Dallas – Boston 1:0 (po pr.) | Winnipeg – Buffalo 1:2 (2:3 po s.n.) | Chicago – Los Angeles 1:2 (0:2 po s.n.)
Colorado – Washington 2:3 (po pr.) | Vegas – St. Louis 1:4 (kon.) | Anaheim – Toronto 1:2 (po pr.)
New Jersey – Detroit 2:3 (po pr.) | Philadelphia – Tampa 5:6 (po pr.)

Dmitrij Jaškin (WSH) 0+0, 2 střely, čas na ledě 9:46
    Michal Kempný (WSH) 0+0, 0 střel, čas na ledě 20:39 (06:08:18)

1. Nicklas Bäckström (WSH) 1+1
    2. Alex Ovečkin (WSH) 1+0
    3. Philipp Grubauer (COL) 26 zák., 3 góly, 89,7%

Statistiky: Střely na bránu: 26-29; Zablokované střely: 17-18; Vhazování: 52%-48%; Hity: 11-17; Přesilové hry: 0/2-1/3; Trestné minuty: 6-4.

Philipp Grubauer proti svým bývalým spoluhráčům z Washingtonu odchytal slušné utkání, z výhry se ale nakonec radovat nemohl. Avalanche sice poslali utkání po obratu Capitals z druhé třetiny do prodloužení, jenže do něj vstupovali v oslabení a přesilovou hru rychle využil Nicklas Backström. Konečný výsledek utkání. Colorado Avalanche 2 Washington Capitals 3.

60:22 Nicklas BÄCKSTRÖM - 2:3

60:22
    Washington právě vstřelil branku!
    NICKLAS BÄCKSTRÖM si v pravém kruhu narazil puk s Johnem Carlsonem a po jeho zpětné přihrávce na vrcholu mezikruží napřáhl ke krásné střele zápěstím, která nad vyrážečkou Philippa Grubauera zamířila do levého horního rohu brány! Asistence: John Carlson a Tom Wilson.

60:01

Nicklas Bäckström už na bodu pravého kruhu nestačil vystřelit a diváci v Pepsi Center budou stejně jako my svědky prodloužení nebo případně samostatných nájezdů. Skóre po třetí třetině dnešního klání v Pepsi Center. Colorado Avalanche 2 Washington Capitals 2.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:25
    Alex Ovečkin v levém kruhu vystřelil tvrdě bez přípravy a Philipp Grubauer na přední tyči hrudí puk vyrazil mimo.

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

58:51
    Ian Cole u hrazení přidržel Devantea Smitha-Pellyho a dostal dvě minuty za držení. Velká komplikace pro Avs.

57:47
    Gabriel Landeskog od modré čáry zamířil do lapačky Pheonixe Copleyho a následuje poslední reklamní přestávka. Utkání je krátce před koncem vyrovnané 2.2.

57:16
    Gól musel být ještě zkoumán u videa, o nedovolené bránění brankáře se ale nekonalo a Colorado vyrovnalo. Colin Wilson si na střídačce pořádně oddechl a není se třeba divit, jeho týmu už několikrát nebyl uznán gól.
    57:16 Colin WILSON - 2:2

57:16
    Colorado právě vstřelilo branku!
    COLIN WILSON nejprve přihrávkou zpoza brány našel na vrcholu pravého kruhu Iana Colea a po jeho táhlé střele zápěstím, která před bránou trefila záda Matta Calverta, u pravé tyče sklepl puk ze vzduchu do sítě! Pheonix Copley neměl vůbec tušení, kde puk je, a v Pepsi Center je vyrovnáno. Asistence: Matt Calvert a Ian Cole.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 2. Söderberg (Jost, Barrie), 58. C. Wilson (Calvert, Cole) – 29. Smith-Pelly (Stephenson, Boyd), 39. Ovečkin (Bäckström, T. Wilson), 61. Bäckström (Carlson, T. Wilson)

Colorado Avalanche: Grubauer (Varlamov) – Girard, E. Johnson (A), Cole, Barrie, Nemeth, Barberio – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Jost, Kerfoot, C. Wilson – Dries, Söderberg, Calvert – Andrighetto, Kameněv, G. Bourque. Hlavní trenér: Jared Bednar.
    Washington Capitals: Copley (Samsonov) – Kempný, Niskanen, Orlov, Carlson (A), Djoos, Bowey – Ovečkin (C), Eller, T. Wilson – J. Vrána, Bäckström (A), Burakovsky – Stephenson, Boyd, Connolly – Jaškin, Dowd, Smith-Pelly. Hlavní trenér: Todd Reirden.

Rozhodčí: Ghislain Hebert, Marc Joannette. Čároví: Andrew Smith, Bevan Mills

Diváci: 18050