Finsko – Švédsko 3:2 (kon.) | Rusko – Česko 7:2 (kon.)
konec
Pittsburgh Penguins
5:3 (1:0, 2:1, 2:2)
Boston Bruins
Sobota 15.12.2018, 01:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  To už je ode mne pro tuto chvíli vše. Přeji dobrou noc, někdy příště se budu těšit znovu na počtenou! (04:01:34)
   
  Československá stopa:

  David Krejčí (BOS) – 1+0, 4 střely, 9:21.
  David Pastrňák (BOS) – 0+1, 7 střel, 20:07.
  Jaroslav Halák (BOS) – 23 zás., 4 ink. g., 85,2%.
   
  Tři hvězdy zápasu:

  1. Casey DeSmith (PIT) – 48 zás., 3 ink. g., 94,1%.
  2. Zach Aston-Reese (PIT) – 2+1.
  3. Chris Wagner (BOS) – 1+1.
   
  V reklamě na hokej byl nakonec úspěšnější Pittsburgh, jenž sice přišel o náskok, ovšem v závěru byl šťastnější!

  Poslední třetina nabídla hned čtyři góly. Chris Wagner parádní střelou snížil, načež David Krejčí po tyčce Pastrňáka dokonce rychle vyrovnal! Bruins se tím dostali do psychické výhody, jenže vítězná branka padla na druhé straně, když se s trochou štěstí prosadil tečující Jake Guentzel. Hosté to ještě pochopitelně zkusili v šesti, ale místo vyrovnaní pojistil výhru Pittsburghu Zach Aston-Reese.

  Už při pohledu na statistiky vyplývá, že dnešní výsledek je pro Boston krutý. Nebodoval totiž i přes drtivou střeleckou převahu. Casey DeSmith se často zdál být neprůstřelný a po zásluze je vyhlášen první hvězdou střetnutí.

  Střely na branku v zápasu:
  Pittsburgh 28:51 Boston.
   
  60:00
  Konec zápasu.
  59:55 Zach ASTON-REESE - 5:3
   
  59:55
  Pittsburgh právě vstřelil branku!
  Je jasno! Sidney Crosby u hrazení přetlačil Toreyho Kruga, jenž skončil na ledě. Kanadský útočník poté jak na zlatém podnose naservíroval zakončení do prázdné klece pro ZACHA ASTONA-REESE, který se tedy trefuje podruhé v utkání. Asistence: Sidney Crosby.
   
  59:46
  Základní hrací doba se chýlí ke konci. Po ofsajdu Bruins nás čeká buly ve středním pásmu, hosté si zároveň ještě vyžádali oddechový čas!
   
  59:32
  Wow! Torey Krug připravil Krejčímu další dělovku, tu opět obětavě schytal Bryan Rust! Kotouč mu dokonce odlomil kousek nože u brusle, diváky opěvovaný borec klopýtá na střídačku.
   
  59:19
  Tvrdou ránu Davida Krejčího obětavě blokuje Bryan Rust, Medvědi stále zesilují svůj ne zrovna malý tlak!
   
  Dnešní utkání sleduje 18 549 diváků.
   
  58:40
  Hosté už hrají v šesti a drží se u DeSmithe. David Pastrňák práskl do kotouče na modré čáře a maskovaný muž jej vyráží do bezpečí.
   
  58:24
  Tak to je naprosto neskutečné! Jakob Forsbacka-Karlsson zůstal trestuhodně volný před bránou. Poté, co se k němu dostala přihrávka, nepřekonal nadvakrát betony skvělého Caseyho DeSmitha a další snahu o dorážky eliminoval na brankové čáře ležící Derick Brassard! Tribuny jsou v euforii, jejich oblíbenci přežili téměř nemožné.
   
  57:44
  Marcus Pettersson v neutrálním pásmu rázně utnul snahu Bostonu o přechod před DeSmithe a zasloužil se o dopravení kotouče až mimo mantinely.
   
  57:30
  Nyní hrají domácí velice dobře, téměř Medvědům nenechávají přičichnout k puku a sami šetří cenné vteřinky.
   
  56:46
  Phil Kessel sám dojel s kotoučem na holi až do rohu hrací plochy. Bostonští se rychle snaží vrátit zpět do útoku, čas se pomalu krátí.
   
  56:10
  David Pastrňák se v akci tří proti třem snažil přihrát mezi kruhy Krejčímu, jenže měl na zádech obránce a skutek se nepodařil.
   
  55:48
  David Pastrňák je velice aktivní, nyní se protáhl po pravém křídle a připomněl se DeSmithovi pokusem ze zápěstí.

  Ondřej Belák

  Branky a nahrávky: 18. D. Grant (Cullen, G. Wilson), 22. Kessel (Malkin, Aston-Reese), 40. Aston-Reese (Sheahan, Dumoulin), 51. Guentzel (Letang, Crosby), 60. Aston-Reese (Crosby) – 32. Carlo (Wagner, Kuraly), 48. Wagner (McAvoy, Kuraly), 48. Krejčí (Pastrňák, Marchand)


  Pittsburgh Penguins: DeSmith (M. Murray) – Letang (A), Dumoulin, Oleksiak, Määttä, J. Johnson, M. Pettersson – Guentzel, Crosby (C), Pearson – Kessel, Malkin (A), Aston-Reese – Rust, Brassard, Sheahan – G. Wilson, Cullen, D. Grant.
  Boston Bruins: Halák (T. Rask) – Carlo, Krug, McAvoy, Grzelcyk, Kampfer, J. Moore – Pastrňák, Krejčí (A), Marchand (A) – Backes (A), Cave, Nordström – Heinen, Forsbacka-Karlsson, Donato – Wagner, Acciari, Kuraly.

  Rozhodčí: Joannette, Watson

  Diváci: 18 549