Palmeiras – Boca Juniors 2:2 (kon.)
SE Palmeiras
2:2 (0:1)
CA Boca Juniors
Čtvrtek 01.11.2018, 01:45 • Allianz Parque, Sao Paulo • Copa Libertadores • Semifinále

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (03:44:54)

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 7:7. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 17:17.

Je konec. Odveta sice skončila remízou 2:2, ovšem Boca Juniors vyhrála v prvním zápase 2:0 a celkově tak 4:2 a je to právě argentinský tým, který postupuje do finále!
    Už v 10. minutě se Palmeiras radovali z branky, ovšem ta nakonec nebyla uznána díky ofsajdu. O dvě minuty později chytil brankář Weverton střelu na brankové čáře a měl tak velké štěstí. Ovšem v 18. minutě předvedl argentinský tým skvělou akci, na jejímž konci zakončoval v malém vápně Ramon Abila a hosté se dostali do vedení.
    V 53. minutě srovnal Luan, který po prodloužené hlavičce Mela prostřelil vše co mu stálo v cestě. A v 61. minutě to pro brazilský tým vypadalo alespoň trochu nadějně, jelikož Palmeiras získalo penaltu, kterou suverénně proměnil Gómez. Ale následně přišla studená sprcha, protože v 70. minutě vypálil excelentní střelu k levé tyči Benedetto a pohřbil tak veškeré šance domácích. Konec utkání už nic nenabídl a Boca Juniors tak postupuje do finále Copa Libertadores.

90+5

90+5
    Lavička Boca Juniors už stojí na nohách a slaví postup do finále Copa Libertadores.

90+4
    Obránce Magallan se skvěle vrátil a odkopl přihrávku do běhu ze strany domácích.

90+3
    Deyverson ještě za svůj faul z frustrace uviděl kartu žluté barvy.

90+2
    Nyní Deyverson orazítkoval břevno hostující brány, ale nacházel se v jasném třímetrovém ofsajdu.

90+2
    A opět centr Palmeiras odhlavičkoval pouze hostující obránce.

90+1
    Rozhodčí nastavuje pět minut navíc.

90
    Posléze tak dopadl také pokus domácích a Rossi bez problémů chytil míč.

89
    Boca Juniors se dostala dopředu po pravé straně, ale následná přihrávka byla nepřesná.

88
    Nyní domácí získali další roh, po kterém přišlo zakončení, ale to letělo jen nad hostující svatyní.

87
    Posléze získalo Palmeiras rohový kop, ovšem aktivita domácích vyprchala po druhém obdrženém gólu.

86
    Ani tato střela domácího hráče nic nepřinesla, jelikož byla zblokována.

85
    Pokus domácího hráče letěl hodně mimo vedle hostující svatyně a utkání se tak už pouze dohrává.

84
    Nyní navíc přišel faul z domácí strany a hostující brankář tak bude rozehrávat na hranici svého vápna.

83
    Tribuny tady v Sao Paulu, oproti stavu 2:1 pro domácí, nyní dost ztichly, jelikož je o postupujícím na 99% rozhodnuto.

82
    Boca Juniors získala volný kop, ale ten po neúspěšném centru nic nepřinesl.

Michal Raška

Branky: 53. Luan (Melo), 61. Gómez (pen.) – 18. Abila (Villa), 70. Benedetto (Pérez)

Karty:   27. Melo (PMS), 41. Luan (PMS), 76. Gómez (PMS), 90+3. Deyverson (PMS) – 57. Abila (BCJ), 67. Pérez (BCJ)

SE Palmeiras: Weverton – Mayke, Luan, Gómez, Diogo Barbosa – Felipe Melo (76. Gustavo Scarpa), Bruno Henrique (46. Moisés) – Willian (63. Borja), Lucas Lima, Dudu – Deyverson
    Náhradníci: Fernando Prass – Edu Dracena, Borja, Thiago Santos, Moisés, Victor Luis, Gustavo Scarpa

CA Boca Juniors: Rossi – Jara, Izquierdoz, Magallán, Olaza – Barrios – Villa, Nández, Pérez (81. Gago), Pavón (74. Zárate) – Ábila (62. Benedetto)
    Náhradníci: Lampe – Goltz, Benedetto, Tévez, Zárate, Buffarini, Gago

Rozhodčí: W. Roldán – A. Guzmán, J. León