Trutnov – MOSTEČTÍ LVI 6:4 (kon.) | Vrchlabí – Bílina 6:3 (kon.) | Dvůr Králové n. L. – Děčín 5:4 (4:1 po s.n.)
Letňany – Klatovy 0:4 (kon.) | Nymburk – Sokolov 0:2 (kon.) | Kolín – Kobra 6:3 (kon.)
Jablonec – Řisuty 4:2 (kon.)
konec
HC Vlci Jablonec nad Nisou
4:2 (1:2, 1:0, 2:0)
HC Řisuty
Sobota 22.12.2018, 18:00 • Zimní stadion Jablonec nad Nisou • 2. liga - Sever a Střed (ČR) • 28. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  To už je ode mne pro dnešek vše. Z Jablonce přeji pohodový večer a někdy příště se budu těšit znovu na počtenou! (20:20:05)
   
  V neskutečně vyhroceném utkání nakonec potvrdil Jablonec roli jasného favorita a přetlačil houževnaté Buldoky!

  Ve třetí části, která trvala přes čtyřicet minut, se pralo a nadávalo, více než hrálo. Když se ještě za vyrovnaného stavu museli Vlci vypořádat s pětiminutovým oslabením, paradoxně v něm vstřelil vítěznou branku Kamil Bříška! To s Řisuty nemálo otřáslo a už nedokázaly pořádně zabojovat o body. Celkově nicméně předvedly obrovsky sympatický výkon, který je pro další průběh sezóny zcela jistě velkým příslibem!
   
  60:00
  Konec zápasu.
   
  59:39
  Vlci právě vstřelili branku!
  Ze situace vyplynula přesilovka domácích, kterou Řisuty vyrušily odvoláním gólmana. Hrálo se tedy v pěti na obou stranách. Buldoci ale přišli o pásmo, a ačkoliv David Homolka ještě kotouč do vyklizené klece dovézt nedokázal, LUKÁŠI TONDROVI se to už povedlo bez obtíží! Asistence: David Homolka, Tomáš Mrkvička.
   
  58:55
  Vyloučení v týmu HC Řisuty (Kučera – 2 min., hrubost + 2 min. + 2 min., hrubost).
  Vyloučení v týmu HC Řisuty (Náprstek – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
  Vyloučení v týmu HC Vlci Jablonec nad Nisou (Bříška – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
  Vyloučení v týmu HC Vlci Jablonec nad Nisou (Abraham – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
   
  58:55
  U hrazení se následně strhla hromadná potyčka! Je jasné, že tresty aktéry neminou, uvidíme, jaké nakonec bude jejich rozdělení.
   
  58:44
  Pavel Řepka se statečně bil s přesilou. Kotouč se nachází v rohu kluziště, kde se znovu schovává mimo dohled kdesi pod bruslemi.
   
  57:56
  Jakub Kučera trefil Tomáše Čechuru, který se vydal do samostatného úniku! Ke smůle Jablonce ale trefil Davida Stahla pouze do bleskově uzavřených betonů.
   
  57:37
  Tomáš Rod na pravém kruhu čekal na přihrávku, ránu bez přípravy ale poslal pouze nad branku stráženou Lukášem Hosnedlem.
   
  56:52
  Kotouč je schován pod bruslemi klubka hráčů u mantinelu. Rozhodčí hru nepřerušují, a čekají, až se černá guma opět zjeví.
   
  56:31
  David Chládek skvěle udržel puk v ofenzivní zóně. Obloučkem jej poté poslal před Hosnedla, domácí vše vyřešili za cenu zakázaného uvolnění.
   
  55:50
  Dominik Havelka obětavě zastavil střelu. Také díky tomu se Vlci vymanili ze svého pásma a mohou se vydat na druhou stranu hřiště.
   
  55:20
  Jablonec už je kompletní! Nejenže v pětiminutovém oslabení neinkasoval, leč sám jednu branku vstřelil. Diváci opět nadávají sudím, kteří pustili hraniční zákrok na domácího hráče.
   
  54:56
  V závěru dlouhé přesilovky se ještě hosté dostali do pásma, ale jsou drženi v neškodné pozici v rohu ledové plochy.
   
  54:36
  Pokus Ondřeje Krpaty strážce domácí svatyně kontroloval. Hra je tedy přerušena, vhazovat se bude po pravé ruce Lukáše Hosnedla.
   
  53:47
  Tomáš Rod práskl do kotouče na modré čáře. Dělovka mezi tři tyče nezamířila, načež přichází další vyhození v jabloneckém podání!
   
  53:31
  Následuje další vyhození Jablonce. Příznivci vše oceňují hlasitým potleskem.
   
  53:00
  David Stahl rozehrává na spoluhráče, ti se ale znovu nedostali přes útočnou modrou čáru. Šelmy se brání s velkým klidem.
   
  52:43
  A další technický přestupek zaskočených hostů. Ti nedokázali přesně rozehrát a touš projel až na zakázané uvolnění. To však sudí nakonec zrušili, čeká nás tedy buly ve středovém kruhu.

  Ondřej Belák

  Branky a nahrávky: 17. Homolka (Mrkvička, Frk), 29. Bříška (L.Tondr), 52. Bříška, 60. L.Tondr (Homolka, Mrkvička) – 15. Fortelka (Kučera, Náprstek), 18. Vyskočil (Řepka, Kos)


  HC Vlci Jablonec nad Nisou: Hosnedl (Jelínek) – Melovič, Mrkvička, Pilař, Pavlů, Čechura, Abraham, Havelka (C) – Šilhan, Švík, Nezbeda, Frk, Homolka, Babec, Tondr Lukáš (A), Brokeš, Maďar, Bříška (A).
  HC Řisuty: Stahl (Ilašenko) – Kučera Jakub, Chládek, Potěchin, Rudovský – Kos (C), Krpata (A), Řepka, Vyskočil, Fortelka, Náprstek, Hampl, Kučera Michal, Rod.

  Diváci: 299