil dnešního soupeře, tedy Eisbären Berlín, 5:3. Poté si poradil s běloruským týmem Něman Grodno 4:2.

Nejproduktivnějším hráčem Zugu je útočník Lino Martschini. Pětadvacetiletý Švýcar posbíral ve dvou zápasech celkem čtyři kanadské body – dva góly, dvě asistence.

Před měsíční přestávkou se ještě švýcarský celek utká doma zítra s Grodnem.

EISBÄREN BERLÍN (GER)

Hokejisté Berlína nezvládli první dva zápasy na domácím ledě. Na úvod prohráli 3:5 se švýcarským mužstvem EV Zug, následně nestačili ani na Kometu Brno – prohra 2:3.

V Eisbärenu najdeme hned pět hráčů, kteří nasbírali v úvodních dvou zápasech po dvou kanadských bodech. Jsou jimi útočníci Martin Buchwieser, Marcel Noebels, Mark Olver (gól, asistence), Brendan Ranford a Louis-Marc Aubry (dvě asistence).

Z Zugu se Berlín přesune do Brna, kde ho bude čekat v neděli, 9. září, duel s místní Kometou.

Lídři týmu

TOP Scorer: Martin Buchwieser (Ú) – 2 kanadské b.

31. 08. 2018, 19:30 – Wellblechpalast:
    Eisbären Berlín – EV Zug 3:5 (1:1, 2:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 15. Dupont (Olver, Ranford), 23. Olver (Ranford, Kettemer), 24. Noebels (Buchwieser, Aubry) – 15. Simion (Martschini, Zryd), 33. Diaz (Martschini), 38. Martschini (Diaz), 41. Stalberg (Roe, Alatalo), 59. Suri

Brankáři: Franzreb: 29 zákr., 4 OG – Stephan: 23 zákr., 3 OG
    Sestřih z prvního vzájemného utkání mezi Zugem a Berlínem

ČEŠI A SLOVÁCI V TOMTO UTKÁNÍ

Do tohoto utkání nenastoupí žádný český ani slovenský hokejista.
    EV Zug - Eisbären Berlín 19:45

Příjemný páteční podvečer! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání skupiny D mezi týmy EV Zug (SUI) a Eisbären Berlín (GER).

EV Zug: Stephan (Aeschlimann) – Thiry, Alatalo, Stadler, Diaz, Zgraggen, Zryd, Oejdemark – Stalberg, Roe, Lammer – Simion, McIntyre, Martschini – Suri, Albrecht, Klingberg – Zehnder, Senteler, Schnyder – Leuenberger

Eisbären Berlin: Cüpper (Franzreb) – Müller, Dupont, Kettemer, Richmond, Cundari, Wissmann, Baxmann – MacQueen, Sheppard, Backman – Fischbuch, Aubry, Buchwieser – Ranford, Smith, Olver – Jahnke, Jaspers, Schiemenz

Rozhodčí: Oldřich Hejduk (CZE), Marc Wiegand (SUI) – David Obwegeser (SUI), Roman Kaderli (SUI).

Startující brankáři
    (Statistiky: Liga mistrů 2018/2019)

ZUG: Tobias Stephan – 34 let, SWI
    Z:2 REC:2-0 OG:5 PR:2,50 %ÚS:89,8 SO:0

EIS: Marvin Cüpper – 24 let, GER
    → první start v letošním ročníku hokejové Ligy mistrů

Hokejisté obou mužstev nastoupeni na modrých čarách, zazní hymna hokejové Ligy mistrů, a poté následně také hymny Německa a Švýcarska.

Hymny jsou minulostí, utkání začne co nevidět.

00:01

00:03
    Na úvodní buly byli úspěšnější domácí.

00:25
    Je tu první přerušení hry. Hokejisté Berlína vyhodili na zakázané uvolnění.

00:29
    Martschiniho nahození od levého mantinelu zblokováno, Cüpper tak zasahovat nemusel.

01:42
    Na opačné straně kluziště napřáhl k prudké střele z levé strany Olver, Stephan si připsal první zákrok v dnešním utkání.

02:08
    Dobrá šance pro Schiemenze, brankář domácích se ovšem vyznamenal.

02:47
    Vyloučení v týmu EV Zug (Garrett Roe – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
    Vyloučení v týmu Eisbären Berlín (Mark Cundari – 2 min., krosček).

02:47
    Sledovat budeme hru ve čtyřech. Vhazování po pravici Tobiase Stephana.

03:25
    Diazovo nahození od modré, Cüpper vyráží pravým betonem do rohu.

03:40
    Hosté s toušem u vlastní brány, obě mužstva prostřídávají své čtveřice.

04:15
    Velmi pěkná individuální akce od Zryda, který se dostal až před bránu soupeře. Cüpper nyní musel podržet své spoluhráče.

04:31
    Střelecký pokus Wissmanna od modré čáry zblokován mimo Stephanův dosah.

04:47
    Oba týmy v plném počtu.

05:03
    Stephan má kotouč pod kontrolou, rozhodčí hru přerušují.

05:06
    Střely na bránu: 2 – 3

05:31
    Po špatné rozehrávce Eisbärenu střílel z levého kruhu dobře Stalberg. Cüpper ale dokázal jeho pokus vyrazit ramenem.

06:07
    Hra přerušena, proběhne první powerbreak.

06:07
    Konec powerbreaku, McIntyre a Sheppard na vhazování po levici Marvina Cüppera.

06:14
    Ihned po buly přichází icing hostů, hra se tak vrátí zpět před Cüppera.

06:40
    Prudká rána Baxmanna z levé strany míjí Stephanovu svatyni.

07:21
    Olverův pokus od modré zblokován, Stephan tak i nyní bez práce.

07:47
    Senteler přihrával zprava Zgraggenovi, tomu se ovšem následně z levého kruhu nepodařilo zakončit.

08:31
    Domácí se provinili icingem, vhazovat se tak bude v jejich obranné zóně.

09:20
    Kotouč opustil hrací plochu, rozhodčí tedy hru přerušují.

09:24
    Vhazovalo se po levici Tobiase Stephana.

09:30
    Eisbären se dostal do postavení mimo hru, je tu tak další přerušení.

09:56
    Střely na bránu: 5 – 5

10:31
    Eisbären právě vstřelili branku!
    Hosté otevírají v polovině jedenácté minuty skóre dnešního utkání! Autorem branky je JONAS MÜLLER, který se trefil z levého kruhu přesně k pravé tyči. 1:0 pro Eisbären! Asistence: Brendan Ranford.
    10:31 MÜLLER - 0:1

10:51
    Zakázané uvolnění Zugu.

11:16
    Cundari zkusil štěstí od modré, Stephan byl ale připraven na správném místě.

11:32
    O kotouč se usilovně bojuje za Stephanovou bránou.

11:56
    Eisbären se drží v útočném pásmu, k ohrožení švýcarského brankáře se ale zatím nemůže dostat.

12:30
    Až nyní vystřelil od modré čáry Buchwieser, Stephan ale dokázal vyrazit betonem.

13:02
    Už delší dobu se hraje bez přerušení.

14:15
    Lammer hledal před brankou spoluhráče, avšak neúspěšně. Útočná akce domácích tak skončila.

14:43
    Vyloučení v týmu Eisbären Berlin (Mark Cundari – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

14:43
    Před prvním početní výhodou Zugu ještě proběhne druhý powerbreak.

14:43
    Powerbreak je u konce, přesilovka domácích může začít! Vhazuje se po levici Marvina Cüppera.

14:51
    Zug právě vstřelil branku!
    Švýcarský celek rychle využívá přesilovou hru, máme srovnáno! Diazovo nahození od modré čáry tečoval před bránou za Cüpperova záda CARL KLINGBERG. Pro švédského útočníka první gól, druhý bod v letošním ročníku hokejové Ligy mistrů, 1:1! Asistence: Raphael Diaz.
    14:51 KLINGBERG - 1:1

15:11
    Střely na bránu: 6 – 9

16:14
    Čároví pískají zakázané uvolnění německého mužstva.

16:40
    Stadlerovu střelu od modré zblokoval hned první bránící hráč, Cüpper tak mohl zůstat v klidu.

17:53
    Dupontovo nahození od modré čáry Stephana příliš nezaměstnalo.

19:01
    Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta úvodní dvacetiminutovky.

19:54
    Cüpper vyráží betonem Stalbergovo nahození z pravé strany do rohu.

20:00

První třetina utkání mezi Zugem a Berlínem je minulostí. Do šaten se odchází za nerozhodného stavu, 1:1. Vedení se přitom ujali v jedenácté minutě hosté – prosadil se Jonas Müller. Vyrovnání pak zařídil n konci patnácté minuty Carl Klingberg, když tečoval při přesilovce Diazovo nahození od modré čáry.

Statistiky po první třetině

Střely na bránu: 12 – 11
    Zblokované střely: 6 – 3
    Vhazování: 11 – 12
    Trestné minuty: 2 – 4
    Přesilová hra: 1/1 – 0/0

Oba týmy se vrátily zpět na led Bossard Areny, prostřední část tak začne za několik málo okamžiků.

20:01

20:18
    O první střelu druhé třetiny se postaral Müller. Švýcarský brankář ovšem zasahovat nemusel.

21:14
    Ofsajd v podání Eisbärenu, čároví hru přerušují.

21:26
    Richmondova prudká střela od modré čáry končí na zadním mantinelu.

22:06
    Martschini projel s pukem do útočného pásma a následně také otestoval Cüpperovu pozornost. Gólman hostů vyrazil před sebe.

22:55
    Na druhé straně to zkoušel z mezikruží Smith, Stephana ovšem neohrozil.

23:36
    Nepřesná rozehrávka domácího mužstva, čároví jsou nuceni odpískat zakázané uvolnění.

23:53
    Vyloučení v týmu Eisbären Berlin (Jonas Müller – 2 min., nedovolené bránění).

23:53
    Zug má k dispozici druhou početní převahu! Dokáže opět skórovat?

24:03
    Eisbärenu se ihned po buly daří dostat kotouč pryč z obranné třetiny.

24:54
    První polovina z Müllerova trestu je minulostí, Cüpper zatím bez práce.

25:19
    Vyloučení v týmu EV Zug (David McIntyre – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Eisbären Berlín (Jason Jaspers – 2 min., hrubost).

25:19
    Pokračuje přesilovka Zugu 5 na 4. Vhazování po pravici Marvina Cüppera.

25:53

26:01
    Střely na bránu: 13 – 11

26:03
    Zakázané uvolnění ze strany Švýcarů, vhazovat se tak bude za malý moment před jejich gólmanem.

26:13
    Vyloučení v týmu EV Zug (Garrett Roe – 2 min., nedovolené bránění).

26:13
    Po powerbreaku budeme sledovat první přesilovou hru Berlína.

26:13
    Pokračujeme. Je tu přesilovka Eisbärenu a vhazování po levici Tobiase Stephana.

26:21
    Domácí ihned na úvod oslabení vyhazují.

26:37
    Vyloučení v týmu Eisbären Berlin (Brendan Ranford – 2 min., podrážení).

26:37
    První početní výhoda hostů netrvalo dlouho. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.

26:55
    Dobrá příležitost pro Cundariho. Stephan ale dokázal jeho pokus z mezikruží lapit do své rukavice.

27:16
    Na druhé straně nahazoval zleva na bránu Santala. Cüpper zasáhl bez větších problémů.

27:29
    Další práce pro německého brankáře. Tentokrát jej vyzkoušel z levé strany Lammer.

28:13
    Domácí v plném počtu. Začíná jejich kratičká přesilovka.

28:29
    Střelecký pokus Alatala od modré čáry zblokován před Cüpperovou bránou.

28:37

28:44
    Vyloučení v týmu Eisbären Berlin (Jens Baxmann – 2 min., vysoká hůl).

29:00
    Hokejistům Berlína se sice nepodařilo vyhrát buly. Kotouč však nyní dostali alespoň do střední třetiny.

29:46
    Začíná druhá minuta z trestu Baxmanna. Zugu se zatím nedaří usadit se v útočné zóně.

30:08
    Diazova střela z levé strany zblokována, Cüpper tak mohl zůstat v klidu.

30:40
    Roe přihrával zprava před bránu Stalbergovi, tomu se ovšem kotouč nepodařilo správně tečovat.

30:44

30:50
    Domácí jdou do vedení! Střelecký pokus Alatala z pravé strany po skončení přesilovky vyrazil Cüpper jen před sebe. Následnou dorážkou se pak prosadil VIKTOR STALBERG. 2:1! Asistence: Santeri Alatalo.
    30:50 STALBERG - 2:1

31:16
    Střely na bránu: 19 – 15

31:41
    Zakázané uvolnění Eisbärenu, vhazovat se tak bude před jeho brankářem.

32:30
    Vyloučení v týmu EV Zug (Sven Senteler – 2 min., hákování).

32:30
    Druhá přesilovka hostů začne po skončení powerbreaku.

32:30
    Pojďme na to. Vhazuje se mezi hole Albrechta a Shepparda po levici Tobiase Stephana.

33:03
    Dupontův pokus z levé strany postrádal přesnost.

33:35
    Zugu se daří vyhodit, přičemž mají tak možnost prostřídat svou čtveřici.

34:30

34:50
    Vyloučení v týmu Eisbären Berlin (Florian Kettemer – 2 min., hákování).

34:55
    Druhá využitá početní výhoda domácích! Stalberg přihrál ihned po buly na modrou MIRO ZRYDOVI, jeho následná střela skončila překvapivě až za Cüpperovými zády. Pro švýcarského beka první trefa, ale už třetí bod v letošním ročníku evropské klubové soutěže, 3:1! Asistence: Viktor Stalberg, Garrett Roe.
    34:55 ZRYD - 3:1

35:35
    Švýcaři vedou už o tři góly! LINO MARTSCHINI se dostal po pasu od McIntyrea do samostatného úniku, přičemž vykoupal brankáře Cüppera bekhendovým blafákem. 4:1! Asistence: David McIntyre.
    35:35 MARTSCHINI - 4:1

35:51
    Střely na bránu: 21 – 18

36:29
    Domácím odpískána hra vysokou holí, sudí nařizují buly do střední zóny.

38:07
    Střelecký pokus Duponta od modré skončil na zadním mantinelu, Stephan tak nemusel zakročit.

38:21
    Zug vyhodil na zakázané uvolnění, hra se tedy vrátí zpět před švýcarského brankáře.

39:01
    Ohlášena poslední minuta prostřední periody.

39:04
    Hostům nevyšel přechod do útočného pásma, čároví přerušili hru pro ofsajd.

39:28
    Bekhendový pokus Suriho z otočky, Cüpper vyráží levým betonem.

39:48
    Vyloučení v týmu EV Zug (Carl Klingberg – 2 min., podrážení).

39:48
    Dvanáct vteřin do konce druhé třetiny, vhazování po levici Tobiase Stephana.

40:00

Čtyřicet minut utkání je za námi. Domácímu Zugu se podařilo během druhé třetiny třikrát skórovat. Postupně se prosadili Viktor Stalberg, Miro Zryd a Lino Martschini. Do šaten se tak odchází za stavu 4:1 pro švýcarský tým.

Statistiky po druhé třetině

Střely na bránu: 23 – 20
    Zblokované střely: 12 – 7
    Vhazování: 24 – 28
    Trestné minuty: 10 – 14
    Přesilová hra: 2/6 – 0/3

Hokejisté Zugu a Eisbärenu zpět na ledové ploše. Závěrečná třetí dvacetiminutovka začne za malou chvíli!

40:01

40:02
    Hosté začínají třetí třetinu na přesilovce.

40:49
    Do konce Klingbergova trestu zbývá ještě necelá minuta. Eisbären si zatím nevytvořil žádnou šanci.

41:33
    Švýcarský celek drží kotouč daleko od vlastní brány.

41:48

42:29
    Vyloučení v týmu Eisbären Berlin (Daniel Fischbuch – 2 min., podrážení).

43:26
    Začátek třetí třetiny je poněkud ospalý.

44:03
    Až nyní se ke střele dostal Stalberg. Cüpper ovšem dokázal jeho pokus vyrazit pravým betonem.

44:29

44:51
    Střely na bránu: 24 – 21

45:20
    5:1 pro domácí! Chybnou rozehrávku Müllera potrestal střelou z mezikruží YANNICK-LENNART ALBRECHT. Bez asistence.
    45:20 ALBRECHT - 5:1

45:52
    Domácím odpískáno postavení útočícího hráče v brankoviště. Hra vykázána do středního pásma.

47:06
    Švýcaři opět navyšují svůj náskok! Po pěkné kombinaci na jeden dotek se prosazuje GARRETT ROE. 6:1! Asistence: Viktor Stalberg, Lino Martschini.
    47:06 ROE - 6:1

47:45
    Baxmannova střela od modré čáry Stephana neohrozila.

48:39
    Na opačné straně zkusil štěstí od modré Zryd, avšak ani Cüpper zasahovat nemusel.

49:46
    Střely na bránu: 28 – 23

50:01
    Necelých deset minut do konce utkání. Zug vede nad Berlínem vysoko, 6:1.

50:05
    Hra přerušena, pokračovat budeme opět po powerbreaku.

50:05
    Zpět do akce! Senteler a Aubry na buly ve střední třetině před střídačkou domácích.

50:53
    Nahození Kettemera od modré zblokováno, Stephan mohl zůstat v klidu.

51:20
    Stadler s kotoučem za vlastní bránou, trenéři obou mužstev zaveleli ke střídání.

52:06
    Backmann vytvořil dobrou šanci pro MacQueena. Ten ovšem následně na Stephana nevyzrál.

52:10
    Vyloučení v týmu EV Zug (Sven Leuenberger – 2 min., hákování).

52:10
    Před přesilovkou Eisbärenu ale ještě proběhne poslední powerbreak.

52:10
    7 minut a 50 vteřin do konce třetí třetiny. Vhazování po pravici Tobiase Stephana.

52:52
    Hostům se zatím nepodařilo usadit se v útočné třetině.

53:11
    Začíná druhá minuta z Leuenbergerova trestu.

54:10

54:22
    Lammer vyzkoušel zleva Cüpperovu pozornost. Německý brankář rychle vytřepal puk z lapačky a hra pokračuje.

54:41
    Střely na bránu: 29 – 27

55:37
    Vyloučení v týmu EV Zug (Lino Martschini – 2 min., podrážení).

55:57
    Kettemer už hrál touš ve střední třetině, hostům odpískán ofsajd.

56:27
    Nepřesná přihrávka Wissmanna na Kettemera, Eisbären přichází o útočné pásmo.

57:17
    Cundari nabil Dupontovi, jeho střela bez přípravy ale Stephana neohrozila.

57:37

57:49
    Vyloučení v týmu EV Zug (Louis-Marc Aubry – 2 min., vysoká hůl).

58:14
    Martschiniho střela od modré čáry končí v Cüpperově náručí.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

59:49

Konečný výsledek: EV Zug - Eisbären Berlín 6:1

Utkání mezi Zugem a Berlínem je minulostí a z vysoké výhry 6:1 se radují domácí hokejisté. Zůstávají tak stále neporažení, přičemž ve skupině D mají tříbodový náskok před druhou Kometou Brno.

Československá stopa v utkání

Do tohoto utkání nenastoupil žádný český ani slovenský hokejista.

Příští utkání obou mužstev

ZUG: SO 08. 09. 2018, 17:00: Něman Grodno (doma)

EIS: NE 09. 09. 2018, 17:00: Kometa Brno (venku)

Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek pátečního večera! (22:20:30)

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 15. Klingberg (Diaz), 31. Stalberg (Alatalo), 35. Zryd (Stalberg, Roe), 36. Martschini (McIntyre), 46. Albrecht, 48. Roe (Stalberg, Martschini) – 11. Müller (Ranford)

Eisbären Berlín: Cüpper (Franzreb) – Müller, Dupont, Kettemer, Richmond, Cundari, Wissmann, Baxmann – MacQueen, Sheppard, Backman – Fischbuch, Aubry, Buchwieser – Ranford, Smith, Olver – Jahnke, Jaspers, Schiemenz

Diváci: 4 246