Motor ČB – Slavia 5:0 (kon.) | Třebíč – Litoměřice 2:1 (kon.) | Prostějov – Jihlava 3:2 (kon.)
Kadaň – Benátky n/J 6:7 (po pr.) | Kladno – Vsetín 5:2 (kon.) | Havířov – Poruba 2011 2:3 (kon.)
Rytíři Kladno
5:2 (2:0, 0:1, 3:1)
VHK ROBE Vsetín
Středa 12.09.2018, 18:00 • ČEZ stadion, Kladno • Chance liga • 3. kolo
    Statistiky utkání.

Je dobojováno. Vsetín se šestnácti góly ze dvou zápasů vystřílel své náboje a Kladnu stačili čtyři branky. Valaši se ještě snažili v závěru třetiny přejít do tlaku, ale ten žádné ovoce nepřinesl. Rytíři si dopřejí děkovačku s domácím publikem a VHK ROBE Vsetín poděkuje svým příznivcům, kteří dnes našli cestu na středočeský ČEZ stadion. (20:27:22)

59:59 Tomáš KAUT - 5:2

59:59
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Prázdná branka je nakonec trefena. V mele u střídaček našel kotouč TOMÁŠ KAUT, který jen tak zkusil nahodit puk na brankovou konstrukci. Bez asistence.

59:38
    Valaši stále kombinují v útočné třetině!

59:00
    Běží poslední minuta závěrečné dvacetiminutovky.

58:56
    Cikánek se od své levé tyče ani nepohnul a kotouč ukryl ve své výstroji.

Vsetín právě vstřelil branku!
    Hosté ještě korigují stav utkání! Odražený puk Antonín Pechanec sklepl na osu hřiště, odkud pálil přesně do pravé spojnice VÍT JONÁK. Asistence: Antonín Pechanec.

56:41
    Hajný si na Šelepněva nepřišel. Brankář Vsetína svou pravou tyč důkladně utěsnil.

54:47
    Vampola dokázal vybojovat puk v levém rohu a vzápětí nahrát Svedlundovi. Ten pálil bez přípravy, ale Šelepněv dobře zasáhl svým ramenem.

53:19
    Zajícova přihrávka na pravou tyč neprošla. Machač tak o kotouč musí bojovat s Rudlem.

51:17
    Z pravé strany modré čáry Holomek vyslal kotouč úmyslně vedle pravé tyče, ale nikdo z jeho spoluhráčů letící puk nikdo nesrazil do brankového prostoru.

Dnešní utkání sleduje 2046 diváků.

50:33
    Sražený kotouč těsně před dorážejícím Jonákem zasáhl jeden z domácích beků.

49:20
    Karafiát zůstal ne středu levého kruhu malou chvíli sám. Toho si všiml také jeho spoluhráč, jenž ho vyzval ke střele. První jmenovaný pálil prudce proti pohybu Cikánka, který ale zasáhl svou lapačkou.
    47:39 Josef ZAJÍC - 4:1

47:39
    Ochozy kladenského ČEZ stadionu opět slaví! Strnad nabruslil do prostoru mezi kruhy, odkud jeho střelu nejspíš přizvedl jeden z bránících hráčů. Šelepněv tím znejistěl a kotouč srazil před sebe, kam si z druhé vlny sjel JOSEF ZAJÍC. Asistence: Jakub Strnad.

47:22
    Holomek stáhl mezi kruhy hru na sebe a uvolnil tím Rudlu. Tomu střela ale nesedla.

46:12
    Kubík to zkusil sám ze středu pravého kruhu mezi betony Šelepněva, ale ten zasáhl včas.

45:57
    Vsetín v průběžné přesilovce Cikánka zatím moc neohrozil.

44:35
    Domácí vyhazují a Mikuš rozjede útočnou akci zpoza své branky.

44:03
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Adam Kubík – 2 min., sekání).
    42:41 Ladislav ZIKMUND - 3:1

42:41
    Důležitá branka pro domácí celek. Po souboji na pravém hrazení ukořistil puk Štěpán Bláha, který si to podél mantinelu zamířil za branku. Ještě před ní ale našel LADISLAVA ZIKMUNDA, který se dokázal prosadit před pravou tyčí. Asistence: Štěpán Bláha.

41:12
    Protiútok Kladna dopadl téměř stejně! Kaut od pravého hrazení našel Redlicha, který ale skákavý kotouč nenasměroval za Šelepněvova záda!

40:51
    Jeden z hostujících hráčů nyní promáchl kotouč do prázdné branky!

40:01

Ve druhé třetině se Vsetínu podařilo snížit kladenský náskok na rozdíl jedné branky. Uvidíme jak dopadne závěrečná dvacetiminutovka.

40:00

39:21
    Theoret zavezl hru do obranného pásma Kladna, ale jeho další přihrávka před branku nikoho ze spoluhráčů nenašla. Jeden z hráčů Vsetína inkasoval sekeru.

39:06
    Hosté mají problémy s přechodem přes útočnou modrou čáru.

38:45
    Na led nastupuje druhá přesilovková formace Vsetína.

38:23
    Redlich sráží střelu Slováčka a Kladno se po krátkém souboji za vlastní brankou osvobozuje.

38:00
    Skvělá kombinace hostí! Po vhazování se napřáhl ke střele Slováček, ale ten nakonec pouze hledal mezi kruhy Pechance, který bez přípravy nasměroval puk těsně vedle levé tyče!

37:53
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Petr Vampola – 2 min., nedovolené bránění).

36:48
    Nebezpečná střela Holomka. Ten využil ztísněného prostoru před brankou, ale Cikánek si přeci jen dokázal najít skulinku.

36:17
    Pětka Rytířů nyní uzamkla svého soupeře v útočném pásmu.

35:08
    Lapačka Cikánka zasáhla proti Robově střele z brankového prostoru.
    33:07 Jiří KARAFIÁT - 2:1

33:07
    Ze hry, která se přelévala ze strany na stranu těží Valaši! Kanaďan Theoret zpoza branky našel před pravou tyčí nekrytého JIŘÍHO KARAFIÁTA, který z první prostřelil Cikánka. Asistence: Mitchell Theoret a Ondřej Holomek.

32:59
    Theoret to zkusil na bližší tyč z ostrého úhlu, ale Cikánek se zaskočit nenechal.

32:28
    Svižnou a skrytou střelu Mikuše z levé strany útočné modré čáry dokázal Cikánek skrýt ve své výstroji.

32:08
    Strnad s Bláhou dobře napadají svého soupeře, čímž šetří cenné vteřiny z Kružíkova trestu.

31:49
    Valachům nevyšlo založení útočné akce a jsou potrestání zakázaným uvolněním.

30:58
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Daniel Kružík.

30:55
    Podobně si nyní sjel na levou tyč také Redlich, ale prudký pas se mu nepodařilo sklepnout.

30:00
    Teper naslepo hledal o levé tyče osamoceného Pechance, který si pro kotouč musel sjet až do levého rohu. Mezitím se nám hra přelila do druhé poloviny.

29:28
    Koptovu střelu Cikánek vyrazil opět před sebe, kde projevil největší aktivitu Kucharczyk! Jeho dorážku ale brankář Kladna za svá záda nepropustil.

27:28
    Jonák se nyní na malou chvíli ocitl sám před levou tyčí, ale v pádu se mu nepodařilo nasměrovat puk mezi Cíkánkovy betony.

26:45
    Skrytou střelu nyní vyslal od modré čáry Kopta. Cikánek nejistým zákrokem vymrštil puk před sebe, kde se snažil dorážet Rác.

25:27
    Rozehrávku Kladna zachytil na středu pravého kruhu Vávra, který se tak dostal za celou obranu domácích. Po objetí branky se pokoušel najít mezi kruhy Podešvu. Ten byl ale v tísni třech Rytířů.

24:55
    Šelepněv s končícím trestem Slováčka přerušuje hru.

24:11
    Strnad to nyní zkusil podobně jako při první brance! Pozorná obrana Vsetína si ho ale důkladně pohlídala.

23:42
    Opět nebezpečná střela Roba. Po souboji na levém hrazení se kotouč vykutálel přímo na jeho hůl a okamžitě z otočky jej namířil na Cikánka.

23:30
    Cikánkův úmysl nebyl vůbec špatný, ale jeho rozehrávka skončila pouze na zakázaném uvolnění.

22:51
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Ondřej Slováček – 2 min., podrážení).

22:08
    Slováček svou ostrou střelu po narážečce nenasměroval mezi tři tyče, ale pouze nad brankovou konstrukci.

21:34
    Velká šance Valachů! Bohužel pro hosty Luboš Rob dostal skákavou přihrávku na pravou tyč a Cikánek tak ne příliš vydařenou střelu zachytil.

21:00
    Machačova zadovka nenašla svého adresáta, ale i tak se Vsetín musí dále bránit.

20:30
    Slováček je zpět na ledě a hosté mohou hrát v plném počtu.

20:01

V první třetině si domácí Kladno dokázalo vytvořit slibný dvoubrankový náskok. Vytíženějším brankářem byl ale rozhodně vsetínský Šelepněv.

20:00

19:23
    Dobrou rychlost nabral na pravém křídle Kubík, jehož svižné zakončení na pravou tyč přizvedl nad branku Šelepněv!

19:08
    Hru za branku Kladna posílá Teper.

18:50
    Pechanec dobře zablokoval střelu od modré a následně také dokázal osvobodit své tři spoluhráče.

18:28
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Ondřej Slováček – 2 min., sekání).

18:19
    Kružík před zajetím za brakovou konstrukci zkusil zadovkou najít u levé tyče Kauta. Ten ale s přihrávkou nepočítal.

17:41
    Kubík inkasoval tvrdý hit v levém útočném rohu.

16:28
    Střela Hořavy končí opět ve výstroji Šelepněva. Ten se v úvodní třetině určitě nenudí.

16:15
    Zpoza pravé tyče zkusil vystartovat do brankového prostoru Vampola, ale brankář hostí mu kotouč vypíchl svou hokejkou.

15:49
    Jenáček uklidňuje hru za vlastní brankou.

14:49
    Říhova střela skončila pouze na holi Machače, který z mezikruží poslal do koncovky z pravého kruhu Kubíka! Ten sjel až před pravou tyč, kde se mu nepodařilo za žádnou cenu přehodit beton položeného Šelepněva.

13:56
    Vampola z pravého rohu skvěle našel Kubíka, který z mezikruží pohotovou střelou napálil pouze přesouvající se ho Šelepněva!

13:26
    Přihrávku před levou tyč dobře vystihl Mikuš, který rozhodil kladenskou přesilovku.

13:04
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Martin Podešva – 2 min., nedovolené bránění).

11:40
    Kubík taženou střelou zápěstím nastřelil pouze výstroj Šelepněva.
    11:32 Tomáš KAUT - 2:0

11:32
    Domácím se z rychlého založení útoku daří navýšit své vedení. Tomáš Redlich po přejetí útočné modré přesnou a prudkou přihrávkou dokázal najít přesně položenou čepel najíždějícího TOMÁŠE KAUTA, který u pravé tyče sklepl puk do branky soupeře. Asistence: Tomáš Redlich.

11:18
    Po krkolomé rozehrávce Kladna vrací hru zpět před Cikánka – icing.

11:02
    Hru přerušuje sevřením kotouče ve své lapačce Cikánek. Vhazovat se bude po jeho pravici.

10:19
    Machač zkusil projet osou hřiště mezi čtyřmi hráči soupeře, ale kotouč mu úspěšně vypíchl Podešva.

09:42
    Po přihrávce na pravé křídlo si Jonák sjel na hranici brankoviště, kde marně čekal na nahození.

08:43
    Před pravou tyčí se zničeho nic objevil Zajíc, kterému se z těsné blízkosti nepodařilo Šelepněva překonat.

07:57
    Kladenští se nedokázali probojovat z pravého rohu a puk tak mohl vyvézt dobře postavený Jindra.

07:31
    Po dalším zákroku brankáře Vsetína je nařízena komerční přestávka. Toho využívá kouč hostí, který domlouvá svým svěřencům.

06:50
    Po řadě odrazů se na puk dostal Machač, který zpoza levé tyče na nic nečekal a naslepo zadovkou našel Vampolu. Ten bez přípravy mířil k bližší tyči, ale Šelepněv si celou situaci pohlídal.

05:17
    Po Zelingrově sražené střele se kotouč ocitl u Kružíka. Ten vzal s končícím trestem Pechance vše na sebe a zkusil překvapit Šelepněva pohotovou střelou pod horní tyč. Brankář Vsetína ale srazil střelu do ochranné sítě.

04:40
    A další úspěšně vyhození obranné čtyřky Vsetína. Rytíři začnou s rozehrávkou zpoza vlastní branky.

04:00
    Přihrávku na pravém hrazení zachytil Kopta, který obloučkem posílá puk do střední třetiny.

03:30
    Po další střele z hole Říhy skončil kotouč sražený mimo hrací plochu.

03:24
    Říhá zkusil svou dělovku od modré, ale Šelepněv úspěšně vyráží do levého rohu.

03:12
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Antonín Pechanec – 2 min., podrážení).

02:39
    Valaši v rychlém protiútoku neuspěli. Následně Kladno rozehrálo pouze na zakázané uvolnění.
    01:30 Jakub STRNAD - 1:0

01:30
    Rychlé tempo přináší první branku. Po Holomkově tvrdé střele se na kotouč dostal Bláha, který našel na levém hrazení rozjíždějícího JAKUBA STRNADA. Tomu se šikovně podařilo prokličkovat až do brankového prostoru, kde Šelepněva překonal rychlým bekhendem pod víko. Asistence: Štěpán Bláha a Tomáš Vildumetz.

01:19
    Holomkovi se otevřelo pravé křídlo a tak si připravil střelu na vzdálenější tyč, ale Cikánek vyráží.

01:01
    To samé také Šelepněv. Redlich žabičkou poslal puk do brankoviště, kde se jej marně snažil dorazit Kubík.

00:46
    Zajímavá kombinace také na druhé straně! Cikánek se roztáhl po celém brankovišti.

00:35
    Šelepněv poprvé zasahuje! Vampola to zkusil ostrou střelou z levé strany.

00:14
    Kotouč po úvodní buly skončil v obranném pásmu Kladna, kam vystartoval Rác.

00:01

Rytíři Kladno: Cikánek (Jiroušek) – Svedlund, Nash, J. Říha, P. Hořava (A), Zelingr, Zajíc, Volráb – Machač, Vampola (A), Kubík – Redlich, T. Kaut, Kružík – J. Strnad (C), Jelínek, Vildumetz – Bláha, Zikmund, Hajný.

VHK ROBE Vsetín: Šelepněv (Gába) – Mikuš, Rudl, Slováček (A), Teper, Jenáček, Holomek (C), Hryciow – Theoret, Rác, Karafiát – Jonák, Pechanec, Rob – Vávra, Podešva, Březina – Kopta, Kucharczyk (A), Jindra.

Rozhodčí: Zubzanda, Jechoutek – Štofa, Beneš.

Vzájemné zápasy 2017/2018

24.1. 2018 VHK ROBE Vsetín – Rytíři Kladno 1:6
    6.12. 2017 Rytíři Kladno – VHK ROBE Vsetín 4:2
    21.10 2017 VHK ROBE Vsetín – Rytíři Kladno 5:1
    16.9. 2017 Rytíři Kladno – VHK ROBE Vsetín 7:1

Valaši začali na ledě Prostějova, kde po dvou rychlých brankách Theoreta a Vávry získali dvoubrankové vedení. Jestřábi ale během dvou minut a deseti vteřin třemi brankami otočili vývoj na svou stranu. Druhá třetina vyšla lépe Vsetínu. Teper a Jonák udeřili v přesilových hrách a vedení šlo opět k hostům. V závěrečné dvacetiminutovce srovnal stav utkání Divíšek. Sedm minut před sirénou vrátil Valachům vedení svou druhou brankou Theoret, ale poslední slovo měl opět Divíšek. V prodloužení se radoval domácí Prostějov.

Ve druhém zápase Vsetín sehrál premiéru doma. Ale v jakém stylu. První třetina s Kadaní skončila bez branek. Vše se rozpoutalo na začátku čtvrté minuty, kdy využil přesilovou hru Rác. Další dvě branky přidal ještě Slováček a Theoret. Třetí třetinu si všichni příznivci vsetínského hokeje užili jak se sluší a patří. Za písně Vysoký jalovec domácí Vsetín nasázel Kadani neuvěřitelných osm gólů a určil tak finální výsledek 11:0.

Góly: 16-6, +10

TOP střelci Vsetína

1. Mitchell Theoret (3+3); Tomáš Vávra (3+0)
    2. Jonák Vít (2+1); Antonín Pechanec (2+2)
    3. Po jedné brance: Jenáček, Teper, Karafiát, Kucharczyk, Rác, Slováček

Kladenští hokejisté tento víkend nastoupí do druhého domácího utkání. Úvodní zápas zde Rytířům vyšel, když porazili Frýdek-Místek poměrem 4:1. Stav utkání otevřel až Petr Vampola, který pak ještě asistoval u dalších branek Strnada a Kubíka. Branku si také připsala další kladenská posila z Mladé Boleslavi – Jiří Říha.

Druhý zápas odehrálo Kladno ve Vítkovicích, kde padlo s nováčkem Chance ligy Porubou. Ta Rytířům nedala nic zadarmo a jedenáct minut před koncem smazala brankový náskok Kladna, jenž stanovil ve druhé třetině Kubík. V samostatných nájezdech Rytíři neuspěli a tak si odvezli pouze jediný bod.

Góly: 5-3; +2

TOP střelci Kladna

1. Adam Kubík (2+1)
    2. Petr Vampola (1+2); Jiří Říha (1+2); Jakub Strnad (1+1)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 2. J. Strnad (Bláha, Vildumetz), 12. T. Kaut (Redlich), 43. Zikmund (Bláha), 48. Zajíc (J. Strnad), 60. T. Kaut – 34. Karafiát (Theoret, Holomek), 58. Jonák (Pechanec)

Rozhodčí: Zubzanda, Jechoutek – Štofa, Beneš