Montreal – Tampa 1:4 (kon.) | Washington – Dallas 3:4 (po pr.) | NY Islanders – New Jersey 3:0 (kon.)
Pittsburgh – Toronto 0:5 (kon.) | Detroit – Edmonton 3:4 (kon.) | St. Louis – Minnesota 1:5 (kon.)
Nashville – Boston 1:0 (kon.) | Vegas – Carolina 3:0 (kon.) | Calgary – Chicago 5:3 (kon.)
Los Angeles – Columbus 4:1 (kon.) | San Jose – Philadelphia 4:3 (po pr.)
Vegas Golden Knights
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Carolina Hurricanes
Neděle 04.11.2018, 03:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Carolina se v neděli ráno bude snažit zabránit nejdelší sérii proher v letošní sezóně NHL v T-Mobile Areně proti Vegas. Hurricanes sice v sobotu na ledě Arizony předvedli senzační comeback, když dokázali vymazat tříbrankový náskok Coyotes, jenže po prodloužení nakonec padli a prohráli potřetí v řadě, což se jim poprvé přihodilo v období mezi 15.-20. říjnem. Golden Knights na tom nejsou bůh ví jak dobře, když po třech výhrách v řadě prohráli čtyři z posledních pěti zápasů a utrpěli dvakrát dvě po sobě jdoucí porážky. Váš tip?

VEGAS GOLDEN KNIGHTS

Vegas během loňské inaugurační sezóny dokráčelo senzačně až do finále Stanley Cupu, dosáhnout obrovského úspěchu podruhé v řadě by se ale rovnalo zázraku. Golden Knights marně bojují o playoff, když prohráli čtyři z posledních pěti zápasů a nachází se na předposledním místě tabulky Západní konference a Pacifické divize. Nejlepším hráčem týmu je Jonathan Marchessault, který během 13 zápasů zaznamenal stejný počet kanadských bodů za 6 gólů a 7 asistencí.

CAROLINA HURRICANES

Rod Briand'Amour a jeho realizační tým udělali ve složení formací několik změn. Brock McGinn by měl hrát po boku Jordana Staala a Justina Williamse, s nimiž tvořil dynamické útočné trio během loňské sezóny, zatímco Andrej Svečnikov se připojí k útočné dvojici Micheal Ferland a Sebastian Aho. Jak účinné složení lajn bude, se Hurricanes dozví proti Vegas.

Předpokládané úvodní sestavy:

Carolina Hurricanes: Darling (Mrázek) – Slavin, D. Hamilton, de Haan, Faulk (A), T. van Riemsdyk, Pesce – Ferland, Aho, Svečnikov – B. McGinn, J. Staal (A), Williams (C) – Martinook, Wallmark, T. Teräväinen – Foegele, N. Roy, Zykov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – Theodore, Engelland (A), McNabb, C. Miller, Holden, Hunt – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Hyka, Haula, Tuch – Carpenter, Eakin, Nosek – Carrier, Bellemare (A), Reaves. Hlavní trenér: Gerard Gallant.

Carolina Hurricanes: Darling (McElhinney) – Slavin, D. Hamilton, de Haan, Faulk (A), H. Fleury, Pesce – Ferland, Aho, Svečnikov – B. McGinn, J. Staal (A), Williams (C) – Martinook, Wallmark, T. Teräväinen – Foegele, N. Roy, Zykov. Hlavní trenér: Rod Briand'Amour.

Rozhodčí: Ghislain Hebert, Kevin Pollock. Čároví: Trent Knorr, Jonny Murray.

00:01

00:01
    Utkání mezi Golden Knights a Hurricanes bylo zahájeno a hosté doufají, že ukončí sérii tří porážek v řadě poté, co prohráli šest z posledních osmi utkání NHL.

01:14
    Jordan Martinook se dostal ke střele a Marc-André Fleury si připsal první zákrok, když puk ukryl ve své lapačce.

01:36
    Sebastian Aho byl vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění a Vegas si v úvodu zahraje přesilovou hru.

02:59
    Jonathan Marchessault vypálil z vrcholu levého kruhu a jeho pokus minul vzdálenější pravý horní roh brány.

03:36
    Vyloučený Sebastian Aho je zpět na ledě a hokejisté Caroliny přečkali úvodní přesilovou hru Vegas.

05:43
    Hurricanes se dostali k nahození, které se stalo snadnou kořistí pozorného Marca-Andrého Fleuryho.

06:49
    Český útočník Tomáš Hyka na levém křídle vystřelil od modré čáry a jeho táhlý pokus minul bránu Cans.

08:54
    Cody Eakin byl vyloučen na dvě minuty za podržení a nyní si zahraje první přesilovou hru Carolina.

11:06
    Ryan Carpenter se ocitl před bránou po skončení přesilové hry Hurricanes a skvělém zákroku Marca-Andrého Fleuryho ve slibné šanci, jenže Scott Darling ho dokázal fantasticky vychytat!
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

11:59
    Carolina hrála v šesti a dostala týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Druhá přesilová hra pro Vegas. Trest na trestné lavici odsedí Micheal Ferland.

13:41
    Golden Knights na levém křídle vypálili od modré čáry a připravený Scott Darling puk vyrazil mimo.

14:11
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Vegas sice přesilovou hru nevyužilo, pár sekund na to si ale BRAD HUNT najel před bránu na zpětnou přihrávku Erika Hauly z pravého rohu útočného pásma a střelou bez přípravy propálil Scotta Darlinga mezi betony! Bran Hunt vstřelil svůj první gól v letošní sezóně NHL a Knights vedou 1:0. Asistence: Erik Haula a Tomáš Hyka.
    14:11 Brad HUNT - 1:0

16:44
    Warren Foegele se pokusil skórovat bekhendovou střelou po ledě zpoza brány, jenže Marc-André Fleury se stačil fantasticky přesunout a levým betonem puk vyrazit!

17:05
    Golden Knights se na levém křídle ocitli v postavení mimo hru a na řadu přichází reklamní přestávka.

17:50
    Colin Miller po rychlém přenesení hry z pravého křídla doleva vystřelil z levého kruhu a před bránou zřejmě došlo k teči, Scott Darling ale zůstal nepřekonán.

18:53
    Carolina vystřelila z bodu pravého kruhu pro vhazování a Marc-André Fleury puk podržel v náručí.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

19:44
    Marc-André Fleury si připsal v rychlém sledu dva fantastické zákroky, když nejprve pravým betonem zastavil střelu Andreje Svečnikova a poté i dorážku Micheala Ferlanda z bodu pravého kruhu pro vhazování!

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Marc-André Fleury během první třetiny předvedl několik skvělých zákroků a na opačné straně ledové plochy skóroval krátce po skončení druhé přesilové hry Vegas obránce Brad Hunt, který vstřelil svůj první gól v letošní sezóně NHL. Skóre po první třetině zápasu ve Vegas. Vegas Golden Knights 1 Carolina Hurricanes 0.

Druhá třetina začne přibližně v 4:00.

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 9-12; Zablokované střely: 3-7; Vhazování: 54%-46%; Hity: 11-12; Přesilové hry: 0/2-0/1; Trestné minuty: 2-4.

20:01

20:01
    Ve Vegas právě začala prostřední část utkání, do které domácí hokejisté vstupují s těsným vedením 1:0.

20:42
    Hurricanes vystřelili z levého kruhu pro vhazování a Marc-André Fleury přitáhl puk do své lapačky.

21:29
    Jeden z hráčů Hurricanes se snažil prosadit u pravé tyče, jenže Marc-André Fleury vkleče puk zastavil.

22:47
    RYAN REAVES se po zablokované střele Shey Theodorea z vrcholu pravého kruhu pro vhazování dostal v mezikruží k bekhendové dorážce a Scott Darling podruhé inkasoval gól mezi betony! Golden Knights udeřili podruhé – 2:0. Asistence: Shea Theodore a Erik Haula.
    22:47 Ryan REAVES - 2:0

24:02
    Hurricanes se nepodařilo rozehrát a puk zamířil na zakázané uvolnění. hra byla přerušena.

24:30
    Jordan Staal mohl z pravého kruhu skórovat do zdánlivě prázdné brány, jenže Marc-André Fleury zůstal nepřekonán, když puk po rychlém přesunu vyrazil!

26:00
    Justin Faulk na vrcholu pravého kruhu napřáhl k táhlé střele, kterou klečící Marc-André Fleury snadno podržel. Vegas stále vede nad Carolinou 2:0.

26:17
    Tomáš Hyka nádhernou přihrávkou z pravého křídla přes šířku útočného pásma oslovil na vzdálenější levé tyči Alexe Tucha, který už se pomalu radoval z gólu, jenže Scott Darling jeho pokus fantasticky vyrazil pravým betonem!

27:17
    Puk byl sražen mezi střídačky a v T-Mobile Areně přichází na řadu krátká reklamní přestávka.

28:14
    Hurricanes na pravém křídle vystřelili od modré čáry a bývalý brankář Penguins puk podržel v lapačce.

28:36
    Micheal Ferland v levém kruhu na chvíli ztratil puk, poté ho ale zpracoval a z ostrého úhlu bekhendem mířil do prázdné brány, jenže Marc-André Fleury rychle skočil ke své pravé tyči a puk vyrazil!

29:58
    Jonathan Marchessault vystřelil na vrcholu levého kruhu a Scott Darling toho moc neviděl, přesto puk zachytil. Po úspěšném zákroku brankáře hostí byla hra přerušena.

30:16
    Jonathan Marchessault byl u střídaček zasažen vysokou holí od obličeje a po zkontrolování svého chrupu a krátké reklamní přestávce si Vegas zahraje přesilovou hru. Vyloučeným hráčem Caroliny byl Dougie Hamilton.

30:30
    Jordan Staal málem využil odrazu kotouče od vnějšího oblouku brány, když se u pravé tyče snažil puk pod brankářem Vegas bekhendem poslat do sítě, jenže Marc-André Fleury předvedl úžasný zákrok a puk zalehl!

30:57
    Shea Theodore napřáhl před vrcholem levého kruhu k tvrdé ráně s příklepem, která skončila v ochranné síti.

32:16
    Vyloučený Dougie Hamilton se vrátil z trestné lavice zpět na led a může být rád, že jeho tým neinkasoval. Na druhou stranu ale jeho tým mohl skórovat v oslabení.

33:02
    Marc-André Fleury předvedl další dobrý zákrok, když zachytil střelu hostujícího týmu z levého kruhu.

34:52
    Jonathan Marchessault vypálil v levém kruhu s příklepem a donutil Scotta Darlinga k zákroku.

35:24
    Další šanci měl Alex Tuch, jenže rychlou střelou z mezikruží bránu Scotta Darlinga přestřelil.

36:13
    Po přerušení hry a tlaku Golden Knights si odbudeme ve druhé části poslední reklamní přestávku.

37:40
    Cody Eakin po zpětné přihrávce z levého křídla vystřelil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho pokus skončil nad bránou Caroliny na ochranném skle.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

39:08
    Justin Williams vystřelil z levého kruhu a střelu kapitána Caroliny zastavil Marc-André Fleury.

39:21
    Hra byla znovu přerušena, protože Vegas vyhodilo puk podél střídaček na zakázané uvolnění.

39:34
    Erik Haula byl vyloučen na dvě minuty za sekání poté, co na vrcholu mezikruží fauloval Sebastiana Aha, který se snažil protáhnout před bránu. Přesilová hra pro Cans.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Stejně jako během první třetiny i v prostřední části utkání ve Vegas padl jeden gól, o který se krátce po přestávce postaral Ryan Reaves a poslal Golden Knights do dvoubrankového vedení. Carolina sice hraje dobře, jenže její útoky se vždy rozbijí o fantasticky chytajícího Marca-Andrého Fleuryho. Skóre po druhé třetině. Vegas Golden Knights 2 Carolina Hurricanes 0.

Druhá třetina začne přibližně v 5:00.

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 17-25; Zablokované střely: 12-13; Vhazování: 50%-50%; Hity: 17-25; Přesilové hry: 0/3-0/2; Trestné min.: 4-6.

40:01

40:01
    V T-Mobile Areně začala prostřední část utkání a Vegas je na dobré cestě, aby ukončilo sérii dvou porážek v řadě, když po 40 minutách vede nad Carolinou 2:0.

41:15
    Andrej Svečnikov z bodu pravého kruhu pro vhazování nahazoval puk před bránu, jenže jeden z klečících hráčů Vegas puk zablokoval a Marc-André Fleury ho poté zmrazil pod lapačkou.

42:05
    Jonathan Marchessault si najížděl v levém kruhu na prudké nahození, jenže byl skvěle pokryl a Calvin de Haan ho k ničemu nepustil. Dobrá práce Hurricanes.

43:36
    WILLIAM CARRIER si v levém kruhu najel po skvělém forčekingu Vegas na kolmou přihrávku od Nicka Holdena, kterou sice tečí mezi betony Scotta Darlinga neposlal, poté se ale dostal k dorážce a puk pod pravým betonem brankáře Caroliny poslal ke vzdálenější pravé tyči! Golden Knights vedou už 3:0. Asistence: Nick Holden.
    43:36 William CARRIER - 3:0

45:11
    Scott Darling předvedl skvělý zákrok a poté přišla střela Caroliny z levého kruhu, kterou Marc-André Fleury na přední tyči snadno zastavil a přerušil hru.

45:17
    Brock McGinn byl vyloučen na dvě minuty za hákování a poslal svůj tým do čtyř hráčů. Přesilová hra Vegas.

46:26
    Ryan Reaves se pokoušel u pravé tyče tečovat nahození od modré čáry, Scott Darling ho ale vkleče podržel.

47:17
    Brock McGinn opustil trestnou lavici a Vegas nevyužilo ani svou čtvrtou přesilovou hru v utkání.

48:06
    Michael Ferland se po přihrávce Sebastiana Aha ocitl před bránou ve velké šanci, ani nadvakrát ale výtečného Marca-Andrého Fleuryho z blízkosti nepřekonal!

48:11
    Nick Holden fauloval Sebastiana Aha, který se chystal puk dorážet, a dostal dvě minuty za nedovolené bránění. Carolina si po reklamní přestávce zahraje přesilovou hru.

48:16
    Marc-André Fleury nedokázal puk po střele Caroliny od modré čáry zachytit v lapačce a u levé tyče se prosadil Justin Williams, jenže puk do sítě dostal rukavicí!

50:01
    Micheal Ferland střelou z bodu pravého kruhu pro vhazování nad ledem orazítkoval vzdálenější levou tyč brány a na vrcholu stejného místa poté napřáhl ke tvrdé střele Justin Faulk, našel ale pouze hruď Marca-Andrého Fleuryho, který puk podržel!

50:11
    Nick Holden je zpět na ledě a Vegas stále drží čisté konto, navíc nad Carolinou vede o tři branky.

50:18
    Hra byla přerušena a na řadu přichází krátká reklamní přestávka. Vegas vede k radosti fanoušků doma 3:0.

53:53
    Hra je hodně plynulá a nadále se hraje bez přerušení, přestože ve středním pásmu málem došlo k bitce.

54:45
    Scott Darling vyrazil táhlou střelu Vegas a u pravé tyče se dostal k dorážce Tomáš Hyka, český útočník ale nedokázal puk sklepnout z blízkosti do sítě!

56:36
    Sebastian Aho se marně snažil prosadit v levém kruhu pro vhazování a puk skončil mimo hrací plochu.

56:58
    Hurricanes vypálili od modré čáry nad bránu Vegas a poté se ocitli v postavení mimo hru. Komerční přestávka.

56:58
    Carolina se i přes tříbrankové manko rozhodla odvolat brankáře a Scott Darling je na střídačce!

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

59:36
    Dnešní utkání sleduje 18328 diváků.

Carolina utrpěla čtvrtou porážku v řadě, což je její nejhorší série v letošní sezóně NHL, když v T-Mobile Areně nestačila na Vegas. V dresu Golden Knights nastoupili oba čeští útočníci Tomáš Hyka a Tomáš Nosek, kteří byli u vítězství svého týmu, o které se postupně postarali Brad Hunt, Ryan Reaves a William Carrier, přičemž první a třetí muž vstřelil v letošní sezóně NHL svůj první gól. Golden Knights ukončili zásluhou skvělého výkonu Marca-Andrého Fleuryho (50. nula) sérii dvou porážek. Konečné skóre utkání. Vegas Golden Knights 3 Carolina Hurricanes 0.

Statistiky: Střely na bránu: 25-34; Zablokované střely: 28-15; Vhazování: 45%-55%; Hity: 25-36; Přesilové hry: 0/4-0/3; Trestné minuty: 6-8.

1. Marc-André Fleury (VGK) 34 zák., 0 gólů, 100,0%
    2. Brad Hunt (VGK) 1+0
    3. William Carrier (VGK) 1+0

Československá stopa v utkání:

Tomáš Hyka (VGK) 0+1, 0 střel, čas na ledě 12:55
    Tomáš Nosek (VGK) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:03 (06:22:33)

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 15. Hunt (Haula, Hyka), 23. Reaves (Theodore, Haula), 44. Carrier (Holden)

Rozhodčí: Ghislain Hebert, Kevin Pollock. Čároví: Trent Knorr, Jonny Murray

Diváci: 18328