Tychy – Bolzano 5:3 (kon.) | Kometa Brno – Zug 2:3 (kon.) | Eisbären – Něman Grodno 4:1 (kon.)
Bern – Salzburg 2:1 (2:1 po s.n.) | Rouen – Norimberk 4:2 (kon.)
po s.n. (2:1)
SC Bern
2:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
EC Red Bull Salzburg
Středa 10.10.2018, 19:45 • Postfinance Arena • Hokejová Liga mistrů • Skupina G

Děkuji za pozornost a příště na počtenou! (22:12:59)

Utkání skupiny G mezi Bernem a Salcburkem nenabídlo kdovíjak atraktivní podívanou, zápas byl ale dramatický až do konce. Na úvodní trefu Harrise z druhé třetiny odpověděl sedm minut před koncem základní hrací doby Jan Muršak. Stav 1:1 vydržel až do samostatných nájezdů, v nichž až v šesté sérii rozhodl o vítězství Bernu Gaëtan Haas.

Gaëtan HAAS - 2:1

V samostatných nájezdech zvítězil tým SC Bern.
    Autorem vítězné branky je GAËTAN HAAS.

6. série
    2:1
    Je rozhodnuto! Gaëtan Haas napravil svou chybu z první série a v té šesté skvěle provedeným blafákem rozhoduje o výhře Bernu.

6. série
    1:1
    Forhendovou střelu Thomase Raffla Genoni polapil.

5. série
    1:1
    To se mu ale nepodařilo – a nájezdy pokračují.

5. série
    1:1
    Justin Krüger svůj forhendový blafák nedotáhl do úspěšného konce, Hughes teď může rozhodnout!

4. série
    1:1
    Ani Viveiros svůj nájezd neproměnil, do páté série se tak jde za stavu 1:1.

4. série
    1:1
    Čtvrtou sérii začal Mark Arcobello, který pálil nepřesně.

3. série
    1:1
    Genoni teď měl štěstí, pokus Dominiquea Heinricha totiž zastavilo břevno!

3. série
    1:1
    Jan Muršak nic nevymýšlel a přesnou střelou překonal Michaleka. Je vyrovnáno!
    Alexander RAUCHENWALD

2. série
    0:1
    Alexander Rauchenwald to provedl skvěle a posílá hosty do vedení!

2. série
    0:0
    Podobným způsobem to nyní zkoušel i Andrew Ebbett, také on ale přestřelil.

1. série
    0:0
    Autor jediného gólu Red Bullu Brant Harris pálí nad.

1. série
    0:0
    Jako první se rozjel Haas, jemuž ale kotouč sjel z čepele a domácí forvard tak ani nevystřelil.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani pětiminutové prodloužení o vítězi nerozhodlo, následovat tak budou samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:18
    Ani Rüfenacht bekhendovou střelou neuspěl, domácí ale ještě udrželi kotouč v útočném pásmu. To už se rozběhla poslední minuta prodloužení.

63:31
    Tristan Scherwey obkroužil salzburskou svatyni a poté z otočky vypálil, domácí forvard ale v klíčový moment ztratil rovnováhu a jeho pokus byl značně nepřesný.

62:43
    Leonardo Genoni vykopl Harrisovu střelu betonem, Blum s Arcobellem už zakládají protiútok.

61:49
    VandeVelde zavezl puk do útočné třetiny a poté ho přenechal Hughesovi, ten ale o kotouč vzápětí přišel.

60:55
    Jan Muršak se zničehonic zjevil před Michalekem, z bezprostřední blízkosti ale pálil nepřesně!

60:36
    V prvním střídání se ani jeden tým k ničemu nedostal, Robert Raymond teď vyčkává na dostřídávající spoluhráče.

60:01

Trefa Jana Muršaka z 53. minuty zápasu zajistila Bernu potřebný bod k definitivnímu zajištění prvního místa ve skupině, o držiteli bonusového bodu se za pár okamžiků rozhodne v prodloužení.

60:00

59:15
    Thomas Raffl zavezl kotouč do útočné třetiny, v rohu kluziště ale o něj nakonec přišel.

58:26
    Michalekův trest za zdržování hry je u konce, do třetí sirény už zbývá jen minuta a půl.

57:29
    Pokus Andrewa Ebbetta si hostující brankář pohlídal a přerušil hru.

57:02
    Simon Moser se zničehonic zjevil s kotoučem na hokejce před Michalekem, vůbec se mu ale nepodařilo vystřelit!

56:23
    Hostující gólman Stephen Michalek (SLZ) teď byl přísně vyloučen za zdržování hry, Bernští tak budou mít možnost dostat se v přesilovce do vedení.

55:04
    Právě Andersson to nyní zkusil od modré, Stephen Michalek ale dokázal ve skrumáži těl před jeho svatyní najít letící puk a přerušil hru.

54:09
    Pallestrang od modré pálil nepřesně, Burren s Anderssonem nyní mají spoustu času na založení protiútoku.

53:26
    Stephen Michalek teď pro jistotu přerušil hru, následovat bude komerční přestávka.
    52:37 Jan MURŠAK - 1:1

52:37
    Bern právě vstřelil branku!
    Bernští se dočkali, je vyrovnáno! Po Blumově nahození od modré se v předbrankovém prostoru kotouč nakonec odrazil na hokejku JANA MURŠAKA a zkušený Slovinec zakončil neomylně. Asistence: Tristan Scherwey a Eric Blum.

51:20
    Právě Daniele Grassi se nyní dostal ke střele, jeho přízemní pokus ale Michalek snadno vyrazil.

50:14
    Domácím hokejistům zbývá na vstřelení už jen necelých deset minut, další akci Bernu teď po levé straně zakládá Grassi.

49:22
    Tristan Scherwey se okamžitě po návratu z trestné lavice zapojil do hry a vydal se kupředu po pravém křídle, jeho bekhendový pokus ale trefil jen vyrážečku Stephena Michaleka.

48:35
    Štajnochův pokus od modré byl zblokován, načež domácí znovu dostali kotouč do bezpečí.

47:44
    Hughes jen nahodil puk do útočné třetiny, načež svěřenci Kariho Jalonena opět vyhodili kotouč až k Michalekovi.

47:00
    Po komerční přestávce si hosté zahrají další přesilovku, Tristan Scherwey (BRN) usedne za katr na dvě minuty za vysokou hůl.

45:52
    Rüfenacht to zkusil z vrcholu pravého kruhu a Michalek toho moc neviděl, přesto se mu podařilo vleže zakročit.

45:02
    Grassiho trest už je téměř u konce, domácím se nyní navíc podařilo vyhodit kotouč do bezpečí.

44:09
    Robert Raymond to zkusil od modré, Leonardo Genoni měl ale dobrý výhled a bez potíží zasáhl.

43:17
    Daniele Grassi (BRN) stráví příští dvě minuty na trestné lavici za podrážení.

42:18
    Duncan se teď zničehonic dostal k bekhendovému zakončení z velmi zajímavé pozice, Genoni ale svůj levý beton vykopl včas.

41:19
    Blum to zkusil z vrcholu levého kruhu, jeho projektil si ale Stephen Michalek bez potíží pohlídal.

40:33
    Rüfenachtův pas na Marca Arcobella postrádal přesnost, kotouč skončil v rohu kluziště a Salzburští teď mohou v klidu rozehrát.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 21:20.

Zatímco v úvodní dvacetiminutovce měl Red Bull střeleckou převahu, v té druhé i svěřenci Kariho Jalonena zasypali Stephena Michalka sprchou střeleckých pokusů. Oba brankáři byli dlouho bezchybní, až v samotném závěru druhé periody poslal Salzburk do vedení Brant Harris.

40:00
    39:12 Brant HARRIS - 0:1

39:12
    Salzburg právě vstřelil branku!
    A ten nakonec znamená úvodní gól zápasu! Skvěle to udělal Daniel Jakubitzka, který našel v předbrankovém prostoru volného BRANTA HARRISE. Ten poté prokázal své střelecké instinkty a nedal Genonimu šanci. Asistence: Daniel Jakubitzka.

38:32
    Svěřencům Kariho Jalonena se nepodařilo kloudně rozehrát, hosté nyní mohou založit další protiútok.

37:40
    Pallestrang to nyní zkusil od modré, ani on ale na Leonarda Genoniho nevyzrál.

36:45
    V závěru druhé třetiny mají hosté více ze hry, do šancí se ale v posledních minutách nedostávají.

35:32
    Leonardo Genoni byl opět v permanenci, s Hofkoflerovým pokusem z otočky si ale bez větších problémů poradil.

34:29
    Domácím se ve druhé třetině podařilo vyrovnat manko ve střelách na branku, na ty je to aktuálně 17:17.

33:46
    Hughes se v předbrankovém prostoru dostal k odraženému kotouči, zakončení mu ale nevyšlo podle představ.

32:51
    Harris to zkusil z vrcholu kruhů, Leonardo Genoni ale přerušil hru a následovat bude komerční brejk.

32:28
    Duncan i Berger už jsou zpět na ledové ploše, ani při situaci čtyři na čtyři se ani jednomu týmu nepodařilo skórovat.

31:50
    Muršak zavezl puk do útočné třetiny a poté nabil na střelu Anderssonovi, s jeho projektilem si ale Stephen Michalek poradil.

30:59
    Martin Štajnoch ztratil rovnováhu ve vlastním pásmu, včas jej ale zastoupil vracející se Thomas Raffl.

30:08
    Tak nakonec bude následovat hra ve čtyřech na obou stranách, dvouminutový trest za zdržování hry totiž dostal Ryan Duncan (SLZ)

30:08
    Ještě předtím ale dojde na další komerční přestávku.

30:08
    Krátce po Jakubitzkově návratu na led se Alain Berger (BRN) provinil podrážením, přesilovku si tak nyní zahrají pro změnu hosté.

29:06
    Z tribun se ozývá pískot poté, co byl Simonu Moserovi odpískán těsný ofsajd. I tak se pochopitelně bude vhazovat ve středním pásmu.

28:25
    Almquistovu dělovku od modré americký brankář v salzburských službách vyrazil a hosté se poté osvobodili.

27:49
    Muršak byl následně faulován Danielem Jakubitzkou (SLZ), ten tak půjde pykat na dvě minuty za sekání.

27:28
    Jan Muršak se dostal do samostatného úniku, tváří v tvář Michalekovi ale neuspěl!

26:36
    Střílená přihrávka Marca Arcobella byla přizvednuta do ochranné sítě, následovat bude buly po Michalekově levé ruce.

25:58
    Bern si zahraje svou první přesilovku, Alexander Pallestrang (SLZ) půjde pykat na dvě minuty za podrážení.

24:39
    Michalek si teď připsal další důležitý zákrok proti ráně Jana Muršaka! Americký brankář ve službách Red Bullu dnes zatím chytá skvěle.

24:16
    Muršak obkroužil odkrytou hostující svatyni a poté nabil na gól Ebbettovi, ten ale ve stoprocentní šanci selhal!

23:23
    Thomas Rüfenacht to zkusil z vrcholu kruhů, Stephen Michalek ale jeho střelu bez problémů skryl.

22:28
    VandeVeldemu se nepodařilo vyhodit kotouč z pásma, na pomoc mu ale přispěchal Huber, a hosté si tak nakonec poradili.

21:49
    Svěřenci Kariho Jalonena se usadili v útočném pásmu, nakonec z toho ale pramenila pouze zblokovaná střela Sciaroniho z rohu kluziště.

20:57
    Na začátku druhé třetiny se na ledě nic převratného neděje, ani jednomu týmu se nedaří kloudně rozehrát a puk má nyní ve své moci Dominique Heinrich.

20:01

Další třetina začne přibližně v 19:31.

Úvodní dvacetiminutovka je minulostí a do kabin se jde za bezbrankového stavu. Sledovali jsme hokej s minimem přerušení a šancemi na obou stranách. Leč byl Red Bull střelecky výrazně aktivnější, také domácí párkrát zahrozili – šance Ebbetta a Rüfenachta na straně Bernu a Hughese na straně hostů ale zůstaly nevyužity.

20:00

19:26
    Pallestrangova rána od modré byla sražena mimo Genoniho dosah a domácí poté vyhodili kotouč do bezpečí, to už běží poslední minuta první třetiny.

18:52
    Na střely na branku je to už 11:4 ve prospěch Salzburku, Red Bull je zatím jasně aktivnějším týmem.

18:02
    Dominique Heinrich se zničehonic dostal ke střele z mezikruží, ta ale byla zblokována, a Genoni tak zasahovat nemusel.

17:08
    Po trmě-vrmě v bernském pásmu seodraženého kotouče ujal Burren, už se mu ale nepodařilo přesně rozehrát.

16:15
    V závěru první třetiny se na ledě nic převratného neděje, ani jednomu týmu se nedaří kloudně rozehrát.

15:28
    Anderssonovo nahození od modré bylo zblokováno, hokejisté rakouského klubu ale poté jen nahodili puk do útočné třetiny a odjeli střídat.

14:43
    Rüfenacht ujel po levém křídle a poté z kruhu tvrdě vypálil, Michalek si ale připsal výtečný zákrok!

13:29
    VandeVeldeho střela od modré byla sražena na zadní hrazení, bývalý útočník Philadelphie Flyers ale následně vybojoval puk zpět pro sebe.

12:32
    To platí i nadále, Krügerovi se totiž nepodařilo vyhodit kotouč ze třetiny a Genoni musel krátce poté znovu zasahovat.

11:50
    Genoni teď zasáhl dosti nejistě po Regnerově nahození od modré, hokejisté rakouského celku ještě mohou pokračovat v kombinaci v útočném pásmu.

10:56
    Pallestrang si najel s pukem do mezikruží, odkud se mu ale nepodařilo vystřelit a kotouč je nyní v rohu kluziště.

10:01
    Polovina první části je za námi a hosté jsou zatím mírně aktivnějším týmem, dosud největší šanci měl ale na hokejce bernský Andrew Ebbett.

09:03
    Po Duncanově nahození Leonardo Genoni pro jistotu přerušil hru, vhazovat se bude po levici domácího gólmana.

08:19
    Ani Kämpfovo nahození z rohu kluziště se neujalo, načež hosté založili rychlý protiútok. Štajnochovo nahození od modré Genoni pouze vyrazil, poradil si však i s následnou dorážkou.

07:40
    Simon Moser se snažil najít na úrovni kruhů rozjetého Marka Arcobella, k němu ale skákavý pas vůbec nedoputoval.

06:55
    Schiechlův pokus od levého hrazení byl přizvednut do ochranné sítě, následovat bude komerční přestávka.

05:56
    Pallestrang našel v předbrankovém prostoru trestuhodně neobsazeného Hughese, ten ale pálil nepřesně!

05:02
    Gerberův pokus od modré byl zblokován, hosté už zakládají další rychlou protiakci.

04:09
    Leonardo Genoni zaváhal při rozehrávce za vlastní svatyní, salzburští hokejisté toho ale nedokázali využít.

03:20
    Domácí se ve vlastním oslabení vydali do přečíslení dva na jednoho. Simon Moser našel v předbrankovém prostoru Andrewa Ebbetta, ten ale nedokázal překonat Michaleka!

02:54
    Bernští se opět osvobozují, Regner se musí vrátit pro kotouč do středního pásma.

02:22
    Martinu Štajnochovi na modré čáře ujel kotouč do středního pásma, hra je tak přerušena a hosté musejí vyklidit pozice v útočné třetině.

01:28
    Právě Muršak (BRN) nyní zbytečně zahákoval soupeře v útočném pásmu, za což si vykoledoval dvouminutový trest.

00:57
    Jan Muršak se v útočném pásmu dostal k odraženému kotouči a bez váhání vypálil, Stephen Michalek si ale s jeho střelou bez potíží poradil.

00:01

SC Bern: Genoni (Caminada) – Almquist, Burren, Blum, Krüger, Gerber, Andersson, Gerber – Moser, Arcobello, Rüfenacht – Scherwey, Haas, Heim – Sciaroni, Bieber, Berger – Kämpf, Ebbett, Muršak – Grassi.

EC Red Bull Salzburg: Michalek (Herzog) – Regner, Heinrich, Štajnoch, Raymond, Pallestrang, Viveiros, Jakubitzka – Hughes, Duncan, T. Raffl – Winkler, Rauchenwald, Gazley – Huber, VandeVelde, Baltram – Harris, Schiechl, Hofkofler – Wappis.

Rozhodčí: Judakov, Eichmann – Kaderli, Fuchs.

EC RED BULL SALZBURK

Ambicióznímu Salzburku patří v domácí EBEL Lize až osmá příčka, v Lize mistrů by ale postup ze skupiny neměl Red Bull minout. Proti Bernu se ale Rakušanům dlouhodobě nedaří, klub z Mozartova města nad tímto soupeřem naposledy zvítězil v srpnu 2015. V úvodním měření sil s Bernem se po trefách hostujícího Arcobella a salzburského Štajnocha šlo do prodloužení, ve kterém švýcarskému celku vystřelil bonusový bod Sciaroni.

SC BERN

Klub, na jehož soupisce nalezneme jména jako Mark Arcobello, Simon Moser, Leonardo Genoni či Andrew Ebbett už má postup ze skupiny G jistý: dva zápasy před koncem má vedoucí Bern na třetí Växjö už osmibodový náskok. Švýcarský velkoklub ale stále bojuje o první příčku ve skupině, druhý Red Bull totiž na Bern ztrácí pouze dva body. Svěřenci kouče Kariho Jalonena před necelými dvěma týdny odehráli přátelský zápas proti New Jersey Devils a týmu z NHL podlehli až po prodloužení – 2:3.

Srdečně vítám všechny hokejové nadšence u sledování textového přenosu z atraktivního duelu hokejové Ligy mistrů, v němž se potkají první a druhý tým skupiny G: SC Bern a EC Red Bull Salzburk. Začínáme v 19:45, tak si to nenechte ujít!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 53. Muršak (Scherwey, Blum), rozh. náj. Haas – 40. Harris (Jakubitzka)