Tychy – Bolzano 5:3 (kon.) | Kometa Brno – Zug 2:3 (kon.) | Eisbären – Něman Grodno 4:1 (kon.)
Bern – Salzburg 2:1 (2:1 po s.n.) | Rouen – Norimberk 4:2 (kon.)
po s.n. (2:1)
SC Bern
2:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
EC Red Bull Salzburg
Středa 10.10.2018, 19:45 • Postfinance Arena • Hokejová Liga mistrů • Skupina G

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.

Srdečně vítám všechny hokejové nadšence u sledování textového přenosu z atraktivního duelu hokejové Ligy mistrů, v němž se potkají první a druhý tým skupiny G: SC Bern a EC Red Bull Salzburk. Začínáme v 19:45, tak si to nenechte ujít!

SC BERN

Klub, na jehož soupisce nalezneme jména jako Mark Arcobello, Simon Moser, Leonardo Genoni či Andrew Ebbett už má postup ze skupiny G jistý: dva zápasy před koncem má vedoucí Bern na třetí Växjö už osmibodový náskok. Švýcarský velkoklub ale stále bojuje o první příčku ve skupině, druhý Red Bull totiž na Bern ztrácí pouze dva body. Svěřenci kouče Kariho Jalonena před necelými dvěma týdny odehráli přátelský zápas proti New Jersey Devils a týmu z NHL podlehli až po prodloužení – 2:3.

EC RED BULL SALZBURK

Ambicióznímu Salzburku patří v domácí EBEL Lize až osmá příčka, v Lize mistrů by ale postup ze skupiny neměl Red Bull minout. Proti Bernu se ale Rakušanům dlouhodobě nedaří, klub z Mozartova města nad tímto soupeřem naposledy zvítězil v srpnu 2015. V úvodním měření sil s Bernem se po trefách hostujícího Arcobella a salzburského Štajnocha šlo do prodloužení, ve kterém švýcarskému celku vystřelil bonusový bod Sciaroni.

SC Bern: Genoni (Caminada) – Almquist, Burren, Blum, Krüger, Gerber, Andersson, Gerber – Moser, Arcobello, Rüfenacht – Scherwey, Haas, Heim – Sciaroni, Bieber, Berger – Kämpf, Ebbett, Muršak – Grassi.

EC Red Bull Salzburg: Michalek (Herzog) – Regner, Heinrich, Štajnoch, Raymond, Pallestrang, Viveiros, Jakubitzka – Hughes, Duncan, T. Raffl – Winkler, Rauchenwald, Gazley – Huber, VandeVelde, Baltram – Harris, Schiechl, Hofkofler – Wappis.

Rozhodčí: Judakov, Eichmann – Kaderli, Fuchs.

00:01

00:57
    Jan Muršak se v útočném pásmu dostal k odraženému kotouči a bez váhání vypálil, Stephen Michalek si ale s jeho střelou bez potíží poradil.

01:28
    Právě Muršak (BRN) nyní zbytečně zahákoval soupeře v útočném pásmu, za což si vykoledoval dvouminutový trest.

02:22
    Martinu Štajnochovi na modré čáře ujel kotouč do středního pásma, hra je tak přerušena a hosté musejí vyklidit pozice v útočné třetině.

02:54
    Bernští se opět osvobozují, Regner se musí vrátit pro kotouč do středního pásma.

03:20
    Domácí se ve vlastním oslabení vydali do přečíslení dva na jednoho. Simon Moser našel v předbrankovém prostoru Andrewa Ebbetta, ten ale nedokázal překonat Michaleka!

04:09
    Leonardo Genoni zaváhal při rozehrávce za vlastní svatyní, salzburští hokejisté toho ale nedokázali využít.

05:02
    Gerberův pokus od modré byl zblokován, hosté už zakládají další rychlou protiakci.

05:56
    Pallestrang našel v předbrankovém prostoru trestuhodně neobsazeného Hughese, ten ale pálil nepřesně!

06:55
    Schiechlův pokus od levého hrazení byl přizvednut do ochranné sítě, následovat bude komerční přestávka.

07:40
    Simon Moser se snažil najít na úrovni kruhů rozjetého Marka Arcobella, k němu ale skákavý pas vůbec nedoputoval.

08:19
    Ani Kämpfovo nahození z rohu kluziště se neujalo, načež hosté založili rychlý protiútok. Štajnochovo nahození od modré Genoni pouze vyrazil, poradil si však i s následnou dorážkou.

09:03
    Po Duncanově nahození Leonardo Genoni pro jistotu přerušil hru, vhazovat se bude po levici domácího gólmana.

10:01
    Polovina první části je za námi a hosté jsou zatím mírně aktivnějším týmem, dosud největší šanci měl ale na hokejce bernský Andrew Ebbett.

10:56
    Pallestrang si najel s pukem do mezikruží, odkud se mu ale nepodařilo vystřelit a kotouč je nyní v rohu kluziště.

11:50
    Genoni teď zasáhl dosti nejistě po Regnerově nahození od modré, hokejisté rakouského celku ještě mohou pokračovat v kombinaci v útočném pásmu.

12:32
    To platí i nadále, Krügerovi se totiž nepodařilo vyhodit kotouč ze třetiny a Genoni musel krátce poté znovu zasahovat.

13:29
    VandeVeldeho střela od modré byla sražena na zadní hrazení, bývalý útočník Philadelphie Flyers ale následně vybojoval puk zpět pro sebe.

14:43
    Rüfenacht ujel po levém křídle a poté z kruhu tvrdě vypálil, Michalek si ale připsal výtečný zákrok!

15:28
    Anderssonovo nahození od modré bylo zblokováno, hokejisté rakouského klubu ale poté jen nahodili puk do útočné třetiny a odjeli střídat.

16:15
    V závěru první třetiny se na ledě nic převratného neděje, ani jednomu týmu se nedaří kloudně rozehrát.

17:08
    Po trmě-vrmě v bernském pásmu seodraženého kotouče ujal Burren, už se mu ale nepodařilo přesně rozehrát.

18:02
    Dominique Heinrich se zničehonic dostal ke střele z mezikruží, ta ale byla zblokována, a Genoni tak zasahovat nemusel.

18:52
    Na střely na branku je to už 11:4 ve prospěch Salzburku, Red Bull je zatím jasně aktivnějším týmem.

19:26
    Pallestrangova rána od modré byla sražena mimo Genoniho dosah a domácí poté vyhodili kotouč do bezpečí, to už běží poslední minuta první třetiny.

20:00

Úvodní dvacetiminutovka je minulostí a do kabin se jde za bezbrankového stavu. Sledovali jsme hokej s minimem přerušení a šancemi na obou stranách. Leč byl Red Bull střelecky výrazně aktivnější, také domácí párkrát zahrozili – šance Ebbetta a Rüfenachta na straně Bernu a Hughese na straně hostů ale zůstaly nevyužity.

Další třetina začne přibližně v 19:31.

20:01

20:57
    Na začátku druhé třetiny se na ledě nic převratného neděje, ani jednomu týmu se nedaří kloudně rozehrát a puk má nyní ve své moci Dominique Heinrich.

21:49
    Svěřenci Kariho Jalonena se usadili v útočném pásmu, nakonec z toho ale pramenila pouze zblokovaná střela Sciaroniho z rohu kluziště.

22:28
    VandeVeldemu se nepodařilo vyhodit kotouč z pásma, na pomoc mu ale přispěchal Huber, a hosté si tak nakonec poradili.

23:23
    Thomas Rüfenacht to zkusil z vrcholu kruhů, Stephen Michalek ale jeho střelu bez problémů skryl.

24:16
    Muršak obkroužil odkrytou hostující svatyni a poté nabil na gól Ebbettovi, ten ale ve stoprocentní šanci selhal!

24:39
    Michalek si teď připsal další důležitý zákrok proti ráně Jana Muršaka! Americký brankář ve službách Red Bullu dnes zatím chytá skvěle.

25:58
    Bern si zahraje svou první přesilovku, Alexander Pallestrang (SLZ) půjde pykat na dvě minuty za podrážení.

26:36
    Střílená přihrávka Marca Arcobella byla přizvednuta do ochranné sítě, následovat bude buly po Michalekově levé ruce.

27:28
    Jan Muršak se dostal do samostatného úniku, tváří v tvář Michalekovi ale neuspěl!

27:49
    Muršak byl následně faulován Danielem Jakubitzkou (SLZ), ten tak půjde pykat na dvě minuty za sekání.

28:25
    Almquistovu dělovku od modré americký brankář v salzburských službách vyrazil a hosté se poté osvobodili.

29:06
    Z tribun se ozývá pískot poté, co byl Simonu Moserovi odpískán těsný ofsajd. I tak se pochopitelně bude vhazovat ve středním pásmu.

30:08
    Krátce po Jakubitzkově návratu na led se Alain Berger (BRN) provinil podrážením, přesilovku si tak nyní zahrají pro změnu hosté.

30:08
    Ještě předtím ale dojde na další komerční přestávku.

30:08
    Tak nakonec bude následovat hra ve čtyřech na obou stranách, dvouminutový trest za zdržování hry totiž dostal Ryan Duncan (SLZ)

30:59
    Martin Štajnoch ztratil rovnováhu ve vlastním pásmu, včas jej ale zastoupil vracející se Thomas Raffl.

31:50
    Muršak zavezl puk do útočné třetiny a poté nabil na střelu Anderssonovi, s jeho projektilem si ale Stephen Michalek poradil.

32:28
    Duncan i Berger už jsou zpět na ledové ploše, ani při situaci čtyři na čtyři se ani jednomu týmu nepodařilo skórovat.

32:51
    Harris to zkusil z vrcholu kruhů, Leonardo Genoni ale přerušil hru a následovat bude komerční brejk.

33:46
    Hughes se v předbrankovém prostoru dostal k odraženému kotouči, zakončení mu ale nevyšlo podle představ.

34:29
    Domácím se ve druhé třetině podařilo vyrovnat manko ve střelách na branku, na ty je to aktuálně 17:17.

35:32
    Leonardo Genoni byl opět v permanenci, s Hofkoflerovým pokusem z otočky si ale bez větších problémů poradil.

36:45
    V závěru druhé třetiny mají hosté více ze hry, do šancí se ale v posledních minutách nedostávají.

37:40
    Pallestrang to nyní zkusil od modré, ani on ale na Leonarda Genoniho nevyzrál.

38:32
    Svěřencům Kariho Jalonena se nepodařilo kloudně rozehrát, hosté nyní mohou založit další protiútok.

39:12
    Salzburg právě vstřelil branku!
    A ten nakonec znamená úvodní gól zápasu! Skvěle to udělal Daniel Jakubitzka, který našel v předbrankovém prostoru volného BRANTA HARRISE. Ten poté prokázal své střelecké instinkty a nedal Genonimu šanci. Asistence: Daniel Jakubitzka.
    39:12 Brant HARRIS - 0:1

40:00

Zatímco v úvodní dvacetiminutovce měl Red Bull střeleckou převahu, v té druhé i svěřenci Kariho Jalonena zasypali Stephena Michalka sprchou střeleckých pokusů. Oba brankáři byli dlouho bezchybní, až v samotném závěru druhé periody poslal Salzburk do vedení Brant Harris.

Další třetina začne přibližně ve 21:20.

40:01

40:33
    Rüfenachtův pas na Marca Arcobella postrádal přesnost, kotouč skončil v rohu kluziště a Salzburští teď mohou v klidu rozehrát.

41:19
    Blum to zkusil z vrcholu levého kruhu, jeho projektil si ale Stephen Michalek bez potíží pohlídal.

42:18
    Duncan se teď zničehonic dostal k bekhendovému zakončení z velmi zajímavé pozice, Genoni ale svůj levý beton vykopl včas.

43:17
    Daniele Grassi (BRN) stráví příští dvě minuty na trestné lavici za podrážení.

44:09
    Robert Raymond to zkusil od modré, Leonardo Genoni měl ale dobrý výhled a bez potíží zasáhl.

45:02
    Grassiho trest už je téměř u konce, domácím se nyní navíc podařilo vyhodit kotouč do bezpečí.

45:52
    Rüfenacht to zkusil z vrcholu pravého kruhu a Michalek toho moc neviděl, přesto se mu podařilo vleže zakročit.

47:00
    Po komerční přestávce si hosté zahrají další přesilovku, Tristan Scherwey (BRN) usedne za katr na dvě minuty za vysokou hůl.

47:44
    Hughes jen nahodil puk do útočné třetiny, načež svěřenci Kariho Jalonena opět vyhodili kotouč až k Michalekovi.

48:35
    Štajnochův pokus od modré byl zblokován, načež domácí znovu dostali kotouč do bezpečí.

49:22
    Tristan Scherwey se okamžitě po návratu z trestné lavice zapojil do hry a vydal se kupředu po pravém křídle, jeho bekhendový pokus ale trefil jen vyrážečku Stephena Michaleka.

50:14
    Domácím hokejistům zbývá na vstřelení už jen necelých deset minut, další akci Bernu teď po levé straně zakládá Grassi.

51:20
    Právě Daniele Grassi se nyní dostal ke střele, jeho přízemní pokus ale Michalek snadno vyrazil.

52:37
    Bern právě vstřelil branku!
    Bernští se dočkali, je vyrovnáno! Po Blumově nahození od modré se v předbrankovém prostoru kotouč nakonec odrazil na hokejku JANA MURŠAKA a zkušený Slovinec zakončil neomylně. Asistence: Tristan Scherwey a Eric Blum.
    52:37 Jan MURŠAK - 1:1

53:26
    Stephen Michalek teď pro jistotu přerušil hru, následovat bude komerční přestávka.

54:09
    Pallestrang od modré pálil nepřesně, Burren s Anderssonem nyní mají spoustu času na založení protiútoku.

55:04
    Právě Andersson to nyní zkusil od modré, Stephen Michalek ale dokázal ve skrumáži těl před jeho svatyní najít letící puk a přerušil hru.

56:23
    Hostující gólman Stephen Michalek (SLZ) teď byl přísně vyloučen za zdržování hry, Bernští tak budou mít možnost dostat se v přesilovce do vedení.

57:02
    Simon Moser se zničehonic zjevil s kotoučem na hokejce před Michalekem, vůbec se mu ale nepodařilo vystřelit!

57:29
    Pokus Andrewa Ebbetta si hostující brankář pohlídal a přerušil hru.

58:26
    Michalekův trest za zdržování hry je u konce, do třetí sirény už zbývá jen minuta a půl.

59:15
    Thomas Raffl zavezl kotouč do útočné třetiny, v rohu kluziště ale o něj nakonec přišel.

60:00

Trefa Jana Muršaka z 53. minuty zápasu zajistila Bernu potřebný bod k definitivnímu zajištění prvního místa ve skupině, o držiteli bonusového bodu se za pár okamžiků rozhodne v prodloužení.

60:01

60:36
    V prvním střídání se ani jeden tým k ničemu nedostal, Robert Raymond teď vyčkává na dostřídávající spoluhráče.

60:55
    Jan Muršak se zničehonic zjevil před Michalekem, z bezprostřední blízkosti ale pálil nepřesně!

61:49
    VandeVelde zavezl puk do útočné třetiny a poté ho přenechal Hughesovi, ten ale o kotouč vzápětí přišel.

62:43
    Leonardo Genoni vykopl Harrisovu střelu betonem, Blum s Arcobellem už zakládají protiútok.

63:31
    Tristan Scherwey obkroužil salzburskou svatyni a poté z otočky vypálil, domácí forvard ale v klíčový moment ztratil rovnováhu a jeho pokus byl značně nepřesný.

64:18
    Ani Rüfenacht bekhendovou střelou neuspěl, domácí ale ještě udrželi kotouč v útočném pásmu. To už se rozběhla poslední minuta prodloužení.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani pětiminutové prodloužení o vítězi nerozhodlo, následovat tak budou samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Jako první se rozjel Haas, jemuž ale kotouč sjel z čepele a domácí forvard tak ani nevystřelil.

1. série
    0:0
    Autor jediného gólu Red Bullu Brant Harris pálí nad.

2. série
    0:0
    Podobným způsobem to nyní zkoušel i Andrew Ebbett, také on ale přestřelil.

2. série
    0:1
    Alexander Rauchenwald to provedl skvěle a posílá hosty do vedení!
    Alexander RAUCHENWALD

3. série
    1:1
    Jan Muršak nic nevymýšlel a přesnou střelou překonal Michaleka. Je vyrovnáno!

3. série
    1:1
    Genoni teď měl štěstí, pokus Dominiquea Heinricha totiž zastavilo břevno!

4. série
    1:1
    Čtvrtou sérii začal Mark Arcobello, který pálil nepřesně.

4. série
    1:1
    Ani Viveiros svůj nájezd neproměnil, do páté série se tak jde za stavu 1:1.

5. série
    1:1
    Justin Krüger svůj forhendový blafák nedotáhl do úspěšného konce, Hughes teď může rozhodnout!

5. série
    1:1
    To se mu ale nepodařilo – a nájezdy pokračují.

6. série
    1:1
    Forhendovou střelu Thomase Raffla Genoni polapil.

6. série
    2:1
    Je rozhodnuto! Gaëtan Haas napravil svou chybu z první série a v té šesté skvěle provedeným blafákem rozhoduje o výhře Bernu.

V samostatných nájezdech zvítězil tým SC Bern.
    Autorem vítězné branky je GAËTAN HAAS.
    Gaëtan HAAS - 2:1

Utkání skupiny G mezi Bernem a Salcburkem nenabídlo kdovíjak atraktivní podívanou, zápas byl ale dramatický až do konce. Na úvodní trefu Harrise z druhé třetiny odpověděl sedm minut před koncem základní hrací doby Jan Muršak. Stav 1:1 vydržel až do samostatných nájezdů, v nichž až v šesté sérii rozhodl o vítězství Bernu Gaëtan Haas.

Děkuji za pozornost a příště na počtenou! (22:12:59)

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 53. Muršak (Scherwey, Blum), rozh. náj. Haas – 40. Harris (Jakubitzka)