Kazachstán – Slovinsko 0:0 (kon.) | Litva – Gruzie 0:0 (kon.) | Malta – Belgie 0:4 (kon.)
Bosna – Švýcarsko 3:0 (kon.) | Dánsko – Finsko 2:0 (kon.) | Polsko – Faerské ostrovy 1:1 (kon.)
Ukrajina – Lotyšsko 3:2 (kon.) | Turecko – Kypr 4:0 (kon.) | Rakousko – Arménie 2:1 (kon.)
Srbsko – S. Makedonie 2:1 (kon.) | Bulharsko – Francie 0:1 (kon.) | Švédsko – Maďarsko 1:0 (kon.)
Kosovo – Irsko 1:1 (kon.) | Wales – Lichtenštejnsko 2:1 (kon.) | Portugalsko – Rumunsko 1:2 (kon.)
Kosovo
1:1 (0:0)
Irsko
Pátek 07.09.2018, 19:00 • Olympic Stadium Adem Jashari (Mitrovica) • Kvalifikace ME U21 • Skupina 5

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Hezký den u sledování ME do 21 let! V dnešním utkání se střetne domácí Kosovo, které vyzve Irsko. Utkáním vás provede Ondřej Klos.

Kosovo se nachází na třetím místě šestičlenné tabulky skupiny 5. Na svém kontě mají 11 bodů za tři výhry a dvě remízy. Na vedoucí Německo ztrácí pět bodů. Skóre mají neutrální 8:8. Z posledních pěti utkání získali 5 bodů za výhru a dvě remízy. Zajímavé je, že poslední tři utkání neprohráli. Nejlepší střelec týmu je s dvěma góly Bytyqi.

Irsko se nachází na druhém barážovém místě. Na svém kontě mají 13 bodů, tedy o dva více než jeho dnešní soupeř. Tento zápas tedy bude boj o druhé barážové místo. Skóre mají kladné 10:3. Z posledních pěti utkání získali 10 bodů za tři výhry a remízu. Prohráli pouze 2:1 s norskou reprezentací. Nejlepší střelec týmu je s čtyřmi góly Grego-Cox.

Poslední vzájemné utkání skončilo výhrou Irska 1:0, takže dnešní utkání bude zcela jistě vyrovnané a otevřené.

Kosovo: Smakiqi- Kolgeci, Ismajli, Kabashi- Feka, Krasniqi, Broja, Hasani, Mema- Kastrati, Sulejmani
    Náhradníci: Nika- Daku, Hoxha, Korenica, Qela, Sadriu, Shabani

Irsko: O'Hara- Whelan, Sweeney, Shaughnessy, Kane- Kinsella, Cullen, Charsley- Curtis, Grego-Fox, Manning
    Náhradníci: Bossin- Delaney, Hale Roy, Hale Ronan, McGrath, Mulraney, Quigley

Rozhodčí: Petr Ardeleanu (CZE).

1

1
    Kosovo obléklo modré dresy, Irsko zelené.

2
    Do utkání vstoupili aktivněji hosté.

3
    Útočným faulem se provinil domácí Kastrati.

4
    Curtis centroval míč do pokutového území, nicméně v něm nebyl nikdo z jeho spoluhráčů. U míče je domácí Kolgeci.

5
    Ke střele se dostal hostující Curtis, který vstoupil do utkání aktivně. Jeho rána ovšem končí mimo bránu Smakiqiho.

6
    Kosovu se stále nedaří dlouhodobá kombinace.

7
    Útočným faulem se provinil Kinsella. Smakiqi bude rozehrávat tento volný přímý kop.

8
    I Irsko bude mít volný přímý kop, ale mnohem zajmaavější.

9
    Cullen centroval do vápna, jenže míč nebyl dostatečně přesný. Míče lehce nabyl záložník Hasani.

10
    Po úvodních deseti minutách je stav stále bezbrankový.

11
    Irové velmi dobře napadají a domácí mají velké problémy se vůbec dostat na polovinu hřiště. Uvidíme, zda takové tempo vydrží celý zápas.

12
    Domácí hráči se opět ubránili.

13
    Útočným faulem se provinil hostující Charsley.

14
    Rohový kop pro hostující národní tým.

15
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil domácí Ismajli.

16
    Hra je hodně rozkouskovaná častými fauly.

17
    Kosovo po dlouhé době kombinuje na své polovině hřiště.

18
    Nepřesná přihrávka Shaughnessyho končí v zázemí. Smakiqi bude odkopávat od brány.

19
    Feka dobře vystoupil před dobře rozběhnutým Manningem.

20
    Po dvaceti minutách je stav stále bezbrankový.

21
    Kolgeci zkušeně udržel míč před dotírajícím Grego-Foxem.

22
    Shaughnessy je také stoprocentní. Zatím jednoznačně dominují obrany.

23
    Další nepřesný útok hostujícího Irska. Snad se brzy dočkáme nějaké zajímavé akce.

24
    Do ofsajdového postavení se dostal domácí Sulejmani.

25
    Po faulu Hasaniho budou mít hosté velice zajímavou standardní situaci.

26
    Whelan si počkal na rozběhnutého Mema.

27
    Utkání je stále nezáživné. Jedinou zdařilou akcí je střela Curtise.

28
    Rohový kop pro domácí Kosovo.

29
    První velká šance utkání! Ismajli si krásně vyskočil na načechraný míč. Naneštěstí pro domácí trefuje pouze horní břevno irské brány!
    29.

30
    Po půl hodiny utkání je stav stále bezbrankový, i když v poslední minutě to mohl domácí stoper rychle změnit.

31
    Žlutou kartu dostává Sweeney (Irsko).

32
    Hasaniho pokus nebyl příliš nebezpečný. Irové spěchají do rychlého brejku.

33
    Ten zastavil Kolgeci. Přihrává na své spoluhráče z obrany, kteří uklidňují situaci.

34
    Žlutou kartu dostává Kabashi (Kosovo).

35
    Hra se sice přesouvá ze strany na stranu, jenže to jsou spíš dlouhé nákopy nebo ne příliš nebezpečné útoky, které končí daleko od obou branek.

36
    Domácí brankář Smakiqi si malém vstřelil kuriózní vlastní branku. Naštěstí pro něho stihl na brankové čáře míč zachytit. Tohle by byla velká ostuda.
    36.

38
    Žlutou kartu dostává Cullen (Irsko).

39
    Hra je v posledních sekundách hry hodně rozkouskovaná vinou častých faulů.

40
    Posledních pět minut první půle.

41
    Cullen se pokusil o dalekonosnou střelu, nicméně ta letí mimo bránu kosovské brány.

42
    Agilní Cullen se předvedl dalším faulem. Měl by dávat pozor, jinak brzy dostane červenou.

43
    Pěkný obranný blok Sweeneyho před střelou Sulejmaniho.

45
    Český rozhodčí Ardeleanu se rozhodl, že nastaví minutu nad rámec základní hrací doby.

45+1

Druhý poločas začne zhruba za patnáct minut.

Sledovali jsme první poločas mezi Kosovem a Irskem, který končí bezbrankovou remízou. Na obou stranách jsme viděli po jedné větší šanci, to ale bylo vše. Jinak časté fauly a nepřesné kombinace. Snad v druhém poločase uvidíme mnohem lepší podívanou.

46

46
    Irové rozehráli druhou půli.

47
    Kastrati se krásně dostal do pokutového území. Obešel Kanea, vytsřelil, jenže jeho pokus vyráží O'Hara na roh.

48
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil hostující Sweeney.

49
    Kosovo kombinuje na své polovině hřiště.

50
    Na začátku druhé půle se nic zajímavého neděje, stejně jako celý zápas.

51
    Nepřesná přihrávka Broja končí u brankáře Irska.

52
    Obrovská šance Kastratiho! Ten dostal parádní přihrávku za obranu, vystřelil, jenže jeho pokus končí těsně vedle levé tyče.

53
    Do ofsajdového postavení se dostal Manning.

54
    Kosovo je aktivnější, nicméně zatím se jim nepovedlo vstřelit důležitou branku.

55
    Hra se soustředí kolem poloviny hřiště.

56
    Mema si bez problémů poradil s Whelanem.

57
    Nedovoleným zákrokem se prezentoval hostující kapitán Cullen.

58
    Volný přímý kop se domácím moc nepovedl. O'Hara bude odkopávat od brány.

59
    Ani jeden z trenérů se nerozhodl pro střídání. Možná by byl nejvyšší čas.

60
    Posledních třicet minut utkání a stav je stále bezbrankový.

61
    Střídání v týmu Kosovo: ze hřiště odchází Krasniqi, přichází Korenica.

62
    Feka hledal dlouhým míčem Sulejmanoviho, jenže ten nepovedeně zpracoval.

63
    Curtis vybojoval faul na svou osobu.

64
    Kosovo právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je FLORENT HASANI. Celý obdiv jde za Fekou, který neskutečně rychle proběhl kolem levé postranní čáry. V pokutovém území přihrál na Hasaniho, který jemným dloubáčkem překonává irského brankáře.

65
    Konečně se zápas stává zajímavým. Irové budou chtít hodně rychle vyrovnat.

66
    V případě výhry Kosova se posune o bod před svého dnešního soupeře, jenže Irové mají o dva zápasy méně.

67
    Kosovo nadále kombinuje na své polovině hřiště a potvrzuje, že je v druhé půli lepším týmem.

68
    Kamery neustále opakují gólové záběry a téměř nevidíme, co se aktuálně děje na zeleném pažitu.

69
    Kabashi si dokázal poradit s dotírajícím Manningem.

70
    Posledních dvacet minut utkání a domácí vedou 1:0 po brance Hasaniho.

71
    Smakiqi si připisuje úspěšný zákrok po střele Curtise.

72
    Rohový kop pro hostující celek.

73
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil domácí Kabashi.

74
    Střídání v týmu Kosovo: ze hřiště odchází Sulejmani, přichází Shabani.

75

76
    Tentokrát se domácím útočná akce nepovedla. Irové rychle spěchají do brejku.

77
    Na zemi leží jeden z domácích hráčů, který byl nevybíravě faulován Curtisem.

78
    Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Kane, přichází Hale Ronan.
    Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Manning, přichází Mulraney.

79
    Moc se nehraje. Kosovo se snaží dost často přerušovat hru.

80
    Posledních deset minut základní hrací doby.

81
    Žlutou kartu dostává Curtis (Irsko).

82
    Irové kombinují kolem poloviny hřiště.

83
    Irsko právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je RONAN CURTIS, který se krásnou ranou z hranice pokutového území trefuje přesně k levé tyči. Smakiqi neměl nárok, aby střelu alespoň vyrazil na rohový kop.
    83. CURTIS - 1:1

84
    Žlutou kartu dostává Shabani (Kosovo).
    84.

85
    Rohový kop pro hostující Iry, kteří jsou najednou polití živou vodou. Co dělá psychika, to je někdy zajímavé.

86
    Střídání v týmu Kosovo: ze hřiště odchází Hasani, přichází Daku.

87
    Kosovo se brání všemi dostupnými prostředky.

88
    Smakiqi dlouze rozehrává. Kosovu asi stačí remíza.

89
    Žlutou kartu dostává Daku (Kosovo).

90
    Český rozhodčí Ardeleanu se rozhodl, že nastaví tři minuty nad rámec základní hrací doby.

90+1
    Irové zatápí pod kotlem. Domácí Kosovo ještě čeká perné dvě minuty.

90+3

Sledovali jsme utkání mezi Kosovem a Irskem, který končí remízou 1:1. Nejprve se v 64.minutě prosadil Hasani, jenže v 82.minutě vyrovnal hostující Curtis. To vyhovuje především Irům, kteří si udrží druhou příčku, která znamená baráž. Kosovo to už bude mít těžké, aby se dostalo na barážovou příčku.

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (20:53:08)