Columbus – Philadelphia 6:3 (kon.) | New Jersey – Colorado 3:5 (kon.) | Toronto – Pittsburgh 0:3 (kon.)
Tampa – Detroit 3:1 (kon.) | Winnipeg – Vancouver 4:1 (kon.) | Chicago – Arizona 1:4 (kon.)
Edmonton – Boston 3:2 (po pr.) | Los Angeles – NY Islanders 2:7 (kon.) | San Jose – Buffalo 5:1 (kon.)
Tampa Bay Lightning
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Detroit Red Wings
Pátek 19.10.2018, 01:30 • Amalie Arena, Tampa • NHL

Domácí celek i díky dobré práci brankáře vyhrává tento zápas 3:1. Tampa se prosadila jako první, hosté pak dokázali ve druhé třetině vyrovnat. Vítěznou branku zaznamenal Steven Stamkos. V předposlední minutě pak trefil domácí Alex Killorn prázdnou branku. Tampa byla střelecky aktivnější 31:30. (04:26:07)

1. Andrej Vasilevskij (TBL) 29 zák., 1 gól, 96,7%
    2. Steven Stamkos (TBL) 1+0
    3. Jimmy Howard (DET) 28 zák., 2 góly, 93,3%

Československá stopa v utkání:
    Ondřej Palát (TBL) 0+1, 0 střel, čas na ledě 15:55

59:33
    Anthony Cirelli se pokoušel dostat do střelecké pozice, ale obránce mu sebral puk.

59:21
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Braydon Coburn – 2 min., sekání).
    58:53 Alex KILLORN - 3:1

58:53
    Tampa právě vstřelila branku!
    Domácí celek trefuje ze středního pásma prázdnou branku, a tak navyšuje své vedení na dva góly. Trefuje se ALEX KILLORN. Asistence: Ryan McDonagh.

58:41
    Hosté mají kotouč za svou brankou.

58:22
    Anthony Cirelli se málem dostal sám před branku, ve finální fázi mu puk sebral obránce.

58:00
    Až nyní míří Jimmy Howard na střídačku. Drama začíná.

57:40
    Hosté se nemohou dostat do útočného pásma, brankář tak zůstává v brance.

56:32
    Buly před domácí brankou, puk získala Tampa, která otáčí směr hry.

56:25
    Andrej Vasilevskij přerušuje hru, vhazovat se bude tři a půl minuty před koncem třetí třetiny před jeho brankou.

56:13
    Jimmy Howard přerušil hru, Dan Girardi pálil od modré čáry.

55:27
    Joe Hicketts rozehrává od své branky, domácí celek hraje velmi dobře, naopak hosté zatím nemohou vytvořit tlak potřebný k vyrovnání.

54:50
    K velké nevoli publika se píská icing proti domácím.

54:21
    Dan Girardi hledal spoluhráče před brankou, ten však zakončit nedokázal.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 8. B. Point (Gourde, Palát), 36. Stamkos (Kučerov, Sergačjov), 59. Killorn (McDonagh) – 27. Glendening (Daley, Abdelkader)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Hedman, Girardi, McDonagh, Strålman, Coburn, Sergačjov – Gourde, Stamkos, B. Point – Palát, T. Johnson, Kučerov – Killorn, Cirelli, Joseph – Callahan, Paquette, J. T. Miller.
    Detroit Red Wings: Howard (J. Bernier) – Kronwall, Cholowski, Daley, Hicketts, Jensen – Helm, D. Larkin, Nyquist – Bertuzzi, Nielsen, Athanasiou – Rasmussen, Glendening, Abdelkader – Vanek, Ehn, Mantha – Witkowski.

Rozhodčí: Charron, Schlenker – MacPherson, Nagy

Diváci: 19 092