Chabarovsk – Kazaň 2:4 (kon.) | Kunlun – N.Novgorod 1:2 (0:1 po s.n.) | Barys – Viťaz 3:1 (kon.)
Jokerit – Spartak Moskva 4:3 (po pr.) | Riga – Petrohrad 1:2 (kon.) | HC Slovan – CSKA Moskva 0:9 (kon.)
Dinamo Riga
1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
SKA Petrohrad
Pátek 26.10.2018, 18:30 • Arena Riga • KHL

Hostující celek vyhrál tento dramatický zápas 2:1, rozhodující branku zaznamenal Patrik Hersley. Domácí se v závěru pokoušeli o vyrovnání, ale vlastní nedisciplinovaností se o výraznější šanci připravili, hráli totiž dlouhou dobu jen ve třech. Petrohrad byl střelecky aktivnější 46:22. (20:54:41)

59:54
    Domácí ve čtyřech.

59:34
    Anton Bělov pálil a jeho ránu kryje brankář.

59:00
    Pět na tři hrají hosté, probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině.

58:58
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Kevin Clark – 2 min., sekání).

58:47
    Hosté hrají přesilovou hru, kombinují v útočném pásmu a ránu kryje Timur Biljalov.

58:30
    Emils Gegeris se při vlastním oslabení dostal do útočného pásma, ale minul branku.

58:00
    Probíhající poslední dvě minuty hry ve třetí třetině, hosté hrají přesilovku.

57:54
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Kristaps Sotnieks – 2 min., podrážení).

57:42
    Timur Biljalov se štěstím kryje kotouč po krásné individuální akci soupeře. Oleg Li málem přidal třetí branku svého celku.

56:45
    Hosté vybojovali kotouč, a tak jej rychle dostávají daleko od své branky.

56:16
    Na výraznější šanci v této pasáži hry čekáme.

55:47
    Gunars Skvorcovs to zkoušel individuálně, Jarna Koskirantu ale překonat nedokázal, a tak kotouč mají hráči Petrohradu.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině.

54:25
    Mathew Maione bojoval v útočném pásmu o kotouč. Ten získal jeho spoluhráč, rána Meiji byla nepřesná.

54:14
    Hra je nyní přerušena, po zakázaném uvolnění se bude vhazovat v obranném pásmu SKA.

53:04
    Maxim Karpov pálil od modré čáry mimo branku. Jeho projektil možná ještě někdo tečoval.

52:06
    Už jsme ve druhé polovině hry ve třetí třetině a hostující celek vede o jednu branku.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 21. Videll – 21. Gavrikov (Karpov, Dacjuk), 45. Hersley (N. Gusev)

Dinamo Riga: Biljalov (Gudlevskis) – Ališauskas, Sotnieks, Maione, Zanetti, Aljajev, Šulenin, Gimajev, Berzinš – Batna, Gegeris, Meija – Videll, Darzinš, M. Redlihs – Clark, Skvorcovs, Pavlovs – Myttynen, Marenis, Džerinš.
    SKA Petrohrad: Šesťorkin (Hellberg) – Hersley, Gavrikov, A. Bělov, Zub, Zemčonok, Chafizullin, Galeňuk – Karpov, Dacjuk, N. Gusev – Kručinin, Děrgačov, Barabanov – S. Plotnikov, Koskiranta, Kuzmenko – O. Li, Kablukov, V. Tichonov – M. Malcev.

Rozhodčí: Oskirko, Fatajev – Gordenko, Sysujev