Nitra – Zvolen 2:3 (po pr.) | Poprad – Lipt. Mikuláš 2:0 (kon.) | Banská Bystrica – Nové Zámky 2:1 (3:1 po s.n.)
Trenčín – Miskolc 4:0 (kon.) | Žilina – Košice 4:3 (2:1 po s.n.) | MAC Budapešť – Detva 2:4 (kon.)
po s.n. (3:1)
HC´ 05 Banská Bystrica
2:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
HC MIKRON Nové Zámky
Neděle 07.10.2018, 17:00Tipos Extraliga (SR) • 10. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dobrý den, vítám vás u 10. kola slovenské Tipsport Ligy mezi celky HC 05 iClinic Banská Bystrica a HC Mikron Nové Zámky. Banská Bystrica se aktuálně nachází na třetí příčce. Jeho soupeř si vede o něco lépe, obklopuje druhé místo v tabulce. Banská Bystrica a Nové Zámky v posledních dvou zápasech naplno bodovali a jedou na vítězné vlně. Který z týmů však body ztratí? Utkání začíná v 17:00.

HC 05 iClinic Banská Bystrica

Celkové produktivitě Banské Bystrice vévodí kanadští hráči Guillaume Asselin a Eric Faille s devíti kanadskými body. Poslední prohru utrpěli hráči Banské Bystrice před dvěma týdny na svém ledě proti Detvě 2:3 po prodloužení. Nyní se budou snažit dostat před svého soupeře z Nových Zámků.

HC Mikron Nové Zámky

HC Mikron Nové Zámky je tým s nejnižším počtem obdržených branek Tipsport Ligy, a to se 14. Naposledy hráči zkřížili hole na domácím ledě proti celku z Popradu, který porazili těsně 2:1 díky vítěznému gólu Branislava Fábryho. Na prvním místě týmové produktivity je Adam Zbořil s deseti body za tři branky a sedm asistencí.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

01:05
    První přerušení hry znamená ofsajd Nových Zámků.

01:46
    Střela Millera těsně minula branku Košarišťana.

02:58
    Jeden z hostujících hráčů dobře vystihl špatnou rozehrávku Banské Bystrice. Jeho následná přihrávka na spoluhráče však nebyla přesná a Nové Zámky tak stále čekají na svou první střelu na bránu.

06:02
    Úvodní střelu Nových Zámků vyslal ze své hole Richard Nejezchleb, která skončila v lapačce Williamse.

07:15
    Aktivnějším týmem je zatím bezesporu domácí Banská Bystrica, která už čtyřikrát ohrozila bránu soupeře, kdežto Nové Zámky pouze jednou díky Richardu Nejezchlebovi.

07:59
    Nahození hostí chytil Williams do lapačky a hra se přerušuje.

09:19
    Bucova dělovka byla tečovaná a těsně minula Košarišťanovu klec.

10:52
    Prvním vyloučeným hráčem je Ondrušek, který si jde na trestnou lavici odpykat dvě minuty za podrážení.

12:31
    Domácí hráči ale nijak zvlášť při své přesilové hře nezahrozili.

12:52
    5/5.

15:33
    Banská Bystrica si opět zahraje přesilovku díky brankáři Andreji Košarišťanovi, který si za svou svatyní počínal nedovoleně vůči Sýkorovi a je potrestán dvěma minutami za nedovolené bránění. Trest odpyká Andreas Štrauch.

18:29
    Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Ďatelinka – 2 min., podrážení).

18:38
    Nové Zámky právě vstřelily branku!
    Nové Zámky využívají přesilovou hru a dostávají se do vedení! Český forvard ADAM ZBOŘIL nikým nehlídaný dostal přihrávku zpoza brány a střelou nad Williamsův beton otevírá skóre dnešního utkání. Asistence: Juraj Jurík.
    18:38 Zbořil (NZM) - 0:1

19:20
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Surový – 2 min., hákování).
    Vyloučení v týmu HC Mikron Nové Zámky (Bajtek – 2 min., držení hole).

19:56
    Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Miller – 2 min., sekání).

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Máme za sebou první dějství dnešního utkání, ve kterém si zatím lépe vedou hráči z Nových Zámků, kteří po gólu Adama Zbořila z přesilové hry vedou 1:0. Banská Bystrica však vícekrát prověřila pozornost Williamse, ale rozvlnit síťku se jim nepodařilo.

20:01

20:48
    Nepovedená rozehrávka Nových Zámků končí zakázaným uvolněním.

21:23
    Štrauchova dělovka zasáhla protihráče do chráničů a puk se odráží do rohu.

21:56
    5/5.

23:03
    Slobodova střela zápěstím pořádně vyděsila Košarišťana, který s velkými problémy odvrátil nebezpečí.

24:56
    Domácí se dostali do přečíslení tři na dva. Odpovědnost na sebe vzal Brenden Miller, ale Košarišťana skvěle zapracoval svojí vyrážečkou.

25:19
    Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Higgs – 2 min., hákování).

26:32
    Jurík měl před sebou odkrytou bránu, jeho pokus si ale nenašel cestu do mezi tři tyče Williamsovy brány nenašel.

27:18
    5/5.

27:30
    Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Ďatelinka – 2 min., napadení).

29:30
    5/5.

29:33
    Novozámečané si nevytvořili v přesilové hře žádnou výraznější šanci.

30:38
    Domácí mají šanci na vyrovnání. David Videlka si za seknutí do soupeře půjde odsedět dvě minuty.

31:19
    Hosté se po převzetí kotouče osvobozují.

31:43
    Tomáš Surový zpoza brány nebezpečně zahrozil, Košarišťan si však mezírku u levé tyče pohlídal.

32:38
    5/5.

33:31
    Češíkova dorážka trefila pouze beton novozámeckého brankáře.

33:58
    Ve druhé třetině nejsme svědky zcela pohledného hokeje. Více krve mají v žilách v prostředním dějství hráči Nových Zámků.

35:17
    Banská Bystrica se ve druhé části potýká s problémy s přechodem do útočného pásma, byť jsou to právě oni, kteří drží po většinu času puk na svých hokejkách.
    Ďatelinka (BBY) - 1:1

36:52
    Banská Bystrica právě vstřelila branku!
    Přeci jenom tu máme vyrovnání! Brock Higgs si včas všiml z levé strany najíždějícího IVANA ĎATELINKY, po jehož střele se Košarišťan nestihl přemístit k pravé tyči. Asistence: Brock Higgs.

37:17
    Banská Bystrica se po vyrovnání žene za dalším gólem, Košarišťan si ale s pokusy svých protihráčů v poklidu poradil.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé části jsme znovu viděli pouze jeden gól. Tenrokráte však na straně Banské Bystrice, když Brock Higgs skvěle našel Ivana Ďatelinku, který překonal Košarišťana a srovnal tak stav na 1:1.

40:01

40:14
    Mihalíkovu dělovou ránu od modré čáry novozámecký gólman vytěsnil vyrážečkou.

41:26
    Radim Hruška svým střeleckým pokusem trefil pouze hruď strážce branky Banské Bystrice.

42:34
    Ani v závěrečné dvacetiminutovce nevidíme hokej, který by zaujal diváky.

44:04
    Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Šťastný – 2 min., hákování).

45:02
    Z nepřesných rozehrávek těží hráči Banské Bystrice, kteří tak nedovolují hostům se dostat do nějaké výhodné pozice na střelu.

46:04
    5/5.

46:13
    Po Millerově střele se puk odrazil před hráče Banské Bystrice, kteří se však k žádné dorážce nedostali.

47:37
    Jurík se ihned po vhazování dostal ke kotouči a střelou z mezikruží trefil Williamsův beton.

49:20
    Tomáš Surový viděl před bránou volného Asselina, který se však marně natahoval k puku.

50:36
    Banskobystričané velmi dobře napadají ve středním pásmu a nepouštějí tak soupeře do šancí.

52:24
    Henrich Ručkay se před brankou srazil s Williamsem a rozhodčí přerušuje hru. Slovenský útočník se ale po pár sekundách zvedá z ledu a odjíždí na střídačku.

53:39
    Po velkém závaru před bránou Williamse neměl americký brankář kotouč plně pod kontrolou, ten se následně dostal do rohu.

54:34
    Miller po zaváhání napravil svoji chybu, když zablokoval střelu hostujícího hráče.

55:54
    Surový se krásně uvolnil v mezikruží, ale jeho střela proletěla těsně nad horní tyčí Košarišťanovy svatyně.

57:13
    Oba týmy už nejspíše vyhlížejí prodloužení. Pouze nahazují puky do obranného pásma svého soupeře.

58:52
    Tomáš Surový se dostal do velké šance, kterou Košarišťan skvěle zužitkoval. Ovšem následně bylo odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Šedesát minut základní hrací doby nám vítěze nepřineslo. Zcela aktivní byl Tomáš Surový, jenž ani jednu ze svých šancí nedokázal přetavit v gól. Po nerozhodném stavu se oba týmy chystají na prodloužení, které zanedlouho začne.

60:01

61:27
    Kanaďan Eric Faille se po chybné rozehrávce novozámeckého obránce dostal před Košarišťana, který svou holí právě podrazil kanadského útočníka a Banská Bystrica má tak obrovskou šanci odnést si z tohoto zápasu bod navíc.

61:51
    Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Košarišťan – 2 min., podrážení).

61:51
    Domácí cítí velkou šanci, a tak si berou oddechový čas.

63:45
    Surového rána se od mantinelu odrazila k Jánu Sýkorovi, který poloodkrytou bránu netrefil.

63:51
    5/5.

64:59
    Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Ďatelinka – 2 min., hákování).

65:00
    Prodloužení skončilo.

V následném pětiminutovém prodloužení jsme rozhodující gól neviděli. Po rychlé úpravě ledu budou následovat samostatné nájezdy.