HC Litvínov – K. Vary 4:3 (po pr.) | Olomouc – Jihlava 4:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 4:2 (kon.)
Č. Budějovice – Kometa Brno 5:1 (kon.)
HC Olomouc
4:1 (1:0, 2:0, 1:1 - N 0:1)
HC Dukla Jihlava
Čtvrtek 04.10.2018, 17:30 • Zimní stadion Olomouc • DHL Extraliga juniorů • Skupina C

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Před utkáním:

Zimní stadion v Olomouci bude svědkem další napínavé bitvy DHL Extraligy juniorů. V rámci devátého soutěžního kola skupiny C se mezi sebou utkají týmy HC Olomouc – HC Dukla Jihlava. Oba týmy se v letošní sezóně utkávají poprvé. Utkání začíná v 17:30.

Z kabiny domácích:
    Mladí Kohouti se momentálně nacházejí na páté pozici a na čtvrté České Budějovice jim schází pouze jediný bod. V posledních pěti zápasech se Moře příliš nevedlo, dokázala totiž zvítězit jen ve dvou případech.

První výhra se urodila po gólových hodech, ve kterých Olomouc rozstřílela Salzburg v poměru 5:6. Druhou výhru zaznamenali hráči v červeno-bílém proti Motoru, který na jeho ledě udolali pěti brankami – sami inkasovali jen dvakrát a odvezli si na Hanou všechny body.

Hokejisté z Hané v posledních pěti utkáních dvakrát prohráli s Kometou a jednu porážku inkasovali od rakouského Salzburgu.

Sestava minulého utkání: Hasala – Bahounek, Klesla, Hlaváč, Vosátko, Rutar A., Pírek, Dajčar – Kalač, Handl, Matiaško, Štefka, Pěcha, Mácha, Horký, Štědrý, Podlaha, Ministr, Kaplan.

Z kabiny hostí:

Jihlavským se v novém ročníku DHL Extraligy juniorů vůbec nedaří. Tým z Vysočiny dokázal vyhrát pouze jednou a to na ledě Českých Budějovic v poměru 3:1 Zbylé zápasy mladíci z Dukly nezvládli a tak mají po osmi odehraných zápasech pouze osm bodů, které vytěžili z dodatečných prodloužení.

Sestava minulého utkání:
    Javůrek (Maláč) – Piskač, Křišta, Marek, Smolko, Trávník, Zvěřina, Rašín – Brož, Vala, Zadražil, Hrbatý, Krajíček, Menšík, Adam, Čermák, Juda, Pigl, Barák

Jakub Krajíček= 4 body (1+3)

HC Olomouc: Hasala (Mokrý) – Harabiš, Bahounek, Klesla, Hlaváč, Vosátko, Rutar, Pírek, – Kalač, Handl, Matiaško, Štefka, Mácha, Horký, Štědrý, Podlaha, Rosecký, Ministr, Kaplan,

HC Dukla Jihlava: Chaloupek (Javůrek) – Piskač, Křišta, Smolko, Trávník, Zvěřina, Mareš, – Brož, Vala, Zadražil, Krajíček, Menšík, Čermák, Juda, Pigl, Barák

Rozhodčí: Vrba – Vašíček, Kráľ.

Hosté už nastupují na ledovou plochu a jsou následováni domácím celkem.

Sudí se zatím neobjevili na ledové ploše a oba týmy tak vyčkávají.

Rozhodčí už jsou přítomni a nic nebrání tomu aby utkání mohlo začít.

00:01

00:01
    Na úvodním buly byl úspěšnější domácí Matiaško a Hanáci jsou u puku.

00:11
    Domácí zahrávají zakázané uvolnění a hra se se stěhuje před Hasalu.

00:40
    Zvěřinova dělovka od modré byla přizvednuta obranou domácího celku vysoko nad branku Hasaly.

01:12
    Nadějně vyhlížející akci hostí zastavuje ofsajdové postavení.

01:31
    Krajíčkovu střelu z vrcholu kruhu Hasala zkušeně přikryl lapačkou.

01:51
    Matiaško unikl po straně a bekhendovou přihrávkou hledal v prostoru před brankou Štefka – ten byl ale pokryt jedním hostujícím obráncem a nemohl zakončit!

03:37
    Hanáci se snaží usadit v útočném pásmu – hostující obrana se však s touto snahou neztotožňuje a pokouší se vyhodit kotouč do středního pásma.

04:42
    Hlaváč skvěle vystihl přihrávku hostí a přerušil tak nadějně vyhlížející přečíslení!

04:57
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Vosátko – 2 min., krosček).

05:17
    Jihlavští do toho hned na začátku své přesilovky šlápli a Brož nebezpečně pálil z mezikruží! Jeho střelu ale Hasala skvěle vykryl a pak už si jen pohlídal dorážku Krajíčka z téměř nulového úhlu!

06:31
    Po části hry kdy se dění odehrávalo spíš ve středním pásmu se do akce opět dostal domácí brankář, který si připisuje další dobrý zákrok.

06:45
    Tohle byla velká šance hostí! Přesilovková formace vedená Brožem zamkla domácí v pásmu a byl z toho velký závar před brankou Hasaly! Jenže ani jeden ze tří jihlavských útočníku nedokázal dopravit puk do odkryté sítě!

07:53
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Hlaváč – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Zadražil – 2 min., sekání).

08:10
    Domácí teď možná vstřelili branku! Puk však poskakoval na čáře a rozhodčí se tak při dalším přerušení pojede poradit k boxu časoměřičů!

08:16
    Olomouc právě vstřelila branku!
    MICHAL MATIAŠKO přesnou ranou otevírá skóre dnešního utkání! Domácí se tak dostávají do vedení 1:0! O gólu ještě musel rozhodnout brankový rozhodčí! Asistence: Josef Podlaha.

08:26
    Jihlavští málem ihned po vhazování vyrovnali! Brankář Hasala ale na poslední chvíli zatáhl za záchranou brzdu a vytáhl puk svým betonem z prostoru brankové čáry! Hosté se do této šanci dostali díky přečíslení dva na jednoho!

09:53
    Domácí i hosté už jsou v plném počtu.

10:07
    Mora zahrává ofsajd a hra se přerušuje.

11:55
    Hasala znovu výborným zákrokem vychytal hostujícího Brože! Domácí gólman dnes své spoluhráče opravdu drží!

13:16
    Jihlava protečovala puk až do středního pásma a oba celky střídají.

13:58
    Hlaváč předvedl výborné čtení hry na hranici útočného pásma a zastavil rozjíždějící se akci Dukly.

14:55
    Puk se pozvolně doklouzal až k brankáři Chaloupkovi a ten raději přerušil hru přikrytím kotouče.

15:36
    Piglovu střelu z prostoru pravého kruhu vytáhl Hasala koncem vyrážečky!

16:12
    Další zákrok domácího fantoma a uvidíme vhazování v útočném pásmu Dukly.

16:30
    Dukla bude mít k dispozici další přesilovou hru, na trestnou lavici odchází Hlaváč.

16:30
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Hlaváč – 2 min., nedovolené bránění).

16:57
    Brož si opět sjel mezi kruhy a zkusil překonat brankáře Hanáků! Nastřelil však jen hráče před brankou a puk nakonec skončil v rohu kluziště.

17:57
    Dukla svou přesilovku hraje velmi aktivně, všechny střely ale zatím kryje brankáře Hasala.

18:30

18:50
    Kalač si teď u střídaček troufal na jihlavského Brože – ten jej však dokázal odrazit a na ledě tak skončil domácí hráč.

19:00
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.

19:30
    Brož je v této třetině velmi aktivní! Teď to například zkusil podél mantinelu – obešel efektně dva domácí hráče a dostal se do zakončení – jeho střela ale skončila pouze na betonu výborně chytajícího Hasaly!

19:46
    Zakázané uvolnění domácích.

19:55
    V této třetině už se nic zvláštního nastane a do kabin půjdeme za stavu 1:0.

20:00

Po první třetině:

V první třetině jsme byli svědky pouze jediné branky. Tu v 9. minutě, když probíhala hra 4 na 4, dokázal vsítit Michal Matiaško. Jeho branku ještě musel svým verdiktem posvětit brankový rozhodčí. V první třetině však bylo k vidění i mnoho zajímavých šancí. Na straně hostí si jich nejvíce připravil Vítězslav Brož a na druhé straně se svými výkony blýskl domácí brankář Marek Hasala.

21:07
    Čermák je tím kdo první v této třetině zaměstnal brankáře Hasalu. Ten puk utlumil své výstroji a uvidíme vhazování v útočném pásmu Dukly.

21:30
    A hned zkraje druhé třetiny tu máme přesilovou hru, kterou budou mít k dispozici domácí.

21:30
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Mareš – 2 min., podrážení).

22:01
    Hanáci kombinují v pásmu a s první střelou si dávají na čas.

22:05
    Mora vede už 2:0! A to zásluhou gólu DAVIDA ŠTEFKA – ten dostal přesnou přihrávku od Matúše Hlaváče, který stál v prostoru kruhu. Autor gólu prostřelil od modré všechno co mu stálo v cestě! Asistence: Matúš Hlaváč a Jan Matiaško.

22:42
    Domácí odskakují na rozdíl tří branek! JOSHUA JAMES MÁCHA se nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru a ve zmatku před brankářem Chaloupkem dokázal zakončit! Asistence: David Kalač a Tobiáš Handl.

25:40
    Handl nebezpečně pálil z vrcholu kruhu, ale jeho střela byla obranou hostí sražena mimo tři tyče.

26:50
    Hlaváč to zkusil od modré a jeho střelu Chaloupek vůbec neviděl – naštěstí pro Duklu střela domácího obránce skončila na boční síťce.

27:44
    Chaloupek raději přikryl kotouč u své levé tyče a hra se přerušuje.

28:20
    Čermák se teď zjevil zcela sám před brankou domácích! Hasala se ale dokázal fantasticky přesunout a včasným vyjetím zneškodnil šanci útočníka Jihlavy!

30:23
    Domácí teď vykombinovali obranu hostí a Podlaha byl blízko ke vstřelení čtvrté branky domácích! Byl však v rozhodujícím momentu podražen a Dukla tak bude hrát oslabení!

30:24

30:55
    Bahounek se pod jednom ze zákroků jen těžko zvedá z ledu a rozhodčí raději zastavuje hru.

31:21
    Bahounek viditelně otřesen, ale přesto po svých opustil ledovou plochu a pokračuje tak přesilová hra domácích.

31:59
    Dukla jde to tří – na trestnou lavici odchází Zvěřina!

31:59
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Zvěřina – 2 min., sekání).

32:35
    Mareš už je zpátky na ledě a Hanáci tak ze svého 24 sekundové dvojnásobné početní výhody nedokázali nic vytěžit.

33:02
    Mora drží svého soupeře v pásmu a hráčům Dukly se nedaří osvobodit.

33:32
    Rutar skvěle zastavil vyhození hostí na červené čáře a domácí se tak mohou hned vrátit do útočných pozic.

33:37
    Olomoučtí byli příliš rychlí při přechodu modré čáry a rozhodčí píská ofsajd.

33:55
    Vosátkova střela z vrcholu kruhu končí v rohu za brankou hostí.

33:59

35:18
    Rozhodčí signalizuje další přesilovou hru pro domácí – na trestnou lavici odchází Pigl.

35:30
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Pigl – 2 min., nedovolené bránění).

35:33
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Ministr – 2 min., podrážení).

36:18
    Hanáci drží svého soupeře v pásmu i při hře 4 na 4.

36:44
    Chaloupek vytáhl velmi dobrý zákrok proti střele Kalače od modré!

37:20
    Podlaha zpoza branky hledal někoho ze spoluhráčů v předbrankovém prostoru, ale jeho přihrávka mířila do neobsazených pozic.

37:33
    Oba týmy už jsou v plném počtu na ledové ploše.

38:35
    Sledujeme tvrdý boj o kotouč v prostoru u jihlavské střídačky. Z toho nakonec vyšli lépe domácí.

39:00
    Chaloupek předvádí další sebevědomí zákrok lapačkou a hra se opět přerušuje. Současně hlasatel oznamuje poslední minutu druhé třetiny.

39:37
    Domácí dokázali zavřít ještě v závěru svého soupeře v jeho obraném pásmu – následně, ale svou kombinaci až příliš překombinovali a přišli o puk.

40:00

Po druhé třetině:

Ve druhé části dnešního zápasu jsme se dočkali další dvou branek. O ty se však postarali pouze domácí, kteří tak už vedou o tři branky.

O první gól ve druhé třetině se postaral David Štefka, který dostal přihrávku na modrou a prostřelil vše co mu stálo v cestě. O 37 sekund později se trefil Joshua James Mácha, který se nejlépe zorientoval v předbrankovém zmatku a zvýšil na 3:0. Hánaci i díky těmto dvou slepeným brankám zatím určují tempo zápasu.

Třetí třetina začne v 19:05.

40:01

40:01
    Domácí vyhrávají úvodní buly třetí třetiny.

40:05
    A stejně jako na začátku druhé části posílají hned ze startu puk na zakázané uvolnění – vhazovat se bude přes Hasalou.

40:50
    Piskač zpoza branky hledal volného spoluhráče před brankářem domácích – nikdo z jeho spoluhráčů se však v těchto místech nenacházel.

41:20
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Handl – 2 min., faul loktem).

42:08
    Brož velmi nebezpečně nahodil od modré a Hasala měl co dělat aby skákavý kotouč uklidil mimo své brankoviště.

42:30
    JOSEF PODLAHA zvyšuje už na čtyři nula a skóruje v oslabení! Domácí forward se dostal k odraženému kotouči a prakticky z první prostřelil Chaloupka!. Asistence: Michal Matiaško.

44:32
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Hráčská lavice – 2 min., příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Krajíček.

45:42
    Rutarova dělovka orazítkovala plexisklo za brankou Chaloupka!

46:24
    Horký to vzal na sebe – přebruslil střední pásmo a od modré vyzkoušel pozornost brankáře domácích.

46:32

47:36
    Matiaškovu střelu z mezikruží schoval brankář Chaloupek do rukavice.

48:00
    Dukla bude mít k dispozici další přesilovou hru.

48:00
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Matiaško – 2 min., hrubost).

48:11
    Další skvělý zákrok teď převedl Hasala, který se zvládl přesunout proti puk. Ten se snažil mezi tři tyče dorazit Vala!

49:10
    Dukla se teď sérii nepřesných přihrávek dvakrát v krátkém čase připravila o útočné pásmo.

50:00

51:24
    Hra se teď odehrává spíše ve středním pásmu a k zajímavějším šancím nedochází.

52:34
    Hosté se teď usadili v útočném pásmu a Hanáci vzniklou situaci vyřešili zakázaným uvolněním.

53:00
    Další zakázané uvolnění Mory, které už se nikam netlačí.

53:25
    Rozhodčí signalizuje výhodu pro domácí a uvidíme další přesilovou hru.

53:33
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Zvěřina – 2 min., podrážení).

53:43
    Jihlavští se dostali ke kotouči a vyhazují jej přes všechny čáry.

54:14
    Rutar napřáhl na modré a byla to taková bomba, že po zákroku Chaloupka puk zmizel na tribuně!

54:31
    Další úspěšné osvobození Dukly, která vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

55:17
    Bahounkova střela od modré pořádně zaměstnala brankáře hostí!

55:33

56:30
    Další přesilová hra pro Duklu na trestnou lavici míří Horký.

56:30
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Horký – 2 min., hákování).

56:56
    Brožova střela skončila na zadním mantinelu a domácí se následně osvobozují.

57:12
    Hosté teď zasypali Hasalu množstvím střel a po jeho posledním zákroku se v předbrankovém prostoru strhla menší strkanice. Tu však ihned rozhodčí dokázali uklidnit a vylučovat se nebude.

58:00
    Dukla právě vstřelila branku!
    Hosté dobře sehráli svou přesilovkou kombinaci na jejímž konci byl JAKUB KRAJÍČEK, kterému zakončení nepřekazil ani dobrý obranný zákrok domácího obránce. Ten si ještě sáhl do přihrávky z skrze pásmo a kotouč mírně zpomalil! Jihlavský forward už nakonec neměl před odkrytou brankou těžkou práci. Asistence: Daniel Piskač a Martin Zadražil.

59:46
    Hasala si připisuje další zákrok a toto utkání už se jen dohraje.

Tři body za výhru 4:1 si připisuje tým HC Olomouc – následovat bude prodloužení a případné samostatné nájezdy.

60:01

60:34
    Olomoučtí jsou od úvodní vhazování na puku.

60:52
    Jihlavští jeli dva na jednoho a Juda se nakonec rozhodl pro střelu – Hasala kotouč vyrazil betonem!

61:05
    VÍTĚZSLAV BROŽ ujel po levé straně domácí obraně – položil si gólmana Hanáků a zakončil přesnou ranou pod horní víko olomoucké branky! Bez asistence.

Po zápase:

Olomoučtí slaví výhru 4:1 v základní hrací době. O góly na domácí straně se postarali – Michal Matiaško, David Štefka a Joshua James Mácha. Jihlavští mohou být spokojeni, alespoň s dodatečným bodem z prodloužení. Již zmíněný dodatečný bod vystřelil hostím kapitán Vítězslav Brož.

Ode mne je to dnes vše a těším se s vámi u dalších hokejových zápasů. (19:44:19)

Jan Meichsner

Branky a nahrávky: 9. Matiaško (Podlaha), 23. Štefka (Hlaváč, Matiaško), 23. Mácha (Kalač, Handl), 43. Podlaha (Matiaško) – 58. Krajíček (Piskač, Zadražil), 62. Brož

Rozhodčí: Vrba – Vašíček, Kráľ