Mountfield HK – Havlíčkův Brod 1:2 (kon.) | Jihlava – Žďár n/S 4:2 (kon.) | Slavia – Salzburg 4:1 (kon.)
HC Slavia Praha
4:1 (1:1, 1:0, 2:0 - N 0:1)
EC Red Bull Salzburg
Sobota 15.12.2018, 19:15 • Zimní stadión Eden • DHL Extraliga juniorů • O pořadí v play-off

Třetí třetina, především její druhá polovina, patřila Salzburgu, ale góly dávali jenom sešívaní. Ve 49. minutě dal svůj druhý gól zápasu Robin Všetečka a 58 sekund před třetí sirénou uzavřel konečné skóre 4:1 Filip Macek. V prodloužení pak bonusový bod získali hosté ze Salzburgu, vystřelil jim ho Carl Zimmermann. (21:19:14)

63:32
    Tak se přece jenom se CARL ZIMMERMANN prosazuje – z levé strany trefuje přesně mezírku mezi Málkovými betony. Salzburg tak bere bod za výhru v prodloužení. Asistence: Bastian Eckl.

63:26
    Zimmermann se zjevil samotný před Málkem, jenž ale opět kryje.

63:02
    Hede uvolnil Nymana, který trefuje tyčku!

62:44
    Hadamczik měl před sebou pouze Málka, ale slávistického brankáře nepřekonal!

62:21
    Čapka zavezl puk do útočné třetiny, našel Křenka, který ještě hledal Hasila. Neúspěšně.

61:35
    Obu zajel zpět do obranného pásma a počká na vystřídání.

61:02
    Málek si teď dovolil možná až příliš, ale proti napadajícímu Peterkovi puk nakonec ve spolupráci s obránci uchránil.

60:16
    Holý hledal na středu volného Hasila, jehož střelu kryje Kolarz.

60:04
    Salzburg vyhrál vhazování, ale přichází o puk.

60:01

Slavia vítězí v základní hrací době 4:1, bonusový bod bude k dispozici ještě v prodloužení a případných nájezdech.

59:55
    Eliaš našel před brankou nikým nehlídaného Polegoshka, jehož střelu do odkryté branky ale fantasticky vyráží Málek!

59:02
    Slavia právě vstřelila branku!
    A je definitivně rozhodnuto. Kižlin vyhrál vhazování v útočném pásmu a posunul puk na modrou na FILIPA MACKA, který napřáhl a překonal zjevně nic nevidícího Kolarze. Asistence: Dávid Kižlin a Martin Petrák.

58:58
    Zakázané uvolnění Salzburgu.

58:49
    Altrichter zblokoval střelu od modré a kulhá na střídačku, Holý mezitím radši vyhazuje do středního pásma.

58:02
    Varejcka se snažil individuální akcí prosadit až před branku, na Málka si ale nevyzrál.

57:33
    Zakázané uvolnění přesouvá hru před Kolarze.

56:47
    Zimmermann našel na druhé straně úplně volného Peterku, který ale branku svým pokusem do protipohybu Málka míjí.

56:33
    Když už nic jiného než střelu, tak Všetečka alespoň ušetřil cenné vteřinky a dovolil svým spoluhráčům vystřídat.

56:12
    Z podobné pozice to zkoušel Borzecki, znovu ale narazil na slávistického brankáře.

55:50
    Varejcka se snažil něco vymyslet na pravé straně, Málek kryje.

55:12
    Vypadalo, že Mannerovo napřáhnutí dosáhne až na strop, střela to však nebezpečná nebyla.

54:17
    Obu dvakrát předvedl skvělou techniku bruslení, ale nahrávkou trefil pouze dobře si vystoupivšího Všetečku. Ten už ale potřeboval vystřídat a tak jen zavezl puk do útočného pásma.

53:27
    Eliaš nabil na první Ecklovi, jehož nepříjemnou střelu vyráží Málek do rohu.

52:55
    Výborná práce Macka, který blokem na ledě zabránil v nahrávce Hadamczikovi a sám pak puk vyvezl do středního pásma.

52:03
    Fiala centroval do brankoviště, kde byli připravení Havrda s Kižlinem, ale ani jeden se k puku nedostal.

51:00
    Křenek už už chtěl v přečíslení 2 proti 1 nabídnout šanci na hattrick Všetečkovi, ale nahrávka na něj byla příliš dlouhá.

50:34
    Všetečkova dalekonosná nahrávka nikoho z domácích nenašla, ušetřila ale cenné vteřinky unavené obraně.

50:05
    Zakázané uvolnění domácích.

49:48
    Peterka se snažil najít před brankou volného spoluhráče, to se mu ovšem nepodařilo a sešívaní mohou znovu do útoku.

48:45
    A sešívaní mohli hned navázat další brankou, avšak Mackova střela ani dorážka Janči místo určení nenašly.

48:17
    A tohle byl tedy gól jak blesk z čistého nebe. LUKÁŠI KŘENKOVI ještě první střela nesedla, ale podruhé se z prostoru levého kruhu trefuje naprosto bezchybně! Bez asistence.

47:59
    Puk skončil na trestné lavici domácích, vhazování ve středním pásmu.

47:10
    Holý si počkal na středu kluziště a sroloval jednoho z hostů. Tribunami se jen ozvalo souhlasné "jo".

46:52
    Srdínka obral o puk agilní Hede a bekhendovým zakončením zapsal další střelu na Málka. Nikoliv však za něj.

46:44
    Rychlý přechod do útoku a střela na Málka znamená vhazování po jeho levici.

46:28
    Macek střílel od modré pouze do Kolarze, který se musel mít na pozoru před dotírajícím Jančou.

46:11
    Peterka zavezl puk do útočné třetiny a připravil střelu pro Hadamczika. V bráně už byl ale připraven pohotový Málek.

44:56
    Obrovské šance a skvělé zákroky Málka! Nejprve skvěle vykryl Ecklovu střelu i dorážku Ehama v podstatě do odkryté branky, poté si počkal i na Nymanovu střelu z mezikruží.

44:12
    Dvě Srdínkovy střele od modré. Obě dvě končí mimo, ale slávisté ušetří cenné vteřinky v útočném pásmu.

43:50
    Mareček dobře vystoupil proti rozjetému protihráči a protečoval puk na salcburskou střídačku.

43:00
    Osvědčená kombinace po ose Peterka – Hede vedla k zakončení druhého jmenovaného, se kterým ale Málek nemá problémy.

42:32
    Další Labuzíkova střela, Kolarz už radši přerušuje.

42:11
    Rychlost nabral na pravém křídle také Labuzík a bekhendovou střelou provětral Kolarze.

41:42
    Že je Robin Všetečka nejlépe hrajícím slávistou, není pochyb, nyní to opět ukázal ve své rychlosti, ale k zakončení se nedostal.

41:05
    Schwaiger hledal na středu volného Varejcku, ale slávisté nahrávku dobře zblokovali.

40:34
    První střelu, byť mnohem slabší, vyslal na druhé straně Labuzík, Kolarz bez problémů kryje.

40:07
    Krásná akce Salzburgu hned zkraje třetí třetiny, když Peterka ve středním pásmu protečoval puk pro rozjetého Hedeho, který ale tváří v tvář Málkovi míjí branku!

40:01

Hokejisté Salzburgu už ale nic nevymysleli a po dvou třetinách tak prohrávají 1:2. Nedá se přitom říci, že by byli v druhé dvacetiminutovce horší, ba naopak, ale jednoznačnou stopku jim zatím vystavuje Roman Málek. Za domácí se navíc ve 37. minutě trefil Tomáš Labuzík a určil tak současný stav.

40:00

39:37
    Druhé zakázané uvolnění v řadě a není divu, že hostující trenéři posílají na led nejnebezpečnější hráče soupeře Hedeho a Peterku.

39:14
    Hedeho centr před branku si domácí obránci málem srazili do vlastní branky. Poté měli sešívaní štěstí, protože Peterka z jasné pozice netrefil prázdnou branku!

38:44
    Polegoshko se snažil vymyslet nahrávku u levého mantinelu útočného pásma, to však jenom do té doby, než k němu přijel Mareček a od puku ho odstavil.

37:30
    Tvrdý hit předvedl jeden ze salcuburských hráčů na Holého, ten se ale nenechal rozhodit.

36:47
    A tohle je gól z čistého nebe. TOMÁŠ LABUZÍK měl trochu prostoru na pravém křídle a přesnou střelou 20 čísel nad ledem k pravé tyči překonává Stolarze. Pokud nebudete mít k dispozici vidět záznam, přirovnal bych jeho branku k hokejovému provedení Stochova čtvrtečního gólu proti Petrohradu. Asistence: Jakub Janča a Dávid Kižlin.

36:24
    Chyby na obou stranách znovu pokračují, k juniorskému hokeji to ale patří. Eckl nejprve výborně dojel Kižlina a sebral mu puk, hráč Salzburgu ale o kotouč také znenadání přišel.

35:19
    Rychlonohý Všetečka donutil Kolarze vyjet z branky a pomoci obráncům s rozehrávkou.

34:46
    Hasil zavezl puk do útočného pásma a nabídl střelu pro Havrdu, Kolarz vyráží.

34:12
    Zimmermann se v jízdě na pravém křídle dobře zbavil protihráče, střílí ale těsně nad branku.

33:31
    Všetečka se řítil na levém křídle sám na Kolarze, rozhodl se ale vystřelit z poměrně velké dálky a brankář Salzburgu v pohodě vyráží.

33:15
    Kižlin se nedohodl se spoluhráčem a puk tak v podstatě odevzdal soupeři.

32:42
    Eham sice přišel k puku jak slepý k houslím, to mu ale nezabránilo tvrdou ranou provětrat prostor okolo pravé tyčky Málkovy branky.

32:16
    Křenek se vymotal s pukem na střed, jeho střela však po bloku končí v ochranné síti.

31:57
    Zimmermann vyhrál dva souboje v prostoru mezi střídačkami, nahazuje puk a jde střídat.

31:28
    Dva ofsajdy hostů v řadě, vhazování ve středním pásmu.

30:57
    Obu trefil z rozehrávky pouze Všetečku, ale kotouč se kapitánovi sešívaných neodrazil zrovna příhodně a brejk se tak nekonal.

30:15
    Hasil se zjevil sám na levém křídle, ale obránce Salzburgu k němu dobře přistoupil a puk mu sebral.

29:58
    Znovu je k vidění hodně nepřesností na obou stranách.

29:04
    Hadamczik střílel od modré přes chumel několika hráčů, Málek i přes menší viditelnost kryje a přerušuje hru.

28:25
    Sešívané opět zachránil Málek, jenž se nenechal rozhodit a poradil si s bekhendovým pokusem Eckla.

27:46
    Slavia v posledních minutách ztrácí a naráží především na neschopnost udržet puk na vlastních holích.

26:55
    Leonhardt připravil pozici pro volného Borzeckiho, který z bezprostřední blízkosti trefuje opět jen Málka!

26:38
    Peterka znovu ukázal své šikovné ruce, přes obranu sešívaných ale neprošel.

26:05

25:36
    Tlak Salzburgu sice znamenal držení puku v útočném pásmu, ale až na jednu šanci a střelu Hadamczika si hosté nic nevypracovali.

24:40
    Eckl trpělivě vyčkal na vhodnou příležitost a uvolnil na středu Borzeckiho, jehož přímou střelu skvěle likviduje Málek!

24:09
    Střela hned po vhazování, o kterou se postarala dvojice Varejcka – Polegoshko, Málek chytá.

24:03
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Bureš – 2 min., podrážení).

23:30
    Všetečka nabral rychlost na pravém křídle, objel obránce a bekhendem provětral výstroj Kolarze.

23:10
    Další Fialova střela od modré jen těsně míjí pravou tyč salcburské branky, Havrdova dorážka pak na Kolarze přes několik blokujících hráčů nedoputovala.

22:40
    Fiala vjel do útočného pásma, na nic nečekal a vystřelil. Kolarz vyráží.

22:33
    Druhá třetina pokračuje v rychlém tempu té první, řekl bych dokonce, že se hraje ještě rychleji.

21:58
    Hosté pokazili rozehrávku, paradoxně se ale po několika náhodných odrazech dostal k puku Eckl, jehož bekhendová střela však končí nad Málkovou brankou.

21:19
    Na sólojízdu se vydal Varejcka, ale tři protivníci byli i na něj už příliš veké sousto.

20:43
    Teď už si ale Ehama nikdo před brankou nepohlídal, naštěstí pro slávisty však nedokázal zpracovat prudkou Peterkovu střelu a Málek kotouč ukryl.

20:11
    Holý si hned zkraje druhé třetiny vyšlápl na Ehama a odebral mu při přechodu útočného pásma puk.

20:01

Máme za sebou úvodních 20 minut utkání mezi Slavií a Salzburgem. K vidění zatím docela početné obecenstvo mělo rychlý hokej na obě strany s několika šancemi a také dvěma góly. O ty se postarali ve 13. minutě Jakub Borzecki a v 17. minutě Robin Všetečka. Padnout jich ale mohlo mnohem více, oba dva brankáři Málek i Kolarz však podávají výborný výkon.

20:00

19:58
    A ještě šance v posledních vteřinách! Nyman našel nahrávkou přes celé kluziště Hedeho, který se v úplném závěru řítil sám na Málka, ale slávistického brankáře nepřekonal.

19:31
    Čapka s Jančou se snažili u levého mantinelu udržet kotouč proti převaze, to se jim ale nepodařilo.

18:49
    Hodně ztrát puku – na obou stranách, nyní ale té slávistické – je vidět v posledních minutách.

18:09
    Tady už to vypadalo na gól. Nyman vyzval ke střele na středu volného Peterku a ten trefuje boční síť! Další pokus Nymana už kryje Málek.

17:31
    Macek dobře zapracoval směrem dozadu, Leonhardt s Eliašem se ale puku jen tak nevzdají.

16:50
    Petrák se snažil vymyslet něco s pukem mezi kruhy, ale soupeři ho zblokovali.

16:03
    Tak to je paráda! Altrichter vyhrál dopředu vhazování a posunul puk doleva na volného ROBINA VŠETEČKU, který přesným usměrněním vyrovnává! Asistence: Jakub Altrichter.

15:58
    Labuzíkovi se podařilo zachytit nahrávku hostujících hráčů, avšak tvrdě narazil na bránící hráče.

15:38

15:23
    Teď vyhodila Slavia dokonce na zakázané uvolnění.

15:10
    Další špatná rozehrávka sešívaných rezultuje v ušetřené vteřinky pro Ehama.

14:46
    Více než minuta přesilovky Slavie je už za námi a větší držení puku, si troufám říci, má Salzburg.

13:44
    Všetečkova střela hned po vhazování, hosté opět blokují do ochranné sítě.

13:38
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Obu – 2 min., krosček).

13:25
    Chybu v rozehrávce využil nejprve Peterka, ale ani na třikrát nepřekonal skvěle postaveného Málka, na druhou stranu se pak řítil sám Všetečka, ale ani on na Kolarze nevyzrál!

13:15
    Sešívaní odpovídají střelou do tyčky z hole Labuzíka!

12:53
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Nevinná akce a Salzburg se ujímá vedení. Bastian Eckl si dojel na pravé křídlo pro puk a našel križnou nahrávkou přes celé útočné pásmo volného JAKUBA BORZECKIHO, jenž uklízí do prázdné branky. Asistence: Bastian Eckl a Filip Hadamczik.

12:34
    Podobnou strategii zvolil nyní i Macek, který jen nahodil puk a šel střídat.

12:08
    Altrichterovi s Havrdou se zamotal při přechodu středního pásma kotouč, nakonec to vyřešil Fiala a nahodil puk do útočné třetiny.

11:48
    Od modré střílel na druhé straně Eham, výborně ale zareagoval Srdínko a pokus zblokoval.

11:21
    Teď se otěží ujímají sešívaní – Všetečka se znovu zjevil sám mezi kruhy, ale znovu jen trefil blokujícího hráče.

10:29
    Výborná práce Macka, který se obehráním o mantinel zbavil napadajících protihráčů, a ještě lepší akce Janči, který z vlastního obranného pásma dojel až před Kolarze a málem skóroval! Tváří v tvář ale na golmana Salzburgu nevyzrál.

09:41
    Peterka centroval na najíždějícího si Hedeho, který jen těsně míjí prostor mezi tyčemi! Možná že si na puk sáhl i Málek.

09:17
    Výborně zachytil rozehrávku hostů Havrda, škoda jen že Altrichterova nahrávka na Všetečku nebyla o trochu přesnější.

08:41
    Delší střídaní v útočném pásmu teď strávili hokejisté Salzburgu, ale až na nepříliš výraznoou Obuho střelu si nic nevytvořili.

07:55
    Peterka naznačil, stáhl a našel mezi kruhy volného Nymana, jehož střela ale končí po teči v ochranné síti.

07:16
    Krásně si obehrál jednoho z bránících slávistů Hadamczik a zpoza branky hledal před brankou dobře postaveného Varejcku. Stejně tak dobře však situaci zvládla obrana červenobílých.

07:01
    Hraje se rychlý hokej na obě strany, Schwaigerova střela však končí mimo.

05:56
    Z trestné lavici se navrátivší Všetečka se ihned zapojil do hry, obehrál si bránícího hráče a zblízka prověřil gólmana Kolarze. Ten v pohodě drží.

05:49

05:19
    Nejprve to zkusil z levého křídla kapitán Hede – nad branku –, bekhendový pokus Peterky pak větší šance na úspěch neměl.

04:55
    Peterka s Hadamczikem si nerozuměli na útočné modré a puk nakonec sešívaní opět vyhazují.

04:08
    Kombinace po ose Hadamczik – Eckl – Borzecki nebyla špatný nápad, Slavia ale posledního jmenovaného a jeho pokus o střelu z mezikruží zblokovala a vyhazuje.

03:48
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Všetečka – 2 min., podrážení).

03:35
    Na druhé straně uvolnil Havrda Všetečku, ale jeho střelu z mezikruží skvěle zblokoval Polegoshko.

03:05
    Hadamczik – ano, vnuk bývalého trenéra národního týmu – vyslal vzkaz Málkovi, který bez problémů vyráží.

02:36
    Eham a Menner se snažili udržet puk v útočném rohu, ale sešívaným se podařilo ho dostat k modré čáře a pryč.

02:16
    Následuje zakázané uvolnění domácích a šance pro Salzburg.

02:08
    To byla rychlost, panečku. Hede přebruslil o míli slávistickou obranu a řítil se sám na Málka, který však jeho pokus na gól mezi betony bez potíží zastavuje!

01:48
    Doslova jeden proti všem – v tomto případě třem – se ocitl při napadání Kižlin a neměl nárok získat puk.

01:27
    Varejcka chtěl na pravém křídle najít volného spoluhráče, Slavia ale hraje defenzivně bez problémů.

00:56
    Polegoshko se vymotal z rohu na střed a první střelou přivítal Málka.

00:47
    Dobrá práce Altrichtera, který zabránil rychlé nahrávce na brejk Eliašovi.

00:21
    Na druhou stranu vyrážel Peterka a hledal najíždějícího si kapitána Salzburgu Hedeho, domácí se ale dobře vrátili.

00:05
    Sešívaní vyhráli úvodní vhazování a Labuzík nahazuje puk do útočného pásma.

00:01

HC Slavia Praha: Němeček (Málek) – Fiala, Mareček, Bureš, Srdínko, Macek, Čapka, Holý – Kižlin, Všetečka (C), Havrda, Křenek, Hasil, Altrichter, Labuzík, Janča, Petrák.

EC Red Bull Salzburg: Bugl (Kolarz) – Obu, Hadamczik, Menner, Nyman – Eckl, Borzecki, Varejcka, Schwaiger, Hede (C), Eham, Eliaš, Polegoshko, Leonhardt, Peterka, Zimmermann.

Rozhodčí: Bejček – Komárek, Ondráček.

Slavia ve čtvrtek v přestřelce nestačila na Liberec (4:6), Salzburg proti stejnému soupeři gól nevstřelil a padl 0:3. Pro obě mužstva půjde o první vzájemné utkání v historii.

Oba týmy mají za sebou čtyři odehrané zápasy. Zatímco sešívaní jednou vyhráli a celkově si v nich připsali šest bodů, Salzburg vyhrál ve Vítkovicích a v Českých Budějovicích. Další bodem za vyhrané prodloužení v Třinci pak rakouský celek zaokrouhlil počet bodů na sedm.

Sportu zdar a hokeji zvlášť! Vítám Vás u zápasu 2. kola nadstavbové části DHL Extraligy juniorů mezi juniorskými hokejisty HC Slavia Praha a EC Red Bull Salzburg.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.

Šimon Rogner

Branky a nahrávky: 17. Všetečka (Altrichter), 37. Labuzík (Janča, Kižlin), 49. Křenek, 60. Macek (Kižlin, Petrák) – 13. Borzecki (Eckl, Hadamczik), 64. Zimmermann (Eckl)

HC Slavia Praha: Málek (Němeček) – Fiala, Mareček, Bureš, Srdínko, Macek, Čapka, Holý – Kižlin, Všetečka (C), Havrda, Křenek, Hasil, Altrichter, Labuzík, Janča, Petrák.
    EC Red Bull Salzburg: Kolarz (Bugl) – Obu, Hadamczik, Menner, Nyman – Eckl, Borzecki, Varejcka, Schwaiger, Hede (C), Eham, Eliaš, Polegoshko, Leonhardt, Peterka, Zimmermann.

Rozhodčí: Bejček – Komárek, Ondráček