Vladivostok – Kazaň 1:5 (kon.) | Barys – Novosibirsk 5:2 (kon.) | Ufa – Viťaz 2:1 (kon.)
Jekatěrinburg – Spartak Moskva 2:1 (po pr.) | Jokerit – Čerepovec 3:2 (kon.) | Omsk – N.Novgorod 1:3 (kon.)
HC Slovan – Petrohrad 0:7 (kon.)
Barys Nur-Sultan
5:2 (2:0, 2:2, 1:0)
HC Sibir Novosibirsk
Neděle 28.10.2018, 12:00 • Barys Arena • KHL

Přeju hezký zbytek dne a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (14:15:37)

Sledovali jsme utkání mezi Barysem Astanou a Novosibirskem, který končí jasnou výhrou domácích 5:2. Jako první se prosadil Bochenski, na něhož navázal Cormier. Obě branky padly v přesilové hře. Ve druhé třetině hosté srovnali na 2:2 zásluhou Šarova a Zyrjanova, jenže o minutu později vstřelil vítěznou branku Starčenko. Poté se prosadili Valk a Dietz a domácí si připisují pátou výhrou v řadě, což je posouvá na pátou příčku, Novosibirsk zůstává poslední.

Československá stopa v utkání:
    Dominik Hrachovina: náhradník

Střely ve třetí třetině: 14-5
    Střely celkem: 35-27

59:36
    Domácí hráči drží puk na svých hokejkách a zápas se už jenom sporadicky dohrává.

58:58
    Domácí v plném počtu. Barys Astana ubránila i své páté oslabení v tomto utkání a ve všech aspektech hry si dnes vylepšili statistiky.

58:23
    Ve svém vlastním oslabení se domácí pokouší hrát, jako kdyby byli v plném počtu. To jasně ukazuje jejich dnešní dominanci. Kromě nepovedené dvouminutovky působí jistým dojmem.

58:00
    Poslední dvě minuty základní hrací doby a zároveň i celého utkání.

57:54
    Astana se opět bez problémů ubránila a celá obranná čtveřice jde spořádaně střídat.

56:58
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Valerij Orechov – 2 min., hákování).

56:35
    Alichan Asetov zavedl puk do útočného pásma. Jako člen čtvrté formace se chtěl předvést, jenže obrana Novosibirsku ho ubránila.

55:57
    Hosté na dlouhou dobu zamkli svého soupeře na svou třetinu, jenže opět kombinovali pouze u mantinelů.

55:07
    Domácí v plném počtu. Astana se v pohodě ubránila a je pět minut od dalších dvou bodů do tabulky.

54:32
    Novosibirsku se zatím ani tato přesilová hra vůbec nedaří a potvrzují, že na vítězství nemají nárok.

53:07
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Curtis Valk – 2 min., podrážení).

52:31
    Novosibirsk už začíná působit odevzdaným dojmem. Astana potvrzuje, že v letošní sezóně je na domácím hřišti hodně silná.
    51:51 Darren DIETZ - 5:2

51:51
    Astana právě vstřelila branku!
    A je nejspíš rozhodnuto! Autorem branky je DARREN DIETZ, který dostal perfektní pas od Starčenka a prudkou ranou nedal Taylorovi šanci. Asistence: Roman Starčenko a Patrice Cormier.

Ondřej Klos

Branky a nahrávky: 9. Bochenski (Valk, Boyd), 20. Cormier (R. Starčenko, A. Petersson), 37. R. Starčenko (M. Semjonov, A. Petersson), 38. Valk (Michajlis), 52. Dietz (R. Starčenko, Cormier) – 34. Šarov (J. Peltola), 35. Zyrjanov (K. Alexejev, Bertrand)

Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Hrachovina) – Blacker (A), Dallman, Orechov, Dietz, Klimontov, Makljukov (A), M. Semjonov, Danijar – Bochenski (C), Boyd, Frattin – R. Starčenko, Cormier, A. Petersson – Ševčenko, Valk, Michajlis – Akolzin, Sagadejev, Asetov.
    HC Sibir Novosibirsk: D. Taylor (Krasikov) – K. Alexejev (A), Loginov, Vorobej, Piganovič (C), Savčenko, Ignatovič, Demidov, Morozov – J. Peltola (A), V. Komarov, Šarov – Michajlov, Sajustov, Kazakov – Tkačenko, Romancev, A. Jakovlev – Zyrjanov, Pešechonov, Bertrand.

Rozhodčí: Alexej Ravodin, Sergej Kulakov