Orange 20 – Detva 1:3 (kon.) | Žilina – Miskolc 4:1 (kon.)
MsHK Žilina
4:1 (3:1, 1:0, 0:0)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
Čtvrtek 18.10.2018, 17:00 • Tipsport Aréna Žilina. • Tipos Extraliga (SR) • 13. kolo

Hokejisté Žiliny po dvou porážkách zabrali a zaslouženě vyhráli. Vítězství domácích se zrodilo už v první třetině, kdy si vypracovali dvoubrankový náskok. Zisk tří bodů pak v prostředním dějství ještě pečetil svou druhou brankou v utkání Hvila. Žilina si polepšila na 16 bodů a posunula se na devátou příčku tabulky, naopak DVTK Miškovec prohrál už pošesté v řadě a aktuálně je na předposlední dvanácté příčce Tipsport Ligy se 14 body.
    Tímto se s vámi pro dnešek loučím, hezký večer. (19:31:26)

59:34
    Symbolická snaha DVTK už nepovede ani ke snížení.

58:01
    Běží poslední dvě minuty základní hrací doby, utkání už se dohrává.

57:00
    Hosté z Maďarska jsou teď sice aktivnější, ale zatím se jim nedaří ani snížit. Dnešní zápas se zdá být rozhodnutý.

56:01
    Domácí přežili i třetí oslabení ve třetí třetině. Trenér DVTK navíc poslal Adorjána zpátky do brány, pokračujeme v pěti na obou stranách.

55:30
    Hosté se teď nemohou usadit v pásmu, Žilina dobře napadá jejich rozehrávku.

54:25
    Hosté to zkoušejí v šesti proti čtyřem! Střelu Milama ale Mikoláš kryl.

54:01
    Oddechový čas pro hosty.

54:01
    Vyloučení v týmu MsHK Žilina (Pastor – 2 min., vysoká hůl).

53:17
    Střela Pétera Vinczeho skončila v rukavici Mikoláše.

53:10
    Do konce utkání zbývá necelých sedm minut a zdá se, že je rozhodnuto. Hokejisté DVTK v přesilovce šanci na snížení promrhali.

52:33

52:10
    Domácí vyhazují.

51:50
    Závar před vlastní brankou teď Žilina přežila s velkou dávkou štěstí, puk zůstal pod betonem Mikoláše.

50:33
    Vyloučení v týmu MsHK Žilina (Huna – 2 min., podrážení).

49:07
    Domácí obránce Jiří Kučný vystihl přihrávku Panceho a ujížděl sám na Adorjána, ale ten jeho střelu z větší dálky kryl. Kučný už se evidentně bál, že ho hostující obránci dostihnou.

48:57
    Žilina hraje opatrně, nikam se nežene a hlídá si svůj tříbrankový náskok. S výjimkou velké šance Kulmaly si zatím hosté žádnou velkou šanci na snížení nevytvořili.

46:50

Pavel Pubal

Branky a nahrávky: 4. Podešva (Bárta, Kučný), 15. Síkela (Bárta, Podešva), 15. Hvila (Jenčík, Matějka), 33. Hvila (Matějka) – 6. Milam (Kulmala)

MsHK Žilina: Mikoláš (Horčička) – Kučný, Jankovič, Pastor, Bagin, Piegl, Matějka, Mendrej, Zhilin – Bárta, Podešva, Síkela – Jenčík, Milý, Huna – Beránek, Ručkay, Hvila – Hrazdíra, Ondruš, Rehák.
    DVTK Jegesmedvék Miškovec: Adorján (Duschek) – Crawford, Kiss, Szirányi, Slovák, Láda, Milam, Rusk – Miskolczi, Harrison, Magosi – Pance, Vas, Kulmala – Somogyi, Loiseau, Hajós – Ritó, Galanisz, Vincze.

Rozhodčí: Snášej, Valach – Kacej, Orolin.