Benátky n/J – Poruba 2011 3:4 (0:1 po s.n.) | Jihlava – Frýdek-M. 3:2 (kon.) | Motor ČB – Ústí n/L 4:2 (kon.)
Slavia – Litoměřice 2:0 (kon.) | Přerov – Třebíč 3:1 (kon.) | Prostějov – Havířov 5:0 (kon.)
Kadaň – Kladno 0:3 (kon.)
HC Dukla Jihlava
3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
HC Frýdek-Místek
Středa 03.10.2018, 17:30 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Chance liga • 10. kolo

Dnešní utkání sledovalo 1333 diváků. (20:03:22)

Tyhle body budou mít pro Duklu příchuť těžkého boje. Až do 52. minuty platil stav 1:2, situaci ale změnil parádním pasem Čachotský a Zeman z toho vytěžil gól na 2:2. Frýdek toto psychicky zřejmě neunesl a šel do oslabení 3/5 a 4/5, které sice ubránil, hru v plném počtu ale již ne a Jakub Suchánek byl tím, kdo rozhodl o tříbodovém, ale těžce ubojovaném vítězství pro Jihlavu. A co dělat po zápase? Možností je mnoho. Buď jít domů, nebo na pivo, nebo na Ligu mistrů, ať už do obýváku nebo hospody. Přeji vám krásný zbytek včera, příjemný zbytek pracovního týdne a za týden se budu z Jihlavy opět těšit, tentokrát proti Vsetínu. Napočtenou!

59:38
    Domácí se zatím brání tlaku hostí dobře. Navíc vyhazují vysokým obloukem a Frýdek se už do pásma nedostane.

59:32
    Oddechový čas pro hosty.

59:28
    Frýdek bez Danečka a navíc zakázané uvolnění Dukly!

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny, Čachotský se nadechoval do brejku, ale promáchl na přihrávku.

58:23
    Domácí zatím velice dobře takticky hrají závěr utkání, Frýdek se nemůže vůbec dostat na kotouč.

58:02
    Zakázané uvolnění hostí 118 sekund před koncem značí vhazování v útočném pásmu Dukly.

57:03
    Dostálek měl dvě velké šance, ani jednou však nedokázal Danečka překonat. Hostující gólman by si měl začít trénovat sprinty, neboť bude určitě za chvíli vidění hra bez gólmana od hostí.
    55:55 Jakub SUCHÁNEK - 3:2

55:56
    Dukla právě vstřelila branku!
    Skóre je otočeno a Dukla jde hodně psychicky nahoru. Vyloučení Frýdku potrestal již v plném počtu hráčů střelou od modré JAKUB SUCHÁNEK po Andělově přihrávce od mantinelu. Střela byla nicméně ještě zřejmě tečována jedním z hostujících hráčů, možná i proto zalétla přímo do šibenice! Asistence: Lukáš Anděl, Tomáš Jiránek.

55:17
    5 sekund před koncem 5/3 pro domácí je hra vykázána do středního pásma, střela Pekra byla tečována helmou Dostálka.

54:23
    Kovář nevyhodil ven z pásma a tlak Jihlavy stále... trval. Štindl dal špatnou přihrávku a Hrňa vyhodil ven. To samé o pár sekund později, akorát jiní hráči. A na HZS se píská.

54:10
    Přerušení hry obstaral Daneček zákrokem.

53:56
    O trestné se bude asi Frýdku zdát ještě dlouho. Domácí mají 1:26 5 na 3! Vyloučeným je Klimša za hákování. Nicméně dosti upřímně, sudím se toto utkání moc nedaří.

53:22
    Nakonec dostává havířovská modla 2+10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku. Pro někoho možná překvapivé, verdikt sudích je ale neměnný a menší trest odsedí Christov.

53:22
    Stále se debatuje, diskuze je opravdu intenzivní.

Tomáš Kalas

Branky a nahrávky: 25. D. Čermák (Čachotský, J. Pohl), 52. Zeman (Čachotský), 56. Suchánek (Anděl, Jiránek) – 20. Bartko (Mikulík), 30. J. Kalus (Hrachovský)

HC Dukla Jihlava: Lundström (Brož) – J. Pohl, Kajínek (A), Půža, Suchánek, Štebih, Štindl, Mareš – Dostálek, Čachotský (C), D. Čermák – Anděl, Skořepa (A), Pekr – Harkabus, Zeman, Jiránek – Osmík, Hrníčko.
    HC Frýdek-Místek: L. Daneček (Hlaváč) – L. Kovář, Hrachovský, Husák, Bartko, Žovinec, Krisl, D. Stránský – Hladonik, Mikulík (C), Hrňa – Raška, Przybyla, Kuťák – J. Kalus, Peterek, Klimša (A) – Christov, Kaukič, Flok.

Rozhodčí: Skopal, Veselý – Rubáš, Tvrdík