Žilina – Banská Bystrica 3:7 (kon.) | Košice – Poprad 3:4 (po pr.) | Nitra – Trenčín 4:1 (kon.)
Zvolen – Nové Zámky 1:2 (kon.) | Detva – Miskolc 2:3 (kon.) | MAC Budapešť – Lipt. Mikuláš 8:2 (kon.)
MsHK Žilina
3:7 (0:3, 3:3, 0:1)
HC´ 05 Banská Bystrica
Úterý 27.11.2018, 17:30 • Tipsport Aréna, Žilina • Tipos Extraliga (SR) • 27. kolo

Je za námi utkání mezi Žilinou a Banskou Bystricou, které podle očekávání ovládli hosté, a to poměrem 3:7! Rozhodla nedisciplinovanost Vlků, kteří se nechali hned dvanáctkrát vyloučit! V přesilovkách pak řádili Kanaďané Higgs (1+3) s Asselinem a Slovák Andrej Šťastný. Poslední třetina byla pouhou formalitou a zápas se dohrával. Děkuji za sledování a hezký zbytek večera. U slovenské Tipsport ligy na počtenou! (20:05:33)

59:38
    Ofsajdové postavení bílých hokejistů, 22 vteřin před koncem třetí třetiny.

59:01
    Začala poslední minuta dnešního zápasu.

58:43
    Hosté kombinovali v útočném pásmu, kýžený efekt to nepřineslo.

58:00
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:00
    Téměř všichni žilinští fanoušci opustili ochozy Tipsport Arény.

56:00
    Deset branek jsme dnes viděli, opravdový gólfest v podání Bystrice, která se trefila hned šestkrát za dvě třetiny.

55:00
    Posledních 5 minut třetí třetiny, a i možná celého zápasu.

54:03
    Hosté zahrozili dělovkou od modré, puk mířil hodně mimo.

53:05
    Oba brankáři mají v této části hry málo práce, Baroš musel zasáhnout proti Hvílově ráně z pravého kruhu.

52:02
    Tréninkové tempo zápasu pokračuje, dramatický závěr se dnes konat nebude.

51:49
    Žilina má tým plný zkušených hráčů, je zarážející, že se Vlci nacházejí na 12. příčce, od které, je to do baráže jen kousíček.

51:21
    Hraje se nahoru dolů, ze zápasu je cítit však rozhodnutý stav.

50:02
    Polovina třetí třetiny je za námi, stav 3:7 mluví za vše. Čas plyne velmi pomalu.

49:48
    Varga si šikovně stáhl kotouč tak, že se dostal až před Mikoláše, ale trefil pouze ležícího obránce.

48:51
    Ondrušova rána nepřesná, ta nemohla Mikoláše vůbec ohrozit. Následně se píská ofsajd Banské Bystrice.

47:40
    Utkání se dohrává v přece jenom pomalejším tempu, Bystrice nemá potřebu se někam hnát.

47:00
    Brock Higgs (Banská Bystrica) dnes zaznamenal 4 body (1+3).

46:00
    Dnešní utkání sleduje pouhých 523 diváků.

45:45
    Icing i na druhé straně, vhazování před jmenovcem české fotbalové legendy.

45:20
    Zakázané uvolnění domácích, hra se přesouvá do jejich obranného pásma.

44:38
    Němčík kroužil v útočném pásmu tak dlouho, až odevzdal kotouč domácím.

43:16
    To je poslední hřebíček do rakve Žiliny, která může ve zbytku utkání ještě inkasovat, pokud si nedá pozor.

42:32

42:23
    Banská Bystrica právě vstřelila branku!
    Chyba v rozehrávce, kterou využívají hosté! V přečíslení 2 na 1 ujeli Gabor s Faillém, první jmenovaný vypálil, na jeho střelu dokázal Mikoláš zareagovat, na dorážku ÉRICA FAILLÉHO byl už krátký. Bez asistence.

41:35
    Domácí opět v útoku, před Barošem.

41:02
    Domácí se dostali do útočného pásma, avšak Jankovičova střela se od mantinelu odrazila pryč.

40:32
    Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica: Mihalik (2 min., podrážení).

40:01

Druhá část dnešního klání je minulostí, viděli jsme během ní šest branek! Třetí třetina bude zřejmě jen formalitou, náskok Beranů je stále třígólový, poslední perioda začne přibližně v 19:32.

40:00

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:33
    Žilina vstřelila branku!
    MATEJ SÍKELA tečuje ránu od modré Lukáše Dubeňe, která zapadla za Baroše! Už devátá branka dnešního střetnutí! Asistence: Lukáš Dubeň, Petr Beránek.

37:40
    Hosté pokračují v náporu, chtějí dnes nastřílet co nejvíce branek.

36:30
    Berani kombinovali v útočném pásmu, puk z levého kruhu minul Mikolášovu branku.

35:03
    Domácí velmi kuriózně snižují! MICHAL BARTA překonává kvůli teči jednoho z hostujících obránců Samuela Baroše. Asistence: Nikolai Zhilin, Matej Síkela.

35:01
    Do konce druhé třetiny necelých pět minut, Žilina prohrává 1:6, o vítězi je rozhodnuto.

34:06
    Hraje se v dobrém tempu, i když je dnes už prakticky rozhodnuto.

33:21
    Oddechový čas pro hosty.

32:20
    Vlci jsou dnes naprosto bezzubí, Berani mohou šetřit síly na delší zápasy.

31:47
    Vyloučení v týmu MsHK Žilina: Ručkay Jakub (10 min., nesportovní chování + osobní trest do konce utkání).

31:47
    ANDREJ ŠŤASTNÝ využívá šestou přesilovku šestým gólem! Z pravého kruhu bez problémů trefil volnou část žilinské branky. Asistence: Brock Higgs, Eric Faillé.

31:24
    Dvě vyloučení v týmu MsHK Žilina: Piegl, Podešva( oba 2 min., sekání),
    Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica: Asselin (2+10 min., hrubost).

30:46
    Icing Banské Bystrice, buly před Barošem.

30:18
    Vhazování v obranném pásmu zelených hokejistů.

30:01
    Polovina druhé třetiny za námi, žilinští si sami dnes vykopali hrob spoustou zbytečných vyloučení.

29:07
    Střídání brankářů v týmu MsHK Žilina: Fučíka nahrazuje Mikoláš.

29:07
    Festival přesilovkových branek hostů nemá konců! Pátý gól z páté početní výhody! Karol Sloboda na modré naznačil střelu, přihrál Jánu Sýkorovi, který s nutnou dávkou štěstí dostal puk přes betony Fučíka. Asistence: Karol Sloboda, Guillaume Asselin.

28:44
    Vyloučení v týmu MsHK Žilina: Fučík (2 min., podrážení). Trest odsedí Filip Ondruš.

28:10
    Tribuny žilinského stadionu opustili další diváci po čtvrtém gólu Bystrice.

27:40
    Nápor pokračuje, radost pohledět na takový výkon.

26:20
    Banská Bystrica v obrovském náporu! První čistě kanadská útočná formace v čele s Brockem Higgsem si dělá v útočném pásmu, co chce! Tyčka musela pomoct Fučíkovi.

25:46
    Higgs prověřil Fučíka z pravé strany, ten se štěstím vyrazil.

25:19
    NIKOLAI ZHILIN zčistajasna snižuje na 1:4! Kapka naděje pro domácí, takový gól přesně potřebovali. Asistence: Dominik Rehák, Juraj Milý.

25:02
    Gólfest v podání Beranů! TOMÁŠ ZIGO dostal příliš prostoru před Fučíkem, na dvakrát jej překonal. Asistence: Eric Faillé, Brock Higgs.

24:18
    Vyloučení v týmu MsHK Žilina: Huna Rudolf (2 min., hákování).

24:09
    Žilina se osvobodila jen díky zakázanému uvolnění, vhazování po pravé ruce Fučíka.

23:35
    Bystrica kombinovala v útočném pásmu, Fučík tentokrát bez zákroku.

23:00
    Dnes to nevypadá na velkou návštěvu, spousta volných sedaček je v Tipsport Aréně.

22:02
    Musel si poradit i s nepříjemně poskakujícím pukem.

21:35
    Hosté pokračují ve skvělém výkonu, Fučík se rozhodně nenudí.

20:50

20:24
    Žilinští i v oslabení šli do přečíslení 2 na 1, výslednou ránu kryje Baroš.

20:01

Máme za sebou první třetinu, po které vedou hosté z Banské Bystrice 3:0. Trefili se Šťastný, Asselin a Higgs. Druhá třetina začne přibližně v 18:30.

20:00

19:01
    Poslední minuta první třetiny.

18:22
    Vyloučení v týmu MsHK Žilina: Hvíla (2 min., vysoká hůl).

17:31
    Žilinští v plném počtu, to není obvyklý úkaz. Také dokázali ohrozit Baroše, ten stále drží čisté konto.

16:05
    Žilina se odzbrojila sama, dlouho jsem neviděl dva tresty za příliš mnoho hráčů na ledě v jedné třetině.

15:34
    BROCK HIGGS posílá Berany do třígólového vedení! Ben Marshall nahodil puk do skrumáže před Fučíkem, kde se nejrychleji zorientoval kanadský forvard, který poslal puk za domácího gólmana. Už 0:3! Asistence: Ben Marshall.

15:25
    Faillova ránu od modré chytá Fučík. Vhazování před domácím brankářem.

14:58
    Vyloučení v týmu MsHK Žilina: Milý (2 min., příliš mnoho hráčů).

13:30
    Zápas se odehrává v rychlém tempu, vidíme spoustu soubojů o puk, vážnější příležitosti jsme se nedočkali.

12:40
    Žilina se po delší době dostala do útočného pásma, Baroše však neohrozili. Ten si dosud pořádně nesáhl na kotouč.

11:59
    Výkon Vlků v dnešním zápasu není oslnivý, uvidíme, zda se jim podaří alespoň snížit na rozdíl jedné branky.

11:06
    Druhý gól v síti domácích! GUILLAUME ASSELIN z levého kruhu nastřelil brusle domácího Dubeňe, od nichž se puk odrazil mezi betony Fučíka. Asistence: Brock Higgs, Karol Sloboda.

10:07
    Vyloučení v týmu MsHK Žilina: Podešva (2 min., hákování).

10:01
    Polovina první třetiny je za námi, Žilina zatím prohrává s Bystricou 0:1.

09:10
    Banská Bystrica pokračuje ve stejném stylu jako v přesilových hrách. Žilině dělá tento nátlakový hokej obrovské problémy, nedokáže se z toho vymanit.

08:38
    Domácí v plném počtu. Berani nevyužili ani dvojnásobnou početní výhodu.

07:58
    Domácí už ve čtyřech. Tlak Bystrice stále trvá.

07:14
    Bystrická mlýnice je v plném provozu, Fučík dvakrát kryl těžké střele od modré, které vyslal Karol Sloboda.

06:38
    Vyloučení v týmu MsHK Žilina: Dubeň (2 min., příliš mnoho hráčů).

06:22
    Hosté se ihned dostávají do tlaku, a domácí půjdou do tří! Příliš mnoho hráčů bylo v jednu chvíli na ledě.

05:58
    Vyloučení v týmu MsHK Žilina: Húževka (2 min., sekání).

04:57
    Takto má vypadat přesilovka! Marshall vypálil od modré, před Fučíka se natlačil ANDREJ ŠŤASTNÝ, zpracoval si puk a obehrál domácího brankáře. 0:1! Asistence: Ben Marshall.

04:10

03:55
    Faillé odevzdal puk za bránu Žiliny, oba týmy střídají.

03:08
    Sýkora se řítil sám na Fučíka, přitom byl zahákován Kučným. 4 na 4.

02:41
    Podešva pálil z ostrého úhlu, Baroš si jeho pokus pohlídal.

02:14
    Dlouhá přesilovka 5 na 3 pro domácí!

02:10
    Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica: Němčík (2 min., krosček).

01:37
    Barošovi vypadl puk z lapačky, hned se před ním vytvořil závar, z kterého domácí nic využít nedokázali.

01:01
    Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica: Sýkora (2 min., příliš mnoho hráčů).

00:31
    Marshall (Banská Bystrica) nahodil kotouč na Fučíka, ten bez problémů vyrazil, avšak měl zakrytý výhled.

00:01
    Úvodní vhazování vyšlo lépe domácím Vlkům.

00:01

Před samotným zahájením si poslechneme slovenskou národní hymnu.

Hráči obou mužstev jsou nastoupení na ledě stadionu v Žilině. Domácí v zelených dresech, hosté v bílé kombinaci.

MsHK Žilina: Fučík (Mikoláš) – Kučný, Turian, Jankovič, Hudec, Piegl, Žilin, Dubeň, Ondruš – Jenčík, Podešva, Balej (C) – Beránek, Húževka, Huna Ru. – Bárta, Ručkay J., Hvíla – Síkela, Rehák, Milý

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Baroš (Williams) – Nemčík, Marshall, Mihalik, Sloboda, Ďatelinka (C), Petrinec – Selleck, Higgs, Asselin – Zigo, Faillé, Sýkora – Gabor, Češík, Kabáč – Šťastný, Varga, Török

Rozhodčí: Orolin, Snášel – Stanzel, Gajan.

Poslední vzájemné utkání
    HC 05 iClinic Banská Bystrica 2:1 MsHK Žilina (26.10.2018)

Branky a nahrávky: 7. Selleck (Asselin, Sloboda), 38. Asselin (Marshall, Miller) – 43. Hvila

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Baroš – Miller, Marshall, Mihalik, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Nemčík, Varga – Selleck, Faille, Asselin – Török, Higgs, Sýkora – Gabor, Češík, Kabáč – Lichanec, Buc, Bartánus.

MsHK Žilina: Mikoláš – Kučný, Bagin, Piegl, Zhilin, Pastor, Matějka, Mendrej – Bárta, Podešva, Milý – Jenčík, Surovka, Rudolf Huna – Beránek, Ručkay, Hvila – Hrazdíra, Rehák, Danielčak.

Rozhodčí: Babic, Snášel – Šoltés, Soltész

Diváci: 2344

Hezký úterní podvečer u slovenské Tipsport ligy! Dvanáctá Žilina se utká na svém ledě se čtvrtou Banskou Bystricou. Zápas má úvodní hvizd v 17:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Tadeáš Podolka

Branky a nahrávky: 26. Zhilin (Rehák, Milý), 36. Barta (Zhilin, Síkela), 39. Síkela (Dubeň, Beránek) – 5. Šťastný (Marshall), 12. Asselin (Higgs, Sloboda), 16. Higgs (Marshall), 26. Zigo (Faillé, Higgs), 30. Sýkora (Sloboda, Asselin), 32. Šťastný (Higgs, Faillé), 43. Faillé

MsHK Žilina: Fučík (30. Mikoláš) – Kučný, Turian, Jankovič, Hudec, Piegl, Žilin, Dubeň, Ondruš – Jenčík, Podešva, Balej (C) – Beránek, Húževka, Huna Ru. – Bárta, Ručkay J., Hvíla – Síkela, Rehák, Milý
    HC´ 05 Banská Bystrica: Baroš (Williams) – Nemčík, Marshall, Mihalik, Sloboda, Ďatelinka (C), Petrinec – Selleck, Higgs, Asselin – Zigo, Faillé, Sýkora – Gabor, Češík, Kabáč – Šťastný, Varga, Török

Rozhodčí: Orolin, Snášel – Stanzel, Gajan