Toronto – Boston 4:2 (kon.) | NY Islanders – Washington 1:4 (kon.) | NY Rangers – Ottawa 4:2 (kon.)
Florida – New Jersey 4:3 (po pr.) | Detroit – Columbus 5:7 (kon.)
New York Rangers
4:2 (1:1, 0:0, 3:1)
Ottawa Senators
Úterý 27.11.2018, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

Československá stopa v utkání:

Filip Chytil (NYR) 0+1, 2 střely, čas na ledě 15:58
    Christián Jaroš (OTT) 0+0, 0 střel, čas na ledě 9:03 (04:13:35)

1. Henrik Lundqvist (NYR) 29 zák., 2 góly, 93,5%
    2. Mika Zibanejad (NYR) 1+1
    3. Mark Stone (OTT) 2+0

Statistiky: Střely na bránu: 33-31; Zablokované střely: 10-21; Vhazování: 52%-48%; Hity: 31-20; Přesilové hry: 0/4-0/2; Trestné minuty: 6-10.

New York Rangers proti Ottawě nevyužil ani jednu ze čtyř přesilových her, přesto se raduje z vítězství. Mark Stone sice dnes v dresu Senators vstřelil dva góly, k ničemu to ale nebylo a hosté prohráli počtvrté v řadě, zatímco Rangers v Madison Square Garden ukončili sérii dvou porážek a vrátili se doma zpět na vítěznou dráhu. Vítězný gól vstřelil po přihrávce Filipa Chytila útočník Chris Kreider. Konečný výsledek nádherného utkání v MSG. New York Rangers 4 Ottawa Senators 2.

59:17
    Craig Anderson se potřetí v zápase vydal na střídačku. Senators hrají opět bez brankáře!

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
    58:22 Mika ZIBANEJAD - 4:2

58:22
    Rangers právě vstřelili branku!
    MIKA ZIBANEJAD ve středním pásmu vystihl rozehrávku Senators od modré čáry a poslal puk do prázdné brány! Rangers zpečetili vítězství.
    57:17 Mark STONE - 3:2

57:17
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Brady Tkachuk po přihrávce Matta Duchenea z pravého křídla parádním pasem zpoza brány našel ve vzdálenějším levém kruhu pro vhazování MARKA STONEA, který bez přípravy propálil přesouvajícího se Henrika Lundqvista na bližší tyči mezi pravým betonem a vyrážečkou! Mark Stone vstřelil svůj druhý gól v utkání – 3:2. Asistence: Brady Tkachuk a Matt Duchene.

56:35
    Craig Anderson naskočil na střídačku a Senators hrají v závěru bez brankáře! Dokáží skórovat?

56:15
    Henrik Lundqvist si připsal další úspěšný zákrok a po reklamní přestávce následuje komerční přestávka.

55:26
    Cody Ceci střelou z levého kruhu orazítkoval brankovou konstrukci a Henrik Lundqvist se dokázal rychle zorientovat, aby si poradil s dorážkou Senators! Brankář NY chytá skvěle.

54:03
    Chris Kreider na pravém křídle vypálil dobře od modré čáry a Craig Anderson u levé tyče puk vyrazil.

53:14
    Vyloučení Thomas Chabot a Vladislav Naměstnikov jsou zpět na ledě. Oba týmy hrají v plném počtu.

51:14
    Thomas Chabot podruhé v zápase zamířil na trestnou lavici, tentokrát za podržení, a souběžně s ním byl vyloučen Vladislav Naměstnikov, který dostal dvě minuty za faul kolenem. Po komerční přestávce se tedy hraje 4 na 4. Rangers vedou v závěru 3:1.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 11. M. Staal (Zibanejad, Fast), 44. L. Andersson (R. Strome), 49. Kreider (Chytil, K. Hayes), 59. Zibanejad – 14. Mark Stone (White, B. Tkachuk), 58. Mark Stone (B. Tkachuk, Duchene)

New York Rangers: H. Lundqvist (Georgijev) – M. Staal (A), Pionk, Skjei, DeAngelo, Br. Smith, Shattenkirk – Naměstnikov, Zibanejad (A), Fast (A) – Kreider, K. Hayes, Chytil – Vesey, B. Howden, R. Strome – Gettinger, L. Andersson, Fogarty. Hlavní trenér: David Quinn.
    Ottawa Senators: C. Anderson (McKenna) – Chabot, DeMelo, Lajoie, Ceci, Jaroš, Harpur – Pyatt, Duchene (A), Batherson – B. Tkachuk, White, Mark Stone (A) – Dzingel, Z. Smith (A), B. Ryan – Bødker, Tierney, Pääjärvi. Hlavní trenér: Guy Boucher.

Rozhodčí: Jon McIsaac, Chris Schlenker. Čároví: Ryan Gibbons, Tim Nowak

Diváci: 16709