Česko – Švédsko 5:6 (kon.)
Česko
5:6 (2:2, 2:0, 1:4)
Švédsko
Čtvrtek 01.11.2018, 23:00 • Patrick Connors Rec Complex, Blacks Harbour • Reprezentace do 17 let

Svěřenci trenéra Karla Berana se teď vrátí k tréninku, neoficiální mistrovství světa v kategorii U17 odstartují v Saint John až v nedělních 17 hodin našeho času zápasem proti Spojeným státům. Pro tuto chvíli dobrou noc. (02:15:36)

Výsledky ostatních přípravných zápasů:

Kanada Black – Finsko 4:2 (Sussex)
    Kanada White – Rusko 5:4 po prodl. (Fredericton Junction)
    Kanada Red – USA 5:2 (St. Stephen)

To je velká škoda. Čeští hokejisté do 17 let měli generálku na World Hockey Challenge parádně rozehranou, po dvou třetinách vedli 4:2, jenže do 47. minuty dostali čtyři góly a tuhle ztrátu nedohnali. Věřme, že to nepoznamená jejich sebevědomí do startu turnaje.

59:14
    Česko právě vstřelilo branku!
    V poslední minutě ještě česká sedmnáctka sahá po naději, MICHAL GUT snižuje na 5:6. Asistence: Jan Cikhart, Jan Myšák.

52:51
    Vyloučení v týmu Švédsko (Daniel Ljungman – 2 min., krosček).

46:06
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    A bohužel to ještě není všechno... Češi teď úplně zmizeli z ledu a Nick Malík musí ze své branky lovit čtvrtý kotouč během pěti minut. Po gólu THEA NORDLUNDA je to 4:6. Asistence: Samuel Eriksson.

44:46
    Čeští hokejisté nabídli soupeři teprve druhou přesilovku, ale i ta končí gólem. Švédové dokonávají po zásahu ALEXANDERA HOLTZE bleskový obrat na 4:5! Asistence: Lucas Raymond.

43:24
    Vyloučení v týmu Česko (Jan Myšák – 2 min., hákování).

41:39
    Tak to je neuvěřitelné, Švédsko skóruje znovu po pouhých devíti sekundách a nadějný český náskok je pryč. Postaral se o to SAMUEL ERIKSSON – 4:4. Asistence: Helge Grans.

41:30
    Brzy po návratu do hry se Švédové vracejí zpět na dostřel, MATEUSZ SZUROWSKI snižuje na 4:3. Asistence: Daniel Ljungman, Hugo Styf.

27:22
    Třetí přesilovou hru už naši mladíci využívají před vypršením trestu a poprvé vedou o dva góly! "Litvínovskou" kombinaci zakončil přesnou střelou JAN MYŠÁK – 4:2. Asistence: Ondřej Baláž.

25:56
    Vyloučení v týmu Švédsko (Hugo Styf – 2 min., vražení na hrazení + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení).

23:36
    Další obrat je na světě, podruhé v utkání vede česká reprezentace. Do černého mířil JAKUB KONEČNÝ – 3:2. Asistence: Tomáš Chlubna, Martin Janda.

20:01

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 8. Rouha (Malát), 18. Bláha (Hampl), 24. Konečný (Chlubna, Janda), 28. Myšák (Baláž), 60. Gut (Cikhart, Myšák) – 9. Raymond (Kumlin), 15. Torgersson (Holtz, Stenman), 42. Szurowski (Ljungman, Styf), 42. Eriksson (Grans), 45. Holtz (Raymond), 47. Nordlund (Eriksson)

Česko: Malík (Bednář) – Bláha, Krutil, Hampl, Baláž, Talafa, Svach, Vacík – Malý, Konečný, Macháček, Malát, Cikhart, Janda, Ivan, Chlubna, Novák, Mácha, Gut, Rouha, Myšák.
    Švédsko: Clang (Wallstedt) – Andrae, W. Eriksson, Grans, Nordlund, Styf, Johannesson, Kumlin – Magnusson, Ljungman, Hedlund, Torgersson, Hallén, Ekmark, Stenman, Nybeck, Sohrner, S. Eriksson, Szurowski, Holtz, Raymond.