Liberec – Hr. Králové 5:1 (kon.) | Příbram – Jablonec 2:5 (kon.) | Plzeň – Teplice 0:1 (kon.)
Bohemians 1905 – Slavia 0:3 (kon.)
FK Příbram
2:5 (0:2)
FK Jablonec
Pondělí 08.10.2018, 13:00 • Na Litavce, Příbram • Juniorská liga – Čechy • 11. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu jedenáctého kola Juniorské ligy. Od třinácti hodin se můžeme těšit na utkání mezi Příbramí a Jabloncem!

1.FK Příbram

Domácí tým po prohře v prvním utkání nové sezóny šestkrát za sebou nenašel přemožitele, když třikrát zvítězil a třikrát remizoval. Poslední tři zápasy Středočechům ale vůbec nevyšly. Na hřišti pražské Sparty prohráli 1:2 a o jednu branku padli také s Mladou Boleslaví. Mnohem horší to bylo v předchozím kole, kdy Příbram zajížděla do Hradce Králové a odvezla si sedmigólový příděl. V tabulce české skupiny ji tak patří osmé místo.

FK Jablonec

Aktuální forma Severočechů je ještě o něco horší, než je to u jejich dnešních soupeřů. Do sezóny sice vstoupili výhrou nad sousedním Libercem, ale z devíti dalších zápasů posbírali už jenom čtyři body za remízu s Mladou Boleslaví a výhru z Hradce Králové. Po ní Jablonec třikrát za sebou ani jednou neskóroval, od Slavia vyfasoval sedmičku a s Teplicemi a Bohemians padl 0:1. Proti Plzni se už Jablonec dvakrát prosadil, ale přesto prohrál 2:4. V tabulce mu patří až předposlední jedenáctá příčka, hůře na tom jsou už jenom České Budějovice.

Vzájemné zápasy

06.11.2017 Jablonec – Příbram 1:4
    21.08.2017 Příbram – Jablonec 2:1
    24.04.2017 Příbram – Jablonec 1:0
    24.10.2016 Jablonec – Příbram 1:2
    08.04.2016 Jablonec – Příbram 5:0.

1.FK Příbram: Beran – Petrlík, Duda, Soldát, Pecka, Keita, Polák, Lukavský, Klán, Polidar, Kodr (C).
    Náhradníci: Smrkovský – Belej, Vlček, Hloušek, Šíma.

FK Jablonec: Richter – Peřina, Bělina, Sobol, Breda, Janković, Bulíř, Pleštil, Horáček, Čvančara, Hajdo.
    Náhradníci: Vajner – Petržilka, Štěpánek, Dostál, Kozák, Haitl.

Rozhodčí: Lerch – Kotalík, Koval.

1

2
    Úvodní výkop zápasu obstarali hráči Příbrami.

3
    Domácí jsou v prvních vteřinách aktivnější, další jejich akci ale zastavil ofsajd.

4
    Jablonec se několika přihrávkami dostal až ke střele. Ta ale nebyla přesná a Beran nemusel zasahovat.

5
    Po faulu uprostřed hrací plochy mohou hrát domácí.

6
    Další akce Severočechů, jejichž střela Berana neohrozila. Rozehrává se od domácího brankáře.

7
    První roh pro Jablonecké.

8
    S centrem zprava si domácí ale poradili a vzápětí si došli pro faul.

9
    Příbramští to zkusili po levém křídle, ale míč jim utekl do autu, takže rozehrává Richter.

11
    A stejný výsledek měla i příbramská akce po pravém kraji hřiště.

13
    Hra se trochu uklidnila, míč se pohybuje zejména okolo půlící čáry.

14
    Další rohový kop pro Jablonec.

15
    Jenomže Příbramští se poměrně snadno ubránili a velmi rychle se přesunuli s míčem na útočnou polovinu.

16
    Z hostujícího centru z levé strany resultuje jen odkop od Richterovy branky.

18
    Žádný z týmů teď není schopen na delší dobu podržet míč na kopačkách. Aktuálně se o to snaží Příbramští.

20
    Jablonec právě vstřelil branku!
    Čekání na úvodní gól končí ve dvacáté minutě. Jako první skórují hráči Jablonce!

22
    Pokus o rychlou odpověď domácím nevyšel, po dlouhé přihrávce na pravou stranu skončil míč v držení soupeřů.

23
    Po autu z levé strany hosté u míče také dlouho nevydrželi, pokračuje se Richterovou rozehrávkou.

25
    Přímočará domácí akce skončila centrem z levé strany. Po lehkém přiťuknutí přišla i střela, ale Beran zasahovat nemusel.

27
    Jablonec se vrátil s míčem na vlastní půlku a v poklidu kombinoval. Daleko se pak ale nedostal.

29
    Jeden z hostů si pomohl faulem a daroval tím Příbrami poměrně zajímavý přímý kop.

30
    Nic moc extra nebezpečného z toho nevzešlo, míč skončil v autu a zpět ho pošla brankář Richter.

31
    Ofsajd příbramských mladíků.

32
    A o pár vteřin později se mává také na druhé straně, takže domácí se vrací do držení balónu.

34
    Obléhání domácího vápna končí dalším ofsajdem Jablonce.

35
    Další útočná snaha Severočechů ale končí gólem, po kterém hostující fotbalisté vedou už o dvě branky.

37
    Hosté by rádi přidali i třetí trefu. Ta může přijít po rohovém kopu.

38
    Tentokrát si domácí obrana věděla rady a získala míč nějakých pětatřicet metrů od své branky.

40
    Jablonečtí byli vytlačeni z blízkosti soupeřovy šestnáctky a časem se vrátili až k vlastnímu brankáři.

42
    Od prvního gólu se Příbram prakticky do ničeho nedostala, i ve dvaačtyřicáté minutě kombinují hosté.

44
    Ti se i dostali do zakončení, které však postrádalo přesnost a třetí gól se z něj nestala.

45

Ondřej Lerch nenastavil ani minutu a poslal oba týmy do šaten. Mnohem blíže k ukončení série porážek je Jablonec, který po první poločas vede na hřišti Příbrami 2:0.

46

46
    O rozehrávku druhého poločasu se postarali hosté z Jablonce, kteří se prokombinovali až k šestnáctce, ale na ohrožení beranovy branky se už nezmohli.

47
    Příbram právě vstřelila branku!
    Domácí během poločasové pauzy rozhodně nesložili zbraně a naopak vymysleli recept na rychlé snížení!

49
    Jablonec okamžitě reagoval pěknou souhrou, která však vedla jen ke střele mimo tři tyče.

50
    Po Beranově odkopu se Severočeši znovu dostali k míči a vybojovali rohový kop.

51
    I z něj se dokázali dostat ke střele. O přesném pokusu se však znovu mluvit nedá.

53
    Hosté velmi dobře zareagovali na nepovedený vstup do druhého poločasu a rychle se vrátili do vedení o dva góly.

55
    Chvíli po příbramské rozehrávce přišel nedovolený zákrok v podání jednoho z domácích. Z vlastní půlky rozehrávají hráči Jablonce.

56
    Rychlá akce Jablonce po pravém kraji hřiště. Beran zasahovat nemusel, ale se svými kolegy ještě bude muset bránit rohový kop.

57
    Svěřenci Josefa Justa se přesunuli z levého praporku až k pravé autové čáře, kde získali aspoň vhazování.

58
    Po autu si jeden z hostů došel pro faul. Následoval centr do pokutového území a jedna z mnoha nepřesných střel.

60
    Po menší odmlce o sobě dali vědět i domácí, kteří si vyměnili několik přihrávek před pokutovým územím, ale střela ze střední vzdálenosti skončila jen u připraveného Richtera.

62
    Rychlý posun vpřed od Příbrami trochu zazdil nepřesný centr z levé strany, po kterém naopak vhazují Severočeši.

63
    Domácí vytáhli presink proti soupeřově autu z nevýhodné pozice a získali standardní situaci.

64
    Richter musel vytáhnout míč na rohový kop, po kterém čelil ještě jedné střele, ale ani tu do sítě nepustil.

65
    Faul u půlící čáry od hostujícího týmu. Další starosti pro jabloneckou obranu z něj ale nevzešly.

65
    Třetí gól v rámci druhého poločasu. Podruhé se radují hosté, kteří odskakují již do tříbrankového vedení.

67
    Odkop od příbramské brány.

68
    Domácí akce k ničemu kloudnému nevedla, rozehrávat tentokrát bude Adam Richter.

70
    A to samé zase z druhé strany. Předcházel tomu neúspěšný centr jednoho z hostů.

71
    Další úspěšný zákrok pro hostujícího gólmana, od něhož začíná nový útok Jablonce.

73
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou, o žádném větším ohrožení brankářů se ale mluvit nedá.

75
    Ofsajd Příbrami.

76
    Přetažený centr z pravé strany v podání Jablonce. Míč nakonec skončil v autu a zpět ho pošle Beran.

77
    Příbram se dostala až k pokutovému území, pak ale zařadila zpátečku a vrátila se o dobrých padesát metrů.

78
    Zpět od útočné fáze může domácím pomoct odpískaný faul nedaleko od půlící čáry.

79
    Držení míče: 43% – 57%.

80
    Zhruba deset minut před koncem budou domácí zahrávat svůj druhý rohový kop.

81
    Defenziva Jablonce nepustila soupeře k hlavičce na branku. Po chvilce se míče ale jeden z domácích opřel a Richter se po něm natahoval marně.

82
    Jak domácí jiskra naděje zažehla, tak zase rychle zhasla. Hostům stačilo po rozehrávce ze středového kruhu jen pár přihrávek, k tomu aby se zrodil jejich pátý přesný zásah.

84
    Rychlá odpověď na domácí snížení asi tento zápas definitivně rozhodla. Příbrami už moc času na zdramatizování nezbývá.

86
    Po delší kombinaci na vlastní půlce navíc přichází ofsajd a rozehrávka Jablonce.

88
    Znovu si jeden ze svěřenců Marka Nikla nepohlídal své postavení a vystavil se do postavení mimo hru.

89
    Jablonečtí se zatáhli do obranného bloku. Domácí si s tím dlouho nevěděli rady a kombinovali hodně daleko od Richterovy brány.

90
    Právě hostující strážce branky může po jedné z nepřesností vykopávat. A zároveň i pošetřit pár vteřinek.

90+1
    Další domácí ofsajd. O tříbodové výhře pro Jablonec už nemůže být sebemenší pochyb.

90+2

Je dobojováno! Utkání dvou týmů, které v posledních týdnech neměly vůbec dobrou formu, končí vítězstvím Jablonce 5:2. Severočeši si odnesli do druhé půle náskok 2:0, pár desítek vteřin po změně stran sice inkasovali, ale rychle na to zareagovali dalšími dvěma góly. Posléze našli odpověď i na další snížení a po čtyřech porážkách mohou zase slavit. (14:58:50)