Toronto – Boston 4:2 (kon.) | NY Islanders – Washington 1:4 (kon.) | NY Rangers – Ottawa 4:2 (kon.)
Florida – New Jersey 4:3 (po pr.) | Detroit – Columbus 5:7 (kon.)
New York Rangers
4:2 (1:1, 0:0, 3:1)
Ottawa Senators
Úterý 27.11.2018, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

Československá stopa v utkání:

Filip Chytil (NYR) 0+1, 2 střely, čas na ledě 15:58
    Christián Jaroš (OTT) 0+0, 0 střel, čas na ledě 9:03 (04:13:35)

1. Henrik Lundqvist (NYR) 29 zák., 2 góly, 93,5%
    2. Mika Zibanejad (NYR) 1+1
    3. Mark Stone (OTT) 2+0

Statistiky: Střely na bránu: 33-31; Zablokované střely: 10-21; Vhazování: 52%-48%; Hity: 31-20; Přesilové hry: 0/4-0/2; Trestné minuty: 6-10.

New York Rangers proti Ottawě nevyužil ani jednu ze čtyř přesilových her, přesto se raduje z vítězství. Mark Stone sice dnes v dresu Senators vstřelil dva góly, k ničemu to ale nebylo a hosté prohráli počtvrté v řadě, zatímco Rangers v Madison Square Garden ukončili sérii dvou porážek a vrátili se doma zpět na vítěznou dráhu. Vítězný gól vstřelil po přihrávce Filipa Chytila útočník Chris Kreider. Konečný výsledek nádherného utkání v MSG. New York Rangers 4 Ottawa Senators 2.

59:17
    Craig Anderson se potřetí v zápase vydal na střídačku. Senators hrají opět bez brankáře!

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
    58:22 Mika ZIBANEJAD - 4:2

58:22
    Rangers právě vstřelili branku!
    MIKA ZIBANEJAD ve středním pásmu vystihl rozehrávku Senators od modré čáry a poslal puk do prázdné brány! Rangers zpečetili vítězství.
    57:17 Mark STONE - 3:2

57:17
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Brady Tkachuk po přihrávce Matta Duchenea z pravého křídla parádním pasem zpoza brány našel ve vzdálenějším levém kruhu pro vhazování MARKA STONEA, který bez přípravy propálil přesouvajícího se Henrika Lundqvista na bližší tyči mezi pravým betonem a vyrážečkou! Mark Stone vstřelil svůj druhý gól v utkání – 3:2. Asistence: Brady Tkachuk a Matt Duchene.

56:35
    Craig Anderson naskočil na střídačku a Senators hrají v závěru bez brankáře! Dokáží skórovat?

56:15
    Henrik Lundqvist si připsal další úspěšný zákrok a po reklamní přestávce následuje komerční přestávka.

55:26
    Cody Ceci střelou z levého kruhu orazítkoval brankovou konstrukci a Henrik Lundqvist se dokázal rychle zorientovat, aby si poradil s dorážkou Senators! Brankář NY chytá skvěle.

54:03
    Chris Kreider na pravém křídle vypálil dobře od modré čáry a Craig Anderson u levé tyče puk vyrazil.

53:14
    Vyloučení Thomas Chabot a Vladislav Naměstnikov jsou zpět na ledě. Oba týmy hrají v plném počtu.

51:14
    Thomas Chabot podruhé v zápase zamířil na trestnou lavici, tentokrát za podržení, a souběžně s ním byl vyloučen Vladislav Naměstnikov, který dostal dvě minuty za faul kolenem. Po komerční přestávce se tedy hraje 4 na 4. Rangers vedou v závěru 3:1.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:50
    Vyloučený Brady Tkachuk je zpět na ledě a Rangers stále marně čekají na gól během přesilové hry.

49:17
    Před bránou Craiga Anderssona vznikl obrovský závar, Rangers se ale nepodařilo puk dostat do sítě! Obrovská příležitost domácího týmu.

48:50
    Brady Tkachuk dostal dvě minuty za hrubost a Rangers si zahrají čtvrtou přesilovou hru v dnešním zápase.
    48:18 Chris KREIDER - 3:1

48:18
    Filip Chytil zatáhl puk od boxu časoměřičů na levém křídle rychle do útočného pásma a přečíslení dva na jednoho vyšperkoval parádní přihrávkou, po kterém na vzdálenější pravé tyči CHRIS KREIDER pod levým betonem Craiga Andersona zamířil do sítě! Rangers vedou nad hosty 3:1. Asistence: Filip Chytil a Kevin Hayes.

47:20
    Senators se ocitli v postavení mimo hru a hra byla vykázána do neutrální zóny hrací plochy.

47:03
    Hra byla přerušena a v Madison Square Garden dostává prostor krátká reklamní přestávka.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

46:50
    Rangers využili ani třetí přesilou hru a stejně jako během první se dostali k pouze jedné střele na bránu.

45:24
    Rangers napřáhli od modré čáry k táhlé střele, která skončila na pravém betonu Craiga Andersona, a následná dorážka nad ledem minula levou tyč brány.

44:50
    Thomas Chabot ztratil hůl a pokusil se zastavit Chrise Kreidera za cenu dvou minut za držení.
    43:26 Lias ANDERSSON - 2:1

43:26
    Ryan Strome vystřelil z pravého kruhu pro vhazování a puk se na vzdálenější levé tyči od zad LIASE ANDERSSONA odrazil do sítě! Ottawa s Coach Challenge neuspěla a Rangers podruhé v zápase vedou – 2:1 Asistence: Ryan Strome.

42:02
    Mika Zibanejad na levém křídle vypálil od modré čáry a nádhernou střelou orazítkoval brankovou konstrukci! Rangers byli opět blízko vedení.

41:00
    Oba týmy se během úvodní minuty třetí třetiny dostaly ke střele na levém křídle, obě ovšem minuly bránu soupeře.

40:01

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 22-22; Zablokované střely: 7-13; Vhazování: 49%-51%; Hity: 22-15; Přesilové hry: 0/2-0/2; Trestné min.: 4-4.

Druhá třetina začne přibližně v 3:09.

Ani prostřední část utkání v MSG nebyla ochuzena o dramatické okamžiky na obou stranách, skóre se ovšem nezměnilo. Tom Pyatt orazítkoval bekhendovou střelou z blízkosti horní tyč, zatímco Brett Howden z pravého kruhu během přesilové hry levou. Skóre po druhé části. New York Rangers 1 Ottawa Senators 1.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:08
    Vyloučený Mark Stone je zpět na ledě a Ottawa stejně jako NY Rangers přečkala obě dvě oslabení.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
    38:25 Brett Howden během přesilové hry orazítkoval tyč!

38:25
    Brett Howden jedovatou střelou bez přípravy mířil z pravého kruhu pro vhazování do vzdálenějšího levého horního rohu brány, jenže trefil levou tyč, od které se puk vrátil zpět!

37:08
    Mark Stone byl vyloučen za hákování a Rangers si v závěru druhé třetiny zahrají druhou přesilovou hru.

36:29
    Kevin Shattenkirk vystřelil z bodu levého kruhu a Craig Anderson vyrazil puk pravým betonem za bránu.

35:54
    Chris Tierney vystřelil před vrcholem pravého kruhu a jeho rychlá střela zápěstím minula vzdálenější levý horní roh.

35:14
    Mika Zibanejad na levém křídle nabral slušnou rychlost, Craig Anderson ale ucpal prostor na přední tyči.

34:35
    Tom Pyatt bekhendovou střelou z blízkosti orazítkoval horní tyč a po přerušení následuje reklamní brejk.
    33:44 Bekhendová střela Toma Pyatta skončila na horní tyči!

33:44
    Tom Pyatt mohl bekhendovou střelou z mezikruží poslat Ottawu poprvé v zápase do vedení, když mířil do pravého horního rohu brány, puk se ale od horní tyče odrazil do hry!

32:39
    Brendan Smith na levém křídle vystřelil od hrazení a Craig Anderson našel puk v lapačce. Komerční přestávka.

32:00
    Ottawa rychle obránila hru a na levém křídle se dostala ke střele od modré čáry, kterou Henrik Lundqvist na přední tyči bez problému vyrazil pravým betonem.

30:54
    Senators na pravém křídle vystřelili ihned po vhazování po zakázaném uvolnění Rangers a Henrik Lundqvist puk lapačkou vytáhl mimo svou bránu.

29:54
    Mika Zibanejad se ocitl v mezikruží v obrovské šanci, jenže střelou bez přípravy orazítkoval pravou tyč a Craig Anderson vleže puk holí dopravil do bezpečí! Další šance Rangers!

29:38
    Další střela Rangers přišla od modré čáry a Craig Anderson tentokrát jejich táhlý pokus podržel v náručí.

29:28
    Filip Chytil předvedl za bránou skvělý forčeking a Chris Kreider se po přihrávce zpoza brány ocitl v obrovské šanci, Craig Anderson ale levou nohou puk vyrazil! Fantastický zákrok brankáře hostí.

28:35
    Mikkel Bødker střelou z vrcholu pravého kruhu pro vhazování mířil po ledě ke vzdálenější levé tyči a Henrik Lundqvist toho příliš neviděl, pravým betonem ale puk dokázal vykopnout!

27:06
    Rangers se nepodařilo rozehrát podél střídaček a poté se pískalo proti domácím hráčům zakázané uvolnění.

26:22
    Hra byla po obrovské šanci Senators přerušena a v Madison Square Garden probíhá krátká reklamní přestávka. Skóre utkání je stále vyrovnané 1:1.
    26:00 Colin White se krásně protáhl do samostatného úniku!

26:00
    Colin White nabral neskutečnou rychlost a mezi dvěma protihráči se protáhl do samostatného úniku, v jehož závěru bekhendovou střelou orazítkoval levou tyč a puk zůstal ve hře!

25:16
    Cody Ceci je velice dobrým obráncem, který nyní mohl skórovat, Henrik Ludnqvist ale jeho kvalitní střelu z vrcholu pravého kruhu dokázal vytěsnit mimo bránu.

24:37
    Mikkel Bødker byl zastaven čistým hitem a Matt Duchene se ocitl v útočném pásmu v postavení mimo hru.

23:54
    Craig Smith vyrazil střelu Kevina Hayese z levého kruhu pro vhazování a poté i dorážku Filipa Chytila, který mohl vstřelit z blízkosti další gól!

23:37
    Vyloučený Zack Smith se vrátil zpět na led a ani Rangers úvodní přesilovou hru v zápase nevyužili.

22:57
    Filip Chytil napřáhl od modré čáry k táhlé střele, která byla sražena a minula nad ledem vzdálenější levou tyč.

22:20
    Chris Tierney byl v pravém kruhu zablokován a volně letící puk Henrik Lundqvist pohlídal svým pravým betonem.

21:37
    Zack Smith fauloval v útočném pásmu a dostal dvě minuty za držení hole. První přesilová hra pro Rangers.

21:27
    Bobby Ryan vypálil ihned po vhazování od modré čáry a jeho rána byla v mezikruží Rangers zablokována.

21:24
    Mikkel Bødker vystřelil z levého kruhu pro vhazování zápěstím a Henrik Lundqvist po zákroku levým betonem raději puk zalehl, protože neměl tušení, kde ho má.

20:56
    Rangers nejprve střelou z vrcholu levého kruhu přestřelili bránu a poté vyhodili puk na zakázané uvolnění.

20:20
    Mika Zibanejad je zpět na ledě a Ottawa se během druhé přesilové hry v řadě dostala k pouze jedné střele.

20:01
    V Madison Square Garden začala prostřední část utkání, v jejímž úvodu Senators dohrávají přesilovou hru.

20:01

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 13-13; Zablokované střely: 3-2; Vhazování: 44%-56%; Hity: 14-8; Přesilové hry: 0/0-0/2; Trestné minuty: 4-0.

Další třetina začne přibližně v 2:15.

Madison Square Garden se během úvodní části utkání bavila pohledným hokejem a v polovině první třetiny se mohla radovat z gólu, o který se postaral domácí Marc Staal. O necelé tři minuty později ovšem bylo vyrovnáno, když se z dorážky prosadil Mark Stone. Skóre po první třetině pohledného a zajímavého utkání. New York Rangers 1 Ottawa Senators 1.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:29
    Thomas Chabot napřáhl k táhlé střele od modré čáry, kterou Henrik Lundqvist detekoval svou lapačkou.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

18:20
    Mika Zibanejad byl vyloučen za podražení a Senators si zahrají druhou přesilovou hru v dnešním zápase.

18:17
    Cody Ceci se dostal v pravém kruhu pro vhazování ke dvěma střelám a Henrik Lundqvist obě dvě vyrazil.

17:55
    Rangers poslali za bránu Ottawy dlouhou kolmou přihrávku, po které puk dokázali dobruslit. Nepískalo se zakázané uvolnění, které bylo rozhodčími odvoláno.

16:11
    Neal Pionk napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, po které Craig Anderson puk s problémy vyrazil! Rangers se vzápětí dostali u levé tyče k dorážce, jenže kotouč nedokázali poslat z úhlu a blízkosti do prázdné brány poté, co svému brankáři skvěle pomohli spoluhráči!

15:41
    Čároví rozhodčí Tim Nowak zůstal ležet mezi trestnými lavicemi na ledě poté, co ho nechtěně po ztrátě stability srazil couvajícího Chris Kreider. Hra byla přerušena.

14:18
    Senators vyhodili puk zřejmě na zakázané uvolnění, po přerušení každopádně dostává prostor reklamní přestávka.

13:58
    Matt Duchene vystřelil od modré čáry a Henrik Lundqvist jeho táhlou střelu vyrazil maskou do rohu ledové plochy.

13:30
    Mika Zibanejad z levého kruhu nahazoval puk před bránu, kde se ho pokoušel tečovat holí přiloženou k ledu Marc Staal, jenže Craig Anderson do kotouče vložil hokejku a poslal ho do ochranné sítě. Hra byla znovu přerušena.

13:16
    Senators vyhodili puk podél střídaček na zakázané uvolnění a po přerušení následuje komerční přestávka.
    13:03 Mark STONE - 1:1

13:03
    Colin White před bránou zablokoval střelu Bradyho Tkachuka z vrcholu pravého kruhu a poté se u pravé tyče dostal k dorážce MARK STONE, který přinesl vyrovnání poté, co byl gól Senators po Coach Challenge domácího týmu kvůli nedovolenému bránění brankáři potvrzen – 1:1! Asistence: Colin White a Brady Tkachuk.

11:29
    Anthony DeAngelo se v rychlém sledu dostal ke dvěma střelám, první z vrcholu pravého kruhu a druhá z vrcholu mezikruží ale skončila na výstroji Craiga Andersona.
    10:55 Marc STAAL - 1:0

10:55
    Mika Zibanejad u levé tyče brány dokázal skvěle podržet puk proti dvojnásobné přesile a krátkou zpětnou diagonální přihrávkou oslovil MARCA STAALA, který střelou bez přípravy z vnitřního oblouku pravého kruhu pro vhazování zamířil nad levým betonem Craiga Andersona k přední tyči! Asistence: Mika Zibanejad a Jesper Fast.

09:54
    Hra byla na levém křídle útočného pásma Rangers přerušena kvůli hře vysokou holí. Čas na oddech.

08:03
    Maxime Lajoie krásnou střelou z vrcholu levého kruhu pro vhazování mířil ke vzdálenější pravé tyči, Henrik Lundqvist ale předvedl úžasný semafor a puk našel v lapačce! Po fantastickém zákroku švédského krále je reklamní přestávka.

07:53
    Kevin Hayes na levém křídle rychle dobruslil puk po vyhození Rangers a mohl skórovat v oslabení, jenže Craig Anderson na přední tyči puk pravým betonem vyrazil mimo svou bránu!

07:41
    A vzápětí vyhození Rangers podél střídaček, po kterém už příliš času do konce přesilové hry Ottawy nezbývá.

07:17
    Rangers odvedli v obranném pásmu opět skvělou práci a podél střídaček puk vyhodili až k bráně Senators.

05:54
    Henrik Lundqvist si během rychlého přesunu o levou tyč své brány poškodil nůž na levé brusli a odjel na střídačku, aby mu ho kustod opravil.

05:54
    Jimmy Vesey v rohu obranného pásma fauloval Matta Duchenea a dostal dvě minuty za hákování. Senators si zahrají po přerušení hry první přesilovou hru zápasu.

05:26
    Timothy Gettinger vystřelil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a jeho pokus byl přizvednut nad bránu Craiga Andersona, který v bráně Ottawy zasahovat nemusel.

05:04
    Steven Fogarty na levém křídle vystřelil z úhlu zápěstím a jeho pokus ihned po vhazování Craig Anderson podržel.

04:33
    Dylan DeMelo vypálil před vrcholem pravého kruhu pro vhazování a Henrik Lundqvist na přední tyči puk vyrazil.

03:45
    Senators na levém křídle ihned po vhazování vystřelili z ostrého úhlu a Henrik Lundqvist na přední tyči puk vyrazil.

03:40
    Ben Harpur vystřelil z levého kruhu pro vhazování a Henrik Lundqvist tentokrát snadno podržel puk ve své výstroji.

02:48
    Chris Tierney nabral na pravém křídle rychlost a přihrávkou zpoza brány oslovil Mikkela Bødkera, který bez přípravy mířil k pravé tyči, Henrik Lundqvist ale puk levým betonem vyrazil!

02:40
    Senators se v rychlém sledu dostali ke dvěma střelám v pravém kruhu pro vhazování, přičemž první Henrik Lundqvist vyrazil a druhá v podání Codyho Ceciho byla zablokována.

01:59
    Rangers ihned po vhazování vystřelili z pravého kruhu pro vhazování a Craig Anderson pravým betonem puk vyrazil.

01:51
    Craig Anderson vyrazil střelu Filipa Chytila z levého kruhu pro vhazování za bránu a poté puk zmrazil pod lapačkou.

01:33
    Henrik Lundqvist si poprvé osahal puk, když ho po nahození Senators z levého křídla rychle zmrazil pod lapačkou.

01:21
    V pravém kruhu pro vhazování se dostal k dorážce Mika Zibanejad, Craig Anderson byl ale připraven a opět puk vyrazil.

01:19
    Marc Staal na levém křídle vystřelil před vrcholem levého kruhu pro vhazování zápěstím a Craig Anderson jeho střelu mířící ke vzdálenější pravé tyči vyrazil levým betonem.

00:42
    Puk byl sražen ve středním pásmu na jednu ze střídaček, a tak byla hra opět přerušena. Vhazovalo se ve středním pásmu.

00:08
    Zack Smith vyhrál úvodní vhazování zápasu a Senators po pouhých osmi sekundách vyhodili puk na zakázané uvolnění. Hra se tedy přesunula před brankáře Ottawy Craiga Andersona.

00:01

New York Rangers: H. Lundqvist (Georgijev) – M. Staal (A), Pionk, Skjei, DeAngelo, Br. Smith, Shattenkirk – Naměstnikov, Zibanejad (A), Fast (A) – Kreider, K. Hayes, Chytil – Vesey, B. Howden, R. Strome – Gettinger, L. Andersson, Fogarty. Hlavní trenér: David Quinn.

Ottawa Senators: C. Anderson (McKenna) – Chabot, DeMelo, Lajoie, Ceci, Jaroš, Harpur – Pyatt, Duchene (A), Batherson – B. Tkachuk, White, Mark Stone (A) – Dzingel, Z. Smith (A), B. Ryan – Bødker, Tierney, Pääjärvi. Hlavní trenér: Guy Boucher.

Rozhodčí: Jon McIsaac, Chris Schlenker. Čároví: Ryan Gibbons, Tim Nowak.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Předpokládané úvodní sestavy:

New York Rangers: H. Lundqvist (Georgijev) – M. Staal, Pionk, Skjei, DeAngelo, Br. Smith, Shattenkirk – Naměstnikov, Zibanejad, Fast – Kreider, K. Hayes, Chytil – Vesey, B. Howden, R. Strome – Gettinger, L. Andersson, Fogarty.

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – Chabot, DeMelo, Lajoie, Ceci, Jaroš, Harpur – Pyatt, Duchene, Batherson – B. Tkachuk, White, Mark Stone – Dzingel, Z. Smith, B. Ryan – Bødker, Tierney, Pääjärvi.

OTTAWA SENATORS

Generální manažer Pierre Dorion svého soupeře dobře zná, když v organizaci NY Rangers strávil dvě sezóny (2005/06 a 2006/07) jako amatérský skaut. Pierre Dorion byl loni v NHL nominován na ocenění pro nejlepšího generálního manažera roku, které získal David Poile z Toronta. A ještě jedna spojitost mezi oběma organizacemi, Kevin Hayes a Brady Tkachuk jsou bratranci. Ottawa bude v New Yorku usilovat o ukončení série tří porážek v řadě, a pokud chce uspět, jedním z hráčů, na kterého si musí dát velký pozor je Filip Chytil. Český útočník se stal prvním teenagerem, který v historii organizace Rangers dokázal vstřelit gól v pěti zápasech v řadě, a prvním nováčkem po Petrovi Průchovi, který vsítil 5 gólů v řadě v sezóně 2005/06.

NEW YORK RANGERS

New York Rangers vyhrál sedm z posledních osmi domácích zápasů, když po sérii sedmi vítězství v Madison Square Garden nestačil na Washington. Rangers doma v letošní sezóně vyhráli devět zápasů, což je po Tampě nejvíce ze všech týmů v celé NHL. Lightning vyhráli v domácím prostřední o jedno utkání více. Klíčovou roli by v nadcházejícím zápase mohly sehrát přesilové hry a nejde ani tak o jejich využívání, jako o jejich přečkání. V tomto ohledu jsou Rangers téměř stoprocentní, když proti Senators během posledních osmi vzájemných zápasů inkasovali pouze jeden gól v oslabení a přečkali 19 z 20 přesilových her.

Hokejisté New Yorku Rangers v úterý v noci přivítají na svém ledě v Madison Square Garden hosty z Kanady. Soupeřem Rangers bude Ottawa, proti které se budou snažit ukončit sérii dvou porážek. Senators budou do vzájemného zápasu vstupovat s třemi porážkami v řadě a je tedy jasné, že jednomu z týmů se špatnou sérii podaří ukončit. Otázkou je, komu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 11. M. Staal (Zibanejad, Fast), 44. L. Andersson (R. Strome), 49. Kreider (Chytil, K. Hayes), 59. Zibanejad – 14. Mark Stone (White, B. Tkachuk), 58. Mark Stone (B. Tkachuk, Duchene)

Rozhodčí: Jon McIsaac, Chris Schlenker. Čároví: Ryan Gibbons, Tim Nowak

Diváci: 16709