Zlín – Třinec 1:3 (kon.) | Kladno – Chomutov 5:3 (kon.) | Plzeň – Slavia 3:1 (kon.)
Sparta – Havlíčkův Brod 4:1 (kon.) | Kometa Brno – Č. Budějovice 5:4 (po pr.) | Vsetín – Vítkovice 4:3 (kon.)
Havířov – Přerov 0:2 (kon.)
Berani Zlín
1:3 (1:1, 0:2, 0:0 - N 0:0 - 0:1)
HC Oceláři Třinec
Pátek 23.11.2018, 15:00 • PSG aréna • DHL Extraliga juniorů • Skupina D

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Zdravím všechny fanoušky juniorů. Základní část se nám blíží do finiše, oba celky totiž dnes odehrají předposlední utkání před vánoční pauzou. Zápas bude jistě velmi zajímavý, protože se střetne Zlín s Třincem. Tímto jste k zápasu srdečně zváni a přeji Vám příjemnou počtenou.

Zlín to bude mít s postupem trochu těžší než Třinec. Oceláři jsou na totiž na druhém místě, Berani na čtvrtém. Dnešní domácí tedy nejsou na postupové pozici a potřebují dnes nutně vyhrát, aby mohli předstihout třetí Havířov. Třinec ale také nemá moc velký bodový náskok a o vítězství se určitě porve. Naskytne se nám tak pohled na skvělý hokej.

PSG Berani Zlín: Huf (Kořének) – Janošek, Hamrlík, Jaroněk, Bednařík, Pavlas, Talafa – Kočica, Hefka, Pröschl, Weintritt, Lekeš, Podešva, Handl, Kozubík, Luža, Dobiáš, Fajkus, Sebera.

HC Oceláři Třinec: Švehlák (Ochman) – Krzak, Konderla, Krzak, Adámek, Michálek, Homola – Krč, Tomanek, Indrst, Pastor, Wandas, Mikler, Geidl, Peterek, Raška, Čmiel, Matěj, Macháček.

Rozhodčí: Škach – Pospíšil, Blažek.

00:01

02:15
    Zatím se hraje velmi vyrovnaně. Oba celky totiž ještě nevystřelili, proto se hraje hlavně ve středním pásmu.

02:46
    Třinec je však nyní o trochu aktivnější a drží útočné pásmo. Ke střele se ale nedostal.

03:20
    Zlín vybojoval kotouč a zakládá útočnou akci.

03:25
    Zlín právě vstřelil branku!
    Zlín jde do vedení! Sebera našel před brankou volného VOJTĚCHA DOBIÁŠE, který se nemýlil a připisuje si tak první branku utkání. Asistence: Matěj Sebera.

04:20
    Třinec se po inkasované brance tlačí dopředu, Huf ale i nadále zůstává bez práce.

05:07
    Kotouč mají nyní Oceláři za vlastní brankou. Chybovali ale v rozehře, proto musel zlínský útok zastavit ofsajd.

05:30
    Zlín vyhazuje na zakázané uvolnění a hra se tak přestěhuje do jeho pásma.

06:02
    O puk se nyní bojuje v obranném pásmu Třince. Ten souboj nakonec vyhrál a zakládá útok.

06:45
    Nyní se píská zakázané uvvolněnéí Třince, který se tak bude muset bránit.

07:11
    Zlín se pomocí vyhození dostal do útočné třetiny a vystřelil. Švehlák ale zasahuje.

08:03
    Zlín je stále u kotouče, už ale ne v útočném pásmu. Ze své třetiny se snaží rozehrát.

09:53
    Berani jsou stále velmi aktivní a tlačí se i za druhou branku. Tu ale nyní nedovolil Švehlák.

10:22
    Zlín sice vhazování vepředu vyhrál, následná střela ale končí mimo. Třinec jde proto dopředu.

10:37
    Třinec právě vstřelil branku!
    Třinec ale srovnává! JAKUB ADÁMEK zůstal volný v mezikruží a po přihrávce se trefil přesně k levé tyči Hufovi branky. Asistence: Štěpán Macháček a Filip Krzak.

10:59
    Zlín se pokouší vzít si své vedení bleskově zpět, Třinec se ale bez problémů ubránil.

11:00
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Fajkus – 2 min., vysoká hůl).

11:56
    Třinec stále hraje v útočné třetině, všechny střele ale letájí pouze mimo branku.

12:29
    Zlín však nakonec neinkasuje a vyhazuje. Oba celky proto střídají.

14:28
    Zlín ubránil oslabení, což ho povzbudilo. Snaží se proto útočit co jen to jde, to samé ale platí i o hostujícím týmu.

14:56
    O kotouč se bojuje za brankou Třince. Puk nakonec získali Oceláři a tím pádem zakládají další útok.

15:14
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Lekeš – 2 min., hákování).

15:36
    Zlín zatím v oslabení hraje opravdu skvěle, dokonce sám útočí. Moc nadějné akce to ale nejsou.

16:14
    Třinec má puk za svou brankou a neví jak začít. Po chvíli se však nakonec dostal do útočného pásma.

16:52
    Huf nyní podržel Zlín a skvěle vychytal Macháčka, který byl před ním úplně sám.

17:10
    Třinec je v závěru přesilovky velmi aktivní, gól už ale asi nevsítí.

17:56
    Kotouč už mají pod kontrolou domácí a dokonce se rychle dostali ke střele. Švehlák ji ale kryje.

18:28
    Berani hrají v závěru třetiny v útočném pásmu, ke střele se ale nedostali.

18:56
    Pěkná souhra Třince zapříčinila velmi nebezpečnou teč směrem na Hufa, ten si s ní ale poradil.

19:23
    Oceláři jsou v závěru aktivnější, branka ale už asi nepadne ani na jedné straně. Hraje se totiž převážně ve středním pásmu.

19:38
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Šulák – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

20:00

Další třetina začne přibližně v 15:45.

První třetina je minulostí a hraje se zatím velmi vyrovnaný hokej. Oba týmy mají podobně šancí a proto padlo po jednom gólu na obou stranách.

20:01

20:20
    První útok třetiny zakládal Zlín. S pukem se však ani nedostal do útočné třetiny.

20:42
    Třinec opět vyhazuje a toto oslabení skvěle brání.

21:16
    Zlín má sice kotouč na svých hokejkách, ale jen ve svém pásmu. Třinec toto oslabení asi ustojí.

21:59
    Po konci přesilové hry se Zlín dopouští zakázané uvolnění.

22:16
    Oceláři hrají v útočném pásmu a snaží se prosadit. Po střele zůstal v brankovišti ležet Huf, protože to schytal do masky. Je ale v pořádku.

22:21
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Hamrlík – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Čmiel – 2 min., faul loktem).

23:25
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Fajkus – 2+2 min, vysoká hůl).

23:43
    Třinec se snaží přesilovou hru využívat naplno a hraje v útočném pásmu. Střelu proto musel krotit Huf.

24:06
    Zlín vyhazuje. Oceláři musejí proto začínat z vlastní třetiny. Navíc k tomu je proti nim pískán ofsajd.

24:36
    Hosté vypalíli od modré, střela je ale sražena mimo branku.

24:38
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Matěj – 2 min., hákování).

25:57
    Hraje se při vyrovnaném počtu hráčů, což víc svědčí Zlínu. Ten dlouho držel kotouč, k ohrožení branky se ale nedostal.

26:49
    Třinec už hraje přesilovku, přesto se ještě musí bránit. Zlínská střela totiž skončila jen těsně nad brankou.

27:20
    Zlín za chvíli bude hrát v plném počtu, což je pro ně dobrá zpráva. Domácí nyní dokonce sami útočí.

28:07
    Nyní se však Berani musí bránit. Následně končí kotouč mimo hrací plochu.

28:08
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Kozubík – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

28:57
    Zlín se musí bránit a zatím to zvládá dobře. Na Hufa totiž zatím šla jediná střela, kterou v klidu kryje.

29:12
    Třinec otáčí vývoj utkání a vede! Od modré se napřáhl FILIP KRZAK. Ten propálil vše mu co mu stálo v cestě. Asistence: Štěpán Macháček a David Homola.

30:06
    Třinec nyní vyhazuje na zakázané uvolnění a bude se tak muset bránit.

30:39
    Zlín teď velmi ztuha rozehrává a do šancí se tak dostávají hosté. Ti dokonce vybojovali útočné pásmo.

31:19
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Krzak – 2 min., držení hole).

31:31
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Švehlák – 2 min., zdržování hry / posunutá branka). Trest odpyká Pastor.

31:47
    Třinec puk dostává do střední třetiny a může si tak na chvíli oddechnout.

32:25
    Zlín nyní musí začínat zpoza své branky.

32:39
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Michálek – 2 min. + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení).

32:44
    Oceláři vyhráli vhazování a okamžitě vyhazují.

33:36
    Zlín sice skoro celou přesilovku hrál v útočné třetině, branku ale nedal. Nyní tomu byl blízko, Švehlák ale zasahuje.

34:01
    Zlínu se v přesilovce vůbec nedaří. Nyní se dokonce musí bránit útočícím Ocelářům.

34:40
    Zlín je však nakonec usazený v útočné třetině, nemůže ale vymyslet nic nebezpečnějšího než prostou střelu. Tu Švehlák opět chytá.

35:02
    Třinec oslabení v klidu zvládá. Stále si tak drží jednobrankový náskok.

36:12
    Třinec se po konci oslabení ihned vrhá do útoku, tam se mu ale nedaří Hufa ohrozit.

36:56
    Kotouč mají opět ševci. Po dobré přihrávce dopředu se zrodila dobrá příležitost na skórování, Švehlák ale chytá opravdu skvěle a stále drží vedení pro svůj tým.

37:38
    Hosté už však útočí. Hra je nyní přerušena, protože kotouč skončil v ochranné síti.

37:43
    Je zde trest za nevyužité přesilovky. Zlín prohrává o dvě branky. Hosté se tentokrát napřáhli v mezikruží. Byl to konkrétně PATRIK KONDERLA, který nedal Hufovi svou střelou žádnou šanci. Asistence: Adam Raška.

38:31
    Oceláři jsou stále aktivnější. Hraje se totiž hlavně v jejich útočném pásmu.

39:12
    Nahození Zlína raději Švehlák podrží. Bude se tak vhazovat před ním.

40:00

Další třetina začne přibližně v 16:43.

Druhé dějství jednozačně patřilo Třinci. Ten vstřelil dvě branky a má tak dvoubrankový náskok. Zlín už to tak s návratem do zápasu bude mít hodně těžké.

40:01

40:01
    Střídání v týmu PSG Berani Zlín: ze hřiště odchází Huf, přichází Kořének.

40:42
    Třinec je zpočátku třetiny aktivnější a útočí. Kořének ale neinkasuje.

41:16
    Zlín se zoufale snaží vymyslet něco směrem dopředu, je to ale téměř bez šance. Třinec totiž skvěle brání.

41:55
    Poprvé ve třetí třetině musel zasahovat Švehlák.

42:11
    Zlín už však nyní nadějně útočil, puk ale v brance ani zdaleka nekončí.

43:02
    Zlín vyhazuje na zakázané uvolnění. Následné buly vyhrál a vrhá se do útoku.

43:36
    Další útok Zlína je zastaven kvůli ofsajdu. Vhazovat se tak bude ve střední třetině.

46:58
    Zlín se stále snaží něco vymyslet, je to ale marné. Třinec drží kotouč daleko od své branky.

48:02
    Třinec drží kotouč ve středním pásmu a získává tak čas.

48:42
    Třinec velmi aktivně napadá. Nyní dokonce vystřelil, puk ale končí pouze na boční síti.

49:10
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Janošek – 2 min., vražení na hrazení).

51:21
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Čmiel – 2 min., podrážení).

54:23
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Hamrlík – 2 min., sekání).

57:17
    Oddechový čas pro domácí.

Konec třetí třetiny.

60:01

Konec prodloužení.

Samostatné nájezdy začínají.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Oceláři Třinec.
    Autorem vítězné branky je FILIP KRZAK.

Konec zápasu. (18:13:41)

Lukáš Mihal

Branky a nahrávky: 4. Dobiáš (Sebera) – 11. Adámek (Macháček, Krzak), 30. Krzak (Macháček, Homola), 38. Konderla (Raška), rozh. náj. Krzak

Berani Zlín: Huf (41. Kořének) – Janošek, Hamrlík, Jaroněk, Bednařík, Pavlas, Talafa – Kočica, Hefka, Pröschl, Weintritt, Lekeš, Podešva, Handl, Kozubík, Luža, Dobiáš, Fajkus, Sebera.

Rozhodčí: Škach – Pospíšil, Blažek