Česko – USA 1:5 (kon.)
Česko
1:5 (0:1, 1:3, 0:1)
USA
Neděle 04.11.2018, 17:10 • Harbour Station, Saint John • World U17 Hockey Challenge

Dámy a pánové, za námi je první zápas českého výběru proti USA. A Čechům se moc nepovedl. O výhře rozhodla především druhá třetina, kde se USA dostalo do vedení 4:0, Češi sice snížili na 1:4, ale to bylo z jejich strany vše. Naopak Američané ještě navýšili závěrečné skóre, v 54. minutě se prosadil Beniers. Česká reprezentace do dalšího utkání proti „černé Kanadě“ musí pro vyhlídky lepšího soupeře pro play-off bodovat. Z mé strany je to dnes vše a přeji vám příjemných posledních pět hodin víkendu. Napočtenou! (19:18:41)

59:43
    Tuch zkusil střelu od modré, ale ta nebyla povedená, a tak tu máme konec zápasu.

59:09
    Tuch zavěsil Krutila na mantinel a odjíždí s veselým výrazem střídat. Zápas se již pouze opravdu dohrává.

58:39
    Beniers nabídl možnost střely Gallatinovi, ten však z první promáchl a hra se stěhuje pro Commessa.

57:17
    Bláha byl sice bez hole, ale vyšlápl si na Berarda pěkně. Vyloučení ale nepřijde a sám Berard vzal tvrdý hit férově.

56:50
    Yoder předvedl parádní stahovačku a překvapil domácí obranu, Malík ale zachytil střelu mezi betony!

55:09
    Zápas se již pouze dohrává, Češi se snaží ještě snížit a zmírnit výsledek, USA naopak kontroluje hru.

54:28
    Slaggert si vyměnil se Strandem a dostal se až před branku, z vrcholku kruhů ale netrefil vůbec dobře. Naopak trefil skoro ochrannou síť nad ledem.
    53:47 BENIERS - 1:5

53:47
    Spojené státy právě vstřelily branku!
    Američané pojišťují tři body do tabulky. Zpoza branky přišla nahrávka od Berarda na volného MATTHEWA BENIERSE, který měl mezi kruhy hodně místa a prostřelil Malíka! Asistence: Brett Berard.

53:17
    Vacík prohodil Biondiho a dojel puk, následně ho předal na Chlubnu, který byl však pod tlakem a nedokázal se prosadit.

53:09
    Američané byli nyní pod náporem českého útoku a vyhazují na icing. Pro jistotu.
    51:48

51:48
    Biondi se z ničeho nic vynořil sám před Malíkem a zblízka mířil k pravé tyči, Malík však vyškrábl špičkou lapačky!

51:01
    Ofsajd zastavuje putování Američanů po ledové ploše. Následné buly vyšlo mnohem lépe pro americký výběr, který donutil jít do zákroku Malíka.

50:17
    Komerční přestávka, zhruba v polovině třetí třetiny. USA zatím jasně drží zápas ve svých rukách a na nějaké extra drama to tedy rozhodně nevypadá.

49:30
    Kotouč byl před českou brankou stále ve hře a obrana gólmanovi moc nepomohla, naštěstí to vše ale dopadlo pro české barvy.
    48:48

48:48
    Peterson to vzal na sebe a pronikl do útočného pásma, Malík vykryl. Dnes si na nedostatek práce nemůže syn známého Marka Malíka vůbec stěžovat.

48:22
    Krutil se ocitl sám za naší brankou, neměl ale vůbec žádnou podporu a dva hráči USA ho o puk obrali. Malík musel vše řešit zákrokem a přerušením.

47:07
    Biondi nepředvedl tu nejlepší práci s holí a doslova daroval kotouč na hůl Gutovi, který ale toho ze své pozice nemohl moc vymyslet.

46:55
    Truscott se pokoušel velice rychle projet do útočného pásma, nicméně je signalizován velice těsný ofsajd.

46:23
    Tečovaný puk způsobil další přerušení hry a vhazování před Malíkovou brankou.

45:37
    USA dohrává utkání bez sebemenších problémů, naopak ještě kombinuje v útoku a tlačí se dopředu.
    44:59

44:59
    Kelley si na modré našel prostor a tvrdě vystřelil, Malík kryje bez problémů a přerušuje hru.

44:29
    Latsch se tlačil přes obránce na teč střely, kterou poslal Biondi. Ale nebyl do území vpuštěn a Malík raději zasáhl.

44:19
    Češi vyhazují přes všechny čáry, již jsou v plném počtu.

42:57
    Bordeleau opět pálil tvrdě zprava, Malík vyráží. Americký hráč pak kombinoval se Strandem, ale nevytěžil ze situace vůbec nic.

42:28
    Kleven se tlačil před branku do šance, ale naše obrana mu to nepovolila. Ani další střela Slaggerta nebyla vpuštěna do území.

42:02
    Vyloučení přichází i na naší straně, ven jde Bláha za hákování. USA tak má možnost ukázat sílu v přesilovce.
    41:34

41:34
    Tuch výborně vymotal jednoho z českých obránců a předložil na Bordeleaua, ten z první trefuje pravou štangli! Bordeleau se pak pokusil ještě o rychlou dorážku, ta ale nebyla vůbec úspěšná.

40:59
    Berard bekhendovou nahrávkou nikoho nenašel, to samé ale platí i o českém týmu, ten se však dopustil icingu.

40:17
    Hosté se ihned natlačili před Malíka a vynutili si přerušení hry.

40:01

Za námi je i druhá třetina, která nám nabídla čtyři góly. USA se za devět minut dostalo na čtyřbrankový náskok a výsledek 0:4. Čechům nepomohla ani nulová disciplína amerických hráčů, kteří jim nabídli několik přesilových her, gólem skončila pouze jediná, za českou stranu v 39. minutě snížil Sebastian Malát. Třetí třetina začne cca za 13 minut.

40:00

39:28
    Češi chtějí ještě snížit, tentokrát se do nebezpečné pozice tlačil Cikhart, ale bez úspěchu, americká obrana jej zneškodnila.
    38:54 MALÁT - 1:4

38:54
    Česko právě vstřelilo branku!
    Máme sníženo! Přečíslení 3 na 1 skončilo přesilovkovým gólem. Novák dlouhou přihrávkou uvolnil Chlubnu, který se neunáhlil, počkal si na dojezd SEBASTIANA MALÁTA, ten z první prostrčil puk mezi betony Commessa! Asistence: Tomáš Chlubna, Pavel Novák.

38:50
    Vyloučení v týmu USA (Powell – 2 min., vysoká hůl).

37:37
    Sanderson ujel obraně, nicméně se dostal ze střeleckého úhlu a z otočky zkoušel nahrávat lépe postaveným, nicméně se nezadařilo a Češi otáčejí hru, nicméně se dostali do ofsajdu.

37:03
    Bláha si vyjel až mezi kruhy a švihem pálil mezi betony Commessa, ten ale bez potíží udržel.

35:28
    Novák se pokusil o střelu zpoza branky, pozorná obrana ale ubránila. To samé platí i o přihrávce na Konečného a USA vyhazuje k Malíkovi.

35:20
    Oddechový čas pro náš výběr.

35:20
    V početní výhodě se USA bez potíží brání, v pohodě vyhazují kotouče. A dokonce to mohlo být 0:5, ale Beniers se před zakončením dopustil faulu. Češi mají 24 sekund 5 na 3!

33:44
    Další vyloučení na americké straně, kterých je požehnaně. Ven jde Tyler Kleven, který kotouč napálil mimo hřiště.

32:50
    Chlubna se snažil v útoku v rámci souboje 1 na 1, při střele ale upadl a dnes se prostě českému týmu nedaří cokoli udělat.

32:20
    Prakticky se dá říci, že je rozhodnuto. Další útok do otevřené obrany a zakončovatelem této akce byl LUKE TUCH, který se zapisuje na konto střelců USA podruhé. Asistence: Thomas Bordeleau.

31:28
    Na druhé straně se dostal do šance Slaggert, nadvakrát musel Malík zasahovat!

31:19
    Rouha zkusil na teč Nováka u protější tyče, ale nezadařilo se. Přesto jsou domácí hráči v útočném pásmu a snaží se cokoli vymyslet.
    29:49 SLAGGERT - 0:3

29:49
    Tohle už není pro český výběr značka ideál. Dobrá práce Američanů ve středním pásmu rezultovala v zásah. Po přihrávce od Biondiho se prosadil LANDON SLAGGERT a dává hostujícímu výběru tři branky náskoku. Asistence: Blake Biondi.

29:28
    Novák s Chlubnou byli v přečíslení 2 na 1, druhý jmenovaný měl na starost finální fázi, ale nedokázal si zpracovat kotouč hned napoprvé a Commesso nemusel zasahovat.

28:18
    Commesso se po delší době dostal na kotouč, tentokrát pouze zabezpečoval puk, aby se mu náhodou nedostal do branky.

27:17
    Latsch výborně vyvezl puk z obranného pásma a šetří čas. Ivan ale odvedl dobrou práci, i když se naši nedostali ke střele, předvedl dobrou práci s pukem.

25:48
    Opět je soupeř velice aktivní ve hře v oslabení a nemůžeme se dostat lépe do útočného pásma.

24:28
    Bláha se snažil proniknout do útoku kopnutím do kotouče. Což se sice nepovedlo, ale mrzet to moc nemusí, neboť se bude vylučovat.

24:17
    Češi dostanou celkem pátou přesilovku v zápase. Ven jde Laatsch za podrážení.

23:59
    Naše posunutá branka přerušuje hru, po upevnění se bude vhazovat po Malíkově levici.
    23:03 TUCH - 0:2

23:03
    V oslabení se Američané dostávají na dvě branky náskoku! Bordeleau odvedl na pravé straně kluziště výbornou práci, našel přesně na druhé straně LUKEA TUCHA, který z první zametl kotouč přímo do brány. Asistence: Thomas Bordeleau.

22:17
    Bláha se při obtočení okolo branky dostal do nevýhodné pozice a musel se hodně snažit, aby nepředal puk hostům.

21:39
    USA ale pojalo vyhození stylem brejku 3 na 2 a drží dlouho kotouč za brankou Malíka, žádné ohrožení z toho ale nepřijde.

21:09
    Další přesilovka pro naše barvy. Vyloučeným je Powell na dvě minuty za vysokou hůl.

20:47
    Beniers zavezl puk do útočného pásma a Smilanic jej takovou zajímavou střelou hodil před Malíka, jenže se nepovedlo hostům jej dotlačit do branky,

20:06
    Po vyhraném buly mířil na Konečného stojícího na modré čáře puk, ale byl moc dlouhý na to, aby ho Konečný dojel.

20:01

Konec první třetiny, která nabídla poměrně opatrnou hru z obou stran. Přesto si s blížícím se koncem vytvářeli více šancí naši soupeři, kteří se v závěru dostali i do vedení, střelcem byl Dylan Peterson. Zpět se vrátíme cca za 14 minut.

20:00

19:17
    Jdeme do poslední minuty třetiny, USA se dostalo do přečíslení 3 na 1, které ale vůbec proti samotnému Talafovi nevyřešilo dobře a domácí se osvobozují.
    17:33 PETERSON - 0:1

17:33
    Prakticky z ničeho se dostávají Spojené státy do vedení! Latsch od modré nahrál Gallatinovi, který přenesl hru k druhé tyči na DYLANA PETERSONA, ten zblízka doklepl puk za Malíkova záda! Asistence: Owen Gallatin, Tanner Latsch.

16:48
    Menší strkanice u naší střídačky, pískán byl ofsajd hostí, což se zřejmě někomu nelíbilo. Vše je nicméně bez potíží vyřešeno a bude se vhazovat.

15:55
    USA v plném počtu a tentokrát svírají české hráče v jejich pásmu.

15:39
    Smilanic využil chyby v rozehrávce na obranné modré a upaloval sám na branku, Malík proti němu výborně zasáhl!

14:52
    Rozbíhá se nám pomalu poslední pětiminutovka, Američané zatím brání velice dobře a nepouštějí soupeře prakticky do žádných šancí.

14:08
    Pokus o rychlou kombinaci nám nevyšel, hosté zodpovědně vyhazují přes všechny čáry až k Malíkovi.

13:52
    Za faul na Konečného je vyloučený Beniers, přestupek hákování.

13:17
    Powell ukazuje rychlé nohy a provádí kotouč ledem, dostal se až za branku domácích, kde se ale jeho spoluhráč dopustil faulu a bude se vylučovat.
    12:28

12:28
    Vážnější šance hostujících hráčů, k otočce zblízka se dostal jeden z Američanů, nicméně kotouč zamířil vedle levé tyče! Velké štěstí.

12:06
    Slaggert se zmocnil kotouče u mantinelu a dotlačil hostující hráče do pásma, nahození na branku ale raději Malík kryje.

11:38
    Hosté nemohou založit útok a Myšák dokonce prohodil obránce před sebou, rovnal si puk na střelu, ale bylo mu to znemožněno.

10:47
    Biondi v souboji o kotouč s Chlubnou byl tím hráčem, který tam byl pozdě. V poslední chvíli však stihl položit hůl do nahození a kotouč se ocitl v boxu trestoměřičů.

10:28
    Po buly ve středním pásmu se kotouč zasekl v hromadě těl u mantinelu, vše vyřešil střelou z modré Janda, Commesso zachytil bez problémů.

10:06
    Hosté v plném počtu, následuje navíc komerční přestávka.

09:48
    Malík musí za branku dojet vyhozený puk, mezitím se už vše chystá na návrat vyloučeného Fabera do hry.

08:18
    Hrajeme přesilovou hru, trest doplníme později. Domácí vyvinuli poměrně velký tlak na Commessa, hostující obrana nicméně nepouští Čechy do větších harakiri a vyhazuje.

08:06
    Vyloučení v týmu USA (Faber – 2 min., krosček).

07:37
    Cikhart se protlačil přes dvojici amerických obránců a vystřelil. Kotouč se odrazil do středního pásma, nicméně je signalizováno vyloučení USA.

06:50
    Naskytla se nám možnost v podobě přečíslení 3 na 2, které táhl Chlubna sám, z pravé strany mířil do protějšího vinglu, avšak neohrozil Commessa v brance.

06:39
    Strand pálil z levého kruhu na Malíka, jeho pokus byl ale sražen jedním z našich obránců do ochranné sítě.

05:28
    Malý výborně forčekoval a připravil střelu pro Baláže, puk letěl ale na zadní plexi.

04:56
    Latsch je opět vidět, dvakrát za sebou se dostal ke střele z modré, v obou případech měl Malík čistý výhled a vyrazil. Češi následně vyhodili do středního pásma, hosté při snaze rychle založit útok vyhodili na icing.
    04:37

04:37
    Latsch předvedl výbornou práci v předbrankovém prostoru a třikrát střílel na Malíka za sebou, ani v jednom případě si však na českého gólmana nepřišel!

03:39
    Novák u pravého mantinelu výborně vybojoval puk a nabídl ho na Chlubnu, který najížděl na středu, jihlavský odchovanec se ale přes obránce k puku nedostal.

02:30
    Hraje se zatím dlouho bez přerušení, ani jeden tým ale nevolí nijak zvlášť útočný styl hry. Hosté tentokrát vjeli do ofsajdu.

01:39
    Mácha vyměňoval kotouč s Marhou, v útočném pásmu USA ale měli lepší postavení hostující hráči a vyváží puk do útoku.

01:15
    Latsch získal u domácí střídačky puk a na dlouhou hůl zkusil střelu, kterou Malík pouze kontroloval a nemusel ani zasahovat nijak zásadně.

00:40
    Na druhé straně se probojoval přes obránce ke střele Strand, ale Malík nemusel ani zasahovat. USA se následně dopustilo ofsajdu.

00:28
    Novák udržel pásmo a Konečný se dostal z mezikruží ke střele, která byla zajímavě mířená, letěla však mimo.

00:04
    Zápas začíná, buly vyhráli čeští hráči, byli nicméně zatlačeni do obrany.

00:01

Nyní přichází na řadu poslech obou státních hymen, nejprve je na řadě ta americká.

Česko: Malík (Bednář) – Hampl, Krutil, Svach, Bláha, Talafa, Vacík, Baláž – Konečný, Chlubna, Novák, Ivan, Cikhart, Rouha, Macháček, Myšák, Janda, Malát, Mácha, Gut, Malý

USA: Commesso (Purcell) – Faber, Gallatin, Kleven, Kelley, Powell, Sanderson, Laatsch, Truscott – Džanijev, Tuch, Slaggert, Peterson, Beniers, Bordeleau, Strand, Latsch, Berard, Yoder, Biondi, Smilanic.

Nominace českého týmu

Brankáři: Nick Malík (Frýdek-Místek), Jan Bednář (Karlovy Vary).

Obránci: Marek Bláha, Michael Krutil (oba Sparta Praha), Jan Hampl (Liberec), Ondřej Baláž (Litvínov), Tadeáš Talafa (Zlín), Václav Svach (České Budějovice), Dominik Vacík (Havlíčkův Brod).

Útočníci: Jakub Malý (Kometa Brno), Jakub Konečný (Žďár nad Sázavou), Štěpán Macháček (Třinec), Sebastián Malát (Plzeň), Jan Cikhart (Liberec), Martin Janda (Hradec Králové), Ivan Ivan (Vítkovice), Tomáš Chlubna (Jihlava), Pavel Novák (České Budějovice), Joshua James Mácha (Olomouc), Michal Gut, Josef Koláček (oba Chomutov), Michal Rouha (Pardubice).

USA
    Americký výběr se poprvé sešel po půl roce, naposledy sehrál přátelský zápas s českou reprezentací 18. února a vyhrál 8:3. V nové sezoně absolvoval pouze turnaj pěti zemí, kromě úvodní porážky s Českem si připsal ještě porážku po přestřelce s Německem, 6:7 v prodloužení. A to byl zápas obratů. Z německého vedení 3:1 se stalo nevedení 3:4 a následně 4:6, za poslední 2 minuty a 20 sekund se však povedlo Němcům srovnat a v prodloužení vyhrát. Zbývající dvě utkání USA vyhrálo, Švýcarsko porazilo 6:2 a Slovensko 5:0. Generálka s červeným výběrem Kanady nedopadla pro americké barvy ideálně, o všem rozhodla druhá třetina, která dopadla 1:5 pro Kanadu, v poslední části z toho byla pouze korekce na 2:5. Oba týmy tak budou mít motivaci nezdar v utkání před akcí odčinit.

Česká republika
    Trenér Karel Beran s týmem absolvoval již několik kempů a utkání. První tři sehrál uprostřed července ve Švýcarsku a ve všech slavil výhru (4:2, 5:2, 6:3). Týmu se povedl i turnaj pěti zemí na Slovensku uprostřed srpna. To dokonce porazil výběr USA, tedy dnešního soupeře 3:2. Zvládl přehrát i Německo fotbalovým výsledkem 1:0 a Švýcarsku uštědřil během prázdnin čtvrtou porážku poměrem 0:5. Prohrál pouze se Slovenskem 4:3 v prodloužení. Následoval přesun do Kanady na tuto akci, kde už český výběr sehrál generálku se Švédskem, ve které podlehl těsně 5:6. Ve skupině A ještě na českou sedmnáctku čekají dva výběry Kanady (black, white).

Dobré odpoledne všem fanouškům české reprezentace! Od dnešních 17:00 našeho času se rozehraje World U17 Hockey Challenge, tedy neoficiální mistrovství světa sedmnáctiletých. Česká reprezentace do něj vstoupí zápasem v rámci skupiny A a soupeř to není na úvod vůbec lehký. Je jím výběr USA. Příjemnou zábavu!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Tomáš Kalas

Branky a nahrávky: 39. Malát (Chlubna, Novák) – 18. Peterson (Gallatin, Latsch), 24. Tuch (Bordeleau), 30. Slaggert (Biondi), 33. Tuch (Bordeleau), 54. Beniers (Berard)